Відвучаємо кішку ворожити в недозволеному місці

Більш ніж половина населення всього нашого світу має домашній вихованець. Насамперед тому, що вони прекрасні і велелюбні, чи не так?

ворожити в недозволених місцях

Тим не менш багато любителів вихованців часто зустрічаються з безліччю проблем, коли справа доходить до залицяння за улюбленців. І коти тут не є винятком.

Милі котики

Ці грудки вовни можуть зіпсувати багато речей, найчастіші з яких це диван, килим або фіранки. У зв'язку з цим ми розберемо одну з нагальних проблем господарів котів та котів.

З яких причин кіт гадитиме в недозволеному місці

Насправді причин робити це може досить багато, але найпоширеніші з них:

 • Хвороби.
 • Проблема у лотку.
 • Вік кота.
 • Стреси чи переїзд.

охайні тварини

Розберемо кожен пункт окремо.

Хвороби

Дорослі коти часто гадять через те, що їм не вітається. Тож якщо ваш улюбленець раптом нагадив не там, де треба – не треба його лаяти. Спочатку його варто віднести до ветеринара для обстеження і лише після цього починати діяти.

Котик

Якщо раптом ваш кіт чимось серйозно захворів, рекомендується купити лоток з низьким бортиком і поставити його поряд з тим місцем, де кішка любить проводити найбільше часу. Це робиться для того, щоб хворій тварині не доводилося ходити далеко.

ігнорування кішкою лотка

Важливо!
При різних відхиленнях у поведінці вашого вихованця завжди варто проконсультуватися з ветеринаром хоча б онлайн, щоб не допустити ризику розвитку складних захворювань.

Проблема у лотку

 1. Невідповідний лоток. Він не повинен бути надто маленькою площею. Тварина має вільно повертатися у ній. Деяких у лотку не влаштовує високий борт, інших – неприємна поверхня лотка.
 2. Кішки занадто охайні, тому вони зі 100% ймовірністю не ходитимуть до туалету там, де у них їжа та вода. Для них це питання життя та смерті. Тож до цього пункту відноситься ще й бруд у лотку. Слід прибирати фекалії щодня, а наповнювач міняти у разі неприємного запаху. Щомісяця потрібно ретельно промити лоток. Потрібно своєчасно міняти наповнювач у лотку, а не коли вам це зручно, інакше ви витратите більше часу на прибирання калюжок кота.
 3. Лоток розташований не у відокремленому місці. Навіть вашому коту потрібно небагато часу для того, щоб усамітнитися від господарів або інших вихованців. У цьому випадку спробуйте розташувати кілька лотків у різних частинах будинку. Ще одне вирішення проблеми – закритий туалет. У такому лотку-будиночку ваш сором'язливий кіт почуватиметься комфортно.
 4. Невідповідний наповнювач. Спробуйте різні типи котячих туалетів. Один з них має сподобатися вашому котику.

кіт гадить не в лоток

Якщо ви з якихось причин зважилися змінити котячий туалет, що вже використовується, то спочатку додавайте трохи нового наповнювача в старий, поступово змінюючи співвідношення для того, щоб кішка могла звикнути.

Вік кота

Через вік коти похилого віку через свої численні хвороби просто не можуть дійти до лотка. Кошеня ж взагалі занадто малий і не привчений до того, що треба ходити в туалет у певне місце.

Дорослих котів

Стреси чи переїзд

Сильний стрес також є проблемою для ваших килимів, диванів та ліжок. Кішки в цей час сильно не нервують і часто не можуть стриматися. Причинами цього може бути багато: поява дитини, іншого вихованця і т.д.

Переїзд кота

У цьому випадку можуть допомогти заспокійливі засоби для тварин (нашийники, краплі, спреї). Але варто враховувати, що вони діють лише через кілька днів.

відучити кота гадити

Ще одним універсальним вирішенням проблеми є: потрібно помістити кішку в окреме приміщення зі звичними для неї речами, іграшками, лотком та їжею. Потрібно постійно відвідувати її і не забувати про неї.

коти ходять гадати в туалет

Період статевого полювання (гормональний стрес)

У деякі періоди кіт або кішка відчуває сильний гормональний стрес, який змінює її поведінку, і вона починає вести себе не так, як раніше. У такому разі вам потрібно проконсультуватися з ветеринаром щодо цієї проблеми.

кіт не гадить у лоток

додаткова інформація
Цей пункт не стосується тих котів та котів, які вже кастровані та стерилізовані.

Як привчити кішку ворожити в недозволеному місці

То як же відучити кота гадити в недозволеному місці? Насправді таких рішень безліч, і ми розберемо кожен з них для точного досягнення результату.

Привчити кота гадити

Зверніть увагу!
Головні помилки господарів – кричати на свого вихованця, бити і тикати насильно носом у його випорожнення. Не робіть так! Це ще більше засмутить психіку безневинної тварини.

Спрей для котів

Найбільш дієвим вирішенням проблеми є застосування спрею на кішок. Найчастіше ці спреї засновані на ефірних оліях, ароматизаторах та ферментах, і наносяться на ту поверхню, де кішка гадить.

використовуйте сучасні засоби

Склад цього спрею запобігає бажанню кота повернутися і пакостити на тому ж місці.

Народні методи

Для тих, хто не хоче витрачати різні спреї, можуть допомогти народні засоби. Спочатку рекомендується зробити саме ці способи:

 • вимити загажені місця дезінфікуючим засобом;
 • розпорошити спрей з цитрусу;
 • поставити їжу там, де кіт звик гидити;
 • розставити лотки на тих місцях, куди кішка любить справляти потребу;
 • використовувати один із найстрашніших для кішок засобів виховання – вода. Зазвичай кілька разів вистачає, щоб кіт усвідомив – так чинити надалі точно не слід.

від кота

лимон

хлорка

Допоможе також і спосіб, коли ми вирішували проблему зі стресом кота.

впоратися з котом

У цьому випадку треба все також виявляти турботу і любов, але в жодному разі не випускати улюблену кішечку з кімнати. Кіт згодом зрозуміє, що від нього хочуть господарі та навчиться користуватися лотком.

увага до свого вихованця

Якими методами краще не вчити кішку гадити в лоток

Найпоширеніша помилка при спробах відучити кішку гадити не там, де треба промити місце хлоркою. Це не відлякає і навіть, швидше за все, заманить вихованця знову зробити свою брудну справу.

різні метод

Виглядають смішним ще три способи:

 • Поричати на кішку, щоб вона зрозуміла, хто тут господар! Друзі, ми ж не в печері живемо!
 • Втикати землю квітки зубочистками, а піддонник застелити фольгою, щоб їй було максимально незручно. Але чи впишеться це у ваш інтер'єр?

порозуміння з котом

Підсумовуючи сказане вище, хочеться нагадати ще раз про те, що не потрібно бути агресивним по відношенню до кішки і діяти лише на холодну голову, інакше ви травмуєте її фізично або психічно.

кіт гадить

котик

відучити кота

Відвучаємо кішку ворожити в недозволеному місці

Зі способами, описаними вище, ви точно зможете відучити ворожити кота або кошеня в недозволеному місці.

Поставтеся до свого кота

Відео: що робити, якщо кіт ходить у туалет у недозволеному місці

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар