Відтираємо жирні плями з одягу

Кожен бодай раз стикався з проблемою плям. «Пляма бажано вивести якомога раніше» -головне правило в даній ситуації. Воно могло бути поставлене зовсім недавно, або пляма знаходиться на улюбленій речі досить довгий час. Багато хто задається питанням про те, як вивести жирну пляму з одягу.

як випрати жирну пляму

Виведення є досить складним та тривалим процесом. При його вчиненні варто враховувати багато факторів. Вони впливатимуть на успішність процедури. Також дуже часто люди запитують себе: «Як можна видалити застарілі забруднення з одягу?». Існують різні варіанти виведення плям. Застосовуються такі ефективні засоби для їх виведення.

як вивести жирну пляму

Харчова сіль

Сіль може стати головною зброєю у боротьбі з різними жировими забрудненнями на різному одязі. Вона може допомогти будь-які речі позбутися жирових слідів, а також видалити весь бруд ефективно і з неймовірною швидкістю.

Використання солі в якості засобу для виведення плям практикується вже довгий час. При застосуванні варто враховувати, що вона не може виводити плями, які давно поставлені. Якщо людина зовсім недавно поставила її, то найкраще не затягувати і відразу скористатися цим засобом. Від свіжих плям не залишиться сліду.

сіль від жирних плям

Щоб позбавитися його, необхідно потрібне місце засипати дрібною харчовою сіллю і далі акуратними рухами злегка потерти тканину сіллю. Коли бруд почне поглинатися кристали солі, всю суміш необхідно видалити з одягу і насипати нову порцію.

сіль від жирних плям фото

Важливо! Можна спробувати вивести старі плями. Для цього слід зробити концентрований розчин. Потрібно змішати 0,5 склянки солі з теплою водою до розчинення і додати цей розчин місце забруднення. Можна спростити цей варіант і замочити одяг у теплій воді та на потрібне місце посипати сіль. Через 20-30 хвилин її слід змити. Щоб цятка повністю зникла процедуру бажано повторити 2-3 рази.

Нашатирний спирт

Даний спосіб досить ефективний у боротьбі із застарілими плямами. Він допомагає як проти нових, і ефективний проти старих. Перед застосуванням слід нанести на маленьку ділянку і подивитися на деформацію. Якщо змін не відбувається, його можна використовувати.

нашатирний спирт

Нашатир найбільш ефективний у поєднанні з різними компонентами. Найефективнішою є комбінація нашатирю, скипидару та бруску мила . Для того, щоб позбутися плями потрібно натерти одну четверту частину мила, додати до нього нашатир і змішати зі скипидаром. Все слід змішати до однорідної маси і намазати потрібну зону. Потім залишити на 10 хвилин. Коли мине потрібний час, необхідно все змити водою.

мило скипидар нашатирний спирт

Також нашатирним спиртом можна вивести плями з меблів. Нашатир ефективний практично проти всіх видів плям. Він дозволить позбавити улюблену футболку, куртку чи штани від них.

Зубна паста

Зубна паста є не тільки засобом для порожнини рота, але і являє собою хороший засіб для виведення плям. Особливо добре вона виводить бруд із білих поверхонь. Також варто враховувати, що малюнок або колір може трохи потьмяніти. Але все залежить від плями. Спосіб виведення досить простий. Для цього знадобиться лише зубна паста та щітка.

Зубна паста

Послідовність дій:

  • Пасту рівномірно нанести на поверхню та акуратно втерти щіточкою.
  • Далі слід залишити все у такому стані на 5-10 хвилин.
  • Після цього потрібно змити водою.

як вивести жирну пляму

Можна повторити кілька разів. Даний метод ефективний для старих та нових плям. Також все відбувається досить швидко і не потребує спеціальної підготовки.

Крейда

Слід пам'ятати, що найкраще використовувати звичайну білу крейду для дошки, оскільки багато його видів містять у своєму складі віск або барвник. Його можна тримати на поличці на кухні, щоб одразу ним скористатися.

крейда для дошки

Процедура проходить так:

  • Для початку необхідно видалити всі надлишки за допомогою паперового рушника.
  • Далі слід усю забруднену поверхню помазати крейдою.
  • Перед тим, як закинути річ прати в машинку, нанести на пляму невелику кількість засобу для виведення плям або порошку.

крейда проти жирних плям

Дуже часто крейду використовують різні спортсмени для того, щоб руки залишалися сухими і не ковзали через жир. Також він використовується у сухих шампунях.

Засіб для миття посуду

Даний метод є одним із найефективніших з виведення. Засіб для миття посуду здатний видаляти весь жир із посуду. Також легко він може впоратися з плямами на одязі. Він виводить старі та нові плями. На деяких тканинах може статися невелике знебарвлення.

як випрати жирну пляму з одягу

У своєму складі миючий засіб має активні компоненти, які здатні впоратися з будь-яким видом бруду та жиру. Також схожі компоненти знаходяться у складі шампунів, пральних засобів та інших схожих засобах. Всі вони можуть певною мірою замінити миючий засіб.

як вивести жирну пляму порошком

Для того, щоб вивести пляму, необхідно миючий засіб намазати на нього, і кинути річ у пральну машину. Після прання не залишиться сліду від забруднення. Цей метод простий у використанні. Домогосподарки можуть взяти на замітку.

Шампунь для жирного волосся

Цей засіб може виводити тільки свіжі плями. Його можна використовувати на синтетиці, бавовні, акрилу та інших. Після процедури тканина не змінює свого відтінку і зберігає всі свої властивості. Шампунь діє переважно лише проти жирних плям.

шампунь для жирного волосся

Найкраще брати шампунь для жирного волосся, тому що в ньому міститься набагато більше активних елементів, які здатні руйнувати жир. Плями, зроблені давно, не пропадуть при використанні даного шампуню. Шампуню досить складно зруйнувати стару текстуру, що застаріла.

Виведення відбувається так:

  • Шампунь нанести на місце, яке просякнуте жиром, і залишити у такому стані на 10-20 хвилин.
  • Після слід випрати річ.

як вивести жирну пляму з джинсів

В результаті пляма має зійти.

Порада! Замінити шампунь може миючий засіб для посуду, порошок, господарське мило та інші засоби.

Тальк, крохмаль або дитяча присипка

Якщо збираєтеся випрати жирну пляму руками, то в цьому можуть допомогти крохмаль, тальк та дитяча присипка. Для цього необхідно перед пранням обробити тканину цими засобами.

тальк від жирних плям

Даний метод варто застосовувати лише у тому випадку, коли річ не можна прати руками. Тальк, крохмаль або дитячу присипку потрібно нанести на місце забруднення і потихеньку втерти. Далі варто дати річ у спокої на 10-20 хвилин. Після цього необхідно акуратно вологою серветкою зняти шар, який був нанесений. Найкраще його використовувати на білих речах. При використанні є ризик знебарвити річ. Щоб цього не сталося, все слід робити дуже акуратно.

присипка від жирних плям

Як засоби для виведення плям тальк, крохмаль і дитяча присипка в домашніх умовах можуть стати незамінними. Цей метод використовують досить давно.

М'якіш булки

Варто відразу врахувати, що цей метод ефективний тільки для плям, які були поставлені нещодавно. Найкраще допомагає м'якуш свіжої булки. Він м'який і легко вбирає всю вологу і жир. Сухий м'якуш буде менш ефективний у цьому випадку. Також м'якуш булки здатний виводити не всі плями. Здебільшого він виводить лише жирові забруднення. Якщо м'якуш булки прикласти до місця куди потрапив жир, то м'якуш почне вбирати в себе весь жир, і він поступово стане менш помітним.

м'якуш булки

Також цей метод не гарантує повного усунення. Потрібно випрати річ, щоб бути впевненим, що плями не залишилося. З плюсів можна відзначити те, що даний метод можна використовувати для всіх видів тканини без остраху, що тканина може втратити свій колір. За бажання можна після використання цього методу спробувати й інші.

Калька

Головним плюсом цього методу є те, що його можна використовувати на одязі з будь-якого матеріалу. Також слід згадати, що не всі плями можна вивести за допомогою такого методу. В основному він допомагає при жирових та винних плямах.

як прибрати жир з одягу

На поверхню та виворот одягу кладуть кілька листів кальки і проходять праскою. В результаті через капілярний ефект все, що знаходилося в плямі, почне підніматися і вбиратиметься в папір. Цей метод безпечний для тканини. Тканина не знебарвиться і змінить своїх властивостей. Поверхня тканини залишиться практично недоторканою. Також за допомогою даного методу можна вивести плями, що знаходяться на одязі вже досить довгий час.

Порада! За допомогою кальки можна видалити плями не лише з одягу, а й з паперу та шпалер.

Гарячий крохмаль

Гарячий крохмаль здатний найкраще впоратися із застарілою плямою. Цей метод видалення плям підходить далеко не до кожної тканини. Слід враховувати особливості тканини, де збираються застосовувати даний метод. Вся інформація про одяг вказана на бирці.

крохмаль

В даному випадку крохмаль необхідно попередньо нагріти у будь-якій ємності. Далі слід гарячий крохмаль висипати на жирну пляму. Щоб результат був кращим, необхідно акуратно його вм'яти в тканину. Під час остигання крохмаль вбиратиме в себе весь жир або вологу. Цю процедуру варто повторити кілька разів, щоб повністю позбавитися забруднення. Даний спосіб підходить для видалення жирових та винних плям. Після цієї процедури річ поверне свою красу та буде практично як нова.

як вивести жирну пляму ідеї

Також можна посипати розігрітий крохмаль на пляму, накрити його паперовою серветкою та акуратно пройтися праскою.

Спирт

Спирт дуже допомагає у виведенні різних плям у поєднанні з будь-якими іншими речовинами. Наприклад, можна використовувати поєднання: гліцерин, спирт та вода. За допомогою цієї суміші можна видалити плями від жиру, вина, кави, чаю чи червоного вина. Місце, де знаходиться бруд, слід протерти розчином та залишити на ніч. Далі річ слід випрати. Такий метод виведення плям підходить практично кожної тканини.

гліцерин спирт вода

Спирт має унікальну властивість. При звичайній температурі він випаровується. Внаслідок цього плями легко виводяться. Також спирт робить структуру плями більш податливою. За допомогою спирту можна вивести і застарілі плями. Найкраще виведенню подаються плями, поставлені зовсім недавно. Раніше люди замочували весь одяг у спирті для того, щоб вичистити його. Цей метод не псує структуру тканини і не знебарвлює її.

замочуємо у спирті

Гарячий соляний розчин

Цей метод підходить не для кожної тканини. Перед використанням слід випробувати на маленькій ділянці тканини. У 1 літрі гарячої води слід розвести близько 5 столових ложок солі. Якщо виріб великий, то порцію слід збільшити. При цьому необхідно дотримуватись пропорцій. Місце, де воно знаходиться, можна потерти. У такий спосіб можна вивести навіть найстаріший бруд. Даний метод справляється з плямами від жиру, соку, кави та вина.

замочити в соляному розчині

Цей метод повністю безпечний для одягу. Після такого прання вона стає як нова. Під час випарювання усі шкідливі бактерії гинуть.

Також таким методом можна випарювати кухонні рушники та простирадла. Раніше люди досить часто використовували цей спосіб. На даний момент з'явилися простіші методи, які діють набагато швидше.

Обробка пором

Найдієвіший і найлегший спосіб. Також його часто використовують у хімчистках. Цей спосіб підходить для кожної тканини. Обробка парою здатна прибрати нальоти, пил, плями та шерсть. Даний метод підходить для видалення плям, які вже довго знаходяться на одязі.

Зробити обробку парою можна за допомогою праски з парогенератором або потримати річ над каструлею з водою, що кипить. Для посилення ефекту можна скористатися й іншими способами видалення. Обробка пором щадить одяг і не завдає жодної шкоди їй. Також цей метод найбезпечніший серед інших. Таким чином можна обробити не лише одяг, але й рушники та хустки.

як вивести жирну пляму пором

Господарське мило

Цей метод найдешевший із усіх перерахованих. Він знадобиться лише господарське мило. Найчастіше воно справляється практично з усіма плямами. Мило має антибактеріальні властивості і легко руйнує їхню структуру.

Спосіб виведення:

  • Достатньо намазати місце, де знаходиться бруд, і залишити в такому стані цілу ніч.
  • Наступного ранку необхідно з порошком обполоснути місце забруднення, і воно стане чистим.

як вивести жирну пляму милом

Господарське мило допомагає відмивати навіть найскладніші плями. Бажано після процедури випрати одяг, оскільки запах господарського мила не відрізняється приємним ароматом. Спосіб очищення підходить для будь-якого виду тканини. Мило не псує колір і зберігає її структуру.

ВІДЕО: Як видалити жирні плями з одягу.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар