Встановлення люверсів на штори самостійно

Установка люверсів своїми руками – один із способів трохи заощадити на роботі майстра під час прикраси приміщень. Зробити це зможе практично будь-яка людина, використовуючи потрібні інструменти та дотримуючись інструкцій.

штори на люверсах

Можна навіть не брати друковані інструкції і не дивитися спеціальні майстер-класи – для людей, які багато в будинку роблять своїми руками, буде достатньо ввести в пошукову систему запит «як вставити люверси в домашніх умовах покрокове фото» і в цілому все буде зрозуміло, хоча, зрозуміло Більшість таких «посібників» сфотографовані досить криво, часто найважливіші елементи закриті руками або просто не потрапляють у кадр, тому краще все ж таки використовувати саме текстову інструкцію з встановлення люверсів.

штори на люверсах фото

Характеристика люверсів

Люверс це тип кріплення «через металеві кільця» – в отвори в тканини вставлені кільця з металу і через них протягується шнур або ж з їх допомогою тканина «нанизується» на карниз, якщо йдеться про люверси на штори. Крім форми (круглі та овальні) люверси можна розділити за розміром – від кілець з маленьким діаметром до досить великих кріплень.

люверси

Також деякі виробники поділяють і метал, з якого виготовлені люверси, але це зустрічається не так часто. Основний упор робиться на різноманітність розмірів кріплень для штор, щоб виріб був більш багатофункціональним і міг використовуватися для будь-яких карнизів – від найтонших до товстих.

види люверсів

Звичайно, при виборі штор із кріпленнями-люверсами потрібно враховувати розмір штанги карниза: для тонкої «труби» зовсім не підійдуть широкі кільця, вони будуть виглядати безглуздо, а на товстий карниз буде дуже важко нанизати тканину на маленьких кріпленнях і під час використання штори весь час перебуватиме у стані статичності – її буде важко пересувати карнизом у той чи інший бік (штора чи тюль просто не «їздитиме» по трубі).

штори на люверсах

штори на люверсах ідеї

штори на люверсах фото ідеї

штори на люверсах фото

Що потрібно для встановлення люверсів

Які матеріали знадобляться для встановлення кріплень-люверсів на штори своїми руками без допомоги майстра? Поставивши собі за мету зробити все самостійно, необхідно запастися всіма необхідними матеріалами.

встановлення люверсів

Для початку – сама тканина. Вона має бути в міру щільною (краще взяти спеціальну тканину в шторному магазині, оскільки та, з якої шиють одяг, не підходить, шкіру теж брати не варто), але не надто важкою, щоб карниз не обвалився під вагою майбутніх штор, і щоб кріплення не зірвалися. Потім потрібні олівець і лінійка, щоб зробити розмітку, і ножиці, щоб зробити отвори, в які потім будуть вставлені металеві кільця.

тканина для штор

Додаткова інформація: якщо була вибрана така щільна тканина, що її прорізати ножицями неможливо, необхідно взяти спеціальний інструмент і пробити отвори в тканині.

Як можна зробити люверси в домашніх умовах

У домашніх умовах люверси зробити не так вже й складно, бо, по суті, це самі кріплення для штор. Для цієї мети знадобляться такі пристрої як:

 • Дірокол/пробійник/ножиці (залежно від щільності та структури обраної тканини).
 • Лінійка.
 • Олівець (маркер краще не використовувати, тому що його не так просто відіпрати від тканини, як олівець, який буде непомітний навіть без прання).
 • Металеві кільця.
 • Молоток.
 • Заздалегідь підготовлена тканина (пошита, якщо необхідно).

ножиці

олівець

люверси

матеріал для штор

Після приміряння тканини на карниз необхідно вирішити, яка відстань буде між люверсами, ґрунтуючись на ширині майбутньої гардини і кількості металевих кілець, що є під рукою. Розкресливши все на тканині, можна починати робити отвори за допомогою спеціального дірокола, пробійника або ножиць.

розмітка

Розібравшись із дірочками, потрібно взяти металеве кільце та молоток та скріпити з'єднання тканини та металу. Якщо під рукою опинилися лише пластикові люверси, їх можна використати, але потім краще замінити на металеві. Після цього штори можна додатково пропрасувати та повісити на карниз.

фіксація люверсів

Самостійне встановлення люверсів

Встановити люверси самостійно за наведеною інструкцією – справа зовсім нескладна, головне не пропустити по розсіяності чи неуважності будь-якого з пунктів, бо інакше задумане не вийде: штора та люверс не з'єднаються і це виглядатиме огидно, бо все зморщиться і замість рівного полотна тканини можна отримати незрозуміле діряве щось, що нерівно висить на карнизі і загрожує впасти на підлогу в будь-який невідповідний момент.

штори на люверсах ідеї фото

Підготовка люверсів та тканини

Зазвичай люверси в магазинах продаються майже готовими, основне завдання покупця – оцінити виріб і зрозуміти, чи достатньо міцні кріплення, щоб витримати тканину гардин і не дати їй впасти з карниза. Для надійності варто вибирати саме металеві люверси і не забувати про щільність тканини (чим важча штора, тим більше в діаметрі має бути кільце кріплення), пластикові варіанти краще відкласти, тому що дуже часто вони виявляються досить крихкими і недостатніми для утримання тканини. Самі штори для люверсів необхідно пропрасувати, щоб складки не заважали встановленню.

люверси фото

Інструменти для встановлення

Щоб правильно встановити кріплення-люверси, знадобиться зовсім небагато пристосувань: самі люверси (металеві кільця), молоток і вже заздалегідь підготовлена добре пропрасована тканина.

штора з люверсами

Молоток потрібно брати не надто великий по відношенню до діаметра люверса: він повинен при ударі закривати люверс і при цьому не виходити надто за межі кільця, щоб не відбивати тканину замість металу.

встановлення люверсів своїми руками фото

Покрокова інструкція встановлення

Як правильно встановити люверс, покрокова інструкція:

 1. Прогладити тканину майбутніх штор
 2. Розмітити на ній місця, де будуть кріплення
 3. Підкласти під тканину дошку, щоб було зручніше та менш небезпечно для меблів на зразок робочого столу, на якому лежить штора
 4. Пробити діроколом отвори в гардині
 5. Вставити кільце і вдарити по ньому молотком

як встановити люверси

Таким чином, завдяки цій нехитрій інструкції можна досить просто встановити люверси на штори і прикрасити свій будинок новими гардинами, що висять у кімнаті на гарному карнизі.

штори на люверсах фото ідеї

штори на люверсах ідеї

штори на люверсах фото

штори на люверсах

Відео: як встановити люверси на штори

50 варіантів дизайну віконних штор на люверсах

штори на люверсах

штори на люверсах фото

штори на люверсах ідеї

штори на люверсах ідеї фото

штори на люверсах фото ідеї

штори на люверсах дизайн

штори на люверсах дизайн фото

штори на люверсах фото дизайн

штори на люверсах.

штори на люверсах дизайн ідеї

штори на люверсах ідеї дизайн

штори на люверсах ідеї дизайну

штори на люверсах декор

штори на люверсах декор фото

штори на люверсах фото декор

штори на люверсах фото декору

штори на люверсах декор ідеї

штори на люверсах ідеї декор

штори на люверсах ідеї декору

штори на люверсах інтер'єр

штори на люверсах інтер'єр фото

штори на люверсах фото інтер'єр

штори на люверсах.

штори на люверсах інтер'єр ідеї

штори на люверсах ідеї інтер'єр

штори на люверсах ідеї інтер'єру

штори на люверсах

штори на люверсах

штори на люверсах.

штори на люверсах.

штори на люверсах оформлення ідеї

штори на люверсах ідеї оформлення

штори на люверсах ідеї оформлення

штори на люверсах варіанти

штори на люверсах варіанти фото

штори на люверсах фото варіанти

штори на люверсах фото варіантів

штори на люверсах варіанти ідеї

штори на люверсах ідеї варіанти

штори на люверсах ідеї варіантів

штори на люверсах

штори на люверсах фото

штори на люверсах фото

штори на люверсах

штори на люверсах

штори на люверсах ідеї види

штори на люверсах огляд

штори на люверсах

штори на люверсах

штори на люверсах

WowCracy
Додати коментар