Вибір штор у вітальню, поєднану з кухнею

Вітальня-кухня має особливості, що впливають на оформлення приміщення. У кімнаті об'єднано дві різні за призначенням зони – кухня та вітальня. Але це один простір, і дизайн повинен створювати відчуття гармонії та затишку.

кухня поєднана з вітальнею

Як же оформити вікна, щоб вони стали окрасою кімнати?

Види штор

Вибрати штори в вітальню легше, якщо кімната має одне або два вікна в зоні вітальні.

вікно у зоні вітальні

Завдання значно ускладнюється, коли вікна знаходяться і у вітальні, і на кухні. Буде помилкою вибрати розкішні портьєри до підлоги з важких тканин для обох вікон, тому що в кухні такі завіси будуть тільки заважати, а ще швидко забруднюватися бризками, що летять від робочої поверхні столу.

важкі портьєри для обох зон

Якщо ж вся кімната оформляється в стислому скандинавському або середземноморському стилях, доречними будуть і штори одного виду – тоді вони не повинні мати об'ємного драпірування.

штори у скандинавському стилі

У їдальню зону

Красиві фото реальних варіантів штор для поєднаної з вітальнею кухні допоможуть визначитися з вибором дизайну кімнат та виду фіранок. Але в кожному конкретному випадку необхідно враховувати особливості кімнати, щоб гарні вікна були функціональними.

вибір штор у столову зону

Як правило, під кухню виділяється не так багато місця, зазвичай це невеликий куточок із робочим столом та раковиною. Обідній стіл або барна стійка часто служить кордоном між вітальнею і кухнею. У стиснених умовах об'ємні портьєри до підлоги або багатошарові інсталяції з органзи, з ламбрекенами і свагами, будуть виглядати безглуздо і вантажно.

об'ємні штори на кухню-вітальню

Для їдальні-кухні добре підійдуть рулонні та римські штори без доповнення важкими портьєрами.

При виборі виду та форми фіранок у кухонну зону враховуються:

  1. Відстань раковини, плити від вікна.
  2. Освітленість.
  3. Відстань обіднього столу від вікна.

вибір штор в обідню зону

Поєднання робочого столу з підвіконням, тісне приміщення вимагають використання коротких варіантів або римської штори.

У вітальню зону

Для вітальні підійдуть класичні портьєри, стиль пісочний годинник, інсталяції з ламбрекенами.

Доречна багатошаровість – тюль з портьєрами, портьєри з римськими конструкціями.

штори для вітальні

Варіанти дизайну та вибір кольорової гами

Вибір матеріалу може бути заснований на уподобаннях господині та загальному дизайні кімнати, але дуже важливо, щоб тканини були однаковими для тієї та іншої сторін. Різниця у фактурі тканини, тип карнизу зробить кімнату неохайною.

фактура штор для кухні-вітальні

Лофт

Для грубого стилю лофт підходить більшість сучасних портьєр. Але вони повинні мати лаконічний вигляд, без складок, декоративних підхватів та ламбрекенів.

штори в стилі лофт

Колір штор для кімнати в даному дизайні краще вибрати теплої гами – коричневий, пісочний, бежевий, бордовий, екрю, щоб трохи пом'якшити типову лофтову цеглу, необроблену деревину, цементні поверхні, хромовані деталі та темні тони.

Вибравши тканини та кольори, необхідно визначитися з дизайнерським рішенням. Якщо у вітальню органічно впишуться довгі штори, що вільно спадають зі стелі, то в кухні-їдальні можна з цього ж матеріалу зробити короткі фіранки, римські, тканинні жалюзі.

штори для кухні-вітальні лофт

Класика

Класичне оформлення кімнати залишає великий політ для фантазії щодо вибору завіс для вікон. Тканина може бути і натуральною, і синтетичною, добре драпіруватись. Тяжкі портьєри краще доповнити тюльовою шторкою або смугами з органзи, шифону.

штори в класичній кухні-вітальні

Добре виглядають приміщення, в яких вітальня прикрашена довгими портьєрами з тюлем до підлоги, закріпленими на підхватах або стінових гачках, а зона кухні має жалюзі або римську штору, пошиті з цих матеріалів. В обідній частині кімнати також стильно виглядатиме дуже короткий ламбрекен на карнизі, який можна поєднати із фіранками з цієї тканини.

класичні штори в вітальню кухні.

Хай тек

Головна вимога цього стилю – практичність, відсутність декоративних деталей. Тому штори в стилі ганьби-тек повинні бути строгими за формою і виконувати свої основні функції – закривати вікно від світла та чужих очей.

штори в стилі hi-tech на кухні-вітальню.

Для цього стилю підходять усі синтетичні матеріали. Колір може бути чисто білим, сірим або інших холодних відтінках, використання принтів не допускається.

штори в стилі хайтек

Зони вітальні та їдальні можна поєднати однаковими фіранками, але різними по довжині.

Можна використовувати також римські однотонні жалюзі, однакові для обох сторін кімнати, японські панелі, що розсуваються без малюнків на одному карнизі вздовж усієї стіни.

римські жалюзі в хайтек

Кантрі

Дизайн всього приміщення в стильовому рішенні «село» дозволяє широко використовувати принти квітів, плетених та дерев'яних меблів, аксесуарів та доповнень з натуральної деревини. Загальний стиль приміщення виглядає яскравим, життєрадісним, комфортним, нагадує про літ і сільський затишок. Такі штори нескладно пошити своїми руками.

штори в стилі кантрі

Фіранки в стилі кантрі можуть бути короткими або довгими, але обов'язково з великою кількістю складок і складок, з рюшами та вставками з мережива.

Шторки для обох зон можна зробити лагідними, на дерев'яних карнизах. Часто при їх оформленні використовується картата або смугаста тканина, смужки з мережива, сітка, в'язана гачком облямівка і т.д. Дуже органічно виглядає груба мішковина в поєднанні з натуральними кольоровими тканинами або батистовими фіранками.

штори з мережива кантрі

Хоча принти в сільському стилі припустимі та логічні, не варто використовувати яскраві кольори або великі малюнки – такі швидко набридають і починають навіть дратувати. Доречно вибрати пастельні відтінки та приглушені тони на білому або молочному тлі, щоб не перевантажувати загальний вигляд кімнати.

принти на шторах кантрі

Майте на увазі! Вибір штор з принтом у вигляді квітів, горошку, дрібної або великої клітини в стилі кантрі необхідно обмежити лише одним малюнком, і не поєднувати в одній кімнаті кілька видів принтів, що дизайнерами визнається верхом несмаку.

види малюнка в кантрі

Основні правила вибору

Стиль комбінованої кімнати 2 в 1 та цілісність простору не будуть порушені, якщо свій вибір ґрунтуватиме на наступних правилах:

  • Тканина портьєр і фіранок для зон вітальні та кухні має бути однаковою, навіть при шторках різної форми та довжини.
  • Великий принт та деталі, карнизи над вікном візуально зменшують висоту стелі. Краще використовувати горизонтальні смуги та відмовитися від дерев'яних карнизів з кільцями та гардин на підхватах на користь стельових карнизів.
  • Допустимо використовувати завіси з одного і того ж матеріалу, але в різних відтінках – наприклад, у вітальні сині, кухні сині з трохи сіруватим відтінком.
  • Красиво виглядатимуть штори з однієї тканини, але у вітальні – однотонні, а в їдальні – у дрібний принт на тлі того ж тону.
  • З усіх варіантів для даного типу приміщень найкращим рішенням залишаються однакові римські жалюзі для обох зон, але доповнені іншими фіранками або аксесуарами у вітальні.
  • Можна прискорити свій вибір, зробивши фото приміщення без фіранок, а потім приміряти на цю фотографію різні види фіранок і портьєр.

штори з одного матеріалу для кухні-вітальні

принти на шторах на кухні-вітальні

штори бежеві в кухню-вітальню

римські та портьєри для кухні-вітальні

штори з тюлем на кухню-вітальню

сірі штори на кухню-вітальню

Вибирати штори для їдальні-вітальні – заняття відповідальне та цікаве. У виборі необхідно користуватися головним правилом «золотої середини» між функціональністю фіранок та їхньою красою. Правильно підібрані композиції на вікнах створять затишок та відчуття гармонії в кімнаті, зони якої доповнюють одна одну та становлять спільний простір для відпочинку та зустрічі гостей.

Відео: штори на кухню-вітальню

Приклади використання штор на кухні-вітальні.

штори на кухню-вітальню бежеві

штори в кухню-вітальню білі

штори на кухню-вітальню римські

штори в кухню-вітальню довгі

штори на кухню-вітальню світлі

штори на кухню-вітальню серві

штори в кухню-вітальню зібрані

штори в кухню-вітальню бічні

штори в кухню-вітальню кремові

штори на кухню-вітальню темні

штори в кухню-вітальню лофт

штори в кухню-вітальню прямі

штори на кухню-вітальню коричневі

штори в кухню-вітальню сірі збоку

штори на кухню-вітальню широкі

штори в кухню-вітальню хайтек

штори на кухню-вітальню коричневі довгі

штори на кухню-вітальню бежеві довгі

штори в кухню-вітальню жовті

штори в кухню-вітальню рулонні

штори на кухню-вітальню зелені

штори на кухню-вітальню з жовтим диваном

штори на кухню-вітальню з телевізором

що синієри на кухню-вітальню

штори в кухню-вітальню чорні

штори на кухню-вітальню з собакою

штори в кухню-вітальню прозорі

штори на кухню-вітальню з диваном

штори в кухню-вітальню з тюлем

штори на кухню-вітальню з римськими білими

штори на кухню-вітальню з ламбрекенами

штори в кухню-вітальню білі рулонні

штори на кухню-вітальню бежеві з підхватом

штори на кухню-вітальню коричневі з диваном

штори в кухню-вітальню з толом

штори на кухню-вітальню бордові

штори в кухню-вітальню кантрі

штори в кухню-вітальню короткі

штори на кухню-вітальню бежеві товсті

штори в кухню-вітальню жовті з малюнком

штори на кухню-вітальню з мімозою

що кисейніри на кухню-вітальню

штори на кухню-вітальню сині яскраві

штори в кухню-вітальню з кріслом

штори в кухню-вітальню сірі прозорі

штори на кухню-вітальню французькі

штори на кухню-вітальню жалюзі

штори на кухню-вітальню римські сірі

штори на кухню-вітальню дерев'яну

штори на кухню-вітальню легені

WowCracy
Додати коментар