Тюль в інтер'єрі будинку

Підбір та дизайн штор та тюлю – відповідальне завдання. Вони є елементом декору та надають закінченого вигляду будь-якому приміщенню. Драпірування вікна ставить стиль, підкреслює вишуканість інтер'єрного дизайну, демонструє статус, акцентують увагу на тому, з яким смаком оформлена кімната чи інше приміщення. Це модно та цікаво.

Вони служать для захисту від проникнення в приміщення яскравого світла, пом'якшують пориви вітру, одночасно це прикраса, елемент дизайнерського оформлення.

тюль на вікнах

Тюль пропускає розсіяне світло в кімнату, створюючи відчуття спокою та затишку. Тому його інша назва – «денні штори». Кольорова прозора тканина забарвлює стіни в м'які тони різних відтінків, при правильному підборі гармонує з кольором оббивки меблів, покривал, інших елементів оформлення.

Функціонально тюль може візуально додати простору невеликому приміщенню, в деяких випадках приховує нерівні отвори вікна та балконні двері.

тюль на вікнах фото

Наймодніший тюль для дому

Тюль не виходить із моди протягом тривалого часу, змінюються лише стиль, колірне оформлення та елементи драпірування. Існують гостро модні тенденції у підборі прозорого матеріалу та класичні, але у всіх випадках основні характеристики та естетична складова залишаються незмінними.

тюль на вікнах ідеї

Різновиди тюлю

Слово тюль французького походження, так називається місто у регіоні Нова Аквітанія – Tulle. Він досі зберіг елементи архітектури доби Каролінгів, там починалося виробництво легкої тканини, яку й назвали на честь міста.

Технологічно тюль виготовляється із ниток, для цього існують спеціальні машини. Два основних типи:

 1. Гладкий виробляється на тюлевих машинах із двох-трьох систем ниток.
 2. Гардинний виробляється на мереживних машинах.

тюль на вікнах ідеї фото

Для виробництва використовуються різні види ниток: у класичному варіанті використовувалися бавовняні, шовкові, напівшовкові нитки. Сучасні зразки роблять із сумішевих тканин, використовують поліамідні та поліефірні волокна.

У тюлевих матеріалах між основою та качею є комірки, вони можуть бути різного розміру та форми, утворюють різні візерунки.

Основні властивості тюльової тканини, які створили їй популярність:

 • Легкість, дуже мала вага.
 • Повітряність, проникність потоків повітря.
 • Прозорість або напівпрозорість, проникність для світла та світлорозсіювальний ефект.
 • Простота у зверненні та догляді, хоча й потрібна певна акуратність: тонка тканина вимагає дбайливого поводження.

тюль на вікнах фото ідеї

Дизайн тюлю залежить від типу тканини та від текстури. Існує кілька різновидів.

Тюль-сітка

Така прозова назва носить прозора тканина з натуральних і штучних ниток, нитки качка та вертикальні волокна зв'язуються вузлом, простим або перекрученим. У результаті утворюється досить великий відкритий простір між нитками, схоже на мережу, яка буває малої та великої в'язки.

Такий вид тканини часто використовують як фон для портьєрів, оскільки він не перешкоджає проникненню сонячних променів. Для захисту від сонячного світла потрібні щільніші тканини.

тюль сітка

Один з варіантів такого виду тюлю – павутинка, в ній переплітаються шовкові та синтетичні волокна досить вільним чином, виходить майже невагомий варіант тканини. На ній може бути вишивка.

Організація

Органза традиційно виготовлялася з натуральних тканин, шовкових та бавовняних ниток.

У сучасному варіанті використовуються синтетичні добавки поліестеру. Волокна скручують між собою так, щоб вийшла щільна фактура. Це дозволяє створювати матові чи глянцеві різновиди тканини.

тюль органза

Тюль із вензелями

Це різновид тюлевих тканин із дизайном у вигляді нанесених на основу малюнків. Спочатку під вензелями малися на увазі малюнки літер, які були початковими літерами імені та прізвища власника. Поступово дизайн прикрас трансформувався, в орнаменті не обов'язково містяться літери, але загальні прийоми вензелів залишаються.

тюль із вензелями

Малюнок наноситься на основу методом друку або травлення, утворюються складні переплетення, в орнаменті проглядаються рослинні мотиви, складні візерунки.

Вуаль

Шторна вуаль – це тонка тканина полотняного переплетення ниток. Її відносять до вигляду напівпрозорого полотна, яке відрізняється матовим блиском із легким відливом. Матеріал для виготовлення найчастіше поліефірне волокно.

Тканина м'яка, легка, пластична. Легко формується драпірування: може використовуватися не тільки як фіранка, а й для ламбрекенів, підхватів, обірок. З неї збираються складні форми у вигляді квітки чи букета.

тюль вуаль

Забарвлюється вуаль у будь-які кольори, використовуються різні дизайнерські елементи: напилення, малюнок, нанесений друкованим способом, вишиті візерунки.

Часто використовується як компаньйон до портьєрів.

Мереживний тюль

Ажурний або мереживний тип тюлю передбачає переплетення ниток у вигляді орнаменту. Мереживо може бути по всьому полю полотна або займати невелику площу. Може розташовуватися горизонтально або вертикально, може зайняти один кут або оформити край виробу. Ажур підрозділяється з технік виготовлення на

 • шитий;
 • вишитий;
 • кашлюшковий.

мереживний тюль

При використанні вишивки вензеля чи інші елементи дизайну виконуються шовковими чи металізованими нитками. Можуть використовуватись атласні та інші вставки.

Тюль пліссе

Плісована тюль створюється шляхом закладення паралельних складок. Пліс передбачає закладення складок різної ширини, вони можуть варіювати від 0,5 до 5 см.

У результаті виходить полотно, в якому складки дивляться в один бік, або зустрічні складки, або бантові. Бантові складки – формоутворюючі, що створюють силует, складаються з двох односторонніх складок, зовнішні згини яких направлені в різні сторони, а з виворітного боку складки повернені один до одного внутрішніми згинами встик.

тюль пліссе

Аналогічний метод формування використовується, коли гофрують тканину. У разі гофре складки можуть звужуватися до кінця.

Це створює особливий геометричний дизайн, який наголошує на суворих формах інтер'єру.

Тюль-плісе і гофре складається з дрібної пористих тканин, так як закладення складок вимагає певної гладкості. Як гофрований тюль виглядає в інтер'єрі, можна побачити на фото.

Догляд за плісованим тюлем передбачає акуратний та дбайливий підхід.

Тюль кольору шампань

Тюль шампанського кольору може бути виконаний із різних різновидів тюлевих тканин. Його відрізняє особливе забарвлення. Колір шампань – світло-золотистий, схожий на колір класичного шампанського, від якого і походить назва.

Дизайнери визначають його як м'який, делікатний, повітряний, ніжний. Він виглядає благородно, пом'якшує світловий потік набагато краще, ніж білий колір. Це визначає часте застосування тюлю кольору шампань в різних інтер'єрах, що використовують різні стильові тренди і тенденції: від класики до авангарду.

тюль шампань

Подивитися тюль кольору шампань можна на фото в інтер'єрі.

Підбір дизайну тюлю

Підбирати тюль таким чином, щоб він відповідав дизайну та стилю інтер'єру, оформленню меблів, кольору та стилю шпалер – це окреме творче заняття. Деколи все починається з оформлення віконної зони, і в цій смаковій манері йде подальше формування образу приміщення. Тому так важливо вибрати штори та тюль та відповідні їм додаткові елементи: ламбрекени, підхвати, декоративні підв'язки, оборки тощо.

тюль на вікнах дизайн

Підбір кольору

Перше, з чого починається підбір тюлю – визначення кольорової гами.

Існують певні правила підбору тюлю для оформлення віконної зони.

 1. Якщо використовуються гардини або портьєри, колір тюля підбирається за принципом контрасту або доповнення.
 2. Якщо на порт'єрі є візерунок або, тюль може повторювати його, або мати візерунок, який доповнює портьєрний. В іншому випадку тюльова тканина переважно нейтральна, без будь-яких орнаментів.
 3. В інтер'єрі вибирається основна зона, на яку буде зроблено акцент, вона і визначатиме поєднання кольорів. Якщо акцент на віконній зоні, колір тюля та портьєр може стати провідним. В інших варіантах тюль відіграє роль фону по відношенню до предметів інтер'єру і колір підбирається під їхню кольорову гаму.
 4. Якщо у приміщенні немає стильового зонування, можна вибрати тюль нейтральних тонів. Класичний варіант – білий. Дуже виграшно виглядає і пом'якшує всі відтінки бежевий або колір шампань.

тюль шампань фото

Сучасні новинки

Останнім часом з'являються нові варіанти та моделі тюльового полотна. Варто звернути увагу на такі види, як

 1. Кисея. Являє собою полотно з вільно спрямованих вертикально ниток. Вони звисають, утворюючи хвилі волокон, можуть прикрашатися різними декоративними елементами у вигляді намистин бісеру, пір'я. Драпується як окремий елемент, так і у поєднанні з портьєрами.
  Кисею зручно використовувати не тільки для оформлення вікон, але і для зонування приміщення, для декорування дверних прорізів, оскільки окремі волокна не заважають пересуватися, закриваючи при цьому простір.
 2. Фіранка – батик з нанесенням фотодруку. Це новинка в оформленні вікон: вікно виглядає як окремий художній твір. Є два основні варіанти таких тюлів. В одному випадку не використовуються складки, щоб не було порушено обриси предметів, зображених на полотні. У другому випадку складки, фалди та хвилі не так критично діють на сприйняття малюнка, це характерно для зображень неба, моря, лісу, луки. Для таких картин нерівна тканина надає об'єму, легкості, завершує їх.

тюль кисею

Поєднання тюлю з елементами інтер'єру

Тюль як елемент інтер'єру має поєднуватися з іншими компонентами. Принцип зонування використовується у більшості стилів оформлення

 • Класичний стиль оформлення передбачає наявність щільних, важких штор у поєднанні з легким повітряним тюлем. Найчастіше вибираються світлі тони прозорих фіранок, візерунок на них може повторювати орнамент портьєр.
 • Сучасний стиль оформлення кімнати найчастіше пов'язаний із однотонним м'яким полотном різних кольорів та відтінків. Підбирається за контрастом до загального рішення кольору приміщення або повторює цей загальний тон.
 • Стиль модерн добре поєднується зі смугастими фіранками, або однотонними. Колір повинен поєднуватися з оббивкою меблів та шпалерами.
 • У стилі прованс, як правило, присутні світлі штори з м'яким квітковим принтом м'ятного або рожевого кольору. До них підбирається тюль також світлий, м'якої текстури, щоб можна було збирати його в пишні складки. Непоодинокі варіанти з вишивкою та квітковим орнаментом.
 • Скандинавський стиль відрізняється простотою та лаконічністю. Тяжкі штори не в ходу, скоріше характерні рулонні. Білий або світлий тюль без будь-якого оформлення з легкими фалдами найбільше відповідає такому варіанту.

тюль на вікнах фото

Як правильно вибрати тюль

Вибір віконної тканини для приміщень квартири буде різним залежно від характеру кімнати

Для зали

Підбирати можна тюль різної фактури та кольорів. Це можуть бути однотонні полотна, що поєднуються зі шторами. Ошатні фактурні варіанти також добре виглядають, тюль з вензелями прикрашає приміщення, особливо в поєднанні з щільнішими портьєрами. Білий тюль з орнаментом та легким мереживним оздобленням прикрасить будь-яке приміщення, створить атмосферу святковості. Якщо вікна виходять на північну або західну сторони, добре використовувати тюль теплих тонів, це створює затишок.

тюль на вікнах у залі

Для вітальні

Вітальню прикрасить ажурний варіант, підійде органза. Цікаво можна оформити вікно фіранкою з вишитим орнаментом або нанесеним методом фотодруку малюнком.

Кольори допустимі різні, що поєднуються зі шпалерами та меблями. Якщо господарі приміщення не дотримуються певного стилю, найбільш вдалим може бути тюль нейтральних кольорів: білий, з легкими відтінками бежевого, рожевого, м'ятного кольорів.

тюль на вікнах у вітальні

Любителів ажура можуть порадувати мереживні варіанти.

Для кухні

Для оформлення кухні насамперед важлива функціональність та зручність. Підходять суміші, такі, які не мнуться, їх легко прати. Багато господині люблять використовувати короткі, укорочені варіанти тюлю. Колірна гама не обмежена: хтось віддає перевагу яскравим фіранкам у стилі кантрі, хтось – прованс. Багато хто зупиняється на нейтральних тонах.

тюль на вікнах на кухні

Для спальні

Спальня – це місце відпочинку, і вимоги до полотна на вікнах є такими, щоб не викликати роздратування контрастними тонами та яскравими фарбами. Вибирають пастельні відтінки бежевого, рожевого, зеленого, блакитного кольорів.

Тюль ніжної, м'якої фактури підійде найбільше. М'які складки, ламбрекени, широкі підхвати доповнять оформлення.

тюль на вікнах у спальні

Для дитячої кімнати

Дитяча кімната – найжиттєрадісніша в будинку. Дитина має почуватися затишно. З одного боку, його потрібно захистити від яскравого сонця, а з іншого – створити гарний настрій. Кольоровий варіант тюлю підійде найбільше. Фотографії природи, героїв казок та мультиків на фіранках прикрасять кімнату.

тюль на вікнах у дитячій

Як правильно повісити

Гарно повісити фіранку на вікна означає прикрасити кімнату, створити гарний загальний настрій.

Для кріплення тюлю використовують різні пристосування:

 • Стельовий або настінний карниз. Він не повинен бути надто громіздким, як для портьєр. Легкий, повітряний матеріал передбачає легке кріплення.
 • Можна використовувати струну металеву або із щільної волосіні. Вона майже непомітна і гармонує із полегшеною тканиною.
 • Точкові кріплення за допомогою кліпсу використовуються часто для прорізів вікон арочної форми або іншої неправильної форми.

тюль на вікнах фото дизайн

Складання тюлю на карнизі може здійснюватися різними методами. Використовується драпірування

 • Бантовими та зустрічними складками.
 • Дрібним складанням на спеціальну стрічку.
 • Складання «маркіз».
 • З буфами та защипами.

Існують особливі прийоми для кріплення тонкого тюлю та штори на одній штанзі.

тюль на вікнах фото дизайну

Правила догляду

Догляд за тонкою тканиною передбачає дбайливе та уважне ставлення.

Сухе очищення проводиться з певною періодичністю за допомогою пилососу. Найкраще використовувати спеціальні насадки.

Коли настає час прання, тюль потрібно акуратно зняти з кріплень. Прати краще вручну, щоб не пошкодити і не деформувати тканину.

прання тюлю

Спочатку замочують у теплій воді, у розчині миючого засобу, який підбирається залежно від складу тканини. Можна замочити повторно, оскільки механічна дія на полотно протипоказана. Після цього, трохи натискаючи на тканину, відполоскати.

Вижимати тюль не слід, нехай краще вода стече сама. Варто повісити дуже рівно, щоб не виникло перекосів та витягування ниток.

Після прання можна погладити, особливо якщо тканина зминається. У більшості випадків тюль не вимагає прасування. Потім повісити на карниз чи струну, або акуратно скласти та прибрати для зберігання.

тюль на вікнах ідеї дизайну

Відео: приклади оформлення вікон тюлем

50 варіантів дизайну тюлевих фіранок в інтер'єрі

тюль в інтер'єрі

тюль в інтер'єрі фото

тюль в інтер'єрі ідеї

тюль в інтер'єрі ідеї фото

тюль в інтер'єрі фото ідеї

тюль в інтер'єрі дизайн

тюль в інтер'єрі дизайн фото

тюль в інтер'єрі фото дизайн

тюль в інтер'єрі фото дизайну

тюль в інтер'єрі дизайн ідеї

тюль в інтер'єрі ідеї дизайн

тюль в інтер'єрі ідеї дизайну

тюль в інтер'єрі декор

тюль в інтер'єрі декор фото

тюль в інтер'єрі фото декор

тюль в інтер'єрі фото декору

тюль в інтер'єрі декор ідеї

тюль в інтер'єрі ідеї декор

тюль в інтер'єрі ідеї декору

тюль в інтер'єрі оформлення

тюль в інтер'єрі

тюль в інтер'єрі.

тюль в інтер'єрі.

тюль в інтер'єрі оформлення ідеї

тюль в інтер'єрі ідеї оформлення

тюль в інтер'єрі ідеї оформлення

тюль в інтер'єрі варіанти

тюль в інтер'єрі фото

тюль в інтер'єрі фото варіанти

тюль в інтер'єрі фото варіантів

тюль в інтер'єрі варіанти ідеї

тюль в інтер'єрі ідеї варіанти

тюль в інтер'єрі ідеї варіантів

тюль в інтер'єрі

тюль в інтер'єрі фото

тюль в інтер'єрі.

тюль в інтер'єрі фото видів

тюль в інтер'єрі

тюль в інтер'єрі ідеї види

тюль в інтер'єрі

світлий тюль в інтер'єрі

білий тюль в інтер'єрі

тюль в інтер'єрі кухні

тюль в інтер'єрі приватного будинку

тюль в інтер'єрі вітальні

тюль в інтер'єрі спальні

зелений тюль в інтер'єрі

фіолетовий тюль в інтер'єрі

тюль в інтер'єрі ванної

Тюль в інтер'єрі будинку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар