Восковий олівець – засоби для реставрації меблів

Викидати майже нову шафу через невелику тріщину та пару подряпин – недоцільно. А іноді оновлення меблів просто не вписується до сімейного бюджету власників житла. Якщо ви виявили необережність при переїзді і випадково пошкодили поверхню трюмо, не поспішайте набувати нового. Можна провести реставрацію у домашніх умовах.

реставрація воском

З цим завданням чудово впорається меблевий віск – чудовий засіб для відновлення меблів.

Різновиди меблевого воску

Поява невеликих дефектів – не привід змінювати меблі. З маскуванням похибок на ламінаті, дереві, лакованій та полірованій поверхні масиву чудово впорається меблевий віск. Цей реставраційний матеріал може бути рідким, твердим та м'яким.

види воску для дерева

М'який використовується для відновлення світлих та темних поверхонь із незначними дефектами.

м'який віск для меблів

Твердий справляється з серйознішими похибками. Він густіший і щільніший, що дозволяє ефективніше заповнювати і маскувати порожнечі. Твердий віск відрізняється кращими захисними властивостями (після застигання), але потребує розігріву перед застосуванням.

твердий віск для меблів

М'які воскові реставраційні матеріали не варто застосовувати для відновлення поверхонь, що зазнають інтенсивного впливу агресивної хімії та ультрафіолетового випромінювання.

реставрація м'яким воском

Плюси і мінуси

Переваги:

 • Ефективність заповнення порожнин та маскування дефектів на звичайних, лакованих та ламінованих поверхнях.
 • Хороші водовідштовхувальні показники.
 • Безпека, наявність у складі лише природних складових (рослинні олії, включаючи термічно оброблені, деревна смола, ефіри).
 • Збереження деревини структури.
 • Швидкість просочування та висихання, простота ремонту.
 • Велика палітра кольорів – легко підібрати реставраційний препарат під відтінок відновлюваної поверхні.

переваги меблевого воску

Недоліки у меблевого воску також є:

 • Маскує не всі види ушкоджень. Погано справляється з плямами, що з'явилися внаслідок тривалого впливу вологи та ультрафіолетового випромінювання.
 • Захисні властивості гірші, ніж у лаків.

недоліки воску для дерева

Як вибрати віск для меблів

Склад будівельного воску різних типів мало відрізняється. Якщо в одному продукті використовується оливкова олія, а в іншому лляна, як реставраційний засіб це не позначиться.

При виборі варто орієнтуватися на характер ушкоджень:

 1. Незначні пошкодження, велика площа поверхні, що обробляється – м'який віск.
 2. Глибокі тріщини та сколи, «точкова» реставрація – твердий восковий олівець.
 3. Велика площа, горизонтальні та похилі поверхні – рідкий віск.

м'який віск для дерева

твердий восковий олівець для дерева

рідкий віск для дерева

Для дверей і вертикальних стін рідкий віск не годиться. Краще використовувати м'яку чи тверду суміш.

Як правильно використовувати віск для ремонту меблів

 1. Підготувати робочу зону. На дубі, горіху, ясені та інших поверхнях з масиву без ЛКП – лише видалити пил. Якщо оброблена ділянка покрита лаком – зняти її розчинником.
 2. При реставрації будь-яким типом воску склад повинен просочитися і просушитися. Час – щонайменше 50-60 хвилин. Надлишки суміші знімаються ножем або шматочком пластику, місця відновлення меблів поліруються серветкою або чистим шматком м'якої тканини.

полірування меблів після воску

Воскові олівці (м'який та твердий)

Воскові олівці підходять для реставрації меблів при невеликій площі поверхні, що обробляється. Консистенція залежить від характеру дефектів.

види воскових олівців для дерева

Для глибоких тріщин, сколів та подряпин краще вибирати твердий олівець. Пригодиться він і для дерев'яних вікон з вуличного боку, і для відновлення елементів інтер'єру, що піддаються регулярному впливу сонячних променів. Відрізняється гарною пластикою та адгезією.

тверді воскові олівці

Твердий віск перед нанесенням слід розплавляти. Для цього можна використовувати паяльник, спеціальний воскоплавник або навіть побутовий фен, якщо він здатний доводити температуру матеріалу до 95 градусів. Саме стільки потрібно для плавлення меблевого воску.

плавлення твердих воскових олівців

Рідкий

Рідкий. Густотою нагадує оліфу. Підходить для ремонту горизонтальних та похилих поверхонь. Наносити можна шпателем, шматочком пластику чи навіть чистою тканиною. Великий вибір відтінків.

нанесення рідкого воску

Вибір суміші переважно залежить від характеру та площі пошкоджень. І, звісно, краще купувати продукти відомих виробників. Оскільки в домашніх умовах навряд чи вам вдасться перевірити віск меблевий на наявність або відсутність токсичних добавок.

Відео: прибираємо подряпини та відколи з меблів

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар