Варіанти пов'язаних чохлів для табурету та виготовлення їх своїми руками

Табурет, як необхідний предмет меблів, досі зустрічається у сучасних будинках та квартирах. Здебільшого, це непоказні позбавлені привабливості вироби, що головним чином використовуються як підручний засіб: дістати щось із шафи або підставити під миску з водою. Однак для тих, хто вміє в'язати, табурет – це чудовий шанс трохи прикрасити свій житловий простір. Яскравий чохол на табурет гачком пов'язаний не тільки покращить його зовнішній вигляд, а й привнесе в будинок дух новизни.

чохол на табурет гачком

Варіанти в'язаних накидок

Більшість чохлів, накидок та килимків для домашніх меблів можна умовно розділити на дві категорії:

 • Килимок-чохол на табурет. За варіантом виконання така накидка може бути круглою або квадратною. Відмінність досягається, як правило, за рахунок застосування візерунків, комбінацій кольорів, типів країв та прикрас. Слід пам'ятати, що круглі чохли – менш трудомісткі у виготовленні, тоді як квадратна форма дає більше простору фантазії.

  чохол на табурет гачком фото

 • Чохол для стільця. Розрізняють два типи подібних чохлів: поелементні та виконані як одне ціле. У першому випадку накидки на сидіння та спинку виконуються як окремі частини. У другому – чохол є цілісним виріб. Тому він вимагає досить багато часу на в'язання, припасування і доведення: такі вироби найчастіше забезпечуються еластичним буртиком, щоб чохол не зісковзував зі стільця.

  чохол на стілець гачком

Як зв'язати чохол на табурет гачком

В'язання, як процес, лише збоку здається простим і легким. Насправді тут є безліч тонкощів і нюансів. Тому, приступаючи до в'язання нового виробу, необхідно звертати увагу на такі моменти:

 • Техніка в'язання. Це визначальний чинник. Зрештою, саме від нього залежить вигляд майбутнього чохла.
 • Пряжа. Необов'язково кожному за варіанта купувати окремий моток. У деяких випадках вдається зробити гарні речі, пов'язані виключно із залишків.

штучна пряжа

Маленькі хитрощі:

 • Якщо не вийшло вгадати з розміром, і килимок виявився меншим – наростити розмір можна за допомогою облямівки.
 • Підстилки краще робити із вовни.
 • Щоб уникнути «гуляння» по висоті, бажано вибирати нитки одного типу та, по можливості, від одного виробника.

як зв'язати чохол на табурет

Зверніть увагу! В'язання з використанням гачка займає значно більше часу, ніж той же обсяг роботи, виконаний за допомогою спиць. Тому рекомендується ретельно підходити до вибору схеми, що сподобалася.

чохол на табурет гачком ідеї

Типові схеми в'язаних килимків

Щоб зв'язати чохол на табурет гачком таким, яким він є в уяві, потрібно вміти добре читати схеми та суворо їх дотримуватись. Для початку слід вибирати моделі ті, що простіше, або виходячи з практичних міркувань або конкретних умов експлуатації.

чохол на табурет гачком ідеї фото

Квадратний, під табурет

Квадратний чохол є одним з найбільш популярних, оскільки більшість табуретів та стільців мають саме таку форму сидіння.

Типова схема в'язання:

чохол на табурет гачком схема

Зазвичай процес починається із виміру сидіння. Якщо немає ідей з декорування, непоганим рішенням виявиться чохол з чергуванням квітів смугами. Насправді це не позначиться, а виглядатиме буде цікаво. Можна підібрати кольори в певному порядку або зробити «шахівницю», вибір тут суто індивідуальний.

чохол на табурет гачком фото ідеї

Найскладніше за такої схеми – це обв'язування кута. Дійшовши до краю, слід трохи додати вузлів: два елементи, що починаються в одній арці. Щодо складання, найкраще її робити з використанням контрастної нитки: сполучний стовпчик потрібно формувати на симетричних петлях біля країв квадратів.

чохол на табурет гачком квадратний

Важливо! Уникнути появи “хвиль” варто вибирати для з'єднання гачок на розмір менше, ніж основний.

Круглий, для сидіння з бортиками

Так як зв'язати чохол на табурет гачком круглу форму значно легше, ніж квадратну, зазвичай для подібних виробів беруться щільніші нитки.

Приклад схеми:

чохол на табурет гачком круглий

Головне, розпочинати коло завжди потрібно від центру! У найпростішому вигляді, в'язання здійснюється за правилом поповнення.

Загалом, щоб створити основу, порядок робіт може мати такий вигляд:

 1. Підігнати повітряні петлі та згорнути їх у кільце.
 2. Обвити кільце. Перший ряд йде із петлями без накиду.
 3. Використовувати основу, що вийшла, відповідно до обраної схеми.

чохол на табурет гачком дизайн

Потрібний діаметр визначається кількістю пройдених рядів. Крайовий (останній) ряд можна пройти сполучними стовпчиками еластичною ниткою, щоб сформувати бурт.

Килимок-квітка

Останнім часом стають популярними схеми в'язання гачком чохлів на табурет у стилізації квітки: ромашки чи соняшника.

Приклад схеми:

схема в'язання

Щоб зв'язати той самий соняшник, знадобиться пряжа двох кольорів: коричневого та жовтого. У загальному випадку, подібні роботи включають три основні етапи: створення середини, вив'язування пелюсток і з'єднання частин, що вийшли. Найкраще для такого чохла брати бавовняні нитки.

Послідовність дій:

 • Зв'язати основу будь-яким зручним способом
 • Починати пелюстки з повітряних петель, обв'язуючи стовпець без накиду з обох боків.
 • Прикріпити пелюстки можна простою ниткою.

килимок соняшник

Чохол на спинку стільця

Зазвичай такі чохли мають додаткові прикраси і в'яжуться з використанням візерунків і декількох кольорів.

Приклад схеми:

чохол на спинку стільця

Оскільки подібний виріб – це не чохол на табурет пов'язаний гачком, він вимагає великих навичок та умінь. Тому як алгоритм дій варто навести кілька загальних прийомів:

 • Основа – суцільне полотно. Може бути виконано і кольору, і з візерунком. Щоб не помилитися з розмірами, потрібно виміряти висоту і ширину спинки. В'язати потрібно цілим шматком подвійної висоти, після чого скласти навпіл і пошити.
 • По краю можна зв'язати мереживо.

чохли на спинки стільців

Чохол на стілець повністю, зі спинкою

Такі чохли використовують принцип суцільного проходу, тому вид, тип та стиль вибирається індивідуально. В принципі, вони завжди добре виглядають, і в'язати їх досить просто:

 • Виміряти габарити сидіння та спинки.
 • Починати з повітряних петель вони набираються до необхідної ширини.
 • Що стосується техніки, в'язати потрібно простими стовпчиками з накидом: як зв'язати чохол на табурет гачком, тільки частинами: по довжині сидіння, спинки і загину. Всі елементи поєднуються між собою повітряними петлями.
 • Боковини та задня частина підшиваються таким же способом.

В якості прикраси вибираються прості орнаменти, на кшталт цього:

чохол на стілець гачком фото

Матеріали

Вимоги до матеріалів походять з місця та характеру експлуатації майбутнього виробу. Якщо це декоративна накидка – краще використовувати більш простий тип ниток, тоді як чохол для стільця вимагатиме міцнішої пряжі. Звідси можна сформулювати загальні рекомендації стосовно підготовки матеріалів:

 1. Вибір ниток з різним кольором має враховувати довжину мотка. В ідеалі вона має бути однаковою.
 2. Мотки бажано підбирати однієї довжини (загалом, 150м на 100гр.).
 3. Для початківців краще зупинитися на бавовняній пряжі («Ірис» або їй подібній).
 4. Допускається брати колючі нитки.

бавовняна пряжа

Важливо! Гачок слід підбирати виходячи з товщини пряжі – найвужче місце має бути вдвічі тоншим за обрану нитку. Інакше структура може вийти «пухкою» та неакуратною. Для більшості випадків оптимальним діаметром буде 3мм.

Чохол на табурет гачком схеми робіт

Бажання в'язати виникає у багатьох, але, власне, до в'язання дістаються одиниці. Більшість відлякує необхідність запам'ятовувати десятки видів петель, а особливо розбиратися в складних схемах, які часто наводяться в журналах. Насправді тут немає нічого надскладного. Це не так важко, запам'ятати кілька правил:

 • Прямокутні та квадратні схеми «читаються» у напрямку знизу-вгору. Круглі – від центру.
 • При в'язанні чохлів на табурет круглої форми накидати потрібно з центру. Слід пам'ятати про петлі підйому, щоб радіус був однаковий. Число стовпців, що додаються, повинно дорівнювати числу існуючих.
 • Для парного ряду відлік йде зліва направо. Для непарного – навпаки.

чохол на табурет гачком схема

Крім того, можна роздрукувати та покласти поруч листок із умовними позначеннями – це спростить читання схем.

Зверніть увагу! Чохли та килимки, пов'язані за простими схемами, виконуються з використанням базових типів петель (з'єднувальні, стовпчики, пишні стовпчики, з накидом).

схема в'язання чохла

Чим можна прикрасити: види декору

В'язання – такий процес, який неможливий без роботи фантазії та уяви. Так як схеми в'язання гачком чохла на табурет мають на увазі в основному прості форми, чому б їх не прикрасити:

 • Мереживо і пензля. Такий елемент добре виглядає з обох боків. Особливо на квадратній формі.
 • Вишивка. Застосовується як класичний бісер або стрази, так і обробка згори, нитками.
 • Банти. Добре виглядають зі стрічок або тканини, а ще – в'язані.
 • Помпони. Як і кисті, чудово прикрасять накидку, хіба що це більше підходить до дитячих меблів.

чохол на табурет гачком з пензликами

Також як прикраси можна використовувати різні візерунки або незвичайні поєднання всіляких кіл, квадратів, ліній і зигзагів. Для досвідченіших – має сенс «погратися» з формою.

Приклади робіт

Нижче наведено кілька прикладів, що наочно показують, наскільки цікавим і привабливим буває пов'язаний своїми руками чохол або килимок.

чохол на табурет гачком декор

чохол на табурет гачком декор фото

чохол на табурет гачком фото декор

чохол на табурет гачком фото декору

Таким чином, за наявності вільного часу, мотка пряжі і фантазії можна непогано оновити старі меблі, що бачила види. Але навіть якщо і не стару – оригінальний в'язаний чохол на табурет гачком, зуміє додати родзинку до внутрішньої обстановки і привнести нотку гармонії в домашній мікросвіт.

Відео: чохол на табурет гачком своїми руками

50 варіантів дизайну чохлів на стільці та табурети

чохол на табурет гачком

чохол на табурет гачком фото

чохол на табурет гачком ідеї

чохол на табурет гачком ідеї фото

чохол на табурет гачком фото ідеї

чохол на табурет гачком дизайн

чохол на табурет гачком фото

чохол на табурет гачком фото дизайн

чохол на табурет гачком фото дизайну

чохол на табурет гачком дизайн ідеї

чохол на табурет гачком ідеї дизайн

чохол на табурет гачком ідеї дизайну

чохол на табурет гачком декор

чохол на табурет гачком декор фото

чохол на табурет гачком фото декор

чохол на табурет гачком фото декору

чохол на табурет гачком декор ідеї

чохол на табурет гачком ідеї декор

чохол на табурет гачком ідеї декору

чохол на табурет гачком інтер'єр

чохол на табурет гачком інтер'єр фото

чохол на табурет гачком фото інтер'єр

чохол на табурет гачком фото інтер'єру

чохол на табурет гачком інтер'єр ідеї

чохол на табурет гачком ідеї інтер'єр

чохол на табурет гачком ідеї інтер'єру

чохол на табурет гачком оформлення

чохол на табурет гачком.

чохол на табурет гачком фото оформлення

чохол на табурет гачком фото оформлення

чохол на табурет гачком оформлення ідеї

чохол на табурет гачком ідеї оформлення

чохол на табурет гачком ідеї оформлення

чохол на табурет гачком варіанти

чохол на табурет гачком фото

чохол на табурет гачком фото варіанти

чохол на табурет гачком фото варіантів

чохол на табурет гачком варіанти ідеї

чохол на табурет гачком ідеї варіанти

чохол на табурет гачком ідеї варіантів

чохол на табурет гачком види

чохол на табурет гачком фото

чохол на табурет гачком фото види

чохол на табурет гачком фото видів

чохол на табурет гачком види ідеї

чохол на табурет гачком ідеї види

чохол на табурет гачком огляд

чохол на табурет гачком

чохол на табурет гачком види декору

чохол на табурет гачком

WowCracy
Додати коментар