Все що потрібно знати про хімчистку штор

Хімчистка штор передбачає процес, який допомагає очистити полотно спеціальним обладнанням з органічними речовинами. Головним завданням даної маніпуляції є видалення плям і бруду, які не забираються під час звичайного прання.

хімчистка штор

Як це робиться? Машина, яка призначена для хімічного прання, має дистилятор, холодильник та інші елементи, які відсутні у звичайній пральній машині.

хімчистка штор фото

Види хімчистки штор та яку вибрати

Кожен вид хімчистки штор залежить від того, яку технологію вибере людина.

 1. Парогенерація. Як уже відомо з назви, штора чиститься за допомогою пароочисника, який подає все під високим тиском. Відмінно підійде людині, яка хоче позбутися неприємного запаху або провести дезінфекцію, але з глибокими забрудненнями не впорається.
 2. Піногенерація. Схема майже така сама, як і в попередньому випадку, тільки все здійснюється за допомогою піни. Повітряна піна, в якій розчинені засоби для чищення, допомагають позбутися навіть застарілих плям. Головний недолік – дорога операція.
 3. Суха. Для сухого чищення потрібно лише набір нерозчинних хімічних речовин. При сухому чищенні мінусів практично немає. Можливо тільки, що людина матиме якусь алергію на засіб, який забився в полотні.
 4. Волога. Це чищення, яке проводиться у воді із спеціальними розчинниками. Недоліками вважають те, що потрібен час на просушування. Щільні тканини здатні висихати тривалий час.
 5. Вакуум. Це видалення не тільки пилу, а й кліщів із волосистої частини штори. Дозволяє позбутися специфічних забруднень (наприклад, жуйка), але не завжди справляється зі застарілими плямами.

хімчистка штор варіанти

хімчистка штор варіанти фото

хімчистка штор фото варіанти

хімчистка штор фото варіантів

Також існують види хімчистки фіранок, які розподіляються за місцем проведення.

 • Фабричне чищення допомагає продуктам, які потребують застосування спеціального обладнання. Якщо забруднення дуже сильне, то позбавитися допоможе тільки поїздка до спеціальної пральні.
 • Домашнє чищення штор відбувається на вазі. Це у випадках, коли зняти предмет неможливо. Якщо забруднення невеликі, можна обійтися без поїздки в хімчистку і викликати фахівця додому.

хімчистка штор ідеї

Хімчистка складається з таких процедур:

 • Перегляд полотна та встановлення конкретного ступеня забруднення.
 • Встановлення матеріалу полотна та рівень зношеності.
 • Зробити тест на прихованому місці, щоб перевірити реакцію штори на хімічну речовину.
 • Підготувати для очищення.
 • Повноцінне очищення предмета.
 • Позбавлення від бруду і хімічних речовин портьєр, що залишився.
 • Захист для майбутнього використання. На поверхню наносять спеціальну рідину, яка збереже тканину від забруднень на перший час. Антистатик не шкодить здоров'ю людей.
 • Відпарити. Після відпарювання штора набуває розкішного вигляду. Глажка не потрібна.

хімчистка штор ідеї фото

Важливо! Не викликайте спеціального майстра для очищення, якщо там мешкає вагітна дівчина чи дитина.

Вологе чищення штор

Вологе чищення штор здійснюється з великою кількістю води. Щоб заощадити час та сили, можете скористатися послугами клірингових компаній. Фірми закуповують спеціальні безпечні засоби, які швидко та ефективно очистять будь-який матеріал.

волога хімчистка штор

Вдома можете прати фіранки, але зверніть увагу, що батист, міткаль, муслін, парча не переносять воду. У будь-якому випадку, коли зберетеся почистити гардини будинку, враховуйте вигляд тканини та силу забарвлення. Цю інформацію зазвичай вказують на етикетках.

прання штор

Якщо у складі матеріалу для штори є бавовна, вибирайте температуру від 40 до 60 градусів. Не бійтеся скористатися машинним віджимом, щільну тканину він не зіпсує.

прання штор фото

Додаткова інформація: якщо неправильно вибрати режим прання, речі сяде на 10-20 відсотків від початкового обсягу.

Акрил і віскоза стирається лише руками. Можете додати приємний кондиціонер. До речі, віджимати такі штори не радять, тому скористайтеся машинним віджимом, що щадить.

прання штор у машинці

Шовк вважається найніжнішою тканиною, тому віддайте перевагу ручному пранню зі спеціальними миючими речовинами. Якщо ви вирішили випрати в машинці, то скористайтеся спеціальним мішком для делікатної тканини і делікатний режим. Віджимати не можна! Повісьте виріб кудись, щоб вся волога пішла.

прання в мішку фото

прання в мішку в пральній машині

прання в мішку ідеї

прання в мішку

Сухе чищення штор

Відсутність рідин відмінно допомагає прибрати пил та несерйозні плями. Скористайтеся пилососом з насадкою або щітками. У компаніях використовують спеціальний розчинник, який прибирає бруд.

сухе чищення штор

Сухе чищення штор не потребує додаткового просушування, що величезний плюс. Робиться все просто: на тканину наносять абсорбент, який видаляють пізніше спеціальним пилососом. При сильних забрудненнях слід застосувати суху піну.

сухе чищення штор фото

Засоби для чищення штор

Хімчистка фіранок вдома проводиться завдяки унікальному складу та речовинам, які вважаються якісним та імпортним.

засіб для штор

засіб для штор фото

засіб для штор ідеї

засіб для штор фото ідеї

Найчастіше вибирають К4, силікон, перхлоретилен або вуглеводень. Цей набір здатний знищити забруднення будь-якому матеріалі. Легке чи середнє забруднення видаляються з допомогою щадного речовини – перхлоретилену.

перхлоретилен

Як часто потрібно проводити хімчистку штор

Фахівці рекомендують чистити масивні штори щонайменше один раз на рік. Легкі фіранки повинні проходити чищення кожні півроку. Зверніть увагу, якщо у вашому приміщенні мешкає людина з алергіями, то штори повинні оброблятися щомісяця.

хімчистка штор будинку

Хімчистка штор зі зняттям та розвішуванням раменки – відмінний спосіб оновити стару річ і зробити зовнішній вигляд вікна кращим. Фахівці допоможуть позбутися бруду, пилу, зношеності. Професійний догляд «подарує» друге життя цінним речам та продовжить їх експлуатацію.

хімчистка штор фото

Відео: прання та чищення тюля та портьєр своїми руками

WowCracy
Додати коментар