Встановлення пральної машини у квартирі

Без пральних машин зараз не обходиться практично жодна родина. Ця побутова техніка суттєво полегшує життя господаркам. Тому, щоб не виникало замін у веденні домашнього господарства, необхідно забезпечити цьому приладу всі умови для комфортної роботи. Одними з найважливіших факторів є правильне встановлення та монтаж до електросистем, водопостачання та каналізації.

підключення пральної машини

Необхідні інструменти

Установка пральної машини повинна початися з підготовки інструментів, без яких виконати цю дію неможливо.

 • Ключ розвідний.
 • Ключ газовий.
 • Шланг гнучкий для підключення до системи трубопроводів.
 • Перехідник із з'єднанням по різьбленню.
 • Відведення у разі потреби.
 • Залежно від тих труб, до яких необхідно буде підключити пральну машину, необхідно обзавестися обтискною муфтою, фітингом або трійником.

інструменти

Підготовка місця для встановлення

Коли пральна машина купується вперше в новий інтер'єр, дуже важливо продумати місце, де вона буде постійно. Це важливий момент, тому що необхідно буде вписати габарити у певне місце. Тому, якщо певна позиція, необхідно виміряти 3 параметри:

 • довжину.
 • Глибину.
 • Висоту.

При цьому до кожного отриманого розміру необхідно додати 1 сантиметр. Це важливо для того, щоб виріб вільного увійшов або потім його можна було демонтувати без проблем із необхідного місця. Тобто цей 1 см по кожній стороні забезпечує важливий люфт.

встановлення пральної машини

Якщо розглядати не габарити розташування, а саме локацію в квартирі або в приватному будинку, то найчастіше даний побутовий прилад мають:

 • На кухні досить часто можна зустріти цей побутовий прилад. Підключатися в цьому випадку до комунікацій також зручно, оскільки вони розташовані близько. Для тих, хто ретельно підходить до естетичних параметрів будь-якого приміщення, необхідно заздалегідь продумати встановлення пральної машини в ніші шафи. У цьому випадку можна організовувати місце розташування таким чином, щоб дверцята фасаду повністю закривали прилад від погляду.
 • Якщо туалетна кімната досить велика за своїми габаритами, можна поставити пральну машину і тут. Щоправда, дехто примудряється виставити агрегат навіть у маленькій кімнаті. І тут її монтують над унітазом. Але саме така монтажна система потребує ретельної продуманості та забезпечення належного рівня надійності.
 • У коридорі можна встановити машинку. Але найчастіше це обумовлено безвихіддю. Основний негативний момент такого розташування полягає в тому, що сюди доводиться тягнути усі комунікації. До того ж шум досить інтенсивно поширюється по всіх куточках житла.
 • Якщо в квартирі є комора кімната (комірка) то встановити машинку можна тут. Мабуть, це найоптимальніший варіант у тому випадку, якщо тягнути сюди комунікації не буде надто затратно і проблематично. Адже це ізольоване приміщення, звідки не буде чути шуму за умови закритих дверей. Виріб не псуватиме своїм зовнішнім виглядом естетичність приміщень. До того ж, тут можна буде обладнати цілу пральню, розташувавши всі засоби для прання, кошик для білизни та інші дрібниці.
 • У приватному будинку також мають такі побутові прилади в підвалах. Це дуже зручно, але підпілля має бути опалюваним.
 • У ванній кімнаті. Зручність у разі обумовлено тим, що це комунікації розташовуються у безпосередній близькості. Зовнішній вигляд виробу гармонійно вписується у простір. Якщо планується ремонт у цій кімнаті з повним переобладнанням сантехвиробів, можна розмістити пральну машинку під раковиною відповідної конструкції з обладнаним зливом по задній площині.

пральна машина на кухні

пральна машина в коридорі

пральна машина у підвалі

пральна машина у ванній

Важливо! Якщо є можливість розмістити цей побутовий прилад в іншому місці, варто цим скористатися. Зумовлено це тим, що у ванній кімнаті завжди підвищений рівень вологості, що негативно впливає на тривалість терміну служби виробу. Викликає іржу та короблення металу та внутрішніх частин.

Як правильно підключити пральну машину в будинку

Перед тим, як приєднати самостійно машину автомат, необхідно звільнити її від упаковки. Виробники дбають про те, щоб поставити виріб у безпеці, тому роблять це з усією ретельністю. Дуже акуратно необхідно розкрити картонну упаковку та прибрати пінопластові елементи, що забезпечують нерухомість конструкції.

розпакування пральної машини

На другому етапі перед тим, як почати встановлювати виріб, слід вивчити принцип роботи пристрою. Для цього необхідно вивчити інструкцію, що додається. Тільки після цього можна з'єднати пральну машину зі зливною системою, забезпечити правильну подачу води і подати на неї електричний струм.

нова пральна машина

Підключення до електромережі

Одним із найважливіших моментів, пов'язаних із з'єднанням є підключення до електрики.

Важливо! Зверніть увагу, що слід використовувати 3-провідну розетку, це дозволить убезпечити експлуатацію. До того ж, розподільний щит необхідно окремо заземлювати.

Коли машина автомат зупиняється досить далеко від розетки або протягнутого кабелю, необхідно використовувати подовжувач. Але слід вибрати тільки той, який має власне заземлення.

підключення пральної машини до електромережі

Додаткова інформація! Найоптимальнішим варіантом, який забезпечить якісний процес експлуатації та попередить різноманітні проблеми в мережі – це запитування від окремого електричного дроту, який тягтиметься безпосередньо до електролічильника в коридорі. Для цього потрібно придбати автомат ПЗВ, який може бути виконаний портативним.

Незважаючи на те, що дані маніпуляції нескладні, все ж при монтажі потрібно дотримуватися певного встановленого порядку, і мати специфічні навички і знання. Тому краще звернутися до фахівців, які точно знають, як правильно виконати електричну схему живлення.

підключення пральної машини до електромережі

До водопроводу

Підключення пральної машини до каналізації та водопроводу потребує певних знань. Тому, перш ніж приступити до двох даних маніпуляцій, слід бути впевненими в успішності дій, що проводяться.

підключення пральної машини до водопроводу

Додаткова інформація! В іншому випадку краще звернутися до фахівця, який виконає все бездоганно та за всіма правилами.

Щоб поставити воду до виробу, можна використовувати кілька методів. Кожен із них має свої особливості та переваги.

підключення пральної машини до водопроводу фото

Підключати пральну можна і тоді, коли відсутні водопровідні системи. Це найчастіше спостерігається у дачних будівлях. Але ж проживання в цих умовах у будь-який сезон не повинні обертатися для людини певними незручностями. Цілком не варто відмовлятися від застосування пральної машинки в цьому випадку. Важливо просто забезпечити правильний доступ до води цього пристрою. Для цього набувають досить великого за обсягом бак. До нього закріплюють шланг подачі води безпосередньо. Але для того, щоб забезпечувався потрібний тиск, необхідно закріпити його на потрібній висоті на стіні або спеціальній опорі. Причому чим вище, тим краще. Адже натиск води в цьому випадку буде більшим.

пральна машина з баком для дачі

Додаткова інформація! Якщо не хочеться возитися з баком, а водопроводу немає, можна придбати насосну станцію. Щоправда, у цьому випадку монтаж буде фінансово витратним.

Другий варіант, як можна здійснити приєднання, це використання гнучкого поліпропіленового шлангу та трійника. У цьому випадку з'єднання проходить або в місці водопровідного крана або до унітазного бачка. Другий варіант підходить при установці прання в туалеті.

підключення пральної машини до бачка унітазу

Зверніть увагу! Шланговий метод у цьому випадку має бути забезпечений достатньою довжиною підведення.

Якщо говорити про підведення безпосередньо до водопровідного крана, цей метод недостатньо хороший.

Зверніть увагу! Приєднати у такий спосіб можна лише для вирішення тимчасової проблеми. Тому що перед тим, як запускати щоразу пральну машину, необхідно буде заново прикручувати шланг на місце крана.

підключення пральної машини до змішувача

Третій спосіб використовує металопластикові труби та фітинги для з'єднання. Цей варіант підійде тим, у кого в будинку підведення води обладнане саме такою системою.

Щоб приєднати цим способом, необхідно у холодному водопостачанні вирізати частину труби. Встановити туди трійник та за допомогою кульового крана здійснити монтаж до автоматичної машини. Така врізка досить надійна, але необхідно використовувати обов'язково ущільнювальні прокладки, які запобігають текти.

трійник для пральної машини

Четвертий спосіб полягає у застосуванні гнучких шлангів з поліпропілену та обтискної муфти. Це рішення для власників металевої водопровідної системи. Монтаж у цьому випадку полягає у наступній послідовності дій:

 • Необхідно взяти спеціальну муфту розібрати її складові (дві половини).
 • Вкласти трубу та затягнути болтами.
 • На різьбове відведення нагвинчується кульовий кран.
 • Потім виконують отвір, який необхідний для того, щоб у трубу надходила вода.

підключення за допомогою обтискної муфти

До каналізації

Підведення води – це не єдина необхідність з точки зору налаштування приладу. Запуск виробу неможливий без того, доки не буде продумано спосіб, куди буде злита вода

підключення пральної машини до каналізації

Підведення до каналізаційної системи забезпечується кількома способами. Є, звичайно, найбільш оптимальні. Так їх можна використати постійно. Але в деяких випадках допускається застосовувати тимчасові стоки у каналізацію.

З сифоном

Також можна скористатися спеціальним сифоном. Його можна буде придбати у спеціалізованому магазині. Специфіка монтажу в цьому випадку полягає в тому, що такий пральний сифон встановлюється над сифоном стічної труби раковини.

підключення під раковиною

Без сифону

Найбільш простим є прямий злив у ванну або раковину. У деяких моделях досі використовують спеціальний шланг із гаком. Таким кріпленням шланг може бути зафіксований на краю ванни або раковини. Але злив брудної відпрацьованої води з лужними домішками безперечно псуватиме емальоване покриття. Стоки в цьому випадку здатні привести поверхню в непридатність, що зіпсує не лише зовнішній вигляд, а й вимагатиме додаткового ремонту. Також, від вібрації, що виникає під час процесу віджиму, гак може просто зісковзнути з борту, тому може виникнути підтоплення.

злив з пральної машини у ванну

Ще один варіант без сифону – це завести шланг зливу в стічні труби. Але він при цьому не повинен контактувати із відпрацьованими водами. Але плюс цього варіант монтажу – це стаціонарність. Виконавши його якось, можна забути про цю проблему.

Для стаціонарного кріплення використовують найчастіше гофру, що постачається у комплекті до виробу. Якщо її довжини недостатньо, можна купити таке з'єднання в магазині. Головне, щоб підходили діаметри, і тоді виконати такий висновок можна без проблем своїми руками.

Завершальний етап

На завершальному етапі необхідно запустити роботу виробу для того, щоб переконатися, що виникають проблеми чи ні.

подіум під пральну машинку

Коли в житлі є гаряче опалення, що забезпечується котлом, деякі допускають варіант, щоб підключитися безпосередньо до гарячої води. Існує думка, що котел, що здійснює обігрів, дозволить продовжити термін служби автоматичної пральної машини за рахунок меншого навантаження спіралі (тену). Але інші фахівці наводять низку висновків, які стверджують, що робити це неправильно. Адже у посібнику побутового приладу чітко прописано, що з'єднувати необхідно у магістраль холодного водопостачання.

Вирівнювання та регулювання за рівнем

Ще один важливий момент, який необхідно врахувати, – це стійкість виробу. Після того, як машина підключена і запущена в тестовому режимі, стане зрозуміло, наскільки вона стоїть горизонтально. Адже, якщо виріб почне деренчити, то слід підкоригувати її положення. Для цього використовують рівень, який покаже горизонтальність по поверхні кришки. Регулювання здійснюється коліщатками, що є на ніжках.

рівень встановлення пральної машини

Герметичність з'єднань

Також необхідно переконатися, що при врізній системі всі ущільнювальні елементи повинні забезпечувати повну герметичність. В іншому випадку відбуватиметься постійна текти. Якщо вона буде сильною, то відразу дасть про себе знати калюжкою, що утворюється. Якщо текти буде слабо, це може призвести до того, що стіна або підлога постійно намокатимуть і при цьому обов'язково виникне цвіль. Вивести такий недолік досить важко.

монтаж пральної машини

Тому коли встановлюється прилад, повинні бути використані всі основні правила. Так як неправильний монтаж все одно доведеться в подальшому усувати.

Запуск тестового прання

Після того, як проведені всі описані вище маніпуляції, необхідно ще раз перевірити стійкість всієї конструкції. Це досягається запуском тестового прання. Відразу можна буде зрозуміти:

 • Вібрує вона чи ні.
 • Чи існує текти.
 • І переконатися, наскільки добре здійснюється подача та відведення відпрацьованої води.

Поради експертів

Деякі експерти рекомендують дотримуватися таких особливостей при монтажі пральної машини:

Використовувати адаптер підведення води. Він дозволить знизити негативний ефект від гідроударів, що виникають періодично в системі.

перехідник для пральної машинки

Не підключати вироби до колонок, що працюють на газі або є твердопаливними моделями. Так як це може збити режим налаштування в пральному автоматі. А це спричинить поломку всього виробу.

Дотримуючись цих нехитрих, але в той же час численних правил, можна домогтися коректного підключення виробу. А це стане запорукою правильної та тривалої роботи пральної машини.

ВІДЕО: Встановлення та підключення пральної машини.

WowCracy
Додати коментар