Вчимо собаку справляти свої потреби у потрібному місці

У цій статті ми розповімо, як привчити собаку до туалету на вулиці або до горщика будинку.

туалет для цуценя

З того часу, як у будинку з'являється маленький чотирилапий улюбленець, абсолютно кожен господар стикається з проблемою привчання вихованця до горщика або вулиці. Адже всім хочеться, щоб він ходив у туалет у певному місці.

Вчимо собаку справляти свої потреби у потрібному місці

Однак далеко не всім виходить привчити вихованця справляти потребу в потрібному місці. Можливо, ви просто щось робите неправильно, тому сьогодні ми розберемо найголовніші питання та помилки.

Вчимо собаку справляти потребу в потрібному місці. З яких причин собака не вчиться?

Багато хто говорить: мій собака не хоче ходити на лоток чи на вулицю. У такій поведінці тварини є певні причини.

туалет для собаки на вулиці

Що стосується пелюшки та горщика, можливо у собаки алергія на певний матеріал. У такому випадку краще поміняти пелюшку на іншу, з горщиком можна зробити те саме. Якщо ви хочете, щоб вихованець ходив на горщик, краще спочатку привчити його до пелюшки.

пелюшка для цуценя

Якщо ваш собака не ходить в туалет на вулиці, можливо, ви просто мало гуляєте. Спробуйте проводити на вулиці трохи більше часу, іноді це може зайняти навіть кілька годин, але таким чином щеня зрозуміє, що на вулиці можна ходити в туалет.

прогулянки із собакою

Одна з найпоширеніших причин, це брак уваги, можливо таким чином вихованець намагається привернути вашу увагу. Нестача виховання теж може спричинити невдачі.

проблеми у вихованні собаки

У якому віці собаку можна привчити

Привчити можна у будь-якому віці, проте чим раніше – тим краще. Зайнятися привчанням можна під час перших прогулянок цуценя.

перші прогулянки цуценя

Бувають такі ситуації, коли собачку забирають від колишніх господарів у дорослішому віці, а вона зовсім не привчена до туалету. У разі завдання ускладнюється, проте це цілком реально.

дорослий собака на вулиці

Як привчити собаку до туалету чи вулиці

Цуценя

Так як вигул цуценя можливий тільки після досягнення певного віку, це приблизно другий місяць, то спочатку його необхідно привчити до пелюшки.

пелюшка для цуценя на час карантину

Як привчити цуценя до туалету у квартирі? Як тільки принесли песика додому, ставте його на пелюшку кожні 5-10 хвилин, шанс що він сходить у туалет на неї досить великий. Якщо вже так вийшло, що собачка сходила в туалет не на пелюшку, то просто промокніть пелюшку в ту калюжку і постеліть на місце, так щеня відчуватиме свій запах на ній.

щеня на пелюшці

Намагайтеся не змінювати розташування пелюшки, тварина звикає до одного місця, таким чином, коли ви приберете пелюшку, він все одно сходить у туалет на це місце. Найчастіше песик буде хотіти в туалет з ранку, як тільки прокинеться. Пелюшку можна постелити поруч із його спальним місцем. Коли він прокинеться і захоче справити потребу, вибір між твердою підлогою та м'якою пелюшкою буде очевидним.

ранковий туалет у цуценя

Бувають такі випадки, що маленькі цуценята починають грати зі своїми плівками, тягати їх по всьому будинку, а іноді навіть гризти та розривати. Головне вчасно це помітити та пояснити, що так робити не можна. Якщо цього не зробити, то песик може подумати, що це іграшка і те, що вона робить знаходиться в рамках дозволеного.

щеня грає на пелюшці

У зоомагазинах зараз величезний вибір різних пелюшок та лотків. Усі вони мають відмінності, якісь м'якші, якісь більше. Те саме стосується і спеціальних лотків.

лоток-туалет для собаки

Як правило, собакам більше подобаються м'які, комфортні пелюшки. Поставтеся до підбору туалету серйозно, так як від цього залежить половина успіху.

Як тільки цуценяті можна виходити на вулицю, можна починати привчати до вулиці.

щеня на вулиці

Для цього потрібні часті та тривалі прогулянки. Бажано від 4 до 6 прогулянок на день. Їх тривалість має бути не менше 15-20 хвилин, чим довше – тим краще. Згодом щеня звикне і почне самостійно проситися надвір.

прогулянки на вулиці з собакою

Будьте готові до того, що перші прогулянки будуть проблематичними, оскільки песик вивчатиме нову обстановку. Намагайтеся не заходити додому поки песик не сходить у туалет, якщо ви заходитимете додому раніше, то він думатиме, що в туалет треба ходити вдома.

туалет цуценя на вулиці

Після кожного разу, коли собака ходитиме в туалет, кажіть певну фразу, так згодом вона почне ходити в туалет за командою.

Дорослий собака

Привчити дорослого собаку справляти потребу на вулицю або в лоток набагато складніше, проте можливо. Принцип привчання до лотка той же, тільки за правильні дії хвалите свого собаку, давайте смачненькі, кажіть, що вона молодець. Таким чином вона знатиме, що за хорошу поведінку отримуватиме смачне заохочення.

лоток для дорослого собаки

А от щодо справлення потреби не в тому місці, то собаці потрібно показувати, що так робити не можна, краще навіть лаяти і карати. Тон при цьому потрібно трохи підвищити, головне не перестаратися, так як наступного разу вона може зробити це і на зло.

покарання собаки за калюжу

Дорослий собака не потребує частого вигулю. Три рази на день буде достатньо, іноді можна обійтися навіть двома прогулянками, вдень і ввечері. На вулицю краще виходити відразу після їди. За правильні дії собачку теж треба заохочувати.

прогулянка в туалет з дорослим собакою

Варто пам'ятати, що далеко не всі породи здатні ходити на горщик, проте є ті, які, навпаки, пристосовані до цього. Наприклад, такі породи, як:

  • всі види тер'єрів, найчастіше йоркширський;
  • китайська чубата;
  • пекінес;
  • чихуахуа;
  • карликовий та померанський шпіц.

невеликі собаки на лотку

Як не можна вчити собаку

Не варто сильно тиснути на собаку і лаяти її за те, що вона ходить в туалет в недозволеному місці, особливо не варто лаяти на цуценя, так як він ще практично нічого не розуміє.

лаяти собаку за туалет

Дуже часто проблема не у поведінці тварини, а у ваших помилках. Можливо ви купили не якісний наповнювач або пелюшку. Можливо ви не хвалите вихованця за правильні дії, а заохочення — це дуже важливо, бо тільки завдяки їм вихованець розуміє, що таким чином тішить свого господаря.

заохочення собаки за туалет

Що робити, якщо немає жодних результатів

В першу чергу головне не засмучуватися і не втрачати надію, може вашому вихованцю потрібен час для того, щоб звикнути справляти свою потребу в потрібному місці. У будь-якому разі рано чи пізно ваша тварина до цього звикне, головне терпіння.

час для собачого туалету

Ретельно розберіться у своїх діях, можливо ви припускаєтеся якихось помилок, але при цьому їх не помічаєте.

шкідливий собака

Можливо ви навпаки занадто м'який по відношенню до свого вихованця, і він не розуміє, що так робити не можна. У такому разі спробуйте бути твердішим. Можна навіть трохи вдарити його по носику або по попі, але робити це варто лише в тому випадку, якщо підвищений голос жодним чином не впливає на поведінку вашого вихованця.

щасливий собака

Привчити собаку справляти потребу у правильному місці – можна. Не завжди процес навчання пройде швидко, не завжди легко. Головне у цій справі – не втрачати спокій та рівновагу. Попередньо налаштуйте себе на те, що це не швидкий і легкий процес, але якщо поставитися до справи серйозно, то все обов'язково вийде.

Відео: як привчити собаку до туалету на вулиці

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар