Вибір засобу для унітазу

Одним із часто використовуваних елементів сантехніки по праву вважається унітаз. В силу його функціонального призначення, на стінках, під обідком, усередині чаші та обідка можуть накопичуватися частинки бруду, іржі. Правильно підібраний засіб для туалету допоможе не тільки підтримувати початковий зовнішній вигляд виробу, але й дотримуватися норм гігієни, запобігаючи появі та розвитку бактерій та грибків.

унітаз

Основні види забруднений

Найчастіше забруднення в туалеті виявляються у вигляді потік іржі та скупченні частинок. Нашарування сечових солей також поширена проблема, яка до того ж є основним середовищем для появи та розвитку шкідливих мікроорганізмів. Не завжди достатньо скористатися туалетним йоржиком, щоб усунути проблему. Важливо розуміти причини таких.

йоржик для унітазу

Наприклад:

 • текти в бачку – головна причина, що провокує появу потік іржі;
 • нашарування солей (проявляється в основному при частому використанні унітазу, внутрішня поверхня якого містить мікротріщини, подряпини);
 • темні плями (ще один різновид забруднень, який проявляє себе при недостатньому догляді).

ВАЖЛИВО! Будь-яке забруднення найкраще усувати за перших ознак його прояви. Найефективніше подбати про причину виникнення проблеми.

Спеціальні засоби для чищення

За допомогою хімічних сантехнічних засобів для чищення, можна з легкістю подолати навіть найскладніші види забруднень. Важливо лише правильно підібрати потрібну речовину і проблема буде усунута за лічені хвилини. Але не можна стверджувати, що це кошти однаково ефективні.

чищення унітазу

Більше того, їх можна умовно поділити на три основні види:

 1. Абразивні. Такі кошти найбільш поширені через вартість * (вони найдешевші). Але за складних забрудненнях їх використання недоречно. Крім того, абразивні матеріали (часто порошки) можуть пошкодити поверхню чаші.
 2. Лужні. Сама назва вказує на головний компонент, що діє, — луг. У ролі активної речовини виступає хлор. З видимих недоліків різкий запах, недостатня ефективність у боротьбі з забрудненнями, що в'їлися.
 3. Кислотосодержащіе. В їх основі найчастіше використовують соляну кислоту. Такі засоби можуть пропонуватись у вигляді рідин, гелів. Кислота ефективно усуває всі типи забруднень з мінімальними зусиллями з боку людини.

як почистити унітаз

Примітка! Не завжди доречно використовувати дорогі засоби для чищення сантехніки. Якщо забруднення ледь утворилося, можна впоратися з ним за допомогою абразивів або навіть народних засобів.

Найкращі універсальні засоби

Ринок засобів для чищення для сантехніки зараз рясніє достатком. Величезний достаток активних діючих речовин може спантеличити. Серед представлених засобів, є універсальні та вузькоспрямовані дії.

засоби для унітазів

Вашій увазі пропонується ТОП-5 найбільш популярних на думку споживачів універсальних засобів для чищення:

 • Bref Power Gel 6 в 1 (гель, який допоможе усунути вапняний наліт та іржу, позиціонується як універсальний засіб з функцією знезараження);
 • Bref гель Total Чистота і блиск Лимон і лайм має не менш ефективні властивості, при цьому явними перевагами виступають відсутність неприємного запаху і час дії;
 • Туалетне Каченя «Супер Сила Бачний Ефект» — ще один універсальний засіб високої ефективності з антибактеріальним ефектом (може використовуватися не тільки для туалету, а й для ванної, чаші душової кабінки);
 • Туалетне каченя гель для унітазу Супер Сила Видимий Ефект – універсальний засіб з широким спектром дії;
 • Faberlic, позиціонується виробником як ефективний засіб, до складу якого не включений хлор.

Bref Power Gel 6 в 1

Bref гель Total Чистота та блиск Лимон та лайм

Туалетне Каченя Супер Сила Видимий Ефект

Faberlic засіб для унітазу

Запропонований вище список доповнюємо. Адже кількість виробників, які встигли зарекомендувати себе з позитивного боку, — величезна. Буквально щомісяця з'являються інноваційні технології, що допомагають боротися з усіма видами забруднень простіше та ефективніше.

Концентровані кошти

Насправді зустрічаються складні забруднення. І коли, здавалося б, простіше позбутися сантехніки, замінивши її новою, на допомогу приходять сильнокислотні концентровані засоби для чищення. Одним із таких прикладів є Гель для чищення унітазів від ТМ «Helper Professional». Це справді сильний засіб від іржі в унітазі. Доречно застосовувати для ефективного усунення:

 • нальоту кальцієвого мила;
 • іржі (навіть в'ївся);
 • вапняного каменю;
 • цементних нашарувань і не лише.

як очистити унітаз

Такі засоби представлені у вигляді густого гелю. Його не потрібно розбавляти водою чи іншими речовинами. Мармур, кераміка, пластмаса, емаль — не схильні до негативних ефектів від впливу концентрованих засобів для чищення.

ВАЖЛИВО! Перед використанням виробів з натурального каменю, вапняку або поверхонь, покритих акрилом, прочитайте інструкцію перед придбанням.

Кращі біорозкладні засоби

Під поняттям біорозкладних засобів, що чистять, маються на увазі ті, які з часом повністю розчиняються, не завдаючи шкоди септику. Інакше кажучи, це екологічно безпечні склади. Найчастіше попит цей вид продукції виникає у власників дач, будинків приватного сектора. Яскравими представниками біорозкладних засобів є:

 • Засіб для туалету Klar від німецького виробника, отримав сертифікат міжнародного зразка, що свідчить про екологічну чистоту продукту;
 • Екогель для видалення засорів у каналізаційних трубах Nature clean, який можна використовувати у боротьбі із забрудненнями різних типів;
 • SYNERGETIC для сантехніки також позиціонується як екологічно безпечний продукт.

SYNERGETIC для сантехніки

Підбір засобів, що біорозкладаються, потрібно здійснювати в залежності від складності забруднення поверхні унітазу або іншої сантехніки. Виробник розміщує рекомендації щодо застосування на упаковці виробу.

Засоби для видалення іржі

Окрема категорія забруднень, які часто зустрічаються в унітазах, — іржа. Для боротьби з нею пропонується використовувати спеціальні засоби, склад яких дозволяє ефективно усувати це неприємне явище. Найбільш ефективними “борцями з іржею та нальотом” можна назвати:

 • CILLIT BANG LIME AND RUST;
 • ZERO;
 • DOMESTOS “ЕКСПЕРТ СИЛА” УЛЬТРА БІЛИЙ;
 • SANFOR “WC GEL”;
 • COMET 7 ДНІВ ЧИСТОТИ ДЛЯ УНІТАЗУ;
 • SANITA АНТИРЖАВЧИНА 500 МЛ.

CILLIT BANG LIME AND RUST

DOMESTOS

SANFOR

COMET 7 ДНІВ ЧИСТОТИ ДЛЯ УНІТАЗУ

Даний список можна продовжити ще як мінімум 50 ефективними засобами. Але саме ці, судячи з відгуків споживачів в інтернеті, найпопулярніші.

Профілактичні засоби

Чистячі засоби для унітазу можуть бути профілактичними. Наприклад, пігулки для зливного бачка. Їх використання дозволяє змінити структуру води, усунути вплив металів, що містяться в ній. Багато хто вдається до народних засобів, які мають профілактичний характер. Наприклад:

 • лимонна кислота;
 • оцет;
 • щавлева кислота та ін.

лимонна кислота для унітазу

Пам'ятайте! Завжди простіше усунути першопричину виникнення проблеми, ніж потім намагатися подолати її.

Засоби для очищення засори

Багато хто стикається з проблемою засмічення, намагається вирішити її самостійно. Іноді це доречно. Наприклад, якщо засмічення утворено не твердими, нерозчинними речовинами (туалетний папір, побутові рідкі відходи, кристалізований жир). Але бувають випадки, коли в процесі ремонту в унітаз провалюються залишки цементу, каміння, фрагменти кахлю та ін. У таких випадках хімічними засобами позбавитися проблеми не вдасться.

засмічення в унітазі

Серед доступних та популярних речовин, що сприяють усуненню засорів, можна зазначити:

 • Крот – пропонується у вигляді порошку або рідини, іноді гелю;
 • Містер м'язів, схоже з попереднім засобом речовина, що ефективно протистоїть засміченням труб;
 • Баги Потхан та інші.

кріт від засоров

При дійсно складних засміченнях не обійтися без прочищення під дією АВД чи сантехнічного троса.

Народні засоби для унітазу

Нерідко забруднення та засмічення можна усунути, скориставшись старовинними методами. Вони не такі популярні, адже на ринку велика кількість пропозицій щодо різноманітних та ефективних хімічних засобів. Але все ж таки іноді, можна вдатися до деяких, перевірених часом засобів.

Луж

Сода – яскравий представник народних засобів для чищення унітазу. Як правило, її використовують частіше для усунення засорів у комплекті з оцтом або лимонною кислотою. Нанесення соди на забруднені місця дозволить розм'якшити іржу і не тільки. Потім залишається лише ретельно потерти за допомогою губки і видалити залишки шляхом зливу води.

сода для унітазу

Лимонна кислота

Відмінний профілактичний засіб, випробуваний поколіннями – лимонна кислота. Її потрібно використовувати для усунення нових забруднень. Навряд чи вийде впоратися з іржею або брудом, що в'їлася, скільки б зусиль ви не докладали. А ось періодично підсипати засіб в зливний бачок, допоможе підтримувати його в чистоті і з легкістю усувати новий наліт.

лимонна кислота

Оцет

Дія цього поширеного в побуті продукту дуже схоже на те, яке надає лимонна кислота. Єдина різниця полягає у структурі речовини. Якщо лимонна кислота пропонується як порошку, то оцет — рідкий. Для посилення ефекту його краще розігріти (не до киплячого стану).

оцет для унітазу

Хлорка

Ця речовина доступна в ціні і є достатньо ефективною для того, щоб подолати незначне забруднення. Значним недоліком речовини можна вважати різкий і неприємний запах. З іншого боку, вона має властивості дезінфектора, що справляється з більшістю бактерій.

хлорка для унітазу

Як правильно вибрати засіб

Вибирати засоби для чищення та дезінфекції унітазів потрібно, виходячи зі ступеня та характеру забруднення. Для того, щоб не помилитися у виборі, потрібно не соромитися читати інструкцію від виробника, що відображається на упаковці. Багато часу ця процедура у вас не забере, зате ви можете бути впевнені в успіху кінцевого результату.

чищення унітазу

Техніка безпеки при роботі з засобами для чищення

Будь-який хімічний засіб здатний завдати різного ступеня шкоди для шкіри людини. Щоб убезпечитися від неприємних наслідків, потрібно використовувати елементарні засоби захисту:

 • гумові рукавички (чим щільніше, краще);
 • респіратор чи маску (допоможе зменшити вплив шкідливих парів від хімічних засобів);
 • при використанні кислотосодержащих засобів – поставте поруч склянку з розбавленою содою, щоб змити краплі речовини, що випадково потрапили на шкіру;
 • якщо використовуєте луг – підготуйте оцет для нейтралізації наслідків влучення на відкриті ділянки шкіри.

як очистити унітаз

Пам'ятайте! Не можна нехтувати правилами техніки безпеки при поводженні з хімічними речовинами!

Правила догляду за унітазом

Головне правило для підтримки унітазу в порядку – регулярне прибирання. Чим частіше ви будете проводити дезінфекційні заходи, тим менше часу ви на це витрачатимете. Не допускаючи в'їдання іржі в поверхню унітазу, ви спростите собі прибирання. Пам'ятайте, що не всі забруднення видно. Так, під обідком унітазу накопичується безліч бактерій і грибків.

догляд за унітазом

Відео: як легко очистити унітаз за 15 хвилин

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар