Види та вибір карнизу для штор

Питання “як вибрати карнизи для штори та тюлі” хвилює багатьох людей, які тільки почали облаштовувати своє житло за власними уподобаннями. Вибір карниза для кріплення штор – питання не найлегше, часто вимагає ретельного опрацювання, яке займає чимало часу.

карниз

Карниз повинен підходити за кольором не тільки до всього інтер'єру кімнати, але і до гардин, що закривають вікно. Він повинен міцно кріпитися до стіни чи стелі, бути досить красивим, сучасним та функціональним.

Які класифікаційні ознаки карнизів існують

Місце кріплення напрямної

Однією з характеристик, на які слід спиратися при виборі карнизів в кімнату, є місце кріплення напрямної – в основному карнизи кріпляться або до стелі (звідси і назва – стельові) або стіни (їх ще називають настінними). На фото різних інтер'єрів можна легко простежити, як саме кріпиться карниз у тій чи іншій кімнаті та як від цього залежить загальний вигляд приміщення.

Функція карнизу

Підібрати правильний варіант кріплення не так складно: найбільшою популярністю користуються саме настінні, тому що їх простіше правильно встановити, набагато легше зняти, і вони практичніші у повсякденному житті – у будь-який момент можна зняти одні гардини та повісити інші, що більш відповідають моді чи настрою господаря кімнати.

Стельові карнизи

Стельовий карниз зараз не так сильно поширений з однієї простої причини – через особливості кріплення та зовнішнього вигляду створюється відчуття, що штора ніби «виступає» зі стіни або «звішується» зі стелі, що багатьом здається досить дивним, проте все більше людей віддають йому перевага саме через цю «дивність» і невисоку вартість виробу. Запитуючи «як вибрати стельовий карниз для штор», варто пам'ятати про те, що такий варіант підходить тільки для кімнат з високими стелями, де його можна буде надійно закріпити.

Кількість напрямних

За кількістю напрямних всі карнизи можна розділити на великі групи – одинарні і багатоярусні. Одинарні або однорядні, як можна здогадатися, використовуються в кімнатах, де немає потреби закривати вікно кількома шарами тканини (тюль та штори).

Настінні карнизи

Наприклад, на кухні фіранки цілком можна повісити на однорядний карниз, а ось для шторок у дитячій кімнаті, залі або спальні варто вибрати складний варіант, який передбачає використання не тільки самих гардин, а й тоншого другого шару тканини.

Конструктивне виконання

Що таке конструктивне виконання карнизу? Це, насправді, механічна частина конструкції. Такі карнизи (їх ще називають механічними) потрібні для декору вікна невеликого розміру, або ж для доповнення композиції, створюваної вітражним вікном, так як гардини, що висять на таких механічних карнизах, ніби обрамляють вікна, пропускаючи в кімнату повітря і сонячне світло. залишаючись досить функціональними.

Карнизи для штор

Види по матеріалу

Матеріали, які використовуються для створення карнизів, не можуть похвалитися особливою варіативністю: більшість карнизів виготовлені з дерева, пластику або металу. На даний момент на ринку також з'явилися карнизи з комбінованих матеріалів, але вони поки не набули великої популярності серед покупців.

гармонійний образ

Класикою є дерев'яні карнизи. Вони складаються з дерев'яних штанг (трубок, на які кріпиться штора), кронштейнів (з їх допомогою конструкція кріпиться до стіни, тому що зазвичай дерев'яні карнизи відносяться саме до настінних), пластикових (зазвичай) кілець, на які чіпляється сама штора) та декоративних наконечників з боків.

Шторні карнизи

Пластиковими часто роблять стельові карнизи, оскільки цей матеріал досить легкий, щоб його можна було закріпити не на стіні, а на стелі. Такий варіант не виглядає громіздко у кімнаті з високими стелями та виглядає симпатично.

Карнизи можуть

Нерідко на стельовий карниз, виготовлений із пластику, виробники додають ледь помітні прикраси, але частіше його просто фарбують у потрібний колір – бежевий, білий, сірий чи чорний. Пластикові карнизи бежевого кольору (настінні чи стельові) зазвичай вибирають для кухонного гарнітура, поєднуючи його з іншими кольорами в інтер'єрі.

ВАЖЛИВО! У жодному разі не варто вибирати такий карниз, якщо в кімнаті зроблено навісну стелю, з цієї ідеї нічого доброго

Спосіб управління

Управління стандартним карнизом та гардинами зазвичай здійснюється вручну – потрібно просто підійти і акуратно смикнути за штору, щоб відкрити або навпаки завісити штору. Але зараз все більшої популярності набувають електрокарнизи – нове слово в оформленні приміщень.

переваги електрокарніза

Що таке ці електричні карнизи? Це особливі механізми, які з кількох частин:

 1. Шина з металу чи пластику, основна частина карнизу, на якому тримаються штори.
 2. Трос, що рухає штору (перебуває всередині шини і є основним механізмом карнизу).
 3. Двигун на бічній частині
 4. Фіксатори для штор.
 5. Пульт керування.

захист від вологи електорокарніза

Такі карнизи частина використовуються для офісів або елітних апартаментів та готелів, в яких гість почуватиметься максимально комфортно. Окрім вже згаданого пульта у таких конструкціях є й інші цікаві речі.

електрокариз у лофісі

Наприклад, датчик освітлення: ґрунтуючись на сенсорі, на який потрапляє або, навпаки, не потрапляє сонячне світло, двигун на бічній частині шини починає рухатися, відкриваючи або закриваючи штори.

Додаткова інформація! Такий механізм споживає багато електроенергії, тому електричні карнизи досить рідко можна зустріти у звичайних квартирах.

стилі для електрокарнизів

Фіксатори штори

Що таке фіксатори для штор та як вони працюють? Під фіксаторами (також можна зустріти найменування “кріплення для штор”) розуміються елементи, за допомогою яких фіранки або гардини тримаються на штанзі.

фіксатор для штор

Можна виділити такі види фіксаторів:

 • Петлі на тканині штор
 • Кільця з гачками
 • Вшиті у тканину кільця
 • Шнурівка (мотузка, протягнута через дірочки, зроблені по верхньому краю штор)
 • Зав'язки
 • Прямокутні складки на петлях.

фіксатор для штор

фіксатор для штор

карниз

Дуже багато залежить від вибору штор та рішення виробника: деякі випускають продукцію тільки на петлях, що є найбільш зручним, а тому найулюбленішим варіантом серед покупців, інші віддають перевагу гардинам на шторній стрічці, до яких обов'язково потрібно купувати кільця або набори каблучок з гачками, щоб потім, поєднавши все разом, повісити штору на карниз.

Конструкції для закріплення штор

Зверніть увагу! При виборі кріплень з гачками необхідно пам'ятати, що верхній край штори буде трохи нижче того рівня, на якому висить штанга карниза, тому під час першої примірки в кімнаті гардина може виявитися довшою, ніж очікувалося.

Як вибрати карнизи для штори та тюлі

Для різних стилів кімнати

Інтер'єрне рішення – перший і найголовніший критерій, ґрунтуючись на якому потрібно вибирати штори. Тут також відіграють роль модні тенденції в оформленні приміщень та можливість регулярно змінювати зовнішній вигляд кімнати шляхом зміни штор.

карнизів для штор

Дуже важливо пам'ятати про те, що колір карниза повинен підходити до інших відтінків у кімнаті, а тому не варто вибирати чорний карниз для штор, якщо гардини самі світло-рожеві, а вся кімната біла, це буде виглядати не дуже добре. Завжди краще дотримуватися однієї кольорової гами – теплої чи холодної.

Стельовий карниз

Якщо дуже хочеться полегшити собі завдання з оформлення приміщення, можна вибрати один колір і просто використовувати різні його відтінки: темнішими зробити всі меблі в кімнаті, а пастельні тони залишити для шпалер, штор та інших деталей декору. У жодному разі не варто робити саме карниз єдиною яскравою плямою в кімнаті, тому що сам по собі він не займає настільки багато місця, щоб вважатися гарним колірним акцентом в інтер'єрі.

Підбираємо під штори

Другим важливим критерієм при виборі карнизу є його поєднання зі шторами. Якщо гардини в кімнаті виконують функцію яскравої плями, то карниз повинен доповнювати їх, ні в якому разі не відволікаючи уваги на себе, тому він зазвичай вибирається так, щоб стандартний колір підходив до фіранок.

Карниз повинен

Питання «Гарні карнизи для штор фото в інтер'єрі» є досить популярним у будь-якому пошуковику і завжди приводить покупців у будівельні інтернет-магазини на кшталт «Леруа Мерлен», в яких можна побачити сотні різних варіацій поєднання гарного карнизу та штор.

Розміри

За розмірами карнизи теж дуже різняться між собою. Залежно від розміру вікна, яке потрібно закрити шторами, можна вибрати довгий карниз, який проходитиме через всю стіну (такий варіант зазвичай використовується для кімнат на зразок вітальні, спальні, дитячої), або ж короткий, розрахований так, щоб фіранки прикривали саме вікно, але при цьому не заважали і не бовталися (часто використовується на кухні).

карниз

Які карнизи для штор зараз модні (найпопулярніші моделі)

Зараз все більшої популярності набирають саме стельові карнизи, можна сказати, що вони на піку моди. Не тільки через ціну, але і через стильний зовнішній вигляд люди все більше вибирають стельові карнизи для прикраси кімнат. Зроблені в основному з пластику, вони гармонійно доповнюють кімнату, при цьому не перетягуючи уваги на себе, так як стельові карнизи представлені в сірому, білому і бежевому кольорах, щоб не порушувати композицію приміщення.

карнизи

карнизи

карнизи

карнизи

Підсумовуючи сказане вище, варто зауважити, що при виборі карнизів варто ретельно перевірити, чи підходить він до конкретного інтер'єру і, якщо відповідь «так», можна сміливо замовляти карниз і робити його частиною кімнати.

Відео: види карнизів для штор. Як вибрати карниз?

Варіанти карнизів в інтер'єрі

карниз

карниз у кімнаті

карниз звичайний

карниз червоний

карниз простий

карниз широкий

карниз стандарт

карниз зручний

карниз прихований

карниз зробити

карниз красивий

карниз модний

карниз пластик

карниз штанга

карниз для штор

карниз затишок

карниз шик

карниз простий

карниз листок

карниз для штори

карниз стельовий

Види та вибір карнизу для штор

карниз зручний

карниз куля

карниз люверси

карниз купити

карниз дірки

карниз простий

карниз стандарт

карниз продати

карниз до спальні

карниз королівський

карниз для штори

карниз чорний

карниз фіолет

карниз повісити

карниз білий

карниз жовтий

карниз на кухні

карниз коричневий

шторний карниз

шторний карниз широкий

шторний карниз у кімнаті

шторний карниз вішати

шторний карниз простий

шторний карниз стандарт

шторний карниз модерн

шторний карниз гарний

шторний карниз простий

шторний карниз стандарт

шторний карниз струнний

шторний карниз різьблений

шторний карниз крутий

шторний карниз дерево

шторний карниз пластик

шторний карниз зелений

шторний карниз куля

шторний карниз

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар