Встановлення та підключення посудомийної машини

Посудомийні машини щільно увійшли в наше життя, як і колись пральні. При цьому підключити цей агрегат до комунікацій у квартирі не складніше, ніж пральну. Більш того, багато виробників докладають інструкції, як підключити посудомийну машину до комунікацій. Головне – дотриматися основних моментів і не наробити помилок.

установка посудомийної машини

Процес підключення посудомийної машини до водопроводу та каналізації умовно можна розділити на три основні етапи:

 • Підготовчі дії
 • Підключення шланга до водопроводу та труб до каналізації
 • Встановлення розетки та підключення до електричної мережі

посудомийна машина

На кожному етапі є свої нюанси, які не видно відразу, але потім впливатимуть на роботу приладу.

Як підготувати машину до установки

Для початку потрібно підібрати головне – саму машину для миття посуду та місце її встановлення. При виборі агрегату основним критерієм буде його розмір, а також тип установки – вбудований або окремий. Залежно від розмірів та способу встановлення підбирається і місце на кухні. При цьому воно має бути не далі півтора метра від миття.

кухня з посудомийною машиною

Зумовлено це двома моментами:

 • Зручність підключення
 • Безпекою від протікання
 • Зручність використання

Якщо машина стоїть далі від водопровідного стояка, то вона довше набиратиме і зливатиме воду, шланги більше навантажуватимуться. Крім того, суттєво зростає ймовірність їх пошкодження, і, як наслідок, розливу води в квартирі.

встановлення посудомийної машини на кухні

Ще одна причина встановити посудомийку ближче до раковини – це зручність складання тарілок та їх зберігання. Збирати брудний посуд зручніше у мийці. Тут її простіше відсортувати, очистити від зайвого жиру та їжі. Шафи для зберігання посуду встановлюють зазвичай поряд з мийкою, що також зручно. Коли все знаходиться в одному кутку – це спрощує та полегшує домашню роботу.

встановлення посудомийної машини фото

Встановлення машини на окреме місце

Машину, що окремо стоїть, встановити простіше, так як для нього не треба готувати спеціальну нішу. Розміри знати необхідно, але кілька сантиметрів тут ролі не грають. Але це місце потрібно підготувати. Спочатку його потрібно звільнити. Потім спланувати, як підключатимуться комунікації. Обов'язково необхідно встановити розетку заздалегідь.

посудомийна машина, що окремо стоїть

Встановлення вбудованої машини

Вбудований прилад компактніший і виглядає в інтер'єрі дуже стильно. Перед тим як вбудувати прилад у нішу, потрібно дізнатися його точні розміри – щоб він акуратно став на місце.

вбудована посудомийна машина

Місце для вбудовування потрібно підготувати так:

 • Зазор між агрегатом і стінками ніші має бути близько 1 см. Відстань між задньою стіною та пристроєм має бути більшою і складати не менше 10-15 см.
 • Заздалегідь необхідно встановити розетку. Бажано, щоб вона була над нішою.
 • Усі водні комунікації, шланги та труби підключаються перед встановленням приладу.

встановлення посудомийної машини ідеї

Розетка електромережі повинна бути в обох випадках поруч, в зоні досяжності. Посудомийна машина споживає багато енергії, тому підключати її потрібно лише до окремої електроточки. Включати її в розетку з розгалужувачем, від якої живляться інші прилади, не рекомендується. Особливо небезпечно використовувати одну розетку для таких пристроїв як пральний автомат, чайник, мультиварка або аерогриль. Ці вироби споживають багато енергії, і одна точка або її дроти можуть просто не витримати та згоріти. З цієї причини не варто користуватися подовжувачем.

схема підключення посудомийки

Як правильно підключити посудомийну машину до водопроводу

Насамперед виконують підключення посудомийної машини до водопроводу та каналізації. Це досить простий процес, який можна здійснити самостійно.

установка посудомийної машини водопровід

Для цього потрібно підготувати декілька додаткових деталей:

 • Сифон зі штуцером
 • Особливу гідроізоляційну стрічку
 • Трійник із металу або металопластику
 • Кульовий кран
 • Шланг потрібної довжини

По можливості краще віддавати перевагу металевим деталям. Вироби із пластику або інших легких матеріалів досить швидко можуть тріснути, що призведе до протікання води. Важливо не переплутати гідроізоляційну стрічку із ізоляційною – це різні вироби. Ізоляційний матеріал призначений для роботи з електричними проводами та екранує електрострум, а гідроізоляційний – не пропускає воду.

приєднання посудомийної машини

Шланги зазвичай поставляються в комплекті, але вони можуть виявитися короткими. У цьому випадку необхідно придбати новий виріб. Воно має бути цілісним. Якщо спробувати подовжити старий – це лише призведе згодом до протікань. Довжина нового виробу теж не повинна бути занадто великою, оскільки це ускладнюватиме роботу насоса.

приєднання посудомийної машини своїми руками

Приєднувати пристрій до водопроводу через трубу холодної води з двох причин:

 • Холодна вода дешевша.
 • Якість холодної води помітно краща, вона менш жорстка. Це продовжить термін служби фільтра та самого приладу.
 • У гарячій воді немає сенсу, оскільки прилад автоматично її нагріває.

Порада! У разі підключення краще встановити додатковий фільтр. Тоді вода буде менш жорсткою, що заощадить час та засоби на чищенні машини та продовжить термін її служби. В іншому випадку з часом на деталях машини утворюватиметься накип або наліт. І посуд, вимитий тут, матиме неприємний запах, а зрештою почнуть ламатися окремі деталі і агрегат вийде з ладу.

приєднання посудомийної машини до водопроводу

Сам процес підключення посудомийної машини до водопроводу та каналізації досить простий. Важливо дотриматися всіх етапів послідовно:

 1. Потрібно відключити воду в квартирі. Кран зазвичай знаходиться поряд із стояком.
 2. Відокремити шланг від змішувача на кухні. Така сполука зазвичай знаходиться під раковиною.
 3. У місці приєднання змішувача встановити трійник, а до нього приєднати кульовий кран. До цього крана, у свою чергу, підключається шланг посудомийного приладу.
 4. Між шлангом та агрегатом розміщується фільтр для води.
 5. Потім виріб підключається до фільтра.
 6. Всі з'єднання необхідно замотати гідроізоляційною стрічкою, щоб уникнути протікання.

приєднання посудомийної машини схема

Як встановити трійник на посудомийку

Установка трійника на трубу під раковиною особливо важлива, оскільки воно буде зазнавати тиску найбільше. Спочатку необхідно встановити трійник на водопровідну трубу. Саме тому важливо використовувати латунну чи металеву деталь. Потім до нього спочатку підключається змішувач раковини. А до іншого виходу – шланг посудомийної машини. Після цього обов'язково потрібно замотати деталі гідроізоляційною стрічкою.

трійник для підключення

Як вивести шланг у каналізацію

Після цього необхідно підключити машину до каналізації. Зазвичай це відбувається через сифон, що знаходиться під раковиною. Важливо, щоб він мав спеціальне відведення. Також між сифоном і шлангом зливу необхідно встановити спеціальний зворотний клапан, який запобігатиме зворотній потік брудної води з каналізації.

підключення посудомийної машини до каналізації

Цей процес також складається з кількох етапів:

 1. Вихідний шланг закріплюється вертикально на стіні вище входу в каналізаційну трубу на 50-60 см.
 2. Закріплений шланг потрібно трохи вигнути і приєднати до сифона під раковиною. Вигин потрібен, щоб вода зі зливу раковини не потрапляла у шланг посудомийної машини.
 3. Якщо на раковину встановлений сифон без додаткового відведення, можна підключити агрегат безпосередньо. В цьому випадку потрібен окремий сифон, який встановлюється між шлангом і трубою.

підключення посудомийки до каналізації

Тепер підключення посудомийної машини до водопроводу та каналізації успішно завершено. Залишилося тільки включити її до мережі та перевірити роботу.

Підключення посудомийної машини до мережі

Як говорилося вище, включати посудомийну машину можна лише в окрему електроточку. Причому вона має бути євростандарту із заземленням. Бажано, щоб у конструкції розетки був присутній додатковий захист від попадання вологи. Вироби з таким захистом коштують не набагато дорожче звичайних, але при цьому дуже ефективні у використанні. Адже навіть одна крапля, що потрапила в розетку, може спричинити коротке замикання, яке може призвести до пожежі.

підключення посудомийної машини до мережі

Розташування розетки має бути комфортним, функціональним та безпечним. Тому тут важливо врахувати кілька моментів:

 • Виводити розетку слід безпосередньо від електрощитка.
 • При розміщенні внизу вона має бути не нижче 15-20 см від підлоги. Це важливо на випадок протікання шланга, щоб її не залило водою.
 • Від миття розетку розташовують не ближче півметра, що захищає її від попадання води.
 • Розетка має бути доступна, тобто встановлена так, щоб у разі чого до неї легко дістатися.
 • Ідеальне місце для влаштування розетки – трохи вище за стільницю над посудомийною машиною.

розміщення розетки для посудомийки

Для розетки знадобиться провід, розрахований на підвищене навантаження 16 А і 2-3 кВт. При цьому провід повинен бути трижильний, тому що одна із фаз буде заземлення. В ідеалі підійде модель ВВГНГ 3*2,5. Провід прокладають прямо від розподільного щитка. Якщо провід не був закладений при ремонті, то його зазвичай прокладають поверх стіни і потім закривають пластиковим коробом. Тут до цього встановлюється окремий автоматичний вимикач. Цей пристрій спрацює і вимкне струм, якщо в розетку потрапить вода і відбудеться коротке замикання. Оскільки провід веде до окремого автомата, то струм вимкнеться лише в цій розетці, а не у всій квартирі.

розетка під посудомийку

Просування дроту та встановлення розетки краще замовити у керуючій компанії. Для цього є дві істотні причини:

 1. Робити весь монтаж електропроводки повинен спеціаліст з відповідним рівнем допуску
 2. Керівна компанія нестиме відповідальність за проведені роботи. У разі несправності або неправильного підключення вся вина ляже на електрика.

розетка під посудомийну машину

Після того як розетка встановлена, її слід перевірити – для цього в неї необхідно включити будь-яку лампу. Якщо все гаразд, можна приступати до перевірки самої машини.

Перевірка на працездатність

Для перевірки всіх підключень та роботи самої машини її включають на звичайний режим миття. При цьому слід уважно відстежувати наступні моменти:

 • Поява підтікань води на шлангах та у місцях з'єднань
 • Сторонні шуми
 • Тремтіння та трясіння приладу
 • Повільна швидкість надходження води
 • Повільне нагрівання

перевірка посудомийної машини

Якщо все гаразд і несправностей не виявлено – можна сміливо встановлювати машину на місце. Після цього вона повністю придатна для використання.

Які бувають помилки при підключенні та встановленні

Незважаючи на те, що, як встановити посудомийну машину, докладно описано в інструкції, при її підключенні можуть виникнути звичайні труднощі або помилки. Їх дуже важливо уникати, тому що неправильне встановлення може призвести не тільки до поломки, але і до відмови в гарантійному ремонті.

підключення посудомийної машини

Основні помилки:

 • Підключення агрегату до водопроводу без фільтру. Заощаджувати на фільтрі немає сенсу, ремонт приладу буде коштувати дорожче.
 • Підключення до крана гарячої води. Цей вид підключення зменшує термін служби виробу.
 • Підключення до бойлера безпосередньо. Машини все одно включатимуть нагрів води. А в бойлері її може при цьому не вистачити і доведеться користуватися холодною водою або чекати, коли в бойлері знову з'явиться гаряча.
 • Використання дешевих пластикових деталей. Вони вийдуть з ладу дуже швидко, а заміна та усунення протікання коштуватиме дорожче.

неправильне встановлення посудомийної машини

Найважливіше при підключенні – перевірити надійність усіх з'єднань. Якщо є сумніви щодо якогось вузла, то роботу необхідно переробити. Адже усувати протікання та поломки буде набагато дорожче. А надійно підключена машина прослужить довго і звільнить корисний час для сім'ї та відпочинку.

посудомийна машина на кухні

ВІДЕО: Як встановити посудомийну машину на кухні.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар