Усувачі неприємних запахів та їх використання

Неприємний запах у квартирі може перетворитися на справжню проблему. У такому приміщенні неприємно перебувати, перебування в ньому має бути максимально скороченим. Позбутися сторонніх ароматів допоможе поглинач запаху для приміщень, існує велика кількість їх видів.

поглинач запаху

Що таке усувач запаху

Усувник запаху є ефективним інструментом для знищення неприємних ароматів у приміщенні. Дія засобу спрямована на нейтралізацію запахів у холодильнику, туалеті, приміщеннях з підвищеним рівнем вологості тощо.

поглиначі запаху

Якими бувають блокатори

Існує кілька різновидів знищувачів запаху у приміщенні. Механізм дії засобу ґрунтується на властивостях абсорбувати, поглинати молекули, які є розповсюджувачами неприємного аромату. Це можуть бути натуральні та синтетичні речовини. До першої категорії належать зерна кави, сода, активоване вугілля.

зерна кави

Штучні блокатори випускаються у промислових масштабах. Вони випускаються як спреїв, гелів, кульок, брикетів, порошків. При виборі враховуються особисті переваги, призначення, тип приміщення тощо.

поглиначі запаху для холодильника

Інтенсивність впливу залежить від концентрації активних речовин. Усувачі запаху поділяються також на ароматизовані та без виражених ароматів.

освіжувачі повітря для холодильника

За способом нейтралізації неприємного повітря розрізняють такі види:

 1. Маскиратори – до цієї категорії відносяться освіжувачі, основний недолік полягає в низькій ефективності, неприємний аромат пробивається через інші.
 2. Адсорбція – принцип дії адсорбентів заснований на уловлюванні та поглинанні неприємного аромату. Одним із прикладів вважається активоване вугілля, яке активно використовується у витяжках з вугільним фільтром. Неприємний запах зникає лише за умови проходження повітря через адсорбент. Кухонні витяжки в даному випадку показують ефективність, у побутових ситуаціях відсутня можливість.
 3. Окислення – механізм дії окислювачів заснований на руйнуванні молекул неприємного аромату. Як нейтралізатор застосовується озон. При обробці твердих поверхонь використовуються перекис водню, хлорку і т.д. Присутні у складі розчину окислювачі знищують шкідливі мікроорганізми, кислоти розчиняють їхнє джерело – сечовий камінь. Основним недоліком окислювачів вважається їх руйнівний вплив на нестійкі сполуки (барвники), що унеможливлює їх застосування при обробці делікатних поверхонь.
 4. Нейтралізація – неприємний аромат зникає без руйнування молекул, високу ефективність показує циклодекстрин. Після розпилення молекули запаху втрачають властивість з'єднуватися з рецепторами нюху, тому аромат стає непомітним для людини.

гелевий освіжувач

вугілля для холодильника

хімітек антизапах

циклодекстрин

Як правильно вибрати засіб

Ефективність блокатора не залежить від форми випуску засобу, при виборі враховуються індивідуальні переваги.

освіжувачі повітря для дому

Універсальні

Універсальні поглиначі випускаються у формі гелю. Для їхнього застосування необхідно зняти кришку, видалити плівку. Гелевий варіант ідеально підходить за потреби видалення неприємного запаху в кімнаті, туалеті і т. д. Великим попитом користуються японські універсальні нейтралізатори запахів.

гелеві кульки

Натуральні

Поглиначі запахів можна зробити своїми руками. Натуральні речовини ідеально підходять за відсутності зайвих засобів для придбання блокаторів у магазині. Високу ефективність при нейтралізації ароматів показують ефірні олії. У забрудненій зоні необхідно накапати кілька крапель засобу. Освіжити запах у приміщенні допоможе кава.

ефірні масла

Інші натуральні усувачі:

 • активоване вугілля – нейтралізується специфічний аромат у приміщенні;
 • кориця, ванілін – розкладені в мішечки спеції слід розставити у різних місцях квартири;
 • оцет – надасть специфічного аромату повітря в приміщенні;
 • цитрусові – приємний цитрусовий аромат освіжить повітря.

Основними перевагами натуральних ароматизаторів є доступна вартість, можливість використання в будь-який зручний момент, довготривале збереження ефекту.

спеції та ефірні олії

Спеціальні (для холодильника, туалету та інше)

Кухня та туалет з унітазом вважаються основними джерелами сторонніх запахів у квартирі. Такі аромати накопичуються в приміщенні, якщо не регулярно викидати сміття, старі прострочені продукти.

освіжувач у туалеті

Основним джерелом ароматів у холодильнику вважається морозильна камера. Для їхнього знищення були розроблені спеціальні нейтралізатори-абсорбенти. У їхньому складі відсутні шкідливі, токсичні речовини. Такі знищувачі призначені для зберігання поруч із продуктами харчування, саме з цим пов'язані суворі вимоги. Закрита щільна оболонка запобігає попаданню активної речовини на товари.

освіжувачі повітря для холодильника

Перед встановленням капсули в холодильник слід попередньо вимити морозильну камеру із застосуванням спрею або слабкого оцтового розчину. Усі зіпсовані продукти потрібно викинути. Кульки-блокатори не займають багато місця, вони нейтралізують неприємний запах протягом 2-4 місяців. Вони не призначені для використання у великих приміщеннях.

поглиначі запаху кульки

Поглинач своїми руками

Блокатори неприємного запаху можна виготовити своїми руками, для цього підійдуть підручні засоби.

натуральний освіжувач повітря

Рецепти:

 1. Розкласти натерту апельсинову цедру у різні страви, встановити у різні куточки квартири. Особливу увагу слід приділити зонам із поганим мікрокліматом, дискомфортними факторами. Цедру лимона чи апельсина можна розташувати також у шафах, вазах, на полицях меблів на кухні.
 2. Дрібно розмелену каву помістити в кілька ємностей, розставити в різних кутах приміщення на ніч.
 3. Наповнити подрібненим цеолітом баночки, ємності, помістити у різні місця квартири.
 4. Насипану в різні ємності соду розставити у різних частинах квартири. Це може бути комора, коридор та інші приміщення, в які є неприємний аромат. Щотижня наповнювач рекомендується замінювати на новий. За відсутності алергічних реакцій допускається додавання кількох крапель ялицевої, евкаліптової, цитрусової, лавандової олії. Природний ароматизатор допоможе освіжити повітря в приміщенні, стане чудовим дезінфікуючим засобом.
 5. Розчинити 3 ст. оцту в 1 ст. теплої води, просочити сумішшю шматок вовни. Розмістити матеріал у приміщеннях з неприємним ароматом, періодично зволожувати тканину.
 6. Розкласти товчене активоване вугілля у мішки, пластикові ємності, розкласти у різних місцях квартири.

апельсинові кірки

кава мелена

цеоліт

активоване вугілля

Як ефективно вивести неприємний запах

При появі неприємного запаху в квартирі рекомендується провести ретельне прибирання, промити всі поверхні, позбавитися джерел ароматів. Прибирання має бути регулярним, при його проведенні рекомендується використовувати сильні миючі та антисептичні засоби. Важливу роль грає регулярне провітрювання.

провітрювання

Встановлена на кухні витяжка забезпечить знищення неприємних ароматів після приготування їжі. Поліпшити мікроклімат у приміщенні допоможуть кімнатні рослини, які допоможуть очистити повітря. Відмінні очищаючі властивості мають пальма, плющ, драцена, вони майже не пахнуть, але створюють сприятливу атмосферу.

рослина драцена

При виборі засобів усунення неприємного запаху рекомендується враховувати його вигляд. Запах тютюну, гнилі, плісняви, старості усуваються різними способами. Підтримка чистоти в будинку, регулярне провітрювання, знищення джерела неприємних ароматів допоможуть надовго зберігати відмінний мікроклімат у квартирі.

мікроклімат у квартирі

Якщо неприємний запах надходить з вулиці (дим, вихлопні гази, гар) через вікна та двері, рекомендується подбати про встановлення припливної вентиляції. Неприємний аромат не пройде через фільтри, у результаті в приміщенні завжди буде чисте повітря.

натуральні освіжувачі повітря

Натуральний поглинач запахів своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар