Види, вибір та кріплення гардини

Щоб у квартирі створити атмосферу затишку, на тлі різних покращень облаштування використовуються гардини. Вони не тільки створюють якийсь заслін від сторонніх очей, але й здатні додати комфорту, прикрасити вікна, внести своєрідну особливість в оформлення кімнати. Їх виконують із різних матеріалів, у різних стилях та кольорових рішеннях, використовують різноманітні кріплення.

Що таке гардіна

види гардин

Щоб уникнути плутанини між назвами та функціоналом виробів, які застосовуються для оформлення вікон: шторою, карнизом або гардиною, варто ще раз нагадати, що таке гардина. Це – завіса, виготовлена з легкої напівпрозорої тканини. Застосовується для декорування вікон як самостійний елемент декору або разом зі шторами. Для виготовлення застосовуються натуральні, синтетичні тканини або комбінований склад.

білі гардини

Різноманітність кольорів, малюнків, дизайну дозволяє зробити оптимальний вибір, відштовхуючись від широкої пропозиції ринку. Головними вимогами для них є:

 • міцність;
 • простота догляду;
 • провідність світла та повітря.

Найбільш поширеними і найчастіше використовуваними стали тюльові, вуалеві завіси та з органзи. З інших, більш щільних матеріалів, зокрема шовку, використовуються значно рідше.

Гардина може складатися з одного цільного полотна або декількох складових, відповідно до розмірів вікна та уявлень господарів про красу та зручність. Її застосовують у декоруванні будь-яких кімнат: вітальні, спальні, дитячої, рідше – кухні.

Важливо! Найефектніше завіси будуть виглядати, якщо зібрані в невеликі складки, хвилі. Для драпірування потрібно набрати тканини, що за розміром у 1.5 – 2 рази перевищує ширину вікна.

полотно гардини

Переваги

Головною перевагою гардин в інтер'єрі є можливість створення в кімнаті затишку та комфорту, надання оригінальності оформлення, що відображає уявлення власників про красу та зручність проживання. Серед переваг, які мають гардини, можна відзначити:

 • практичність;
 • довговічність;
 • можливість регулювання світлового потоку, виходячи із густини використаної тканини;
 • цінову доступність;
 • можливість створення оригінального інтер'єру;
 • захист внутрішньокімнатного простору від сторонніх поглядів;
 • різноманіття кольорової гами.

переваги гардин

Використовуючи гардини, можна знизити сонячну наповненість приміщення, сховати радіатори опалення під вікнами.

Недоліки

Поряд із позитивними властивостями, фіранки мають і певні недоліки:

 • Гардини, особливо щільні, з густим малюнком, поглинають сонячні промені, що робить приміщення, що виходять на тіньовий або північний бік темнішими.
 • Вимагають частого провітрювання та звільнення від пилу, який активно накопичують, затримуючи у своїх складках. Цей момент особливо важливо враховувати в сім'ях, де є алергії, які реагують на домашній пил.
 • Від впливу ультрафіолету тканина швидко вигоряє, що вимагатиме її заміни і, відповідно, додаткових матеріальних вкладень.

Зверніть увагу! У приміщеннях невеликої площі гардини візуально зменшують простір і маленька кімната виглядатиме ще менше.

гардини в кімнаті

Різновиди

Вважають, що є кілька різновидів завіс, що відрізняються за такими ознаками:

 • способу встановлення;
 • використаного матеріалу;
 • довжина виробу;
 • елементів декорування.

Кожна завіса може відрізнятися за одним або декількома параметрами.

фіранки на вікнах

За якими критеріями вибирати

Вибір готового виробу або тканини для його виготовлення залежить від декількох складових, які необхідно враховувати, при цьому важливо керуватися здоровим глуздом, порівнюючи свої бажання та фактичні можливості використання фіранки. При цьому варто пам'ятати, що висока вартість не завжди є гарантією якості, краси та зручності використання.

Не треба керуватися принципом: «Куплю таку, як у подруги». Те, що добре виглядає в одному приміщенні, не обов'язково виглядатиме красиво в іншому. Основними критеріями вибору прийнято вважати:

 • площа та освітленість приміщення;
 • його функціонал;
 • розташування радіаторів опалення.

критерії вибору гардин

Для того щоб кімната виглядала ошатно та затишно, варто враховувати деякі особливості підбору завіс. Практика свідчить, що найбільш універсальною є гардина світлих тонів, гладка або прикрашена невеликими малюнками, що займають трохи більше 1/3 поверхні полотнища. Чим щільніший тканина і густіший малюнок, тим більше «стискається» простір, де вона використовується. Така фактура є прийнятною у великих за площею приміщеннях з високими стелями, що виходять на сонячну сторону.

Зазвичай фіранки намагаються вибирати таким чином, щоб вони органічно вписувалися в загальний інтер'єр і не порушували його гармонії, відповідали загальному рішенню кольору. Однак можливі інші варіанти, коли використовуються гардини контрастного кольору, що надає приміщенню оригінальності.

гардини в будинку

Завіси темних, холодних забарвлень фахівці рекомендують використовувати дуже обережно, інакше вони нададуть приміщенню похмурого вигляду. Перебувати в такій кімнаті буде незатишно та дискомфортно. Вони доречні у спальні дорослих, надаючи якоїсь романтичності та таємничості. Головне тут – не втрачати почуття міри, щоб візуально не перетворити її на похмуре підземелля.

Гардинне полотно приглушених м'яких тонів підійде для великих за площею приміщень, залитих сонячним світлом. В інших випадках, варто віддати перевагу світлим напівпрозорим варіантам.

гардинне полотно

Для дитячої або кухні можна вибирати короткі фіранки, керуючись міркуваннями практичності та безпеки.

Горизонтальна смуга візуально розширить простір вузької довгої кімнати, при цьому краще вивішувати на карниз, що виходить за межі вікна, що доповнить цей ефект.

гарні гардини

Радіатори опалення, розміщені прямо під вікном, можна закрити гардиною, що не сягає довжини до самої підлоги, щоб не перешкоджати руху теплого повітря. В іншому варіанті, її можна закріпити на карнизі, висунутому від стіни на деякій відстані: так фіранка не торкатиметься.

радіатори опалення біля гардини

Як правильно закріпити

Повісити гардини можна різними способами, залежно від функціоналу приміщення, величини віконних отворів, матеріалу, з якого виготовлені вікна та карнизи. Для останніх зазвичай використовують пластик, дерево, профіль, металеву струну, яку «ховають» під різноманітний декор. Вони можуть закріплюватись на стіні або стелі.

У невеликому приміщенні для закріплення фіранки краще використовувати стельовий карниз. Він не відбере простір, а користуватися гардиною буде зручно. Такий спосіб найбільш оптимальний і в разі пухкої структури стін з штукатуркою, що обсипається, що характерно для старих будівель або неякісно виконаного ремонту.

кріплення гардини

Щоб фіранка надійно трималася на карнизі, необхідно:

 • провести необхідні виміри, враховуючи геометрію простору;
 • підготувати кріплення, відповідно до місця розташування та міцності стін та стелі;
 • міцно закріпити карниз, перевіривши міцність установки кронштейнів, щоб вони міцно трималися і не виривалися, не випадали.

Кріпити полотно можна, використовуючи петлі, кільця, гачки, струну.

Важливо! При кріпленні на цегляні стіни потрібно використовувати дерев'яні чопи, в які вкручуються шурупи. На інших поверхнях підійдуть дюбелі.

як кріпиться гардина

Прикраса гардин

Щоб надати оригінальність оформлення приміщенню, можна не просто вивісити гардини, а й прикрасити їх, відповідно до призначення кімнати, обраного для її інтер'єру стилем, власними уявленнями про красу та затишок. Однак головними критеріями тут будуть почуття міри та здоровий підхід.

прикраса гардин

Серед можливих способів прикраси найчастіше використовуються:

 • ламбрекени, що являють собою горизонтальне драпірування, яке розташовують у верхній частині вікна;
 • підхвати, що різняться за стилістикою, матеріалом і складністю;
 • тканинні доповнення (рюші, волани, волани);
 • різноманітні дизайнерські аксесуари (метелики, зірки, іграшки);
 • незвичайні види кріплень.

Частину з них виготовляють своїми руками, а ті, хто не вважає себе рукоділником або не має часу, може придбати готові.

ламбрекен

Чим відрізняється гардина від карнизу

У житті нерідко відбувається плутанина. Завісу для вікна, гардину, помилково називають карнизом. Щоб уникнути непорозумінь, варто мати чітке уявлення про різницю між ними.

Гардина – тканинне полотно, яке використовують для захисту вікна від проникнення великого потоку сонячного світла, сторонніх очей, декорування віконного отвору. Вона буває різної довжини, гладкофарбована з малюнком, виготовлена із різних матеріалів. Серед них перевага надається тонкою, напівпрозорою.

відмінність гардини від карнизу

Карниз – спеціальний пристрій, оформлювальний аксесуар, що розміщується над віконним отвором або на стелі. Його завдання – тримати гардину та штору, якщо вона використовується в інтер'єрі. Як правило, він забезпечений набором кріплень.

карниз для гардини

Застосування в інтер'єрі

Багато хто вважає, що використання в декорі гардини не вимагає серйозних проблем: вибрав світлу напівпрозору тканину, вивісив її на карниз, і ось вже кімната набула нового привабливого вигляду. Проте фахівці стверджують, що із застосуванням цього виду завіс не все так просто. Вибір гардинного полотна – серйозна та відповідальна справа, адже, як правило, це придбання – не на один рік.

застосування гардин

Віддати перевагу тому чи іншому виду можна, відповідно до стилю і призначення приміщення, що застосовується в оформленні. Але зазвичай вибір зупиняють на світлих тонах тонких завіс, які ніби наповнюють кімнату повітрям, роблять її просторішою.

світлі гардини

Для вітальні, яка в будь-якій квартирі є центральною кімнатою, можна використовувати тонкі фіранки ніжних відтінків. Якщо вони вивішуються в сонячну кімнату і поєднуються з більш насиченими яскравістю, але цього ж кольору повітряними шторами, такий дует виглядатиме ефектно.

Вертикальні однотонні, виконані в більш щільному варіанті смуги на виробі не лише прикрасять, а й візуально піднімуть стелю.

щільна тканина гардин

У будь-якому оформленні можуть бути доречними сірі відтінки. Таке колірне рішення органічно вписує фіранки в будь-який інтер'єрний стиль від класики до хай-тека.

Високу оцінку споживачів отримали ревлумер, тонкі гардини; у відгуках про них розповідають із захопленням, розміщуючи фото виробів. Вони представлені в різному кольорі, починаючи від білої і закінчуючи холодними тонами, тому кожен зможе вибрати виріб до душі.

легкі гардини

Любителям всього яскравого, з безліччю аксесуарів для оздоблення підійде і такий варіант, який також використаний для виготовлення штор, що склали єдиний ансамбль з гардинами.

Особливу атмосферу затишку романтики та затишку створять у спальні дорослих тонкі зелені, бузкові або сині фіранки, крізь які струменітимуть світло вуличні ліхтарі.

При обладнанні спальні також доречні щільні гардини майгулль, що ефективно блокують світло і мають безліч позитивних відгуків.

щільні гардини

На додаткову увагу заслуговує вибір фіранок для кухні. Це специфічне приміщення має свої особливості, пов'язані з підвищеною вологістю, наявністю запахів, у тому числі – страв, що пригоріли, кіптяви. А це означає, що кухонні гардини повинні бути найбільш практичними, мати простий та легкий догляд. Але навіть якщо вони надзвичайно красиві та виконані з тонкої тканини, вважають, що найбільш вдалими для кухні будуть короткі чи середньої довжини. Це забезпечить вільний доступ для провітрювання до вікна, кватирки або фрамуги. Такий варіант буде ошатним та зручним.

гардини для кухні

Для любителів оригінального крою підійдуть варіанти з оздобленням рюшами, оборками. Вони красиві і ошатні, але вимагають більш регулярного прання або чищення, ніж фіранки прямого крою, так як у складках швидше накопичується пил і бруд.

Принципи їх розміщення в дитячій однакові, як і в інших кімнатах, проте варто враховувати вік та стать дитини, а також її захоплення, які можуть знайти відображення у малюнку. Тут можливий широкий спектр колірних рішень та дизайнерських пропозицій.

французькі штори в дитячій

Основними вимогами, що висуваються до фіранок у дитячу, можуть стати такі:

 • міцність структури тканини та її забарвлення;
 • практичність використання;
 • простота догляду; та безпека компонентів, використаних під час виробництва матеріалу.

Вони можуть бути різної довжини, виготовлятися з різних видів тканин, але виконання цих вимог залишається незмінним.

бірюзові штори в дитячій

Для їхнього декорування можуть використовуватися підхвати, легкі драпірування.

Різноманітність вибору тканин дозволяє експериментувати та знаходити найбільш вдалі варіанти у кожному окремому випадку.

Відео: застосування штор та гардин в інтер'єрі

Галерея фото: види гардин в інтер'єрі кімнати

варіант кухонного вікна

стриманість стилю

напівкругле вікно

варіант оформлення вікна

оформлення дитячої

вікно на кухні

білий тюль

кольоровий тюль

коричневий тюль

сірі відтінки

оригінальне оформлення кімнати

велике вікно на кухні

варіант оформлення вікна

вікно на кухні

вікно в обідній зоні

вікно у спальні

вікно у передпокої

вікно у кімнаті

вікно у спальні

білий тюль

тюль кисею

тюль у залі

передпокій з тюлем на вікні

оригінальне оформлення вікна

пастельні тони

масивний тюль

бежеві відтінки

сірий тюль у кімнаті

оформлення вікна

світлий тюль

декорування тюлю

тюль на вікні

фіолетові відтінки

помаранчеві відтінки

світла кімната

бічний тюль

тюль у складку

ніжний тюль

сірий тюль

помаранчевий тюль

багатство у стилі

червоний тюль

бежевий тюль

коричневий тюль

кімната у сірих тонах

класичний стиль

варіант оформлення вікна

білий тюль

бардовий тюль

Види, вибір та кріплення гардини

WowCracy
Додати коментар