В'язання подушки «Сови своїми руками»

Прикрасити свій будинок і додати йому трохи затишку можна різними способами. Наприклад, дуже мило виглядають незвичайні подушки-совушки, які можна покласти на дивані у вітальні чи спальні. Ця річ може виконувати свою пряму роль подушки, так і роль незвичайного елемента інтер'єру. Подушка сова гачком в'яжеться дуже легко – потрібно лише уважно дотримуватися інструкцій та отримувати задоволення від процесу.

в'язана сова-подушка

Що потрібно для в'язки подушки Совушки гачком

Подушка-совушка також може стати чудовою іграшкою для дитини. А свого роду талісман у вигляді сови не завадить у будинку, адже цей птах є символом мудрості. Процес в'язання досить легкий і з ним впораються навіть новачки. В'язальник може вибирати власний візерунок, щоб виріб максимально відповідав його смакам.

подушка-сова для дитини

Щоб зв'язати подушку у вигляді сови, знадобляться такі деталі:

 • Нитки різних кольорів – синього, зеленого, смарагдового, червоного, рожевого, мало малинового, блакитного, сірого, білого. Велика подушка в'яжеться в дві нитки, а маленька в одну.
 • Ґудзики – приблизно 6-7 штук.
 • Гачок. Для великого виробу – 4 мм, для невеликого – 5,5 мм.

нитки для віхання сови

гудзики для сови

гачок для в'язання сови

Зверніть увагу. Колір ниток можна брати й інший, спираючись на смаки. Головне, щоб кольори гармонійно виглядали разом та їх було кілька.

В'язка гачком не тільки цікаве хобі, а й спосіб розвивати дрібну моторику рук, щоб завжди залишатися здоровими. Але щоб новачкам навчитися робити за допомогою гачка та ниток справжні шедеври, потрібно дотримуватися деяких важливих порад:

 1. Пряжу підбирати найбільш підходящу та обов'язково високої якості. Щоб сплюшка вийшла приємною на дотик і м'якою, потрібно вибирати відповідні нитки.
 2. Використовувати пряжу лише з невеликою товщиною. Поки руки ще не призвичаїлися застосовувати незвичайні прийоми, потрібно почати працювати саме з такою пряжею.
 3. Є два способи тримання гачка і потрібно вибрати для себе найбільш підходящий. Важливо, що спосіб не вплине на вигляд готового виробу, тому потрібно тримати так, як зручно.
 4. Перед тим, як почати в'язати совушку, бажано підготувати всі нитки, що стануть у нагоді для роботи.
 5. Під час процесу руки мають бути максимально розслабленими, а шкіра рук – гладкою та м'якою.
 6. Всю схему в'язання необхідно вивчити відразу, щоб уточнити незрозумілі моменти у більш натренованих в'язальниць.

правила в'язання сови

Процес в'язки подушки-совушки досить цікавий і добре скрасить вільний час. Важливо підбирати необхідні інструменти для цього заздалегідь, щоб у максимально спокійній обстановці насолодитися в'язанням. Готова річ однозначно дуже сподобається дітям, і вони братимуть її із собою спати.

процес в'язання сови

Схеми в'язання

В'язання подушки сплюшки відбувається за певною схемою, яку необхідно поставити перед собою та слідувати їй протягом усього процесу в'язання. Використовується способи пров'язування стовпчиків із накидом. Робляться стовпчики таким чином:

 1. Виконується 1 накид, після чого гачок вводиться в петлю ряду, що лежить нижче.
 2. Далі знову накид і витягується петля.
 3. Знову 1 накид, який далі простягається через 2 петлі на гачку.
 4. Після цього описані кроки повторюються ще 8 разів, але при цьому гачок повинен постійно вводитися в рядкову петлю, що нижче. Усього в такий спосіб на гачок набирається 10 петель.
 5. Далі потрібно зробити 1 накид, який простягається крізь ті 10 петель, що були набрані на гачок.

В'язання подушки «Сови своїми руками»

накид гачком

процес в'язання сови

Виконуючи такі дії, можна отримати необхідний візерунок, який стане в нагоді при в'язанні подушки-сови.

Додаткова інформація. Немає якоїсь конкретної вказівки, якою має бути схема візерунка. Саме тому можна вибирати одну з існуючих схем та починати створювати свій шедевр.

В'язана подушка сова гачком зі схемами та докладним описом може бути створена в таких видах:

 • Ажурна. Виглядає дуже привабливо та чудово впишеться в інтер'єр.
 • Жакардова. При такому способі застосовується в'язка без протяжок ззаду без застосування спиць.
 • Мотиви. Це певні деталі прикраси виробу.
 • Об'ємна. У такий спосіб вийде об'ємна подушка, яку можна використовувати за призначенням.
 • Щільна. Виріб матиме щільну форму.
 • Рельєфна. Цей вид один із найцікавіших, адже має схожість з об'ємним, але при цьому виходить дуже незвичайний візерунок.

сова ажурна схема

жаккардова сова схема

схема мотиву для сови

подушка схема об'ємна

щільна сова подушка

рельєфна сова подушка

До кожної схеми обов'язково додається докладний опис, який має вигляд списку, в якому зазначено, як в'язати кожен рядок. Необхідно знати, як правильно набирати чи не кожну петлю, їх кількість та послідовність. У процесі роботи потрібно обов'язково тримати схему при собі та дивитися в неї, щоб зробити все правильно. Навіть найдосвідченіша в'язальниця використовує докладний опис, адже неможливо все запам'ятати та знати.

Використовувати для в'язаної речі можна різні додаткові деталі – цього все залежить від фантазії майстрині. Тоді подушка-сова вийде абсолютно унікальною та незвичайною.

подушка сова кругла

подушка сова квадратна

подушка сова сіра

Як зв'язати подушку «Сову» своїми руками

Процес в'язання дуже простий, покрокова інструкція, тому потрібно точно їй слідувати. Виконувати потрібно за схемою, використовуючи поворотні ряди або кругові. У кожному випадку застосовується своя техніка, яка є у схемі.

В'язання передньої та задньої сторони

В'язати передню та задню стінки потрібно за тією схемою, яка найбільше подобається. Необхідно просто в'язати рядами у вигляді циліндра, який повинен мати рівні стінки. Величина подушки залежатиме від того, наскільки підніматиметься цей циліндр.

тулуб сови подушки

Правою та лівою

В'язка циліндра продовжується по колу, і таким чином створюються стінки подушки. Чим ширші вони будуть, тим більше буде і сплюшка.

Крила та вуха

Ці деталі є продовженням циліндра, просто на них потрібно трохи продовжити в'язку вгорі та по сторонах.

вуха та крила сови

Дзьоб

Щоб зробити дзьоб, потрібно почати в'язку біля одного з пришитих очей, а далі зробити таке ж біля другого ока. У результаті має вийти дзьоб у вигляді трикутника. А величина його залежатиме від кількості набираються петель.

дзьоб сови подушки

Очі та лапи

Очима повинні стати два великі гуртки, які потрібно зв'язати окремо, а далі просто їх пришити. По краю кухля потрібно пришити їх до голови совушки. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не було видно швів. Можна робити цей крок ще до заповнення наповнювачем, але тоді буде не зовсім зрозуміло, чи гарно вони виглядатимуть. Тому найкраще пришивати очі, коли вже все майже готове. Коли очі вже пришиті по колу, потрібно ще зробити зіниці чи вії, і таким чином пришити їх ще й усередині.

очі для сови-подушки

За схемою робляться лапки сови, для яких потрібно взяти інший колір, а саме сірого або коричневого. По ходу в'язання виріб заповнюється наповнювачем.

заповнення сови подушки

Збираємо всі частини в одне

Коли вже багато пов'язано, потрібно поступово заповнювати всі відсіки заповнювачем, після чого повністю зашити всі отвори. Далі пришиваються очі і «Сова» готова.

лапи сови-подушки

Як видно, процес в'язання зовсім нескладний. Головне – мати бажання, необхідні схеми та навчитися хоча б базовим особливостям в'язки за допомогою гачка. Якщо процес сподобається, то на суші можна не зупинятися, а продовжувати прикрашати свій будинок за допомогою інших незвичайних і зроблених власноруч виробів.

Відео: як зв'язати подушку-сову гачком

Частина 1:

Частина 2:

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар