Види пасти ГОІ та їх використання

Пастою ГОІ називають сукупність матеріалів, створених із хромової зелені. Завдяки їм виконують полірування та шліфування скляної продукції, предметів, виготовлених з металу, сталі, пластику, кераміки та композитів. Дану речовину оптимально застосовувати для ліквідації подряпин, нальоту, надати блискучого вигляду виробу.

паста гої полірувальна

Що таке паста ГОІ

Багато хто запитує, паста ГОІ — що це? Відповідь проста – інструмент, що застосовується для натирання різноманітних предметів до блиску. Має вигляд бруска смарагдового кольору. Назву отримало завдяки Державному оптичному інституту, який перший зайнявся його розробкою. Продукція сформована за допомогою порошкоподібного оксиду хрому, органічних жирів, що працюють як зв'язки, і різними додатковими елементами, що сприяють поліпшенню характеристик даної речовини.

паста гої застосування

Також склад містить хімічні реактиви та додаткові субстанції: силікагель, стеарин, гас та інше. Наскільки інтенсивний відтінок та сорт залежить від чисельності базової складової. Чим більше хромової зелені, тим світлішого тону паста і вищі її абразивні якості. Самий варіант використовується для посиленого шліфування, темний – для полірування і забезпечення предмета, схильного до обробки, блиску схоже на дзеркальне. Сесквіоксид хрому зазвичай становить від 65 до 80%.

використання пасти гої

Паста Гої може мати круглу форму, призначену для полірування. Його спеціально просочують певною кількістю пасти та надають м'яку текстуру. Інші варіації: водяниста консистенція, що знаходиться в пластиковій баночці або як просочувальний склад, що застосовується для тих же предметів.

паста гої полірувальна фото

Зверніть увагу! Упаковка та форма не мають жодного впливу на призначення.

Види пасти ГОІ

Типологія продукту ділиться на тонку, середню та грубу, які поділяються ще на два різновиди. Виходить чотири види. В основі їхнього поділу лежать абразивні речовини, що мають свої параметри. Кожному належить свій спеціальний номер:

 • №1 – має чорний колір із зеленуватим відливом. Застосовується для завершального полірування. Головне завдання полягає надати предмету, що обробляється, необхідний блиск. Оксид хром становить 70%, бікарбонат натрію – 0,2%, силікагель – 1,8%, гас – 2%, жир – 10%.
 • №2 – має темно-зелений відтінок. Експлуатація полягає у ніжному поліруванні з наданням виробу блиску, як у першому варіанті. Жир становить також 10%, сесквіоксид хрому – 74%, гас – 2%, силікагель – 2%, двовуглекислий натрій – 0,2%.
 • №3 – колір повністю смарагдовий без будь-яких домішок. Виготовлений для того, щоб проводити середній ступінь шліфування. Завдяки йому поверхня набуває ідеальної чистоти і починає рівномірно блищати. Гас та силікагель становлять однакову чисельність – 2%, хромова зелень – 70%, жир – 10%.
 • №4 – світло-зеленого тону. Приводить до нівелювання найменших і непомітних подряпин, які можуть залишитися після експлуатації абразивів. Призначений для грубої шліфування. Оксид хрому займає 85%, стеарин – 10%, жир – 5%, силікагель та гас по 2%.

паста гої 1

паста гої 2

паста гої 3

паста гої 4

Як користуватися пастою ГОІ

Щоб зрозуміти, як користуватися правильно пастою ГОІ, рекомендують прочитати інструкцію, тому що потрібно дотримуватися певних етапів:

 • Невелику кількість слід нанести на м'яку тканину або повстяне коло. Наносити засіб відразу на предмет не треба. Попередньо матеріал можна змочити в бензині чи гасі.
 • Пасту розтерти за допомогою металу. У такий спосіб видаляються великі абразивні шматки, які можуть завдати шкоди.
 • На поверхню додати трохи промислової олії та приступати до полірування. Іноді рекомендують оновлювати мастильну речовину.

розм'якшення пасти гої

полірування столових приладів

полірування ножа

чищення ременя

Виконувати процес слід без докладання зусиль, не тиснути, а трохи терти, доки не з'явиться блиск. Після завершення роботи протерти поверхню бензином, гасом або забрати залишки маси водою.

паста гої полірування монет

Важливо! Якщо в роботі застосувати більші крупинки, ніж потрібно, а також додати зусилля, то можна завдати шкоди поверхні виробу.

полірувальна паста гої

Розводити пасту можна гасом, соляркою та звичайною автомобільною олією. Це робиться для того, щоб засіб став однорідною сумішшю. Спочатку вона має вигляд сухого бруска. Варто пам'ятати про те, що чим грубіший предмет, який необхідно обробити, тим грубішим повинен бути матеріал, на який наноситися засіб. На повстяне коло пасту наносять під час його обертання, через що повсть набуває буро-зелений колір. Тепер ставати зрозумілим, для чого використовується паста ГОІ, як користуватися нею.

як розвести пасту гої

Особливості полірування з пастою ГОІ

Застосування полірування пасти ГОІ має свої особливості:

 • Метал – насамперед необхідно визначити його породу. Коли слід обробити вироби, виготовлені зі срібла, якісна читка повинна повністю виключити пошкодження поверхні, особливо появи різних подряпин. Щоб цього уникнути, радять очисні заходи виконувати у певній послідовності. Спочатку зробити відмивання ложок або виделок, потім натерти їх порошком за допомогою стандартної зубної щітки. Тоді вони набудуть блискучого вигляду. У цей же час у склянку налити трохи води, до нього ж додати аміачний водний розчин, порошку та мила. У цій суміші прокип'ятити предмети та натерти їх пастою ГОІ. Обробка сталі потребує застосування спеціального приладу. До золота такий спосіб краще не використовувати, особливо якщо не особливих знань. Адже верхній шар можна повністю стерти. При чищенні годинника обов'язково потрібно знімати механізм.
 • Скло – ідеальним варіантом стане паста Гої №2. Субстанцію слід нанести на тканину, що має м'яку основу, і почати нею шліфування, робити це слід педантично і легко. Тиснути і застосовувати деякі зусилля не треба. Підсумок – екран натертий до блискучого стану.
 • Пластик – застосовують пасту Гоя №2 у рідкому або в'язкому вигляді. Для цього потрібно взяти тканину, нанести на неї засіб, потерти поверхню виробу, потім виконується все звичайно.

полірування металу

полірування скла

полірування пластику

полірування хрому

Перед використанням краще ознайомитись з інструкцією (для того, щоб врахувати важливі моменти), що входить до комплекту. У посібнику зазначено відсоткове співвідношення, правила застосування.

типи пасти гої

Додаткова інформація! Якщо залишилася засохла паста ГОІ, не варто одразу її викидати. Матеріалу можна повернути його робочі якості за допомогою розм'якшення. Для цього слід відламати шматок, скрошити в дрібну крихту, перемішати з будь-якою технічною олією (автомобільне теж підійде). Можливе застосування гасу, але в цьому варіанті ефект полірування може не зберегтися.

Для яких виробів паста ГОІ не підходить

Паста Гої підходить для обробки не всіх виробів. Деякі перебувають під забороною:

 • Позолочені вироби – під вплив засобу верхній шар може стертися, а саме головною цінністю.
 • Сталь та нікель – їхня обробка відбувається за допомогою спеціального приладу, а не вручну.
 • Годинник з металу – полірування можливе тільки у разі вилучення механізму, в іншому випадку паста Гої для них не застосовується.
 • Сапфірове скло – полірування не дасть бажаного результату, ці предмети не піддаються засобу.

полірувальний диск для пасти гої

Тільки якщо використовувати абразивну речовину правильно, вона надасть ефекту блиску. В іншому випадку час буде витрачено марно, а виробу можна завдати непоправної шкоди.

де купити пасту гої

Чи шкідлива для людини

В інтернеті постійно пишуть, що паста Гої токсична та шкідлива для людського організму. Це зумовлено тим, що до її складу входить оксид хрому. Однак, виходячи з самого хрому, ця речовина може бути різною. Двохвалентний і чотиривалентний мають чорний колір, тривалентний зелений (саме він використовується в пасті), шестивалентний – темно-червоний. Останній і є отруйним, а також його з'єднання. Тривалентний не має токсичності, він повністю безпечний. Це твердження підтверджено Державною санітарно-епідеміологічною експертизою.

паста гої середня

Аналоги пасти ГОІ

До аналогів пасти ГОІ належать абразивні пасти 3М – матеріали, що мають інноваційний склад. Використовуються для згладжування рельєфності та дрібної зачистки. Ці засоби дозволяють змінити рівень блиску поверхні. До переваг відноситься легкість їх видалення з обробленого предмета за допомогою звичайної гарячої води.

пасти 3М

Ще один аналог – китайська паста HZ. Вона виконує свої функції, але дуже якісно.

Паста Гої є найпопулярнішим матеріалом для полірування та шліфування. Вона має високу ефективність, при цьому часу витрачається мало.

комплект паста гої

ВІДЕО: Як зробити рідку пасту ГОІ для полірування.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар