Вибір та опис подушок для дітей від 1 до 5 років

Подушка – найважливіший атрибут для повноцінного відпочинку. Вона повинна бути комфортною та приємною на дотик. Однак, правильна подушка не повинна бути надто м'якою або навпаки жорсткою. То як же вибрати це спальний аксесуар для дитини?

Чому так важливий правильний вибір

Саме у дитячому віці відбувається активне зростання організму. І найважливіші фази розвитку дитина проходить саме під час сну. Тому сон має бути достатнім за часом і повноцінним, ніщо не повинно його переривати. А ліжко та постільні речі серйозно впливають на якість відпочинку.

як вибрати подушку

Ще одна причина, з якої слід приділити особливу увагу вибору подушки – це її вплив на хребет. З народження починається формування правильної постави та становлення хребта. Виявляється, дуже важливу роль для правильної постави відіграє положення спини, поки дитина спить.

вибираємо подушку дитині

Занадто висока подушка призведе до невеликого перегину корпусу, і, як наслідок, до порушення кровообігу та формування неправильного розташування кісток хребта. Хребет не випадково називають «коренем життя», адже якщо є проблеми з ним, це означає, що інші органи функціонуватимуть неправильно.

як правильно спати на подушці

Всі перелічені аргументи показують, наскільки важливо правильно вибирати подушку для малюка. Адже набагато легше запобігти проблемам зі здоров'ям, ніж згодом намагатися їх вирішити.

Дитяча подушка: яка вона?

Якою має бути правильна подушка для дитини? Задля справедливості зазначимо, що однозначної відповіді на це питання не існує. Кожна конкретна модель підбирається індивідуально під дитину: її зростання, вік, стан здоров'я та особисті уподобання. Наприклад, подушку для новонароджених неможливо уявити у ліжку підлітка (і, до речі, навпаки теж). Подушка складається з трьох складових: основна частина, наповнювач, наволочка.

якісні подушки

Основна частина, як правило, шиється із щільної синтетичної тканини або льону. Найголовніше, на що слід звернути увагу, вибираючи основу – це густина переплетення ниток. Головне, щоб наповнювач був надійно захований та не вибивався назовні.

тканина для наволочки

Завдяки великому асортименту наповнювачів для подушок ви гарантовано знайдете варіант для свого малюка. Головний критерій вибору наповнювача – його гіпоалергенність. Які можуть бути варіанти:

 1. Перо та пух. Ще кілька десятиліть тому це були найзатребуваніші наповнювачі. А сьогодні завдяки тому, що з'являється достатня кількість сучасних безпечних і недорогих наповнювачів для подушок, вони не такі затребувані.

  Головний недолік пір'яних та пухових подушок у тому, що вони можуть викликати алергію. Другий важливий момент полягає в тому, що такий наповнювач акумулює пил та сприяє розмноженню бактерій та мікроорганізмів, м'яко кажучи, не корисних для вашого малюка. Більше того, такі подушки можуть вбирати вологу, і згодом втрачати початкову форму, оскільки наповнювач збивається в тверді грудки.

 2. Вовна. Це ще один натуральний наповнювач для подушок. Порівняно з попередніми, у вовни більше переваг. Зазвичай використовують шерсть вівці чи верблюда. Єдиний недолік – такі подушки погано тримають форму і не підходять для організації дитячої спальні.
 3. Натуральний шовк. Цей наповнювач, безперечно, найкращий із перерахованих. Гіпоалергенний, волого- та повітронепроникний, не накопичує статичну електрику. Єдиний, і цілком зрозумілий недолік – це ціна. Тому для дитячої подушки, яку рекомендується часто міняти, варіант не найкращий.
 4. Бамбук. Подушки з таким наповнювачем не рекомендується використовувати для дитячих подушок, особливо якщо подушка призначена для маленької дитини. Справа в тому, що бамбук погано тримає форму. А в іншому наповнювач зовсім непоганий.
 5. Екофайбер. Якщо ви маєте можливість придбати дитячу подушку з таким наповнювачем, не сумнівайтеся в правильності вибору. Незважаючи на те, що матеріал синтетичний, він має всі властивості натурального шовку. При цьому набагато дешевше за ціною. Єдиний нюанс: подбайте про антистатичну наволочку, тому що екофайбер накопичує статичну електрику.
 6. Гречаний лушпиння. Цей наповнювач відрізняється жорсткістю та чудово справляється з ортопедичною функцією. У спеку залишається прохолодним. Повітропроникний. З переваг варто також відзначити, що в гречаному лушпинні не заводяться кліщі, і такий наповнювач гіпоалергенний. І все-таки для зовсім маленької дитини така подушка не рекомендується через жорсткість.
 7. Латекс. Наводимо цей варіант лише для повноти інформації. Для дітей, починаючи з підліткового віку, такі подушки можна використовувати лише за рекомендацією лікаря.

наповнювач пух та перо

наповнювач для подушки вовна

наповнювач шовковий

наповнювач для подушки бамбук

екофайбер як наповнювач

наповнювач гречаний лушпиння

види наповнювачів для подушки

латексна подушка

Нарешті, третя складова подушки – наволочка. До неї також висувається низка вимог. Крім естетичної складової (все-таки, «зустрічатися» з наволочкою вашому малюку доведеться часто), існує ще низка умов.

наволочки для дитячих подушок

Насамперед, тканина має бути гіпоалергенною, антистатичною, повітропроникною, а також не повинна затримувати вологу. Краще, якщо наволочка буде зшита з м'якого натурального матеріалу. І пам'ятайте, що молодша дитина, тим частіше потрібно міняти наволочку.

вимоги до вибору наволочки для дитячої подушки

Вибираємо подушку залежно від віку дитини

У різному віці дитині потрібні подушки різного розміру та складу. Умовно розділимо дитячий період на три частини: від дитинства до 3 років, від 3 до 6 років, від 6 років і старше.

 • Для новонароджених як подушка можна використовувати складену пелюшку, похилу подушку для немовлят або позиційну модель, а також подушку-метелика. Деякі батьки вважають за краще, щоб на самому початку свого існування малюк і зовсім обходився без подушки. Якщо все-таки обраний будь-який варіант подушки або її подоби, то її ширина повинна бути точно по ширині ліжечка.

  подушка для новонародженого

 • У віці від 3 до 6 років рекомендується використовувати подушки з наповнювачем з екофайбера або гречаного лушпиння. Якщо є рекомендації фахівця, придбайте спеціальну ортопедичну подушку. Найоптимальніший розмір дитячої подушки для цього віку – 50х40 см.

  подушка від 3 до 6 років

 • Для дитини віком від 6 років найкраще придбати подушку з бамбуковим наповнювачем, екофайбером або подушку з ефектом пам'яті форми.

  подушка з ефектом пам'яті

Чи потрібна подушка новонародженому

Суперечки на цю тему не вщухають уже багато років. Деякі мами стверджують, що для новонародженої дитини подушка зовсім не потрібна. При цьому вони посилаються на нібито компетентну думку лікарів та педіатрів. Однак, рекомендації дитячих лікарів якраз полягають у тому, щоб під час сну голова дитини перебувала на височині в 1-1,5 см. А це означає, що подушка (або її подоба) все-таки має бути.

правила вибору подушки для немовляти

Звичайно, від подушки для немовляти можна і відмовитись, але в цьому випадку є також ризик удушення. Ні для кого не секрет, що діти люблять спати на животі. За відсутності подушки, дитина уткнеться обличчям у матрац, який, у свою чергу, не пропускає повітря. В результаті дитина може задихнутися.

Вибираючи подушку для новонародженого, пам'ятайте, що вона повинна мати такі властивості:

 • Гіпоалергенність.
 • Повітропроникність.
 • Натуральність.
 • Велика ширина та невелика висота.

Існують так звані подушки-непотійки. Модель має висоту 1,5 см, ширину – по ширині ліжечка, наповнювач – гречаний лушпиння.

подушка з лушпиння

Похила подушка – це ще один чудовий варіант для немовляти. Вона є похилою площиною з міцного матеріалу, щоб дитина не провалилася до основи подушки. По ширині така подушка займає всю ширину ліжка, а по довжині така, що на ній міститься верхня частина тіла малюка. Подушка має нахил трохи більше 30 градусів.

похила подушка

Позиційна подушка має розміри, достатні, щоб на ній розмістилося маля цілком. Назву «позиційна» дана модель отримала через спеціальні обмежувачі, розташовані з боків. Завдяки цим обмежувачам тіло малюка утримується у певному положенні. Подушка показана при атонії м'язів, а також у випадку, коли малюк дуже неспокійно спить і постійно будить сам себе.

позиційна подушка

Подушки «метелик» та «бублік» отримали свої назви завдяки характерній формі. Використовуючи подушку-метелика, можна підтримати голову новонародженого у певному положенні і не дозволяти йому занадто крутитися під час сну. Ця модель має поглиблення посередині, тому в результаті голівка малюка знаходиться на висоті всього 1 см.

подушка-метелик

А подушка бублика використовується тільки за призначенням лікаря, у випадку, коли є проблеми з хребтом. Подушка кладеться під шию, завдяки чому хребет фіксується у певному положенні.

подушка-бублік

Говорячи про догляд за дитячими подушками, варто зазначити наступне: якщо прати чи чистити у хімчистці, то потрібно використовувати спеціальні склади. У хімчистці краще одразу попередити, що подушка дитяча. Однак у більшості моделей стирається лише наволочка, а наповнювач на час прання виймається. Це стосується гречаного лушпиння, трав, вишневих кісточок тощо.

як прати подушку

Сьогодні доступне величезне різноманіття подушок різних форм: у вигляді тварин, рослин, героїв мультфільмів і так далі. І часто батьки сумніваються: чи варто використовувати такі подушки для сну. Відповідь фахівців однозначна: не варто. Вони на те декоративні, щоб прикрашати собою інтер'єр. А для повноцінного відпочинку краще придбати спеціальну подушку, що відповідає вищеописаним критеріям.

Відео: як правильно вибрати подушку для дитини?

WowCracy
Додати коментар