Вибір, встановлення та використання розсувного карнизу

Телескопічний розсувний карниз для штор стає все більш популярним. Його використовують повсюдно: у ванних кімнатах, у дачних будиночках, у дитячих кімнатах, на кухні і навіть в урочистому оздобленні вітальні.

карниз розсувний купити

Телескопічний виріб є різновидом традиційної круглої конструкції. Ця модель дуже легка в установці, через що і набула своєї популярності.

Який вигляд і який принцип дії розсувного карниза для штор

Телескопічний карниз для штор є звичайною круглою штангою, на яку за допомогою коліс або петель підвішується штора. Головною особливістю цього виробу є його конструкція, яка дозволяє кріпити телескопічний карниз для штор без свердління та встановлення спеціальних кронштейнів.

карниз

карниз

карниз

Вибір, встановлення та використання розсувного карнизу

Принцип дії цього пристрою простий: штанга складається з двох частин, які вставляють одна в іншу і замку. Частини розсуваються на потрібну ширину та закріплюються за допомогою розпору. Для більшої пружності та стійкості пристрій має усередині пружину. Вона не дає половинкам сходитися назад.

протиковзкі гумові накладки

Для додаткової стійкості із торців штанга обладнана гумовими наконечниками. Ці м'які та пружні деталі дозволяють уникнути ковзання виробу по стіні.

Переваги цього варіанта:

 • Оперативність встановлення.
 • Підходить для будь-якого приміщення.
 • Можливість встановлення у проріз вікна.
 • Не потрібне свердління стін.
 • Можливість тимчасового встановлення.
 • Можна кріпити до занадто слабких або надто твердих стін.

у прорізи різних розмірів

Однак ці вироби не позбавлені й мінусів: вони підходять лише для невеликих приміщень та витримують порівняно легку вагу. Тяжкі портьєри з масивними прикрасами та багатими ламбрекенами на них закріпити не вдасться.

Телескопічний карниз

На вигляд розсувний карниз для штор нагадує собою класичне кругле пристрій. Завдяки цьому виріб легко впишеться в інтер'єр будь-якого стилю: сучасний модерн, яскравий хай-тек, простий лофт або урочисту класику.

Види таких моделей

Виробники намагаються обігнати один одного за кількістю речень. Завдяки цьому на ринку представлена велика кількість варіантів подібних виробів, які відрізняються дизайном, розмірами та матеріалами.

карниз зробити

карниз зробити

карниз зробити

карниз зробити

Насамперед розрізняють пристрої за матеріалом:

 • Дерево.
 • Метал.
 • Пластик.

Від матеріалу залежить не тільки дизайн, а й приміщення, в якому можна встановити таку конструкцію. Також від матеріалу залежить функціонал виробу.

Пластикові карнизи

Моделі із пластику найбільш, дешеві, прості та легкі. Але вони витримують невелику вагу і виглядають досить примітивно. Ці вироби стійкі до перепадів вологості та температур. Через це зазвичай встановлюють у ванній кімнаті або на кухні. Металеві вироби виглядають стильніше, мають більш тривалий термін служби, легко переносять зміни в атмосфері: перепади вологості та температури.

Металеві карнизи

Пристрої з металу більш міцні та важкі. Через більшу власну вагу вони можуть витримати більш важкі та щільні штори. Тому найчастіше такі карнизи використовують для оформлення вікон у житлових кімнатах. Крім того, металевий розсувний карниз для штор має маленький діаметр через міцність цього матеріалу. Його діаметр може становити від 7 до 3 див.

Кріпляться металеві

Ще одна перевага моделей з металу – стильний зовнішній вигляд та можливість підібрати під будь-який дизайн інтер'єру. Виробники випускають моделі різних кольорів від класичного жовтого та сріблястого до цікавих бронзових та чорних відтінків. Довговічність виробу також залежить від покриття металу.

Пристрій

Хромовані варіанти прослужать довше, ніж звичайні металеві із недорогих сплавів.

Важливо! Навіть маленькі вироби із металу не можна встановлювати на кахельні стіни. Так як метал має високу жорсткість і може деформувати як кахельну плитку, а й основу під нею.

Вироби з дерева виглядають найкрасивіше. Натуральна деревина створює теплу, сільську атмосферу. Такі варіанти будуть доречні у приміщеннях у скандинавському чи сільському стилі. Вони вдало виглядатимуть у заміському дерев'яному будинку. Мінуси виробів: висока вартість та можливість деформації через перепади вологості повітря.

Невеликі карнизи

Порада. На телескопічний карниз можна підвісити портьєри та гардини одночасно. Для цього потрібно використовувати дві штанги, які встановлюються паралельно один до одного. Можна використовувати і дворядні моделі, але вони дорожчі та складніші в установці.

Дворядні моделі або дві штанги, встановлені паралельно, можна використовувати не тільки для підвісу фіранок, але і у ванній кімнаті. При цьому на одну основу вішається фіранка, а інша використовується для сушіння рушників.

Як правильно вибрати

При виборі карниза важливо врахувати такі моменти:

 • Де він розташовуватиметься.
 • Яким матеріалом оздоблені стіни, в які впиратимуться кінці штанги.
 • Який передбачається термін використання?
 • Відстань між стінами.
 • Яким чином підвішуватиметься штора.

Штори можуть кріпитися за допомогою кілець, люверсів чи петель. У цьому випадку штанга буде видно і краще її вибрати з якісних матеріалів: дерева або металу.

довжину штанги

Виняток становлять моделі для ванни. У це приміщення рекомендуються пластикові вироби. Інший спосіб підвісу штор – на куліску. У цьому випадку механізм карнизу буде повністю прихований від очей, тому його можна вибирати з будь-якого матеріалу.

Важкі карнизи

Телескопічний карниз для штор 3 метри – це максимальний розмір пристрою. Однак за такої довжини конструкція буде дуже важкою. Через це її доведеться додатково зміцнювати. Оптимальна довжина телескопічного карнизу для штор без свердління стін – 2 метри у встановленому вигляді.

Способи кріплення

Залежно від розміру та призначення конструкція зі шторами може кріпитись різними способами. Класичний варіант встановлення телескопічного карнизу для штор у кімнаті – це за допомогою розпору між стінами. Однак цей спосіб найменш стійкий. З його допомогою зазвичай закріплюються легкі телескопічні гардини для вікон. В ідеалі довжина штанги має бути від 170 до 200 см.

пластикові кільця

Якщо вікно має велику ширину, або необхідно встановити вироби у велику кімнату над вікном, а значить закріпити між стінами, необхідні більш міцні кріплення.

Варіанти посилення телескопічної конструкції:

 • Кріплення до стіни чи стелі за допомогою додаткових кронштейнів або скоб.
 • Кріплення наконечників карниза до стіни за допомогою шурупів.

За допомогою додаткових кронштейнів можна закріпити будь-який настінний телескопічний карниз для штор, для цього варто лише підібрати вироби потрібно конструкції. Якщо довжина карниза менше 2,4 метра – то знадобиться два пристрої з обох боків. Якщо більше 2,4 метра – то бажано встановити ще одне кріплення у центрі.

Компромісним варіантом

Варіант, коли упори карниза прикручуються до стіни, необхідно набувати одразу готовим. Тут упори будуть вже сконструйовані з можливістю встановлення шурупів.

Важливо! Додатково закріплювати пристрій потрібно в дитячій кімнаті. Під час активних ігор вони можуть зненацька повиснути на шторі, що призведе до її падіння.

Фото-приклади застосування в інтер'єрі

На фото представлені різні способи використання пристрою. Для інтер'єру в стилі прованс у світлих тонах ідеально підійде варіант із світлого дерева із стильними широкими петлями з тканини для підвісу.

карниз розсувний

карниз розсувний у ванній

карниз розсувний у ванну

штанга карнизу

Класичний інтер'єр доповнить виріб з дорогого дуба або бука з такими дерев'яними кільцями для штор. Сучасний інтер'єр прикрасить яскравий, хромований варіант із люверсами, обробленими металом.

Розпірний спосіб

Ще один варіант застосування розсувного карниза – установка невеликої настінної штанги в ніші для підвісу кухонного приладдя та рушників.

Відео: 8 помилок при виборі карнизу від експерта

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар