Види та правила використання акумулятором холоду

Хто з нас не мріяв у спекотний літній день про пляшечку холодної води під час поїздок у машині. Холодильну установку у власному автомобілі мало хто може собі дозволити, а термосумка з акумулятором холоду цілком доступна кожному мандрівнику.

акумулятор холоду

Що таке акумулятор холоду

Термосумками користуються не тільки прості обивателі, а й професійні перевізники медикаментів та продуктів харчування, яким потрібна певна температура зберігання при транспортуванні.

ізотермічна сумка

Виробники пропонують кілька варіантів термоконтейнерів з різними холодоагентами для сумки-холодильника: це елементи, які призначені для транспортування замороженого м'яса, риби та курки чи охолоджених напоїв, лікарських засобів чи гарячих обідів.

сумка холодильник

Контейнери виготовляються плоскою та прямокутною формою, для створення більшої поверхні конденсації холоду. Залежно від наповнювача, контейнер може бути пластиковим або із міцної полімерної плівки, яка приймає необхідну форму для максимального зіткнення із заморожуванням.

термосумка Ezetil

Контейнери виготовляються з харчового поліпропілену, який не вбирає запахи та безпечний при зіткненні з холодними заморозками та гарячими обідами.

сумка холодильник з акумуляторами холоду

Всі холодоагенти, навіть при випадковому попаданні на продукти, що перевозяться, абсолютно безпечні для здоров'я людини і мають різну теплопровідність, від показників якої залежить, скільки часу тримається температурний режим в сумці.

Види акумуляторів холоду

Виробники пропонують кілька видів холодоелементів, якими заповнюються контейнери ізотермічної сумки. Використання елементів залежить від розміру сумки та обсягів, що перевозяться в ній, необхідний час транспортування та температури, яка потрібна для підтримки свіжості.

сумка з холодовим акумулятором

Характеристика холодоагентів:

  • Водно-сольові. Розчин здатний підтримувати температурний діапазон від -20 до +5 градусів протягом 20 годин. Заливається у пластикові контейнери із герметичною кришкою. Зручний тим, що наповнювач можна приготувати самостійно, але при випадковому попаданні розчину на заморожування може зіпсувати його, тому пластикові контейнери додатково пакуються в герметичні пакетики.
  • Гель. Універсальний склад, який може використовуватися як для охолоджених та заморожених продуктів, так транспортування гарячих страв. Гелем наповнюються міцні пакети із полімерної плівки або нейлону, які тримають температуру від + 80 до – 5 градусів протягом доби. При попаданні на продукти гелієвий наповнювач є абсолютно безпечним. При необхідності підтримання гарячого стану гелієвий холодоагент нагрівають у мікрохвильовій печі, час нагріву і температуру виробники вказують на контейнері.
  • Силікон. Наповнювач виготовляється із спеціальних полімерів із крем'яними кристалами, які здатні підтримувати температурний діапазон від 0 до +2 градусів протягом шести діб. Такі холодоагенти використовуються в довгих походах та професійними перевізниками лікарських засобів для гарантованого збереження та доставки.

акумулятор холоду водно-сольовий

акумулятор холоду гелевий

акумулятор холоду силіконовий

акумулятор холоду силікон

Важливо! Час підтримки продуктів при температурі, яка вказана виробником, залежить від обсягу завантаження та частоти відкривання сумки під час поїздки.

Контейнери виготовляються об'ємом від 0,2 до 0,8 літрів, залежно від місткості сумки можна комбінувати, використовувати в необмеженій кількості.

Як користуватися акумулятором холоду

Багато хто замислюється, дивлячись на невеликий пакетик, акумулятор холоду для термосумки, як ним користуватися і як зберігати, адже ми не часто їздимо в подорожі, в яких він нам необхідний.

брикети для термосумки

Принцип роботи дуже простий, а для заряджання достатньо мати морозильну камеру.

морозильна камера

Правильне використання та зберігання холодоагентів:

  • Покладіть пристрій у морозильну камеру на 8-12 годин, повне заморожування та готовність до роботи залежить від виду холодоагенту всередині контейнера.
  • Покладіть у термосумку необхідні продукти для охолодження та обкладіть акумуляторами. Якщо обсяг продуктів невеликий і час поїздки недовгий, буде достатньо одного контейнера зверху. Але бажано щоб їх було кілька, тоді вони взаємодіятимуть один з одним і працюватимуть набагато довше.
  • Після використання необхідно вимити контейнер проточною водою, висушити та покласти в морозильну камеру для заряджання та наступного використання. Терміни використання та зарядок контейнерів з холодоагентами не обмежені, головне зберігати їх темному місці за низьких температур, морозилка цілком підходить.

акумулятори холоду

акумулятори холоду фото

холодоелементи для сумок

сумка морозильник

Зверніть увагу! Як користуватися акумулятором холоду, коли він не потрібний для використання за прямим призначенням. Він допоможе вашому холодильнику. Покладіть акумулятор у морозильну камеру для зберігання, він акумулюватиме холод усередині та забезпечить швидше заморожування продуктів. Акумулятор віддаватиме холод при відключенні електроенергії та здатний підтримувати стабільну температуру протягом 12 годин, збереження продуктів гарантовано.

Як зробити акумулятор холоду своїми руками

Якщо виникла потреба у поїздці, а термосумки з акумуляторами немає, можна зробити їх своїми руками. Візьміть звичайну сумку і обкладіть її всередині шматком тонкого утеплювача з шаром, що відбиває з лавсану або харчовою фольгою, а акумулятор можна приготувати з підручних засобів, які є вдома.

холодова сумка своїми руками

Як приготувати акумулятор холоду своїми руками:

  • В один літр підігрітої води додайте 500 г кухонної солі, перемішайте до повного розчинення, залийте в пластикову пляшку і заморозьте. Працюватиме такий холодоагент близько 12 годин, і підтримуватиме температуру від -20 до 0 градусів.
  • На літр води додайте 200 г глауберової солі і 10-15 г шпалерного клею, трохи нагрійте до утворення гелієвої субстанції і покладіть в морозилку на 8 годин. Такий склад здатний підтримувати температуру –10 градусів близько 20 годин.
  • Зваріть не дуже густий звичайний клейстер із борошна, крохмалю чи желатину, залийте в ємність та заморозьте. Або 40 г шпалерного клею розчиніть в одному літрі води. Ці склади витримують 12 годин та підтримують температуру близько 0 градусів.
  • Найпростіший спосіб збереження продуктів при поїздці до пікніка – це заморожування пляшки горілки або спирту, розчиненого у воді. Горілка замерзає в морозильній камері близько 12 годин, тримає температуру -2-0 градусів протягом 8 годин. Також вона буде корисною на природі.

кухонна сіль

сіль глауберова

шпалерний клей

пляшки з льодом

Склади холодоагенту можна залити у пластикову пляшку, пакет із-під соку або гумову грілку, головне, щоб вони герметично закривалися.

При транспортуванні на ємностях утворюється конденсат, тому краще обернути їх м'яким махровим рушником і загорнути в пакет, так вони довше віддаватимуть холод, а рідина не буде накопичуватися на дні сумки.

акумулятори холоду із пластикових пляшок

Вибір та використання альтернативних акумуляторів холоду

Вибір залежить від частоти використання, тривалості поїздок, обсягу термосумки та продуктів, що перевозяться. Якщо необхідно довезти заморожування до дачі або місця відпочинку, можна обійтися саморобною сумкою та акумулятором. Використовувати холодоагент, зроблений своїми руками, можна необмежену кількість разів, головне зберігати його в морозилці після використання.

типи холодових акумуляторів

Акумулятори холоду заводського виробництва зручніші і компактніші за саморобні аналоги. Якщо ваші подорожі мають регулярний характер, краще придбати сумку з комплектом контейнерів холодоагентів. Виробники розраховують кількість необхідних акумуляторів холоду обсяг ізотермічної сумки.

фірмові холодові акумулятори

Головне, не перевантажуйте термосумку, продукти повинні бути на невеликій відстані один від одного, щоб акумулятор міг поміститися між упаковками і не використовуйте контейнери з механічними пошкодженнями.

переносна сумка холодильник

Ізотермічною сумкою з акумуляторами холоду, при акуратному поводженні, ви користуватиметеся довгий час, вона забезпечить вас прохолодними напоями та свіжими продуктами у найспекотніший літній день.

ВІДЕО: 5 простих акумуляторів холоду своїми руками.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар