Вибір ортопедичної подушки при шийному остеохондрозі

Захворювання шиї – бич сучасної людини. Через нерухомість, пов'язану із сучасними темпами, доводиться часто сидіти за робочим столом. Це позначається на стані організму.

Як же бути тим, хто зазнав цього захворювання? Відповідь проста – потрібна ортопедична подушка при шийному остеохондрозі. За допомогою такого медичного приладу, можна не лише знизити болючі відчуття уві сні. Поза, яку займає людина, при використанні ортопедичної приналежності сприяє кращому кровообігу головного мозку. Непоодинокі випадки повного одужання від недуги.

ортопедична подушка при шийному остеохондрозі

Яка має бути?

Суворих параметрів до ортопедичного виробу немає. Кожна людина повинна підбирати подушку, виходячи з власних уподобань, фізіологічних параметрів і, головне, показань лікаря.

вибір ортопедичної подушки

Загалом можна виділити кілька параметрів, які повинні дотримуватися в будь-якому медичному ортопедичному виробі.

 • Подушечка повинна підтримувати голову у правильному положенні.
 • Мати чітку геометричну форму, що забезпечує контакт із тілом у необхідних місцях.
 • Мати основу середньої твердості.
 • Пропускати повітря між своєю поверхнею та головою сплячого.
 • Мати гіпоалергенний наповнювач, що не викликає алергії, почервоніння, висипу, сверблячки.
 • Забезпечувати зручність за індивідуальних фізіологічних параметрів.

параметри ортопедичної подушки

В даний час, з розвитком медичної індустрії, на ринку представлено величезну різноманітність усіляких ліків, пристроїв. Відрізняються вони за виробниками. Конкурентні відносини фірм, що випускають ортопедичну продукцію, сприяли значному підвищенню якості подушок, великому вибору, різноманітності.

виробники ортопедичних подушок

Які види бувають?

Перед тим, як вибирати ортопедичну подушку при шийному остеохондрозі, необхідно розібратися з тим, які види представлені на медичному ринку. А ось за якими параметрами вони відрізняються:

 1. розмір;
 2. форма;
 3. тип наповнювача;
 4. тип оббивки;
 5. термін придатності.

відмінності ортопедичних подушок

Також сюди можна зарахувати колір, запах, інші незначні властивості.

При покупці ортопедичних подушечок звертайте увагу на наявність неприємного запаху від наповнювача. Його не повинно бути зовсім. Допускається наявність незначного відсотка запаху, що виникає у натуральних наповнювачів (гречка, латекс).

Перед покупкою необхідно проконсультуватися з лікарем.

неприємний запах від подушки

Розмір

Розмір ортопедичного виробу є основним параметром при виборі. Існують кілька стандартних розмірів, які підходять для різних категорій.

 • Для осіб молодого віку – товщина від 8 см до 10 см.
 • Для старшого віку жінок, молодих чоловіків – від 11 см до 12 см.
 • Для чоловіків великої будови – від 12 до 18 см.

розмір ортопедичної подушки

Як бачите, основним розмірним параметром є товщина виробу. Справа в тому, що при відпочинку на боці голова повинна знаходитися на одному рівні (лінії) зі спиною (хребтом). Довжина плеча (від шиї до плечової кістки) у кожної людини індивідуальна. Тому виробники випускають подушки, за розмірами, які можна порівняти з цим параметром.

Щоб купити відповідний виріб, поміряйте величину свого плеча методом, вказаним нижче.

Окрім стандартів товщини, виробники випускають ортопедичні подушечки певної довжини, ширини. Так, у магазині зустрічаються вироби 40х50 см, 50х70 см.

довжина та ширина подушки

Форма

Друга з основних показників при доборі власності. Лікарі-ортопеди рекомендують купувати подушки за формою, що відповідає вашій манері сну. Є дві найпоширеніші пози:

 1. на спині;
 2. на боці.

сон на спині

сон на боці

Деякі люди сплять на животі. Лікарі-ортопеди категорично не рекомендують практикувати сон на животі навіть здоровим громадянам. Справа в тому, що в такій позі людині доводиться повертати голову в одне із крайніх положень (ліве, праве). Тривале перебування в такому положенні призводить до перенапруження м'язів шиї, підвищеного навантаження на міжхребцеві диски, і, як наслідок, защемлення нервових закінчень.

рекомендації лікарів

Найбільш ходові моделі:

 • прямокутна звичайна;
 • овальна, з отвором усередині;
 • хвилеподібна з двома валиками, заглибленням посередині;
 • хвилеподібна з двома валиками, виїмкою для плеча, заглибленням посередині;
 • дорожня у формі півмісяця, овалу;
 • валик.

форми ортопедичних подушок

Дві перераховані вище дозволяють спати на животі. Це овальна, із наскрізним отвором, дорожня (овал, півмісяць).

Лікарі-ортопеди рекомендують для дому використовувати хвилеподібну модель (з виїмкою або без плеча) і прямокутний варіант. Ці два типи забезпечують найкращий ефект при профілактиці, лікуванні остеохондрозу.

хвилеподібна моль подушки

Наповнювач

Перше, що треба звертати увагу під час виборів – матеріал наповнювача. Випускаються подушечки з такими складами:

 1. натуральні (гречані лушпиння, бамбук, натуральний латекс, бавовна, пух/перо);
 2. штучні (штучний латекс, піна Memory, пружини, гель, синтепон, холофайбер).

наповнювач ортопедичної подушки

Найкращий наповнювач для ортопедії – натуральний латекс, виготовлений із соку екзотичних дерев. Завдяки спеціальній технології основу роблять пористою, що дозволяє пропускати повітря. Це сприятливо діє на сплячого, дозволяє повітря легко циркулювати між поверхнею подушки і головою.

наповнювач подушки з латексу

Важливо. Виріб повинен дихати. Це сприяє кращому кровообігу, комфорту, а також перешкоджає утворенню хвороботворних бактерій, паразитів.

Схожі властивості має штучний латекс. Його відмінність у нижчій ціні, наявності стороннього запаху. За якостями пружності обидва наповнювачі нічим не поступаються один одному, добре тримати форму під постійним навантаженням.

штучний латекс для подушки

Ідеальний варіант при гострому хронічному болю шиї – пружинний блок. Пружність у поєднанні з комфортом забезпечить міцний, здоровий сон на кілька років.

Випускають пружинні блоки та з латексних пружин. За відгуками користувачів, така модель зручніша, ніж металеві пружини. У нічний час таке виконання надає більшого комфорту.

пружинні блоки у подушці

Найсучасніша модель – наповнена охолодним гелем. На відміну від попередніх типів вона має менш пружну структуру. Такі подушечки підходять громадянам із незначними захворюваннями шиї.

Добре підходить поліестер. Завдяки ідеальному співвідношенню ціна/якість, він заслужив популярність серед людей із захворюваннями шийного відділу. Має пружну основу. Виріб прослужить до 7 років.

подушка з поліестеру

Моделі

Серед російських виробників виділяються:

 • Арматек;
 • Тріверс;
 • Чарівний сон.

подушка арматек

подушка тривес

подушка чарівний сон

А ось добірка зарубіжних виробників:

 • German Grass;
 • Luomma;
 • Nature's.

подушка герман грасс

подушка луома

подушка натурс

Вартість російських подушок починається від 1000 рублів. Гідні моделі обійдуться вам в 3-4 УРАХУВАННЯМ. Зарубіжні аналоги дорожчі, то перший у списку німецький виробник просить за свої вироби від 8000 рублів. Другий та третій у списку – 2 т.р. та 3 УРАХУВАННЯМ. відповідно.

ціни ортопедичних подушок

На виробі не допускається наявність видимих дефектів, ниток, проривів, вм'ятин, тріщин. Запитуйте сертифікат на всю продукцію. Звертайтеся до спеціалізованих медичних магазинів, центрів.

Відео: як підібрати подушку при остеохондрозі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар