Вибір та застосування червоних штор в інтер'єрі

Червоні штори – дуже яскрава деталь інтер'єру, яка характеризує господарів як сміливих людей. Щоб червоні штори не виглядали в кімнаті безглуздо, а навпаки були її гідністю, потрібно правильно поєднувати їх з іншими елементами інтер'єру.

червоні штори

Характеристика червоних штор

Червоні фіранки у спальню, вітальню чи іншу кімнату дуже привертають до себе увагу, тому що цей колір яскравий та насичений. Основні функції такого елемента декору:

 • Роблять приміщення багатше і елегантніше однією своєю присутністю без особливих зусиль.
 • Прекрасно приховують різні недоліки вікон та стін навколо них.
 • Затіняють вікна, тому сонячні промені не псуватимуть меблі.

червоні штори

Зверніть увагу! При оформленні інтер'єру з такими фіранками слід правильно поєднувати відтінки, щоб кімната виглядала максимально стильно. Наприклад, найбільш вигідними вважаються поєднання з білим, чорним та жовтим. Червоний, білий і чорний вважаються найбільш класичною тріадою поєднання кольорів, вони створюють гармонію в приміщенні. З синім, зеленим чи сірим краще не комбінувати.

Для пошиття червоних штор можуть використовуватися різні тканини – атлас, оксамит, габардин, велюр, гобелен, жаккард та інші. Залежно від обраної тканини, відрізнятиметься і їхня ціна.

червоні штори фото

Гідності й недоліки

Червоні яскраві фіранки підходять для будь-якої кімнати. Головне, правильно підібрати відтінок та поєднання. Штори червоного кольору мають свої переваги та недоліки. До переваг можна віднести:

 • Є досить нейтральними, тому підійде для будинку чоловіка-холостяка, для жіночої квартири та для сімейного гніздечка.
 • Мають дуже ефектний зовнішній вигляд. Кімната стає дуже живою та яскравою, коли в ній знаходиться такий незвичайний елемент.
 • Коли у вікно світить сонце, промені проходять крізь тканину фіранок і позитивно впливають на людей з меланхолійним темпераментом, а також піднімають настрій ледарів.
 • Приміщення з такими портьєрами виглядатиме набагато тепліше та яскравіше.

червоні штори декор

червоні штори декор фото

червоні штори фото декор

червоні штори фото декору

Деякі недоліки включають:

 • Не зовсім вдалим буде вибір червоних штор для спальні людей, які страждають на гіпертонію. У них це забарвлення може ще більше підвищити тиск.
 • У холериків і людей із запальним характером можуть викликати агресію. Краще вішати такі штори спокійним людям.
 • Кімната стає візуально меншою, тому вони краще підходять у великі кімнати.

Щоб червоні штори приносили лише комфорт та приємні відчуття своєму власнику, слід враховувати ці нюанси.

червоні штори ідеї

Види та відтінки червоних штор

Червоні штори в інтер'єрі вітальні можна подивитися на фото, щоб зрозуміти, подобатися це чи ні. Якщо говорити про види, виходячи з фасону та фактури, то штори бувають:

 • Важкі оксамитові портьєри. Вони чудово підходять для будуару або вітальні, виглядають дуже багато і велично.
 • Тюль. Тюль також може бути червоною, і вона чудово виглядає на вікні навіть без штори.
 • Римські. Це прямокутна фіранка, яка збирається стрічками у складки. Виглядає досить акуратно та просто.
 • Французькі. У цьому кольорі вони виглядають дуже вигідно, підходять для стилів Бароко, Арт-деко та інших.
 • Японські. Вони можуть бути однотонними, а можуть мати різні прикраси. Підходять для будь-якого сучасного стилю.
 • Ниткова завіса. Завдяки красивій підв'язці, що тримає штору, вони дуже привабливі.
 • Жалюзі. Вони також бувають червоні та найбільш доречні у стилі Лофт.

червоні штори римські

червоні штори довгі

червоні штори короткі

червоні штори

Якщо говорити про відтінки червоних штор, то найбільш поширеними і покликаними відтінками є брусничний і малиновий кольори.

Брусничні штори

Брусничний колір – досить темний колір, тому робить інтер'єр дуже строгим та піднесеним. Але він ідеально підходить для людей, які не люблять, коли до кімнати потрапляє багато сонячних променів. Нестачу світла завжди можна заповнити світильниками та лампами. Брусничні фіранки чудово підійдуть у вітальню, особливо якщо вона велика і простора. Великий письмовий стіл або масивний м'який куточок чудово виглядатимуть в такому інтер'єрі. Брусничний відтінок надає бадьорості вранці, а ввечері чудово заспокоює.

червоні штори ідеї фото

Малинові штори

Малиновий колір також користується популярністю серед любителів яскравих кольорів. Він дуже насичений, свіжий та привертає до себе увагу. Існує кілька відтінків малинового – темний та світлий, рубіново-малиновий, малиново-червоний. Малинові портьєри найкраще підходять до білих стін. Вони наче яскрава пляма на тлі будь-якого пастельного кольору. Такі штори використовують у спальні, кухні чи вітальні, але потрібно пам'ятати про те, що вони також візуально зменшують кімнату. Ідеально малинові фіранки підходять для дитячої спальні дівчинки, адже там вони виглядатимуть казково.

червоні штори фото ідеї

Вибір червоних штор, фіранок та тюлю

Штори – це елемент декору, який виконує також практичну функцію. Їх вішають для того, щоб захистити приміщення від дії сонячних променів, від яких вигоряють меблі. Також вони захищають від сторонніх поглядів із вулиці у темний час доби. Хороші фіранки стримують пил, різні гази із зовнішнього середовища, не пропускають світло ліхтарів уночі.

червоні штори дизайн

При виборі червоних штор потрібно враховувати деякі нюанси:

 • Якщо штори не однотонні, а мають принт, слід враховувати, то поперечний принт може розширити апартаменти, тоді як вертикальний малюнок витягує їх вгору. Так як червоні портьєри загалом зменшують кімнату, то цей нюанс дуже важливий і має враховуватися.
 • Якщо потрібно, щоб портьєри стосувалися підлоги, то довжина їх повинна бути на 20 см більша за висоту стіни. В іншому випадку відстань між підлогою і низом штори повинна бути не менше 5 см.
 • Щоб не обтяжити зовнішній вигляд кімнати, не потрібно прикривати простінки на всі боки від вікна.
 • Червоні гардини найкраще підходять у великі кімнати з високими стелями. Якщо ж стелі низькі, краще зупинитися на світліших відтінках.
 • Довжина штори має бути, як мінімум, удвічі більшою, ніж довжина вікна.
 • Щоб збільшити ширину вікна, потрібно вибирати широкі та довгі карнизи.

червоні штори оформлення

червоні штори оформлення фото

червоні штори фото оформлення

червоні штори фото оформлення

Додаткова інформація. Вибір штори – це лише перший момент. Далі необхідно прикрасити їх, щоб надати їм неповторності. Для цього використовують підхвати, наконечники для карнизів, шнури, тримачі, бахрому. Яскраві червоні портьєри можуть стати акцентом навіть найпрактичнішої та найпростішої кімнати. Якщо в кімнаті переважають світлі кольори, то яскраві гардини відразу впадатимуть у вічі кожному, хто заходить до кімнати.

Якщо говорити про тюль, то ідеальним поєднанням є червоні штори з білим тюлем. Це поєднання кольорів непомітне і дуже елегантне. Тюль може бути чисто білим або мати невеликі малюнки. Існує також тюль червоного кольору, що може вішатися зовсім без портьєрів. Забарвлення гардин часто вибирають за кольором найбільшого предмета в кімнаті, тому червоні гардини і диван того ж кольору виглядатимуть дуже привабливо.

червоні штори дизайн фото

Застосування в інтер'єрі

Червоні шторки можна вішати у будь-якій кімнаті у будинку. Головне – враховувати всі нюанси та особливості, плюси та мінуси. Тривале перебування в приміщенні з безліччю яскраво-червоних відтінків може викликати у вразливої людини певну тривожність. Але, загалом, енергетика червоного кольору досить сприятлива, стимулює людину до дій і додає їй сили.

червоні штори фото дизайн

На кухню

Кухня повинна бути зроблена в світлих відтінках – так в ній приємніше знаходитися і приймати їжу. З вікна має надходити достатня кількість світла, тому важкі гардини, що закривають усі вікна, не підійдуть. Але легкі фіранки і якийсь ще елемент декору цього ж кольору додадуть родзинку і не виглядатимуть нав'язливо. Крім того, червоний колір, як і перець чилі, додає апетиту.

червоні штори на кухні

У спальню

Спальня – це місце, де людина розслаблюється та відпочиває від усього, що відбувалося з нею вдень. Червоне забарвлення створює якийсь затишок та почуття захищеності в кімнаті, тому сон буде глибоким та розслаблюючим. Важливо для спальні і те, що такі фіранки додадуть пристрасті, створять атмосферу кохання та романтики. Головне, не переборщити з цим кольором, щоб не обтяжити апартаменти. Можна додати туди невеликі елементи інтер'єру ідентичного кольору – килимок, світильник, картину в рамі.

червоні штори у спальні

В зал

Великий зал – це саме те місце, де точно можна, не боячись, вішати червоні важкі штори. Зазвичай така кімната має великі розміри, тому фіранки не будуть її обтяжувати і навіть якщо візуально її зменшать, це на ній ніяк не позначиться. У цій кімнаті штори червоного кольору додадуть розкоші та багатства. У залі господарі часто приймають гостей та обідають з ними, тому і тут червоний колір стимулюватиме апетит та бажання спілкуватися.

червоні штори у вітальні

У вітальню

Вітальня призначена для прийому гостей, тому в неї люди, що прийшли, заходять найчастіше. Такий відтінок найбільше підходить для відкритих та товариських людей. Червоний колір гардин стимулює до розмов, що якраз і потрібно досягти господарів. Якщо додати золотистого або бронзового кольору, то така кімната буде дуже багата і розкішна. Якщо вітальня є і робочим місцем, то справи в ній відбуватимуться набагато швидше та активніше. Підходить пристрасний відтінок до будь-якого стилю – класичного, сучасного та багатьох інших.

червоні штори фото дизайну

Щоб зрозуміти, які саме гардини більше підходять під той чи інший стиль приміщення, можна подивитися фото прикладів різних кімнат. При виборі важливо враховувати багато деталей, щоб зробити інтер'єр елегантним та акуратним, але не помітним. Кімната з червоними шторами виглядатиме ошатно і незвичайно і точно запам'ятається гостям.

Відео: червоні штори в інтер'єрі різних кімнат

50 варіантів дизайну інтер'єру з червоними шторами

Вибір та застосування червоних штор в інтер'єрі

штори червоного кольору види декору

штори червоного кольору

штори червоного кольору огляд

штори червоного кольору ідеї види

штори червоного кольору види ідеї

штори червоного кольору фото видів

штори червоного кольору фото види

штори червоного кольору фото

штори червоного кольору

штори червоного кольору ідеї варіантів

штори червоного кольору ідеї варіанти

штори червоного кольору варіанти ідеї

штори червоного кольору фото варіантів

штори червоного кольору фото варіанти

штори червоного кольору варіанти фото

штори червоного кольору варіанти

штори червоного кольору ідеї оформлення

штори червоного кольору ідеї оформлення

штори червоного кольору оформлення ідеї

штори червоного кольору.

штори червоного кольору.

штори червоного кольору.

штори червоного кольору оформлення

штори червоного кольору ідеї інтер'єру

штори червоного кольору ідеї інтер'єр

штори червоного кольору інтер'єр ідеї

штори червоного кольору фото інтер'єру

штори червоного кольору фото інтер'єр

штори червоного кольору інтер'єр фото

штори червоного кольору інтер'єр

штори червоного кольору ідеї декору

штори червоного кольору ідеї декор

штори червоного кольору декор ідеї

штори червоного кольору фото декору

штори червоного кольору фото декор

штори червоного кольору декор фото

штори червоного кольору декор

штори червоного кольору ідеї дизайну

штори червоного кольору ідеї дизайн

штори червоного кольору дизайн ідеї

штори червоного кольору.

штори червоного кольору фото дизайн

штори червоного кольору дизайн фото

штори червоного кольору дизайн

штори червоного кольору фото ідеї

штори червоного кольору ідеї фото

штори червоного кольору ідеї

штори червоного кольору фото

штори червоного кольору

WowCracy
Додати коментар