Вибір найкращої кави в зернах

Каву люблять багато хто. І ні для кого не секрет, що кава в зернах не зрівняється за своїми смаковими якостями з розчинним «собратом». Але є нюанс: сьогодні пропонується великий асортимент різних сортів і фірм, і як же не помилитися з вибором, щоб щоранку було бадьорим і позитивним?

І ні для кого не секрет, що кава в зернах не зрівняється за своїми смаковими якостями з розчинним «собратом».

Чому у зернах

Розчинний напій готується всього кілька хвилин, тоді зерновий зажадає від вас набагато більше часу і зусиль, щоб в результаті можна було насолодитися «напоєм богів». Чи є сенс витрачати такий дорогоцінний час на зерна?

Розчинний напій готується всього кілька хвилин, в той час, зерновий вимагатиме від вас набагато більше часу та зусиль.

Знавці відповідатимуть однозначно: звісно, є! Тільки така кава дасть відчути всю палітру смаку та аромату. Тим більше, що для розчинної, як правило, використовують сировину не найвищої якості, а також уламки зерен або насіння, уражені довгоносиком. Крім цього, для отримання насиченого смаку виробники часто використовують цикорій та ячмінь.

Тільки така кава дасть відчути всю палітру смаку та аромату.

Після цього суміш вариться протягом кількох годин, а потім випаровується. Якщо ви хоч би шапочно знайомі з технологією виробництва розчинної кави, то вам відомо, що натуральних зерен цього напою там зовсім небагато. Можна зробити висновок, що кава в зернах – якісніший і варіант.

Можна зробити висновок, що кава в зернах – якісніший і варіант.

Види кавових зерен

Цікавий факт: на нашій планеті існує близько 90 рослин, що належать до розряду кавових. Однак зерна для напою дають лише два з них: робуста та арабіка.

Однак зерна для напою дають лише два з них: робуста та арабіка.

За деякими даними, арабіка займає приблизно 2/3 світового ринку кави. Швидше за все, ця цифра могла б становити і 100%, якби не сприйнятливість арабіки до багатьох хвороб. Тому фермери змушені культивувати й інші види кави.

За деякими даними, арабіка займає приблизно 2/3 світового ринку кави.

Сорт робуста за своєю природою стійкіший до хвороб. Крім цього, він дозріває швидше, ніж арабіка. І все-таки, його частка на світовому ринку набагато нижча. Це ще й смаком. Справжні поціновувачі напою стверджують, що робуста не настільки вишуканий, як арабіка.

Сорт робуста за своєю природою стійкіший до хвороб.

Загалом арабіка та робуста залишили решті сортів не більше двох відсотків на світовому ринку кави. А отже, купуючи в магазині зерна, нам доводиться найчастіше вибирати між арабікою та робустою. Зустрічаються також ліберика та ексцельсу. Однак вони, на думку продавців, є екзотичними.

Загалом арабіка та робуста залишили решті сортів не більше двох відсотків на світовому ринку кави.

Вибираючи напій для домашнього приготування, гурмани віддають перевагу суміші арабіки та робусти. У цьому випадку ви гарантовано отримаєте насичений смак та неповторний аромат. Саме суміш дасть високу пінку та міцність у улюбленому багатьма еспресо.

Вибираючи напій для домашнього приготування, гурмани віддають перевагу суміші арабіки та робусти.

Розміри та форма зерна

Розмір кавових зерен варіюється від 4,8 до 8 мм і більше. Арабіка має витягнуту форму зерна, а робуста – круглу.

Арабіка має витягнуту форму зерна, а робуста – круглу.

Вибираючи каву для приготування в домашніх умовах, слід звернути увагу на маркування на пачці, яка розповість вам про розмір зерен.

 • ААА – таким чином позначаються екстравеликі зерна.
 • АА – великі зерна.
 • А – гарне зерно.
 • В – середнє зерно.

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Однак, стверджувати, що більші зерна завжди кращі за зерна середньої величини, було б несправедливо. Хоча, у деяких випадках розмір та якість взаємопов'язані.

Однак, стверджувати, що більші зерна завжди кращі за зерна середньої величини, було б несправедливо

Як приклад наведемо улюблений багатьма єменський сорт мокка. Він виготовляється зі 100 процентної арабіки і не відрізняється зовнішньою красою. Зате смак та аромат – неперевершені.

Як приклад наведемо улюблений багатьма єменський сорт мокка

Смак, аромат та вміст кофеїну

У зернах арабіки кофеїну менше, ніж у робусті. Саме тому останні використовують не тільки для приготування напою, що бадьорить, але і в медичних цілях.

У зернах арабіки кофеїну менше, ніж у робусті.

Зате менший вміст кофеїну в арабіці компенсується більш насиченим ароматом. Смак кави виходить ніжною і з характерною кислинкою. А робуста «нагороджує» напій легкою гіркуватістю, яка подобається не всім. Та й по консистенції ці два види відрізняються: арабіка масляніша, а робуста – водяниста.

Зате менший вміст кофеїну в арабіці компенсується більш насиченим ароматом.

Вибрати найкращу каву дозволяє маркування. Так, якщо говорити про напій із Колумбії, то на упаковках зустрічаються такі написи: Supremo, Extra, Excelso. Найбільш насиченим смаком і ароматом має перший – Supremo.

Вибрати найкращу каву дозволяє маркування.

Ну а для того, щоб прикрити недоліки одного сорту і зробити очевидними переваги іншого, створюють купаж або суміш. Експерти рекомендують закуповувати каву тільки в спеціалізованих магазинах, де вам точно скажуть, який саме сорт ви купуєте, і навіть порадять що-небудь підходяще вам за смаком та ароматом.

Ну а для того, щоб прикрити недоліки одного сорту і зробити очевидними переваги іншого, створюють купаж або суміш.

Отже, яка кава в зернах найсмачніша? Пропонуємо до вашої уваги загальноприйнятий рейтинг:

 1. Найпопулярніші сорти арабіки: Typica, Caturra, Bourbon, Colombian Supremo та деякі інші.
 2. Робуста: Nana, Kouilou та інші.
 3. Найпопулярніші кавові бренди: італійський Lavazza, Ambassador, Paulig, Saeco та низка інших.

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Мелену каву

Найкраща кава – це та, яку змололи перед приготуванням, з цим не посперечаєшся. І все ж, хтось вважає за краще купувати вже мелений. Можливо, це пояснюється браком часу або відсутністю кавомолки. Як вибрати таку каву, і що врахувати?

Найкраща кава – це та, яку змололи перед приготуванням, з цим не посперечаєшся.

Насамперед, у меленому стані робуста і арабіка зберігають свої особливості: перший міцніший, другий ніжніший і ароматніший. Ви також можете придбати один з різновидів або цікавий купаж із суміші.

Насамперед, у меленому стані робуста і арабіка зберігають свої особливості: перший міцніший, другий ніжніший і ароматніший

Також мелена кава може бути: ароматизованою, неароматизованою, з кофеїном або без нього. На смак впливає і ступінь обсмажування: максимальна, сильна, середня та мала. Якщо ви любите міцніше, то ідеальним для вас стане максимальний або сильний ступінь обсмажування.

Якщо ви любите міцніше, то ідеальним для вас стане максимальний або сильний ступінь обсмажування.

Зверніть увагу також на помел. Він може бути великим, універсальним (або середнім), дрібним та ультратонким (або «в пил»). Окремо виділяють помел для еспресо.

Окремо виділяють помел для еспресо.

Вибираємо каву для кавоварки

Приготувати смачний напій, що бадьорить, можна не тільки в турці, але і в кавомашині. У кожному способі є свої незаперечні переваги. Головне завдання – правильно вибрати сировину. Кава для кавоварки має бути середнього або надтонкого помелу.

Приготувати смачний напій, що бадьорить, можна не тільки в турці, але і в кавомашині.

Середній помел застосовується частіше, оскільки такі частинки кави легко утримуються фільтрами і дозволяють створити справжній улюблений багатьма кулінарний шедевр. Середній помел частіше застосовується в машинах ріжкового типу. Надтонкий помел – це ідеальний варіант для еспресо. Оскільки технологія приготування передбачає проходження пари через порошкоподібну каву.

види помелу кави

Найбільш популярні бренди кави для приготування в кавомашині:

 • Італійський виробник Lavazza;
 • Molinari;
 • Illy;
 • Paulig;
 • Diemme
 • Вітчизняна марка “Московська кав'ярня на паях” також здатна гідно витримати конкуренцію.

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Вибір найкращої кави в зернах

Якому б варіанту ви не віддали перевагу – в кавомашині або в турці – очевидно, що на смак напою, і, як наслідок, на ваш настрій, вплине різновид кави, ступінь її обсмажування і помелу. Швидше за все, вам доведеться витратити чимало часу і сил, щоб розібратися у власних уподобаннях і визначити, яка кава в зернах краща особисто для вас, або ж її мелений аналог. Але не сумнівайтеся, що цей час і сили не будуть витрачені даремно.

Відео: Як вибрати найкращу каву?

WowCracy
Додати коментар