Відбілювання білих речей у домашніх умовах

Білі речі з часом втрачають привабливий зовнішній вигляд, навіть якщо їх правильно доглядають. Багато залежить від якості матеріалу, але пожовтіння чи сірий відтінок можуть зустрічатися у різних тканин. До того ж одяг може полиняти. Існує багато способів, як вибілити білі речі. Це можна зробити за допомогою професійних відбілювачів або за допомогою підручних засобів.

як відбілити речі

Як правильно замочувати білизну

Незалежно від того, який рецепт ви використовуватимете, необхідно дотримуватися кількох правил. Проводьте відбілювання, дотримуючись наступних рекомендацій:

 • Попередньо відсортуйте тканину. У таз із відбілюючими речовинами не повинні потрапити темні предмети гардеробу. Не повинно бути і кольорового одягу – лише світлий. Крім того, важливо враховувати рівень забруднення.
 • Не можна прати льон або бавовну із синтетикою. Сортуйте тканини залежно від того, натуральний матеріал чи ні. Також враховуйте, що вовняний одяг не місце там, де замочують трикотаж.
 • Готуйте заздалегідь розчин для відбілювання. Хоч би які кошти входили до його складу, вони повинні повністю розчинитися. Інакше на тканині можуть залишитися розлучення чи плями.
 • Не замочуйте одяг при температурі вище 40 градусів Цельсія або занадто довго, якщо на ньому присутні металеві деталі.
 • Після прання дайте речам повністю висохнути. Якщо ви знімите їх ще вологими, можуть залишитися розлучення.

як прати білі речі

Зверніть увагу! Для замочування потрібна емальована, дерев'яна або оцинкована ємність.

Як відбілити білизну в домашніх умовах

Для того щоб повернути предметам гардеробу сяючий вигляд, використовують різні методи та засоби. Хтось віддає перевагу класичній білизні. Але не завжди з її допомогою можна забрати сірий або жовтий відтінок. Розглянемо, чим відбілити білі речі в домашніх умовах, швидко та результативно.

як відбілити білі речі

Зверніть увагу! Не варто зволікати з обробкою. Чим більше забруднень скупчується на одязі, тим важче його випрати.

Борною кислотою

Ця речовина зустрічається у чистому вигляді у природі, а також синтезується в лабораторіях для промислового використання. Кислота випускається у рідкій чи порошковій формі. Рідина містить у складі спирт і її найчастіше використовують у косметичних цілях. Для того, щоб замочити одяг, необхідно придбати борний порошок.

як відбілити речі борною кислотою

Перед тим, як використовувати речовину, рекомендують випрати речі за допомогою господарського мила. Воно також допомагає позбутися забруднень на білій тканині, а також дозволить борній кислоті швидше проникнути в її структуру.

Після прання скористайтеся наступною інструкцією:

 • Приготуйте гарячу воду. Порошок добре розчиняється лише за високої температури рідини. Інакше залишаться кристали, які можуть негативно позначитися на якості тканини.
 • Розведіть 10 г кислоти у літрі гарячої води. Добре перемішайте, щоб|аби| вона повністю розчинилася. За потреби збільште кількість інгредієнтів.
 • Складіть речі в таз з рідиною та залиште їх на 2 – 3 години.
 • Після цього добре прополощіть вироби в теплій воді, а потім випрати ще раз.

прання білого одягу

Зверніть увагу! Синтетичний матеріал не можна замочувати у борній кислоті. Цей спосіб підходить для натуральних тканин.

Перекисом водню та содою

Можна використовувати інший спосіб. Сода та перекис водню – засоби, які допоможуть позбутися застарілих плям чи розлучень. Їх плюс полягає в тому, що вони не шкодять навіть делікатним матеріалам. Тому їх можна використовувати для лляного, бавовняного одягу, також для синтетики.

сода та перекис для білих речей

Якщо плануєте замочувати шерсть або шовк, то із содою потрібно бути акуратнішими. Речовина не повинна бути сильно концентрованою у порівнянні з водою (не більше 2%). Окрім того, звертайте увагу на температуру рідини. Вона має перевищувати 40 градусів.

оцет для полоскання білих речей

Для початку речі замочують у содовому розчині. Співвідношення компонента та води буде 1 столова ложка на літр рідини. Витримують предмети гардеробу протягом кількох годин, потім полоскають та стирають.

Після цього готують склад на основі перекису водню (1 ч.л. на 2 літри теплої води). У ньому потрібно залишити білизну ще на 20 хвилин. Протягом цього періоду кілька разів перевертайте вироби. На завершення добре прополоскайте весь одяг.

замочування в перекисі

Крім того, соду можна додавати в невеликій кількості при кожному пранні. Вона захистить світлі речі від розлучень та забезпечить легкий ефект відбілювання.

Гірчицею

Ще один ефективний спосіб, як швидко відбілити речі в домашніх умовах – використовувати гірчичний порошок. Гірчиця забезпечить відсутність плям і розлучень і поверне звичну білизну.

гірчиця

Щоб використати засіб, розведіть порошок у теплій воді. Склад повинен бути сильно концентрованим, інакше речі можуть додатково пожовтіти. Замочіть одяг у розчині на 2-3 години, після чого добре промийте чистою водою.

Марганцівкою та господарським милом

Ці речовини слід використовувати з обережністю. При перевищенні можливої концентрації предмети гардеробу набудуть малинового або рожевого відтінку. Однак при правильному застосуванні білі речі знову засяють чистою.

Марганцівку розводять у теплій рідині до отримання світло-рожевого складу. Після цього в нього поміщають пожовклі тканини. Після замочування ретельно полоскають одяг.

використання марганцівки

Зверніть увагу! Не можна тримати речі у розчині більше півгодини. Інакше вони можуть змінити колір.

З іншого боку, повернення білого відтінку використовують господарське мило. Є кілька варіантів його застосування:

 1. Тканини потрібно змочити теплою водою, а потім натерти кожну річ милом окремо. Після цього одяг залишають на 30 – 60 хвилин, потім добре стирають та полоскають.
 2. Натріть брусок на тертці і додайте до барабана пральної машини під час прання. Виставте температуру 90 градусів та запустіть цикл.
 3. Натерте мило розводять у гарячій воді. Для додаткового ефекту можна додати 2-3 кристали марганцівки. Замочіть предмети гардеробу протягом 3-4 годин.

  замочування в мильному розчині

За допомогою аспірину

Аптечний препарат допоможе впоратися із стійкими забрудненнями. Для цього потрібно купити звичайнісінький аспірин, а не його численні дорогі аналоги. Проста ацетилсаліцилова кислота – ефективний та безпечний засіб для відбілювання.

аспірин для відбілювання білих речей

Зверніть увагу! Не потрібно купувати шипучі таблетки, оскільки додатково в їхньому складі присутні вітаміни та інші речовини. Через них тканина може полиняти.

Аспірин виведе забруднення, що утворилися на одязі нещодавно, але не зможе сильно вплинути на розлучення, яким вже не один місяць. Скористайтеся наступною схемою:

 • Візьміть 2 таблетки препарату та добре подрібніть до порошкового стану.
 • Додайте аспірин до звичайного прального порошку та засипте в машинку-автомат.
 • Запустіть стандартний цикл прання та увімкніть додаткове полоскання.

як відбілити білі речі аспірином

Врахуйте, що часто використовувати препарат як засіб відбілювання не рекомендують. Він поступово “роз'їсть” металеві елементи пральної машини.

Нашатирним спиртом

Речовина містить у складі аміак, який знищує забруднення. Нашатир не тільки видаляє жовті та сірі розлучення, але й здатний усунути неприємний запах.

Необхідно правильно використовувати нашатирний спирт, щоб не нашкодити тканині:

 • Розведіть рідину з розрахунку 1 столову ложку кошти на літр води. Добре перемішайте.
 • Далі додайте в ємність із розчином білизну та залиште на 2 – 3 години.
 • Ретельно прополощіть і випрати одяг.

За наявності сильних забруднень можна капати нашатирним спиртом прямо на них. В цьому випадку можна залишити рідину не більше ніж на 15 хвилин, після чого ретельно полоскають тканини.

перекис та аміак для відбілювання білих речей

Також до розчину можна додавати перекис водню, щоб зробити ефект ще більш вираженим. Пропорції будуть такими:

 • 5 літрів води;
 • 2 ст. перекису;
 • 1 ст. нашатиря.

Зверніть увагу! Слідкуйте за тим, щоб предмети гардеробу опинилися повністю у розчині. Інакше вони можуть відпрати лише частково. До того ж залишаться розлучення.

Кращі магазинні відбілювачі

Якщо речі почали жовтіти, можна обійтися домашніми засобами, а можна використовувати професійні відбілювачі для білизни. Ось рейтинг найбільш популярних та ефективних:

 1. Synergetic. Головна перевага засобу – відсутність у складі хлору. Речовина руйнує тканини при частому застосуванні. Тому відбілювач діє м'яко та безпечно для речей. Ефект досягається за рахунок рослинних тензидів, які допомагають позбавлятися забруднень. Synergetic можна використовувати для різних матеріалів. Це рідкий засіб, який не містить небезпечних та агресивних компонентів. Його можна використовувати навіть для відбілювання дитячого одягу.

  відбілювач

 2. Lion Bright. Концентрований розчин, навіть невелика кількість якого може позбавити від застарілих плям та розлучень. Видаляє жовтизну і повертає сяючий зовнішній вигляд. Крім того, засіб має дезінфікуючі властивості і позбавляє неприємного запаху. Його використовують як традиційний відбілювач, а також додають до порошку при пранні. У складі відсутні алергенні та агресивні інгредієнти.

  кисневий відбілювач

 3. Sarma Актив. Цей відбілювач може повернути білизну навіть тим тканинам, які не можна замочувати за високої температури води (від 30 градусів). Не містить хлору, тому не впливає на структуру речей та не руйнує їх. Це кисневий засіб, у складі якого є активні ензими. Ефективно бореться із жовтизною, сірістю, а також видаляє брудні плями з одягу. Використовується для більшості типів тканини, крім вовни та шовку.

  сарма відбілювач

 4. Dr. Beckmann. Супер відбілювач містить натуральні компоненти, що відбивають світло у синьому діапазоні. Завдяки цьому речі починають виглядати білими. Усуває жовтизну та сірий відтінок. Це безпечна продукція, яка містить небезпечних речовин. Всі компоненти повністю розкладаються і не становлять небезпеки для навколишнього середовища.

  супер відбілювач

Також можна скористатися іншими популярними засобами:

 • Ecover;
 • Chirton;
 • Clean Home.

Як відбілити лляну тканину та синтетику.

Натуральні тканини можна вибілити за допомогою професійних засобів. Однак не можна використовувати їх занадто часто, оскільки матеріал руйнуватиметься. Через це одяг швидше зношується та втрачає привабливий вигляд.

У лляних предметів гардеробу можна видалити жовтизну за допомогою популярних методів:

 1. Нашатирний спирт. Розчин розводять у співвідношенні 1 столову ложку нашатирю на літр рідини. Замочувати тканини потрібно протягом кількох годин.

  аміак

 2. Скипідар. У мильну воду додають пару ложок речовини, потім залишають одяг замочуватися на 8 – 10 годин. Після цього її стирають звичайним способом.

  скипидар

 3. Льону можна повернути білість, якщо використовувати звичайну синьку. У торгових точках продається речовина як для пральних машин, так і для прання.

  синька

 4. Якщо у лляної тканини з'явився сірий відтінок, можна додати відбілювач Персоль. Його розводять у воді та замочують речі годинника на 10.

  Відбілювання білих речей у домашніх умовах

Зверніть увагу! Не весь лляний одяг можна безпечно відбілювати тими чи іншими засобами. Обов'язково вивчіть інформацію на етикетці.

У синтетики також є загальні правила догляду. Для відбілювання заборонено використовувати склади, що містять хлор. Врахуйте і те, що матеріал не переносить кип'ятіння. В цьому випадку предмет гардеробу може пожовтіти, а також втратити форму. Температура відбілювання синтетики зазвичай може бути вище 30 – 40 градусів.

Як повернути білизну речі (поліняла і пожовкла)

Полінявий матеріал, який отримав плями після неправильного прання, можна відновити. Для цього скористайтеся розчином на основі подрібненого господарського мила, крохмалю, солі та лимонної кислоти (у рівних пропорціях). Отриману кашку наносять на плями, замочують, після чого ретельно полоскають.

як прати білі речі

Щоб позбавитися розлучень, змішайте гарячу воду і нашатирний спирт. Замочіть одяг на 2 години, потім добре промийте. Якщо тканина тонка, візьміть 3% перекис водню (1 ст.л.), щіпку солі і додайте в 2 літри гарячої води. Залишіть на 10 хвилин.

Як знебарвити тканину

За бажання можна знебарвити матеріал. Вивести фарбу на тканині може будь-який хлорний відбілювач. Для цього його розводять у воді. Точні пропорції вказують в інструкції до конкретного засобу. Предмет гардеробу помістіть у ємність із розчином повністю. Прокип'ятіть протягом 1 – 2 годин (доки фарба не зникне).

Крім того, знебарвити одяг можна за допомогою таких речовин:

 • перекис водню;
 • сода;
 • лимонна кислота.

сода лимонна кислота перекис для відбілювання

Для відбілювання можна використовувати і професійні засоби та домашні. Необхідно дотримуватись рекомендацій, щоб не зіпсувати тканину. Також не забувайте, що при частому застосуванні відбілювачів одяг може втратити привабливий вигляд.

як відбілити білі речі

ВІДЕО: Як вибілити білі речі в домашніх умовах.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар