Види тюлів і як їх підшити своїми руками

Тюль – легка, повітряна тканина з шовку, бавовни або синтетики, що добре пропускає і м'яко розсіює світло. Ця властивість тканини особливо сподобалася господаркам – важко знайти вікно, не прикрашене тюлем. А ще він недорогий у виробництві, довго служить, не потребує складного догляду.

тюль в інтер'єрах

Види тюля різноманітні, іноді важко уявити, що це одна тканина:

 • мереживний тюль;
 • з принтами чи фотоштори;
 • “під льон”;
 • сітка-вуаль;
 • з облямівкою.

драпірування тюлі стрічкою

Зробити гарне драпірування фіранок допомагає шторна стрічка. Її конструкція ретельно продумана, сучасній майстрині досить пристрочити її до верхньої кромки тканини, зібрати гарні складки та закріпити гарну фіранку на віконному карнизі.

Види шторної стрічки

Існує майже 70 видів шторної тасьми:

 • з петлями для кріплення готових штор на гачки карнизу;
 • з кишенею для карнизів із трубами;
 • спеціальна для карнизів-струн.

тасьма з гачками

тасьма з кишенею для карнизу

тасьма для тюлі спеціальна для карнизів-струн

Стрічка для штор являє собою тканинну смугу (може бути різної ширини та щільності), по всій довжині якої паралельно просмикнуті 2-3 (іноді більше) ряду шнурків. Шар із петлями для гачків розташовується в середині. У широкій смузі таких шарів може бути два, за допомогою яких можна трохи відрегулювати довжину фіранки.

стрічка для тюлі

Простягнуті ряди мотузок необхідні створення рівних складок потрібного розміру і форми. Тип драпірування, що вийшло, залежатиме від розташування і кроку просмикнутих вздовж смуги шнурків.

гачки на стрічці для тюлі

Використовуючи шторну тасьму можна отримати різноманітне драпірування: від легкої приборканості до широких зустрічних або односпрямованих складок.

частота драпірування

Широка шторна смужка використовується для більш важких тканин із складними складками. Для легкого тюлю достатньо ширини 30-40 мм.

широка тасьма

Як підшити тюль і пришити шторну стрічку своїми руками

Підбір тасьми

При доборі важливо врахувати два моменти.

 1. Для важкої фіранки вибирайте щільну тасьму. Для легкого навпаки.
 2. Від ширини тасьми залежить кількість просмикнутих драпірувальних шнурків. Чим їх більше, тим складніше драпірування можна зібрати.

тюлі зі складним драпіруванням

Для легкого присборювання достатньо двох шнурків. Для напівпрозорих тканин (у тому числі тюлю) беріть стрічку із міцної волосіні. “Тяжка” тканинна буде не дуже красиво просвічувати через легку тканину. Неширока менше привертатиме до себе увагу. Широкі призначаються для щільніших портьєрних тканин.

прозорі стрічки для тюлі

Процес пришивання

За наявності будинку швейної машинки з підшивкою та пришиванням шторної стрічки можна впоратися досить швидко.

пришити стрічку до тюлі

Ось покрокова інструкція, як пришити шторну стрічку до тюлі:

 1. Виконайте виміри, підготуйте тюль і тасьму необхідної довжини. Для пишних складок тканини потрібно більше. Врахуйте, що після першого прання матеріал тасьми може «сісти», воно стане занадто коротким. Виправити це можна тільки відсіч її і пришивши нову. Цього можна уникнути, якщо спочатку додати 4-8 см на усадку.
 2. Підігніть верхню частину тюлі. Якщо полотно сильно сипеться, то треба підвернути двічі, інакше достатньо одного разу. Змітайте великими стібками по всій довжині, пропрасуйте праскою, щоб підгинання була рівною. Пристрочіть та видаліть намітку. Аналогічно вчиніть з боками та низом.
 3. Відріжте шторну стрічку. Прикладіть тасьму до верхнього краю фіранки з вивороту з відступом в 1,5 см і примітайте її до тканини (або приколіть шпильками). Краї тасьми необхідно акуратно повернути.

Петлі для гачків, які розташовані на стрічці, повинні дивитися на вас. Пришивши її «виворіт», ви не зможете скористатися готовими петлями для підвішування штори на гачки карниза.

як пришити стрічку до тюлі

Акуратно пристрочіть шторну тасьму до матеріалу, у тому числі з боків. Видаліть шпильки та кошторисні шви.

шпильці у стрічці для тюлі

Якщо у вас широка тасьма, її можна додатково пристрочити по середині між шнурками. Складки лежатимуть акуратніше.

рядки на стрічці для тюлі

Слідкуйте за тим, щоб новий рядок не торкався і не перетинав просмикнуті мотузочки. В іншому випадку ви не зможете зібрати складки.

Формування складок

Якщо ви все зробили правильно, сформувати акуратні складки буде не складно:

 1. Міцно зв'яжіть по краях стягуючі шнурки між собою.
 2. Потягніть за шнурки. Полотно почне збиратися до складок.
 3. Сформуйте складки потрібної щільності та розподіліть їх рівномірно по шторі.

створити складки на шторах

По краю штори у вас залишилися «зайві» мотузочки, що звисають. Досвідчені майстрині пришивають до країв невеликі таємні кишеньки, куди їх можна сховати.

нитки від тасьми на тюлі

Все готово. Можна вішати штору на карниз, використовуючи петлі на шторній стрічці. Відстань між гачками має бути 8-12 див.

Відео: як підшити тасьму до тюлі або штори

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар