Тюль в інтер'єрі залу

Оформлення вікна у сучасній вітальні, спальні або кабінеті можна уявити без важких портьєрів, але практично неможливо побачити без легкого та прозорого тюлю. Тюль у кімнату надає завершеності інтер'єру, створює легку атмосферу, обмежує проникнення сонячних променів у приміщення, але не загороджує світло. У поєднанні з портьєрами вона надає оформленню вікна додаткову легкість.

Різновиди та тюля

Тюль розрізняють за кількома параметрами, кожен з яких впливає на освітленість у кімнаті та загальний вигляд інтер'єру:

 • Колір тюля: світлий, темний, кольоровий із принтами.
 • Щільність тканини: легка органза, шовковий вуаль або важчий батист.
 • Довжина: коротка фіранка, довге полотно з драпіруванням фестонами або з підолом, що стелиться по підлозі.

класичні штори

Варіант із важких або темних тканин пропускає менше світла та візуально зменшує вікно. Моделі світлих тонів і з легкого матеріалу, навпаки, візуально роблять вікно просторішим і холоднішим.

Тюль може бути різної довжини: від короткої фіранки до половини вікна та до довгих. Спадають гардин, які витончено стелиться підлогою і створюють романтичну атмосферу.

Порада. Для будинку, де є маленькі діти чи тварини краще підібрати довжину до підлоги. Інакше фіранка часто зриватиметься, оскільки діти будуть використовувати її для своїх ігор, а тварини, особливо кішки, для лазіння по ній.

довжина штор

Як вибрати тюль у зал

Вибір різновиду тюлю залежить насамперед способу застосування: він може вішатись, як самостійна фіранка або як доповнення до загального ансамблю штор.

Якщо вибираються штори в зал як самостійний спосіб оформлення вікна, то до них пред'являються значно більші вимоги. Як правило, вікно оформляється в квартирах на високих поверхах або в адміністративних будівлях. Тобто в тих приміщеннях, де висока прозорість вікна у темну пору доби не викличе дискомфорту. Такий спосіб оформлення вікна також підійде для кімнат північної та східної сторін, тому що тут традиційно менше світла.

тюль до зали

Для цього більше підійдуть такі варіанти тканин:

 • Щільні тканини.
 • Варіанти з драпіруванням.
 • Моделі із додатковим декором.
 • Тканини з принт або темний матеріал.
 • Використання ламбрекенів із тонких матеріалів.

Важливо! Додатковий декор створить доречний акцент на вікні та здивує своїм незвичайним виглядом.

декор тюлю

Для панорамних вікон краще підібрати прозору кольорову однотонну тканину, яка підкреслить гарний вигляд.

панорамні вікна

У приміщеннях з південного чи західного боку, а також для квартир нижче 7-го поверху більше підійде поєднання прозорих гардин із важкими портьєрами. При сильному сонячному світлі або в темну пору доби щільні штори створять у приміщенні необхідну прохолоду або приватність. Для такого комплекту підійде тюль з ніжної прозорої тканини без додаткових елементів декору.

елементи декору

Підбір дизайну

Сучасні тенденції схиляються до мінімалізму в інтер'єрі. Тому використання лише прозорих тканин стає популярнішим. Модно оформлення вікна зі прихованим кріпленням тюлю під стелю, коли карниз встановлюється значно вище за навісну стелю. Цей спосіб оформлення найкраще підходить для панорамних вікон.

Порада. Якщо стеля вже змонтована і не передбачає змін, то приховане кріплення можна зробити за рахунок установки масивного стельового бордюру по всьому периметру кімнати, який також проходитиме по лінії вікна.

дизайн залу

Інший варіант оформлення вікна – вибір додаткових декоративних елементів для штор:

 • Нитки зі страз.
 • Вишивка на тюлі.
 • Принти.
 • Дощ з мотузок.
 • Поєднання двох прозорих тканин різних кольорів.
 • Використання краваток для драпірування.

штори у залі

Важливо! Пишні драпірування зараз вже старіють і виходять із моди. Сучасні тенденції при доборі тюлю: багато світла, простору та свободи. Це чудово демонструє фото для зали які тюлі зараз у моді.

Вибір дизайну залежить від шпалер і загального інтер'єру кімнати. Для візерункових шпалер підійде однотонний тюль. З однотонними стінами, навпаки, вигідно виглядатиме фіранка з додатковими елементами декору: вишивкою, стразами, нитками.

тюль у кімнаті

Підбір фасону та розміру

При виборі фасону прозорих штор зазвичай відштовхуються від загального стилю приміщення.

підбір тюлю

Важливо! Оформлення вікна завершує інтер'єр кімнати, тому вибирати цей варіант декору необхідно в останню чергу. За допомогою штор легко виправити недоліки або помилки у дизайні в загальному оформленні приміщення.

Для класичного інтер'єру підійде варіант з багатою драпіровкою, ламбрекеном або з краватками.

драпірування штор

Для сучасного стилю краще вибрати просту прозорий тюль із прихованим кріпленням та помірним драпіруванням. Доречно буде поєднання із простими шторами або двох кольорів прозорого матеріалу.

Для ганьби-тек підійде кольорова прозора тканина без додаткових елементів. Для цього стилю найвигідніше буде виглядати коротка фіранка без складок і драпіровок.

стильне оформлення

Порада. Штори досить легко міняти. У такий спосіб можна легко та без витрат оновити інтер'єр кімнати. Така новинка просто освіжить інтер'єр навіть без масштабного ремонту.

При розрахунку розміру необхідно відштовхуватися передусім від ширини отвору. Довжина карниза може бути на всю стіну, що візуально розширюватиме приміщення. Або довжина карниза може дорівнювати ширині отвору, зорово збільшуючи висоту стелі. Останній варіант більше підходить для стилю ганьби-тек, а перший варіант зазвичай вибирають для класичних інтер'єрів.

підбір розміру тюлю

Після виміру довжини карниза, отриману цифру, необхідно помножити на коефіцієнт драпірування:

 • 1,5 – для фіранок без драпірування та складок.
 • 2 – для помірного драпірування.
 • 3 – для багатих, широких складок.

Класична довжина тюлю складає 10 см до підлоги. Якщо вибрати довжину на 10 см нижче підлоги, то тюль буде гарно лягати на підлогу, створюючи романтичну серпанок.

Важливо! Згодом тканина витягуватиметься, тому строго в підлогу довжину брати не слід.

розмітка тюлю

Як правильно повісити тюль

Після того, як обрана та підготовлена тканина, її залишається лише повісити. Для цього використовують різні способи:

 • На тканинні петлі.
 • На затискачі-крокодили.
 • На люверси.
 • На гардинну стрічку.

як розрахувати тюль по карнизу

Без складання

Повісити без складання та драпірування штори найзручніше на широкі тканинні петлі. Їх можна створити із тієї ж тканини.

Широкі петлі утримуватимуть легкий матеріал від збирання у складання. Для цього типу кріплення підійде круглий карниз-штанга. Гарний тюль з широкими петлями буде ефектно виглядати в сільському стилі, стилі прованс або хай-тек.

варіант тюля у складку

Густа складка

Для гарного драпірування краще використовувати гардинну стрічку. Вона дозволяє акуратно зібрати будь-які складки: дрібні та пишні, великі. Густота та глибина складок залежать від варіанта гардинної стрічки.

Важливо! Гардинна стрічка дозволяє створити рівні складки та закріпити їх. Такий варіант драпірування вигідно виглядатиме для сучасного тюлю на панорамному склінні, де не використовуються штори.

Якщо необхідно регулювати драпірування час від часу – краще використовувати затискачі-крокодили з петлями. За допомогою рухомих затискачів можна легко змінювати драпірування. Наприклад, зрушити основну масу тканини до країв, а центрі залишити рівне полотно. Або, навпаки, поступово розподілити складки.

розміщення штори

Поєднуємо різні довжини

Вигідно виглядає поєднання різної довжини гардин та портьєр. У цьому випадку тюль вибирається на 10 см коротше за щільну штору.

Ще один варіант поєднання різної довжини – тюль із двох прозорих різнокольорових матеріалів. Тканина ближче до скла при цьому беруть нейтральні відтінки, а зовнішнє полотно вибирають кольоровим. Довжина нейтральної тканини буде класичною, а кольоровий зовнішній матеріал буде на 10 см довшим за рівень підлоги. Завдяки такому поєднанню нейтральне полотно створить легкий серпанок біля вікна, а легка кольорова тканина перетвориться на основний акцент декору.

Ще один варіант поєднання різної довжини – коротка фіранка з довгими шторами. Цей варіант підійде для невеликого отвору.

Найбільш складний варіант поєднання різної довжини – 2-3 полотна, повішені каскадом. Такий варіант створить багатоярусність та обсяг у вікні.

різна довжина тюля

Поєднуємо різні фактури

Класичний варіант поєднання різних фактур – це використання тонкого тюля і важких портьєрів з оксамиту або велюру. Такий контраст робить вікно глибшим, але він не підійде для невеликих приміщень. Прості штори з легким драпіруванням різної щільності ефектно виглядатимуть на сучасних панорамних вікнах.

Інший варіант поєднання фактур – використання тонкого матеріалу та грубих, важких елементів декору: дощу зі шнурів, важкої вишивки, страз.

Порада. Застосування важких елементів декору дозволяє витягнути штори, завдяки чому вони висітимуть рівно.

поєднання різних фігур

Декоративні шнури

Закріпити декоративні шнури можна різними способами:

 1. Наперед пришити їх до тюлю. Щоб тонка тканина не провисала і не витягувалась, необхідно верхню горизонтальну кромку зміцнити додатковим шнуром або гардинною стрічкою.
 2. Прикріпити на подвійну гардинну стрічку.
 3. Закріпити на окремій стрічці та підвісити на додатковий полоз у карнизі. Цей спосіб кріплення зробить декоративні шнури незалежними від основного полотна.

декоративні шнури

Ламбрекени

Ламбрекен із тюлю зазвичай створюється за рахунок драпірування окремої смуги тканини на додатковому полозі карниза. Для цього викроюється смуга, драпірується на гардинній стрічці гарними воланами та підвішується.

Порада. Приховані кріплення або напівкруглі ламбрекени для тюлю краще не використовуватись. Так як тонкий матеріал може легко розтягнутися та деформуватися.

Красиво виглядають ламбрекени з кольорової прозорої тканини, вони створюють важливі акценти в приміщенні і при цьому не перевантажують інтер'єр. При цьому можна взяти дві кольорові смуги тканин, які задрапірувати за допомогою переплетення або перетину.

ламбрекени

Зі шторами і без них

Якщо тюль підвішується зі шторами, то для такого варіанту необхідно вибрати карниз з двома полозами. При цьому полотна вішаються на окремі полози. Конструкція карнизу може бути будь-якою:

 • Відкриті круглі штанги.
 • Карниз із прихованим кріпленням.
 • Карниз із додатковим зовнішнім декором.

Кріплення тюлю без штор виконується також як і зі шторами, але вимагає великої акуратності, так як всі деталі видно очам.

варіант зі шторою

Правила догляду

Щоб тюль прикрашала вікно, за нею також необхідно правильно доглядати. Прати тюль потрібно регулярно:

 • Раз на півроку, якщо вона висить на вікнах, що виходять на подвір'я або на тиху вуличку.
 • Раз на квартал, якщо вікна виходять на проспект.

сухе чищення

Перед пранням необхідно зняти всі важкі елементи, у тому числі кріплення, оскільки це може пошкодити ніжну тканину.

Прати матеріал можна і в пральній машинці, але на щадному режимі. Крім того, не можна використовувати сильний віджимання.

пральна машина

Важливо! При пранні краще не використовувати препарати, що відбілюють, так як вони можуть пошкодити тонку тканину.

підготовка до прання

Тюль краще не гладити, а вішати трохи вологу на вікно – так вона розправиться під власною вагою. Можна також трохи змочити її з пульверизатора.

прасування штор

Ці прості методи догляду дозволять зберегти оформлення вікна прекрасним на довгі роки.

Відео: нюанси підбору тюлю для залу

Галерея фото: гарний тюль в інтер'єрі залу

декор вікна

штори для інтер'єру

декор великого вікна

ніжний стиль зали

гарний зал

штори для великого вікна

велика зала

зал з підвісною стелею

штори у залі

штора на вікні

гарний зал

штора в залі

сірий тюль

ніжний дизайн штор

підсвічування

вишуканий дизайн

стильний ламбрекен

Тюль в інтер'єрі залу

стиль в оформленні

розкішний ламбрекен

темні штори

невеликі вікна

Тюль в інтер'єрі залу

Тюль в інтер'єрі залу

штори в зал

красиві штори в залі

бічна штора

ніжний тюль

тюль ніжного кольору

Тюль в інтер'єрі залу

варіант штор у зал

ламбрекен на вікно

коричневе забарвлення штор

штори на велике вікно

велика зала

ніжне поєднання кольорів

ламбрекен

кімната для прийому гостей

кутовий ламбрекен

поєднання штор та диванів

штори у залі

білий тюль

гарний тюль

ніжний тон ламбрекену

Тюль в інтер'єрі залу

сірі штори у залі

тюль у залі

Тюль в інтер'єрі залу

оригінальний дизайн штор

білі штори

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар