Варіанти та правильна схема заточування ножів

Ніж на кухні будинку – це незамінна річ. Їм нарізають продукти для приготування їжі. Знаходять своє застосування у господарських потребах. Дуже неприємно, коли цей потрібний предмет затупився.

Працювати гострими ножами

Як заточити ніж самостійно, якими предметами для цього можна скористатися – все це можна дізнатися з нижче.

Як правильно точити ножі

Процес заточування має здійснюватися правильно. Якщо виробляти його недбало, тоді це може пошкодити лезо, доведеться купувати новий ніж. При заточуванні важливе правильне розташування леза по відношенню до точильного інструменту. Кут заточування має бути точним.

кут нахилу

Види кута заточування для різних видів ножів:

 • Звичайний, стандартний – 20°;
 • Кухарський ніж, що застосовується в ресторанах – 25°;
 • Японські типи – 15-20°;
 • Мисливські – 35-40°;
 • Побутові – 30 °.

Якщо потрібно заточувати ніж гостріше, слід зменшувати кут заточування. Якщо потрібно збільшити стійкість до затуплення, як, наприклад, мисливських мечах, тоді кут заточування збільшується.
Заточувати слід безперервно.

заточування

При цьому рукоятка піднімається саме в тому випадку, коли заточування доходить до вигину на лезі. Це захистить кут заточування кромки, що відповідає за ріжучий ефект. Раніше для перевірки гостроти ножів для їх редагування використовували ремінь.

Способи заточування ножа

Не так просто вибрати інструмент для заточування цих кухонних предметів. Це просто: їх дуже багато. В одних заточування відбувається легко без зусиль, в інших – потрібно натискати на лезо, робити певні дії.

заточування ножів

Слід розглянути всі варіанти, вибрати собі оптимальний. Можна також подивитися відео, як правильно точити ножі бруском вручну.

Готові набори

Купуючи повний набір, можна брати його в подорож. Він буде ідеальним помічником у дорозі, у походах, на рибалці. Компактні розміри дозволяють йому помістити у рюкзаку, похідній сумці. Підходить для тих, хто любить метати ножик.

заточити кухонний ніж

Що входить у набір: брусок, відріз шкіри, щоб зробити правку леза. Цим можна повернути гостроту ножа на короткий час. Для довготривалого заточування краще використовувати кардинальні заходи.

Електрична точила для заточування ножів

У домашніх умовах – це добрий спосіб наточити будь-якого виду ножі. Можна використовувати для заточування інших предметів: викрутки, ножиці. Можна придбати в будинок цю точилку. Завдяки їй можна зробити дані маніпуляції протягом двох хвилин. Він робить також шліфування. Цей виріб автоматично визначає оптимальний кут заточування.

електрична точила

електрична точила для ножика

Вони зручніші за різні механічні точилки. Можна підточити найтупіші вироби. Його слід купувати якщо в будинку багато різноманітних інструментів, що потребують заточування. Догляд за ним не потрібний. Робота електроточилки досить тиха.

електроточилки

Його недолік: це, звичайно, вартість. Він може бути недоступним за ціною для багатьох сімей. Також деякі моделі можуть сильно знімати сталь на лезі.

Мусат

Цей інструмент має круглий або овальний переріз. Він схожий на напильник. Має ручку. Він необхідний для господарок на кухні. Здатний підтримувати ножі гострими. Мусат добре підходить для виправлення інструменту. Але наточити надовго не зможе.

мусат

Для цього слід використовувати більш серйозні пристрої.

Точильний верстат

Цей інструмент допоможе погострити велику кількість ріжучих предметів. Він використовується на великих підприємствах, спеціалізованих майстернях. Технологія не підвладна людині без певного досвіду. Тільки професіонал може працювати на шліфувальному верстаті.

Точильний верстат

При заточуванні абразивним колом відбувається нагрів сталевих частин. Якщо не мати досвіду роботи з точилом, можна змінити форму леза, зробити так що воно буде швидко стиратися. Але якщо вироблятиме заточування фахівець, тоді ніж стане гострим як першого дня покупки і надовго збереже свої властивості.

Якість заточування

Які інструменти можна уточнити верстатним методом: лущильний, призначений для різання металу, для нарізки пластику, ін.

Точильні камені (бруски)

Найбільш затребуваним, ефективним способом повернення ножам гостроти, є застосування точильного бруска. Але для роботи з цим каменем потрібно мати посидючість, терпіння, необхідні навички. Якщо вручну точити сталеве лезо, тоді варто робити це належним чином, під правильним кутом.

точильний камінь

В іншому випадку абразив, з якого складається поверхня, може тільки затупити ріжучий виріб. Щоб робити правильно заточування, слід використовувати два бруски: з крупнозернистою та дрібнозернистою поверхнею.

Для виготовлення механічних або ручних верстатів для заточування ножів використовуються 4 основні види абразиву:

точити ніж

абразив

точити ножі

Виготовляють заточувальні бруски двох видів: з натурального чи штучного каменю. Також вони поділяються на чотири типи:

 1. Керамічні камені. Не дорого коштують і добре точать – це його основні показники. Можуть прослужити довго. Згодом можуть сточуватися його грані. Підходять для хлібних ножів.
 2. Японсько-водне каміння. Дорогий виріб. При роботі відбувається утворення суспензії. Вона в основному забезпечує хороше полірування. Недовговічні.
 3. Алмазні бруски. Вартість висока. Підходить для людей, які мають навички в точенні ножів. Основа складається із пластмасового, алюмінієвого матеріалу. Зверху можна побачити платформу. На ній розміщені абразивні зерна. Має два види зернистості, що робить його універсальним інструментом. Після заточування ножі починають добре різати, довго залишаються гострими.
 4. Природні брусочки. Вони мають невисокий рівень абразивності, мають різні показники. Призначаються переважно для шліфування.

Абразивні елементи

Виробники можуть виготовити їх різної форми: довгий брусок, човен, куб. Як точити ножі бруском? Слід робити з натиском під правильним кутом. Перед заточуванням можна покласти камінь у воду. Це не дозволить між зернами забиватися сталі.

Лазер

Лазерне заточування ножів є заточування під двома різними кутами. Це небезпечно. Є потреба проводити подальші маніпуляції професіоналам. Це заточування досить довговічне. Утворюється кромка, яка практично стає непомітною.

Заточення лазером

Стругачки механічного типу

Ці пристрої досить популярні. Ними можна наточити кухонні, канцелярські, побутові ножі, ножиці. Це може зробити людина, яка не має спеціальних навичок. Але варто враховувати, що ріжучі вироби швидко затупляються, через деякий час процедуру потрібно повторювати знову. Підходять правшам та шульгам.

Стругачки

Точення відбувається досить просто. Ніж вставляється у спеціальне поглиблення. Проводиться лезо назад, уперед ручним способом. Варто правильно вибрати кут нахилу. Вони мають низьку вартість, компактні розміри. Цей виріб можна брати із собою у подорож. Мають довговічність, гарні експлуатаційні властивості.

нерегульованим кутом заточування

Оболонка виконується із пластику, металу, гуми. Мають гарний зовнішній вигляд, іноді різну колірну гаму. Можна придбати для заточування різних ножів: зі сталі, кераміки.

Точильна система Lansky

Ця система розроблена для заточування ножів. Але її відмінністю є можливість відновити лезо, надати йому потрібну гостроту.

Ланскі

ланскі для ножів

особливості:

 • Є 5 точильних поверхонь із різною зернистістю: від великої до дрібної.
 • Має напрямні з алюмінію.
 • Є лещата затискного типу, які мають можливість вибирати потрібний кут заточування.
 • Мають невелику вагу та розмір.

Які ножі найкраще не точити самому

Дуже зручно, коли ножі завжди гострі, їх не потрібно точити. Це моделі із функцією самозаточення. Зверху леза є захисний шар. Він виготовлений із металу. Вони тупляться. Але дуже повільно та довгі роки.

різновиди ножів

Які ножі не потрібно точити:

 • Дамаська сталь – ці ножі повинен точити лише фахівець, який має досвід наточування таких виробів.
 • Булат. Особливого виду сталь довго не тупитися. Згодом може втратити свої властивості. Точити має тільки майстер.
 • Зубчасті покриття. Ці вироби якщо затупилися, тоді повернути колишню гостроту їм вже не зможе ніхто. Ці моделі не піддаються після заточування.

Як часто потрібно точити

Це питання може бути спірним. Різні моделі – різноманітні можливості. Куплений дорогий ніж, тільки недавно заточений знову затупився – це означає одне: настав час діставати машинку для заточування або брати в руки брусок, знову проводити дані маніпуляції.

Якісні ножі

Варто звернути увагу! При покупці будь-якого ножа столового, так і мисливського варто звертати увагу на твердість сталі. Вона не повинна перевищувати показники: 60 HRC. Якщо модель має вище цифру, тоді ніж доведеться точити досить часто.

Ідеальні показники твердості: менше ніж 45 HRC. Ця сталь досить м'яка.

точила для ножів

Буде рідко тупитися. У продажу найчастіше можна зустріти моделі з показниками між цими двома цифрами. Це оптимальний варіант. Досить поширений. У них заточування відбувається через певний час.

Як наточити леза жилет

лезо

Багато людей оцінили переваги бритвових верстатів жилет. Але вони також вимагають догляду. Багато хто запитує: «Як їх ув'язнити?». Як радять досвідчені люди, можна ув'язнити їх звичайною фольгою. Як робити заточування:

 • Лезо очищається від пилу. Протирається спиртом.
 • Береться фольга, скручена в рулон і на розвертаючи потрібно проводити лезо по цій частині.
 • Заточувати до тих пір, поки лезо не заточиться. (На це може піти близько 2-3 хв.)

домашній точильний верстат,

Повернути гостроту ножам самостійно можна. Але якщо вони сильно затупилися, вони мають особливий склад сталь, інше – тоді краще звернутися до професіоналів, які повернуть їм гострий стан.

Відео: три головні правила заточування ножа

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар