Тюль в інтер'єрі вітальні

Штори в інтер'єрі вітальні займають одне із центральних місць. Вони оформляють вікно, роблять приміщення більш просторим, надають всьому інтер'єру закінченого вигляду. Зазвичай комплект для вікна складається з кількох деталей: портьєр, гардин, ламбрекена. Гардинам при цьому відводиться вторинне місце, проте від їхнього підбору залежить загальна композиція всього ансамблю. Гарний тюль у вітальню здатний зробити вікно просторішим, а саме приміщення більш атмосферним.

тюль у вітальні

Види тюлю у вітальню

Для початку варто розібрати, з чого складається традиційний ансамбль штор для вікна. Його основні деталі:

 • Портьєра – штори із щільної тканини, основне завдання яких закривати вікно від сонячного світла, прикривати його від сторонніх поглядів у темний час доби та захищати від протягів. Зазвичай на портьєру лягає основна функція декору вікна і приміщення в цілому. Тому зазвичай вони виконуються з яскравіших матеріалів і багато декоруються пензлями, краватками, драпіруванням.
 • Гардіна – штори з легкої прозорої тканини: вуалі, органзи, батиста. Вони прикривають вікно від яскравого сонячного світла та створюють легкий серпанок. Гардини зазвичай мають більш декоративну функцію, створюючи атмосферу в приміщенні. Цю частину штор також називають тюлем за назвою тканини.
 • Ламбрекен – драпірування по всій ширині карнизу, яке має виключно декоративну функцію.

тюль у вітальні фото

Сьогодні у більшості будинків використовуються якісні склопакети, які не пропускають протяги. У більшості висотних будинків у вікна ніхто не заглядає і щільно закривати їх нема рації. Тому часто використовують варіанти без щільних портьєрів.

тюль у вітальні ідеї

Порада. За східним навчанням фен-шуй енергія в квартири, розташовані вище за третій поверх, потрапляє через вікно. Тому від оформлення вікна і від того, наскільки добре в нього потрапляє світло, залежить і вся енергетика приміщення, а значить комфорт життя господарів. При цьому вікно не повинно бути занадто темним, а також у нього не повинно бути надто яскраве сонячне світло. Збалансувати інтенсивність освітлення допомагає легкі, прозорі матеріали.

При використанні гардин із портьєрами для них зазвичай підбирається легша тканина нейтральних пастельних відтінків. У цьому вони включають мінімум декору.

тюль у вітальні ідеї фото

При самостійному використанні тюля на нього також лягає функція оформлення вікна та його декору. Такий модний тюль для вітальні може бути з щільнішої тканини, з малюнком, драпіруванням або іншими яскравими елементами декору.

тюль у вітальні фото ідеї

Також вибір моделі залежить від орієнтації приміщення:

 • На південній стороні, де сильне сонце традиційно використовують повний комплект портьєрів і гардин. Щільні штори допомагають закрити кімнату від літньої спеки. Тюль також підбирається з щільнішої тканини. Це допомагає зберегти прохолоду протягом дня і не закриватися від світла.
 • На північному боці, навпаки, світла зазвичай не вистачає. Тому найчастіше тюль тут використовуються самостійно. При цьому для них краще підібрати більш тонку тканину, яка добре пропускатиме світло і створюватиме відчуття простору. Ще один варіант для північної сторони: використання подвійних гардин із прозорих тканин різної щільності або різних кольорів. Такий ансамбль створить гарне обрамлення вікна і при цьому зробить приміщення світлішим.
 • На східній стороні, де сонце буває в першій половині дня, зазвичай використовують моделі зі світлої тканини з такими ж світлими портьєрами. Портьєри дозволяють закрити вікно з ранку, коли воно найактивніше на цій стороні. Світлі тони тканини при цьому не дають давить в приміщенні. Красива тюль у вітальню на східній стороні при цьому доповнює ансамбль і прикриває вікно протягом дня, коли сонце вже зникло.
 • Західна сторона залишається освітленою протягом усього дня, проте тут промені сонця не є такими агресивними, як на південній стороні. Тому для західних вікон вибір варіантів штор найширший. У сучасних будинках використовують як моделі з портьєрами та багатими ламбрекенами, так і тюль окремо.

тюль у вітальні дизайн

тюль у вітальні дизайн фото

тюль у вітальні фото дизайн

тюль у вітальні фото дизайну

Порада. Прозорі полотна можна повісити не тільки ближче до стіни, але й кімнати. Більш того, для різних сторін карнизу можна використовувати різні кольори: ближче до стіни повісити тонку, білу тканину, а з зовнішнього боку розмістити драпірування з кольорової органзи. Це створить об'єм та простір у вікні.

Щільний

Щільний тюль для вітальні може використовуватися як самостійно, так і в комплекті з портьєрами. Найчастіше гардини із щільних тканин використовуються самостійно. Тут можна передбачити кілька варіантів:

 • Кольоровий
 • З градієнтом або плавним переходом з одного кольору до іншого
 • З рельєфним малюнком
 • З вишивкою

тюль у вітальні фото видів

Порада. Найбільше ефектно виглядає вікно, де прозоре полотно вивішене на всю ширину стіни з вікном. Таким чином рама стає зорово більше, що наповнює приміщення відчуттям простору та легкості.

Як правило, гардини із щільної тканини мають більші можливості для декору, оскільки додаткові елементи не контрастують різко зі структурою тканини. Такі штори можуть мати підв'язки у вигляді краваток чи пензлів. Ламбрекен з тієї ж тканини або тоншої органзи також буде доречно виглядати.

тюль у вітальні інтер'єр

Короткий

Короткий тюль у вітальню в сучасному стилі підійде для таких інтер'єрів: лофт, модерн, сільський, ганьби-тік. Такий варіант найбільш зручний у догляді, так як мало брудниться і практично не збирає пил. Він чудово підійде для будинків, де є тварини чи маленькі діти. Вони не будуть використовувати коротку фіранку для своїх ігор, а отже, вона прослужить довше.

тюль у вітальні

Також короткий варіант ідеально підійде для кімнат невеликої площі, оскільки не виглядатиме надто громіздко.

Порада. Коротку фіранку можна задрапірувати у вигляді воланів або великих складок. Так вона виглядатиме більш лаконічно та акуратно.

Подвійний

Модні подвійні гардини з тканин різних кольорів та щільності підійдуть насамперед для класичних варіантів інтер'єру. За допомогою такого прийому можна створити оригінальне оформлення вікна. Варіанти поєднання тканин:

 • Щільне полотно з бавовни або льону і тонка, шовкова органза
 • Моделі з щільним, рельєфним мереживом або з вишивкою та рівна, тонка тканина
 • Тонка полотно та декор з довгої бахроми
 • Матеріали різних кольорів
 • Біла, прозора тканина та матеріал з малюнком
 • Сіточка або павутинка або навіть сизалі у поєднанні з тонким шовком
 • Жниварка або плісування в поєднанні з рівною фактурою
 • Прозорі рольштори на рамах та додаткові гардини на карнизі
 • Дощ із щільних ниток різних фактур

подвійний тюль

При цьому подвійні фіранки не обов'язково розміщувати класичним способом, коли тонка тканина в центрі завішує весь отвір, а щільніші розсувні штори вішаються з обох боків. Інші варіанти розміщення подвійних гардин:

 • Тонка тканина вивішена на всю стіну, кольорова або щільніша тканина посередині вікна
 • Гардина з кольорового або щільнішого матеріалу має коротку довжину до середини стіни.
 • Кольорова або щільна тканина розміщується окремими вузькими смугами у 3 або 5 смугах по ширині стіни.
 • Кольорова тканина драпірується у готельні фестони або волани
 • Дощ з бахроми розміщується окремими ділянками завширшки 15-20 см.

подвійний тюль фото

Важливо! Подвійні гардини також можуть використовуватися і з щільними портьєрами. Це створить велику глибину вікна, що візуально зробить інтер'єр більш мальовничим.

Як правильно вибрати тюль для вітальні

Щоб тюль виглядав найбільш органічно у приміщенні, при виборі варіантів необхідно враховувати кілька важливих факторів:

 • Стиль приміщення
 • Орієнтацію з боків світу
 • Розміри вітальні
 • Поверх квартири

тюль у вітальні оформлення

Для більш просторих приміщень підійде багатший декор вікон. Для кімнат з невеликою площею найкраще вибрати аскетичний дизайн: короткі штори, мінімум малюнків або рельєфних елементів.

Для квартир, які розташовуються на висоті до 5-го поверху потрібна наявність щільних портьєрів, це створить приватність у приміщенні. Для висотних поверхів, навпаки, відсутність щільних портьєрів привнесе мальовничість і романтику в приміщення.

тюль у вітальні оформлення фото

Гардини довжиною в підлогу візуально збільшать висоту стель. Прозорі штори на всю ширину стіни зроблять приміщення ширшим.

У сучасному стилі

Гардини в нейтральному аскетичному дизайні підійдуть для будь-якого інтер'єру. Варіанти сучасних штор:

 • Проста, легка фіранка
 • Штори з довжиною більше висоти карнизу, поділ яких лежить на підлозі
 • Прозорі роль-штори, що кріпляться до віконної рами

тюль у вітальні фото

Підбір дизайну

Яскравий та незвичайний дизайн штор підійде для приміщень із стилізованим інтер'єром. Для кімнат у сільському стилі або провансі підійдуть моделі з яскравими, квітковими принтами. Для класичного помпезного інтер'єру бароко чи рококо підійдуть варіанти з мереживами чи масивними ламбрекенами. Для стилю лофт можна вибрати моделі з павутинки чи сизалі.

тюль у вітальні ідеї оформлення

Декор тюлю

Так як тюль виступає головною прикрасою вікна, її необхідно красиво декорувати. Оригінально прикрашена, красива тюль у вітальню створить закінчений інтер'єр та наповнить приміщення легкістю. Варіанти декору:

 • Підв'язи з драпіруванням. Вони виробляють витончені фестони з легкого матеріалу.
 • Підв'язи окремих полотен за допомогою краваток чи пензлів. Такий варіант зробить стелі візуально вищими.
 • Оздоблення стразами. Стрази можна нашити на нижні краї полотен. Таким чином, стрази створять додаткове обтяження, що зробить гардини рівними.
 • Ламбрекен. Зі щільного тюлю можна створити додаткові фестони, які кріпляться на верхній край карниза.
 • Дощ із ниток або страз. Гардини можна прикрашати одиничними блискучими нитками, що виглядає дуже незвичайно.

тюль у вітальні інтер'єр

Як правильно повісити тюль

Оскільки тюль виконується з легкої, нещільної тканини, до його кріплення варто поставитися уважніше. Ідеальним варіантом підвісу буде кріплення на гардинну стрічку. За допомогою цього способу можна не тільки зміцнити полотно, а й створити гарні складки.

тюль у вітальні варіанти

Важливо! Підвішувати тюль на затискачі-крокодили в жодному разі не можна. Такий варіант кріплення зіпсує полотно, що згодом стане помітним.

Інші варіанти кріплення:

 • На пластикові кільця, які вдягаються в отвори, укріплені люверсами
 • На петлі з тканини
 • На невеликі петлі з тасьми

Зі шторами

Якщо тюль використовується разом із щільними шторами, то підвісити його не важко. Зазвичай його кріплять на додатковий внутрішній полоз карнизу. Якщо карниз передбачає просту штангу з кільцями, для такого комплекту встановлюється дві штанги.

тюль у вітальні варіанти оформлення

Без штор

При використанні гардини без щільних штор зазвичай їх підвішують із прихованим або декоративним кріпленням. Стильно виглядає тюль, який підвішений на карнизі, встановленому вище за рівень підвісної стелі. При цьому створюється відчуття, що тюль з'являється з повітря.

тюль у вітальні на прихованому карнизі

Приховати місце кріплення полотен можна також за допомогою ламбрекену або подвійної гардинної стрічки.

На штори

Якщо прозорі полотна використовуються як додатковий декоративний елемент, то для їхнього підвісу потрібно передбачити додатковий зовнішній полоз карниза. Зазвичай такі складні комплекти вішаються на карнизи зі схованими полозами.

тюль поверх штор

Важливо! Пришивати тюль до масивної портьєри не варто, тому що потім такий виріб буде складно доглядати.

Особливості штори з тюлю

Щоб використання гардин приносило радість та дарувало комфорт господарям, слід пам'ятати про їх основні особливості:

 • Вони створені з легких матеріалів, за якими потрібен додатковий догляд
 • При кріпленні або декорі не варто використовувати деталі, які можуть пошкодити полотно.
 • Всі важкі елементи декору: стрази, масивні вишивки, аплікації слід розміщувати строго внизу або у верхівці.
 • У приміщеннях із яскравим сонцем слід додатково використовувати щільні штори

білий тюль у вітальні

Поради щодо догляду

Легкий та ніжний тюль потребує особливого догляду. Прати його слід вручну або в машинці зі щадним режимом. Віджимати полотно при цьому не потрібно, ні вручну, ні в машині. Прати тюль необхідно раз на півроку. Якщо використовується гардина без щільних штор, її необхідно прати частіше – раз на два-три місяці. Це пов'язано з тим, що пил на такому полотні осідає більше.

тюль у вітальні

Відбілювати матеріал краще не за допомогою хімічних засобів, а щадними домашніми прийомами. Тюль краще не гладити, а підвішувати трохи вологий. Під власною вагою він легко розгладиться. Акуратно доглянуті та стильні гардини радуватимуть господарів та захоплюватимуть гостей.

Відео: приклади оформлення вікна тюлем у вітальні

50 варіантів дизайну тюлю для вітальні

тюль для вітальні

тюль для вітальні

тюль для вітальні фото

тюль для вітальні ідеї

тюль для вітальні ідеї фото

тюль для вітальні фото ідеї

тюль для вітальні дизайн

тюль для вітальні фото

тюль для вітальні фото дизайн

тюль для вітальні фото дизайну

тюль для вітальні дизайн ідеї

тюль для вітальні ідеї дизайн

тюль для вітальні ідеї дизайну

тюль для вітальні декор

тюль для вітальні декор фото

тюль для вітальні фото декор

тюль для вітальні фото декору

тюль для вітальні декор ідеї

тюль для вітальні ідеї декор

тюль для вітальні ідеї декору

тюль для вітальні інтер'єр

тюль для вітальні інтер'єр фото

тюль для вітальні фото інтер'єр

тюль для вітальні фото інтер'єру

тюль для вітальні інтер'єр ідеї

тюль для вітальні ідеї інтер'єр

тюль для вітальні ідеї інтер'єру

тюль для вітальні

тюль для вітальні.

тюль для вітальні

тюль для вітальні.

тюль для вітальні оформлення ідеї

тюль для вітальні ідеї оформлення

тюль для вітальні ідеї оформлення

тюль для вітальні

тюль для вітальні фото

тюль для вітальні фото варіанти

тюль для вітальні фото варіантів

тюль для вітальні варіанти ідеї

тюль для вітальні ідеї варіанти

тюль для вітальні ідеї варіантів

тюль для вітальні

тюль для вітальні фото

тюль для вітальні фото

тюль для вітальні фото видів

тюль для вітальні види ідеї

тюль для вітальні ідеї види

тюль для вітальні

тюль для вітальні види дизайну

тюль для вітальні види декору

WowCracy
Додати коментар