Виготовлення ламбрекенів для кухні.

Інтер'єр будь-якої кімнати складається з дрібниць, які формують цілісність образу. Важливу роль у його доповненні відіграє ламбрекен на кухню, до вибору якого потрібно правильно підійти. По-перше, завіси в такій кімнаті повинні відрізнятися стійкістю до вологи та вогню. По-друге, на поверхні виробу не повинен накопичуватися пил і бруд, а тим паче жирні випари.

ламбрекен для кухні

Однак підібрати якісний та доступний за ціною дизайнерський ламбрекен досить складно. Або матеріал не підійде, або колір і фасон виробу не поєднуються з кухонним гарнітуром. Тому актуальним є питання, як пошити ламбрекен для кухні самостійно по викрійці.

ламбрекен для кухні фото

Різновиди ламбрекенів для кухні

Є кілька типів кухонних ламбрекенів:

 • М'який тип;
 • Жорсткий тип;
 • Комбінований.

ламбрекен для кухні ідеї

Найпопулярніший тип – м'який. Він призначений для декорування приміщення, оскільки є виріб з драпірування. Чим більше хвиль, бахроми, шнурків та стрічок на такому виробі, тим красивіше виглядає віконце.

ламбрекен для кухні ідеї фото

Жорсткий тип відрізняється від м'якого тим, що він створюється для того, щоб прикрити верхнє простінок, приховати нерівності стіни або стелі, візуально збільшити або зменшити вікно. Насправді це вироби практичного призначення. Саме такий ламбрекен на кухню своїми руками вимагає викрійки та чіткого дотримання пропорцій під час пошиття завіси.

ламбрекен для кухні фото ідеї

Кухонний ламбрекен комбінованого типу підійде для приміщень із великими вікнами. Він поєднує в собі жорсткість основи та м'якість драпірування. Він дозволяє створити красивий образ, підкреслити тонкість стилю або приховати недоліки кімнати, перемістивши увагу елемента на вікно. Для комбінованих типів характерним є застосування таких декоративних елементів, як де жабо, краватка, каскад, сваг, бант та інших.

ламбрекен для кухні дизайн

Як пошити ламбрекен на кухню своїми руками

Якщо ви вирішили пошити ламбрекен своїми руками, то форма – це перший етап, купівля матеріалу – другий, розкрійка – третій, приміряння, коригування і шиття – четвертий.

ламбрекен для кухні дизайн фото

Щоб правильно накреслити форму, потрібно зробити виміри вікна. За допомогою будівельної рулетки вимірюємо довжину карниза, висоту від низу карниза до підлоги або того місця, де має закінчуватися підлога ламбрекена. Далі визначаємо висоту від карниза до початку вікна. Це потрібно для того, щоб визначити висоту ваги, бічної краватки або декоративних гойдалок.

розміри ламбрекену

Для визначення довжини краватки робимо замір висоти від карниза до того місця, де має закінчуватися низ елемента, що декорує. Визначаємо також ширину краватки. На всі елементи робимо припуск. Він необхідний обробки матеріалу і формування складок.

розміри ламбрекену на кухні

Якщо ж ви збираєтеся застосовувати сваг, потрібно вимірювати проміжок між складками, довжину плеча, довжину самого свага і довжину нижнього вигину.

Для креслення форми можна використовувати як паперові полотна, так і старі непотрібні шпалери. Викрійку малюємо вже з припусками.

схема викрійки ламбрекену

ВАЖЛИВО! Працювати без паперової форми новачкам не рекомендуємо.

Після створення викрійки потрібно правильно підібрати матеріал та придбати супутні матеріали для шиття: лицьову тканину, підкладку, нитки, оборку для підкладки (флізелін, бандо або дублерин), декоративний шнур, стрічку для фіксації самого ламбрекену, шпильки. Рекомендуємо також придбати дерев'яну планку, на якій кріпитиметься заготівля та коригуватиметься дії.

штори з ламбрекеном

ВАЖЛИВО! Підкладка потрібна для надання виробу об'ємності, фактурності та м'якості. Без підкладки, за умови використання легкої тканини, завіса не матиме привабливого вигляду. Матеріал підкладки може бути дешевшим за лицьову тканину, оскільки він сховається.

Вимірявши всі елементи, правильно їх окресливши (рекомендуємо використовувати господарське мило для креслення, а не крейду та олівець, тому що мило стирається і не залишає слідів), потрібно з'єднати всі елементи за допомогою шпильок та зшивати окремо.

зшивання на машинці

Який матеріал вибрати для кухонного ламбрекену

Багато хто помиляється, коли матеріал для ламбрекену вибирають за кольором. Якщо в оформленні вашої кухні переважає червоний колір, це ще не означає, що тканина для ламбрекена повинна бути саме такого ж кольору. Від якості матеріалу, а не лише його кольору залежить естетичний вигляд виробу.

ламбрекен для кухні фото дизайн

Перше правило при виборі матеріалу для завіси на кухню – це стійкість до вологи, пилу, жирних випарів і високих температур.

Зазвичай ламбрекен для кухні шиється з тканин, які легко стираються та чистяться. Рідше, якщо кухня велика і вікна знаходяться не біля плити, для пошиття використовуються більш важкі матеріали.

ламбрекен для кухні.

Серед матеріалів, які найбільше підходять для пошиття ламбрекену, варто виділити:

 • Тюль. Матеріал, призначений для фіранок. Легко зшивається, стирається, але погано тримає форму. Потрібна купівля та використання додаткової підкладки.
 • Шифон. Напівпрозора тканина яскравих кольорів, яка зручна у роботі, дозволяє створити хвилі, сваги різних розмірів. Добре стирається, зберігаючи свій природний вигляд. Добре комбінується із елементами декору.
 • Організація. Матерія, яка нагадує собою щось середнє між тюлем та шифоном. Вона жорстка, але має велику міру прозорості. При складанні утворює стійкі хвилі. Підходить для багаторазового прання. Потребує прасування.
 • Тканина рип. Щільна тканина, яка призначена для підкладки. Використовується як у комбінації з легкими матеріалами, і з важкими.
 • Батист – тонка тканина, яка використовується як додатковий матеріал при створенні краваток, сваг і де жабо.

ламбрекен для кухні

ламбрекен для кухні дизайн ідеї

Ламбрекен для кухні ідеї дизайн

ламбрекен для кухні ідеї дизайну

ВАЖЛИВО! Новинка 2020 року – використання шкіри для створення фігурних ламбрекенів на кухню в стилі електрика, хай-тек, лофт.

Слід зазначити, що для пошиття ламбрекенів на кухню підійдуть інші матеріали. Головне пам'ятати, що тканина в жодному разі не повинна безпосередньо торкатися нагрівальної поверхні, а ще краще, щоб кухонний гарнітур не розташовувався дуже близько до вікна.

ламбрекен для кухні декор

Викрійки

Будь-яка форма може бути створена вручну або в програмі NanoCad. У ній можна створити не тільки форму, але і дизайн майбутнього виробу. Все, що потрібно зробити, це:

 • Завантажити сумісну версію програми та встановити на своєму ПК.
 • Вказати основні розміри викрійки.
 • Надіслати форму на друк або зробити макет за готовим зразком вручну.
 • Розкроїти матеріал згідно з викройкою, підготувати його до зшивання.

ламбрекен для кухні своїми руками

Всі ці дії можна виконати без застосування програми.

Процес виготовлення ламбрекену для кухні

Щоб ламбрекен був зшитий правильно, варто розкроїти матеріал по викрійці та скріпити його за допомогою шпильок. Далі виконуємо такі дії:

 • Закріплюємо на рівні карниза планку, на якій кріпиться заготівля.
 • Обмітаємо всі елементи.
 • Закріплюємо елементи майбутнього ламбрекена на планці в наступному порядку: жабо, краватки, кокільє (хвилясті елементи), сваги (хвилясті гойдалки).
 • Визначаємо, чи правильно сформовані складки, гойдалки, коригуємо висоту та ширину елементів.
 • Знімаємо заготівлю. Повністю обшиваємо елементи вже із застосуванням декоруючого матеріалу.
 • Знову вішаємо заготовку на планку. Перевіряємо, чи правильно розташовані компоненти фіранки.
 • Зшиваємо все на одній стрічці. Ламбрекен готовий.

ламбрекен для кухні декор фото

Перед тим, як повісити готовий ламбрекен, варто спочатку надіти гачки на стрічку, щоб швидше розташувати їх у пазах карниза.

ламбрекен для кухні оформлення

ламбрекен для кухні.

ламбрекен для кухні.

ламбрекен для кухні.

Таким чином, якщо на вашій кухні є кілька вікон або маленький віконний отвір, який може скрасити оригінальний ламбрекен власного дизайну, то, використовуючи вищезазначені рекомендації, можна пошити відповідний виріб.

Відео: проста модель ламбрекену своїми руками

50 варіантів дизайну ламбрекенів для кухні

ламбрекен на кухні

ламбрекен на кухні фото

ламбрекен на кухні ідеї

ламбрекен на кухні ідеї фото

ламбрекен на кухні фото ідеї

ламбрекен на кухні дизайн

ламбрекен на кухні дизайн фото

ламбрекен на кухні фото дизайн

ламбрекен на кухні фото дизайну

Ламбрекен на кухні дизайн ідеї

Ламбрекен на кухні ідеї дизайн

ламбрекен на кухні ідеї дизайну

ламбрекен на кухні декор

ламбрекен на кухні декор фото

ламбрекен на кухні фото декор

ламбрекен на кухні фото декору

Ламбрекен на кухні декор ідеї

ламбрекен на кухні ідеї декор

ламбрекен на кухні ідеї декору

ламбрекен на кухні інтер'єр

ламбрекен на кухні інтер'єр фото

ламбрекен на кухні фото інтер'єр

ламбрекен на кухні фото інтер'єру

ламбрекен на кухні інтер'єр ідеї

ламбрекен на кухні ідеї інтер'єр

ламбрекен на кухні ідеї інтер'єру

ламбрекен на кухні оформлення

ламбрекен на кухні.

ламбрекен на кухні фото оформлення

ламбрекен на кухні.

ламбрекен на кухні оформлення ідеї

ламбрекен на кухні ідеї оформлення

ламбрекен на кухні ідеї оформлення

ламбрекен на кухні варіанти

ламбрекен на кухні варіанти фото

ламбрекен на кухні фото варіанти

ламбрекен на кухні фото варіантів

ламбрекен на кухні варіанти ідеї

ламбрекен на кухні ідеї варіанти

ламбрекен на кухні ідеї варіантів

ламбрекен на кухні види

ламбрекен на кухні.

ламбрекен на кухні.

ламбрекен на кухні.

ламбрекен на кухні види ідеї

ламбрекен на кухні ідеї види

ламбрекен на кухні огляд

ламбрекен на кухні види дизайну

ламбрекен на кухні види декору

Виготовлення ламбрекенів для кухні.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар