Відтираємо червоне вино з одягу в домашніх умовах

У статті ми розглянемо, як випрати червоне вино на улюбленому вбранні, джинсах і не дуже дорогій оббивці меблів. Опишемо чищення різних типів тканини, пояснимо, коли і який із способів прання слід використовувати.

як випрати червоне вино

Простокваша та оцет 9%

Рецепт давній та неодноразово перевірений. Суміш вийде забійна, може справитися навіть з дуже старими забрудненнями. Підходить і для білого одягу і для кольорового, ідеальна для джинси. Не підходить линяючим тканинам. Для них склад небезпечний. Не підходить для тканин, які не можна прати. Якщо оцту буде не 9, а 10 відсотків, то теж зійде. Замість кислого молока можна використовувати молоко.

молоко та оцет

Молочний продукт слід підігріти, потім змішати з такою ж кількістю оцтового розчину. Отриману суміш наносять на забруднену ділянку або зіпсовану річ у ній замочують. Останнє ефективніше. Далі потрібно почекати хвилин 20-30. Чим пізніше схаменулися, чим сильніше вино в'їлося в тканину, тим довше триває процес очищення. Потім випрати вбрання в ручному режимі, поки пляма стане непомітною. У переважній більшості випадків вино виводиться за один раз, якщо все ж таки його сліди залишаться, процедуру потрібно повторити або скористатися іншим методом.

як випрати червоне вино фото

Порада. Дивіться термін придатності оцтової кислоти. Він зазвичай вказується на етикетці. Якщо бульбашка простояла на полиці більше двох років, її використовувати не рекомендується, склад буде не настільки ефективним.

Persol та Domestos

  1. Персоль досить потужний кисневий відбілювач. Добре виводить плями з білих бавовняних, штапельних та лляних тканин. На вигляд кристалічний порошок, 10% складу в ньому припадає на не зв'язаний кисень. Активно себе проявляє навіть за невеликої кількості води. Нанесіть склад на пляму, за кілька хвилин змийте.
  2. Доместос – густа за консистенцією чистяча та відбілююча речовина на основі хлору. Дає при використанні дуже сильний їдкий хлористий запах, якого не так просто позбутися. Зазначимо, що існують різні види Доместос. Для виведення плям вина краще використовувати Доместос засоб для виведення плям. Він настільки агресивний, як інші його різновиди. Полийте Доместосом на пляму і через 5-7 хвилин змийте його холодною водою. Гарячу краще не використовувати.

персоль

персоль для прання

відбілювач доместос

доместос для прання

В принципі, Персолем і Доместосом можна виводити плями і з кольорового одягу, тим більше якщо він не новий і не дорогий, але при перетримці, отримаєте пляму, якої вже точно не позбудешся.

Деякі рекомендують додавати Доместос та Персоль у воду перед пранням. Допоможе. Тільки не думайте, що чим більше реактиву, тим краще. Речовини досить агресивні, при передозуванні остаточно зіпсують вбрання. Необхідна доза залежить від розміру речі, типу тканини та інших факторів.

замочування білого одягу

Перед використанням обов'язково прочитайте інструкцію до складів, дотримуйтесь всіх правил безпеки, уникайте попадання відбілювачів на руки, тим більше на обличчя та очі.

Порада. Спочатку нанесіть склад на невелику ділянку тканини в непомітному місці, якщо все нормально, нічого не зіпсувалося, можна починати виведення.

прання одягу від вина

Господарське мило, спирт та вода

Для білого одягу метод більш щадний, ніж вищеописані. У ряді випадків, на жаль, не до кінця допомагає, зате шансів пошкодити їм тканину набагато менше. Можна працювати без гумових рукавичок та іншого захисного екіпірування.

господарське мило та спирт

  1. Приготуйте розчин із 1 ст. ложки медичного спирту, 1 л. води та господарського мила.
  2. Для виведення плями від виноградного напою в отриманому розчині слід замочити річ приблизно на півгодини.
  3. Мило треба натерти, вистачить 10 г на літр. Повинен вийти в міру концентрований мильний розчин.
  4. Після очищення промийте річ у чистій воді.

полоскання одягу

Порада. Можна використовувати один питний спирт. Налийте його на пляму і прополощіть під проточною водою. Про ефективність судження різні, останні плями точно відмиває.

Харчова сода та вода

На кольорових тканинах цей спосіб використовувати не рекомендується, виняток становить хіба щільна джинса. З неї слабкими складами вино не виведеш. Зауважимо, йдеться саме про харчову соду, а не кальциновану. Не рідко харчову називають чайною содою чи питною. На вигляд вона являє собою дрібнодисперсний порошок, абсолютно безпечний для людини. Добре відмиває плями середньої складності.

сода для прання

Додають дві столові ложки харчової соди та стирають у машині. Добре виводяться не лише плями, а й сірість та жовтизна білизни. Можна зробити трохи інакше. Соду (пару столових ложок) розчиняють у 10 л. води та замочують забруднену плямами річ у розчині приблизно на 2 години.

прання з содою

Порада. Яку б речовину або склад ви не використовували для позбавлення від плям, не полінуйтеся, подивіться в інтернеті або іншому авторитетному джерелі, чи є протипоказання для тканини, що очищається. Особливо так треба чинити, якщо очищається не дешева футболка, а, скажімо, оббивка дорогого дивана.

Нашатирний спирт 10% та бура

Спосіб привабливий тим, що тканину не потрібно прати. Використовується для білого одягу. На відміну від попередніх рецептів, ці речовини не потрібно змішувати. Спочатку слід протерти пляму водним розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на л), потім таким самим розчином бури.

нашатирний спирт та бура

Не плутайте нашатир та нашатирний спирт. Це різні речовини. Нашатир – хлорид амонію, білий порошок без запаху. Іноді використовується як харчова добавка, але для виведення плям зовсім непридатний. Нашатирний спирт – аміачний розчин. До етилового (питного) спирту жодного відношення не має.

нашатирний спирт

Бура по вигляду являє собою білий кристалічний порошок, який не погано розчиняється у воді. Купити її найпростіше в аптеці (борна кислота) або як хімічний реактив для паяння, у спеціалізованих магазинах.

Горілка, гліцерин та нашатирний спирт 10%

Метод використовують, коли прання забрудненої речі з будь-яких причин неможливе. Лише для білих тканин. Замість горілки можна скористатися розведеним у воді спиртом (медичним). Суміш роблять із 3-х частин горілки, однієї частини гліцерину, однієї частини нашатирного спирту. Її наносять на пляму, що залишилася від червоного вина, і кілька годин чекають, потім акуратно змивають. За потреби можна повторити процедуру. На жаль, застарілі плями, що в'їлися, таким способом швидше за все не прибереш, зате можна без побоювань використовувати на більшості тканин без ризику їх зіпсувати.

горілка гліцерин нашатирний спирт

Гліцерин продається в аптеках у невеликих темних пухирцях. У продажу можна також зустріти харчовий та технічний гліцерин. Це те саме речовина, різниця лише у ступеня очищення.

гліцерин

Нашатирний спирт 10%

Спосіб підходить для виведення плям з білого одягу. Нашатирний спирт створює на поверхні тканини лужне середовище, яке впливає на молекули барвника, що серйозно полегшує процес їх видалення. Для виведення плями розчин аміаку слід підігріти приблизно до градусів 40, потім обробити забруднену ділянку і випрати річ, що очищається.

нашатирний спирт 10%

Пам'ятайте про токсичність аміаку, намагайтеся якнайменше вдихати його пари, проводьте очищення речі на балконі або іншому місці, що добре провітрюється.

пляма від вина

Порада. пляма, що Виводиться, слід починати видаляти з країв, поступово просуваючись до центру. Це працює при досить великих плямах, якщо набризкані дрібні, то найпростіше очищати всю ділянку поразки, а не кожну плямку окремо.

Марганцівка, перекис водню 3% та вода

Суміш підходить для позбавлення від плями на білому одязі, з наведених нижче причин на кольоровій його використовувати не рекомендується. Склад сильний.

перекис та марганцівка

Спочатку слід винну пляму обробити розчином марганцівки. Зачекати близько п'яти хвилин, потім обережно протерти ватним диском, змоченим у розчині перекису водню. Для приготування останнього столову ложку 3% перекису розчиняємо у склянці води і вже змочуємо вату. Після протирання пляму потрібно залишити на хвилин 20, після цього часу ділянку, що очищається, рясно сполоснути водою.

винна пляма

Багато залежить від випадку: скільки додайте марганцівки, перекису, а також від температури води, різновиду тканини і т. д. При реакції перманганату калію з перекисом виділяється дуже багато кисню, він і розкладає барвники в плямі. Якщо кисню буде дуже багато, тканина зіпсується.

розчин марганцівки

Всупереч поширеній думці, продаж марганцівки не заборонений, але, порівняно з радянськими часами, серйозно обмежений. Відпускається тільки за рецептом лікаря або не більше двох дрібних пакетиків в одні руки. Втім, для виведення плями цього більш ніж достатньо. Придбати 3% перекис водню праці не складе, реалізується він по 40 і 100 р. у скляних флаконах, флаконах крапельницях, пляшечках з пластмасовими кришками, що нагвинчуються.

перекис та марганцівка фото

Натуральне молоко

Підходить для виведення плям з кольорового одягу та ніжних тканин. У підігрітому молоці забруднену річ слід залишити на ніч або на день під час роботи. Якщо пляма, що сильно в'їлася, то за одну процедуру не зійде. Протипоказань використання методу як таких немає. Він добрий тим, що абсолютно безпечний і для одягу, і для людини (дітей). Можна повторювати кілька разів.

вивести пляму молоком

Порада. Якщо річ дуже дорога (у всіх сенсах цього слова), зверніться до професіоналів. Вони краще знають, як потрібно випрати плями червоного вина з білого і кольорового одягу, з різних, навіть дуже делікатних тканин. Якщо зіпсують річ, з кого буде запитати, тільки уважно читайте умови договору з надання послуг.

Висновок

Сподіваємося, стаття вам допомогла. Способів виведення залишків вина, що потрапило на тканину, існує неймовірна кількість, ви напевно приведете кілька своїх. Втім, розказане має допомогти позбавитися плям будь-якої складності, навіть сильно застарілих.

пляма від червоного вина

ВІДЕО: Як легко та швидко вивести пляму від червоного вина.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар