В'язані скатертини гачком зі схемами та описом

У світі стало користуватися популярністю внесення до приміщення автентичності стилю. Для цього можуть використовуватись різні предмети та елементи інтер'єру, починаючи від дизайнерських ламп, ваз для квітів та закінчуючи гербарієм у рамці на стіні. Але також входять у моду в'язані чи пошиті вручну вироби. Варто розглянути тему, як зв'язати скатертиною гачком для початківців. Це дозволить зробити гарну та автентичну річ, яка приковуватиме увагу інших.

скатертина на столі

Різновиди скатертин

В'язані скатертини бувають декількох видів. Їх відрізняти між собою може форма, розмір, використаний матеріал та цілісність чи розрізненість фрагментів. Вибирати розмір виробу варто, спираючись на поверхню, яку ця річ покриватиме. Якщо стіл має прямокутну форму, тоді і скатертина краще в'язати за цими габаритами та зовнішнім виглядом.

різновиди скатертин

Колір виробу варто підбирати відповідно до зовнішнього оформлення кімнати. Якщо вона має невеликі розміри, в неї проникає недостатньо світла, тоді біла скатертина зробить приміщення яскравішим і світлішим.

скатертина з мотивів

Як самостійно зв'язати скатертину гачком

Скатертина, в'язана гачком, має дуже гарний зовнішній вигляд. Вона завжди справить враження на гостей і заслужить похвали. Але не варто одразу братися за складні моделі. Можна потренуватись на простих схемах. Не потрібно в'язати великі полотна. Можна розпочати з невеликих серветок. Важливо стежити, щоб один край не був вищим за другий.

виготовлення виробу

Після цього слід вибрати один із варіантів в'язаних скатертин гачком зі схемами та описом. Важливим етапом є вибір пряжі. Потрібно зрозуміти, ця скатертина буде використовуватися для повсякденного застосування або прикрашати стіл тільки у свята?

використання виробу

Відповідно до цього підбирається пряжа. Для щоденного використання необхідно вибирати синтетичні нитки. Вони добре переносять прання, виріб не змінює форму, не розтягується з часом.

матеріал для виготовлення

Для свят можна підбирати пряжу лляного чи бавовняного типу. При купівлі ниток на певний виріб слід враховувати товщину пряжі, її кількість і вагу в мотку. Щоб бути впевненим, що цього матеріалу вистачить, краще взяти ниток про запас.

скатертина з пряжі

Кругла

Цей вид скатертини є найпопулярнішим. Нею можна прикрасити круглий стіл, але можна також гарно розстелити на будь-якій іншій поверхні. Запропонований нижче опис допоможе зробити річ розміром 75х85 см.

Потрібно заздалегідь придбати 600 г пряжі одного кольору. Гачок варто підібрати за №3.

кругла скатертина

Метод:

 1. Пров'язати 10 повітряних петельок.
 2. Закріпити їх стовпцем.
 3. У такий спосіб слід пров'язувати кожен ряд, додаючи до нового по одній новій петельці.
 4. Продовжувати в'язання, доки не вийде полотно потрібного діаметра.

Ажурна

Яка господиня не хоче прикрасити свій будинок незвичайним виробом, який матиме елегантний вигляд, вражатиме своїм візерунком? Саме ажурна скатертина має такі характеристики. вона незвичайна та красива. Пряжу потрібно підбирати з тонкою ниткою. Гачок краще взяти №1.

 1. Перший ряд: зробити кільце за допомогою повітряних петель та закріплюючого з'єднання. Виконати накидання петлі, потім зробити повітряну петлю і одне піко.
 2. Другий ряд: три рази зробити петлю з накидом, після цього п'ять повітряних, 2 з накидом та ще 5 повітряних. Пров'язати 1 петлю з накидом і з'єднати з піко.
 3. Третій ряд: почати з повітряної петлі та з однієї без накиду. Після цього провести повтор 8 разів по 5 петель без накиду на кожну аркову частину. З'єднання завершити повітряною петлею.

ажурна біла скатертина

Для досить великої скатертини, яка займе гідне місце на будь-якій поверхні, потрібно зробити 85 рядків.

Щоразу необхідно просуватися вперед, приєднувати рядки. Закривати ряд потрібно сполучною петлею.

ажурні мотиви

Повторюючи по черзі надану схему, можна пров'язати всю скатертину. Нитка закінчується на 85 ряду.

Після закінчення, можна простягти виріб і накрохмалити його. Після повного висихання ниток можна покласти на місце, де планувалося її перебування раніше.

Прямокутна

Прямокутний тип в'язання – це найпопулярніший вид. Його можна використовувати для скатертини, яка постійно перебуватиме на столі або стелитиметься тільки в особливі дні. Пов'язаний виріб гармонійно поєднуватиметься з особливим стилем у приміщенні.

прямокутна скатертина

Для роботи варто взяти пряжу 300 грн. та гачок другого номера. Потрібно зробити 7 мотивів заввишки, вісім – завширшки. На початку потрібно набрати шість повітряних петель. Зробити з'єднання в кільце. Після цього слід пров'язати 7 кіл.

мотиви для прямокутної скатертини

Поєднувати мотиви варто повітряними петлями. Пров'язуючи кожну частину потрібно додавати по одній петлі при розвороті на 180 градусів. Далі ряд іде звичайним способом. Коли скатертина буде потрібно розміру, відповідно до обраного столу, тоді слід закінчити пров'язування ряду.

квадратна скатертина

Овальна

Цей вид в'язаної речі не так просто зробити, як здається. Витягнуту форму потрібно створювати спеціальним набором петель. Але це стане можливим, якщо дотримуватися опису.

Вибираємо овальний приклад із великими квітами. Починає в'язати основну частину. Набираємо рядок із ста повітряних петельок. Провести чотири підйому і для переходу в наступний ряд, потрібно пров'язати косу сіточку.

овальна скатертина

Ряд закінчуємо сполучним стовпцем. Продовжуємо в'язання по колу. Поділимо процеси на дві сторони: центральні та бічні. Перший вид пров'язуємо, зміщуючи між двома сторонами рапорти. Бічні частини слід в'язати за прикладом рапортів. Проводити повторення у висоту чотири рази з десятого по 28 ряд.

скатертина у вигляді овалу

Квадратна

Цей варіант може виконуватися із застосуванням класичної техніки. Філейний спосіб в'язання буде зручним. На початку потрібно підготувати пряжу можна брати будь-який відтінок як білий, так і рожевий. Гачок варто взяти під номером 1,5.

Спосіб в'язання:

 1. Саме початок процесу походить із середини виробу. Потрібно набрати 409 петельок.
 2. В'язати варто за такою схемою: перший стовпець накидного типу на кожному наступному ряду слід замінювати. Застосовувати в цьому випадку три повітряні петлі.
 3. Коли перша частина майбутньої квадратної скатертини успішно завершиться, потрібно повернути виріб на 180°.
 4. Далі варто пов'язати другу частину. Перший ряд пропускається. В'яжеться без петельок.
 5. Вийде геометричний квадрат.

квадратна скатертина

З арабськими мотивами

Цей метод дозволяє красиво пов'язати виріб, який не просто прикрасить інтер'єр, але також стане його «родзинкою». Але варто враховувати, що для в'язання цього виду скатертини необхідно мати вже певні вміння. Це складна розробка.

скатертина з арабськими мотивами

Потрібно взяти пряжу бавовняного типу. Гачок варто вибрати за №6.

Схема в'язання:

 1. Почне виріб ланцюжок із 5 повітряних петель.
 2. Кільце, яке вийшло, замикається одним стовпцем сполучного призначення.
 3. Продовжити в'язати наступні кругові ряди за попереднім варіантом.
 4. Новий ряд починається повітряними петельками.
 5. Завершити потрібно кожну строчку стовпчиками сполучного вигляду.

ажурні мотиви

Коли пров'язуються ряди виробу, необхідно змінювати колір нитки. Наприклад, 1 та 2 ряди – декоративна нитка, 3 – жовта нитка, 4 та 5 – біла пряжа. У такий спосіб можна змінювати відтінок ниток. Ряд закріплюється за допомогою стовпців сполучного призначення.

ніжні арабські мотиви

Слід виконати 25 одного тону та 12 – іншого кольору. Коли вироби в'язаного типу починає збиратись в одну композицію, тоді варто збирати елементи між собою білою ниткою. Гачок потрібно проводити тільки на передніх стінках.

ажурна біла скатертина

Як підібрати гачок для в'язання

Перше на що слід звернути увагу – це вибір в'язального інструменту, яким виготовляються петлі та в'яжеться виріб. Це має бути прямий гачок. Вибирати цей пристрій можна з різного матеріалу: сталі, пластику, дерева та алюмінію. Початківцям варто підбирати інструмент, який не має розбірних частин, а виготовлений цільним з одного матеріалу.

підбір гачка

Головка має мати закруглену форму. Дуже гострий кінець може поранити руки при неакуратному і ще невпевненому поводженні з гачком. Кожен інструмент має власний номер. Гачок варто підбирати під певний вид пряжі.

як в'язати гачком

Використання скатертини в декорі інтер'єру

Останнім часом зручно використовувати різні елементи інтер'єру для того, щоб наголосити на вибраному декорі. Це може бути красива, пов'язана вручну скатертина. Для таких стилів, як кантрі, прованс – це вигідне та практичне рішення декорування столу чи тумбочок.

квадратна філейна скатертина

Хай-тек також можна прикрасити такими речами. Для цього візерунки на скатертині мають бути геометричного типу. Для класики краще підібрати ажурні варіанти в'язання. Вони зможуть відтінити кімнату вишуканістю та елегантністю. Можна доповнити сільський стиль. Але для цього однієї скатертини буде мало. Потрібно буде зв'язати ще кілька серветок та покрити ними різні поверхні.

крохмалити серветки

Як доглядати за в'язаною скатертиною

Цей виріб потребує дбайливого поводження. Прати її в пральній машинці варто лише на делікатному режимі. Переважно проводити прання вручну. Якщо з'явилася пляма, не потрібно використовувати відбілювач, а можна натерти його господарським милом, а після цього випрати.

Ручне прання

Просушувати річ на стоїть на звичайній мотузці для білизни. Її найкраще розстелити на рівній та чистій поверхні.

Якщо накрохмалити скатертину, тоді її зовнішній вигляд і стійкість до зминання набагато збільшаться. У міру використання зовнішній вигляд цього полотна може змінюватися. Потрібно використовувати цей вид прикраси для дизайну, а не постійно використовувати як звичайну скатертину для обіднього столу.

Відео: як зв'язати ажурну скатертину гачком

Галерея фото: вишукані скатертини гачком

скатертина з мотивів

красива скатертина

філейна скатертина

краса малюнка

малюнок для в'язич

кругла скатертина

чорна скатертина

скатертини для круглого столу

скатертина чорного кольору

в'язання гачком

в'язання з мотовів

візерунок для в'язання

ідея для в'язання

кругла серветка

невелика скатертина

візерунок за схемою

оригінальний візерунок

овальна скатертина

скатертина у вигляді ромба

складна техніка в'язання

техніка в'язання

цікавий візерунок

візерунок для в'язання

скатертина на столі

візерунок ананас

візерунок у формі зірки

мотиви гачком

ніжний візерунок

великі мотиви

кругле полотно

візерунок для скатертини

дубовий стіл та скатертина

скатертина з широким подолом

кілька скатертин

ідеальна скатертина

скатертина для великого столу

ніжний варіант скатертини

звисаюча скатертина

кругла скатертина з мотивів

візерунок для ажурної скатертини

ніжний візерунок

вишуканість полотна

скатертина з безлічі мотивів

ніжний малюнок

малюнок із зірками

тонка скатертина

місце для вечері

складний малюнок

скатертина для їдальні

ажурні мотиви

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар