Термонаклейки та їх використання в одязі

Наклейки на одяг – досить давній винахід. Раніше за допомогою них закривали дірки на одязі, тобто фактично були латкою. Щоправда, і зараз ця функція збереглася за аплікацією. Але, крім цього, термонаклейки придбали ще й інший варіант використання – вони вносяться, як гарний декор, який здатний перетворити річ. Про те, як використовувати такі вироби, та як зафіксувати термонаклейки на одяг, розповімо докладніше у цій статті.

термонаклейки на одяг

Що таке термонаклейки на одяг?

Наклейки, які можна клеїти на тканину за допомогою прогрівання, наприклад, праскою, називаються термонаклейками (або термоаплікаціями). У зв'язку з тим, що на сьогоднішній день технології, у тому числі друкованого виробництва та різних клеїв інтенсивно розвиваються, промисловістю пропонують все нові і нові можливості створювати картинки на своєму одязі.

термонаклейки на одяг фото

У переважній більшості випадків, як основа виступає спеціальна полімерна плівка, а верхня частина, яка і формує те чи інше зображення – це найрізноманітніші ткані, прогумовані або будь-які інші матеріали, що мають той чи інший ефект.

термонаклейки на одяг ідеї

Важливо усвідомлювати, що прикріпити аплікацію в домашніх умовах на поверхню виробу можна тільки в тому випадку, якщо це бавовняна або якась інша натуральна основа, яка не боїться впливу високих температур, наприклад, льон, саржа, бавовна. У всіх інших випадках краще не вдаватися до такого способу приклеїти прикраси. Так як від цього може або пожовтіти, або зіпсуватися тканий матеріал одягу або головного убору і виправити недоліки вже неможливо. У цьому випадку рекомендують переносити аплікацію за допомогою голки та нитки, тобто виконуючи непомітні ткані стібки.

термонаклейки на одяг ідеї фото

Сьогоднішня різноманітна мода дозволяє наклеїти таке термопереведення на:

 • Джинси.
 • Футболку.
 • Літній сарафан.
 • Бейсболку.
 • І навіть верхній зимовий одяг, наприклад, пуховики та інші куртки спортивного спрямування чи варіанта casual.

термонаклейки на одяг фото дизайн

термонаклейки на одяг дизайн

термонаклейки на одяг фото ідеї

термонаклейки на одяг дизайн фото

Як можна зробити наклейку своїми руками

Якщо немає такої термонаклейки, або хочеться зробити конкретне зображення, можна виконати такий виріб самостійно. Щоб усе вийшло правильно, необхідно дотримуватись наступних кроків:

 • Підібрати потрібний орнамент чи малюнок.
 • Акуратно та точно вирізати його за контуром.
 • Обробити оверлоком для того, щоб край не потрошився.
 • Після цього зафіксувати на флізелін. Причому формування відразу 2 шару для двосторонньої фіксації – одна частина приклеюється до малюнка, друга потім наклеюється до одягу.
 • Потім знову вирізати, але обрізаючи флізелін.

термонаклейки на одяг фото дизайну

Щоправда, існує й інший спосіб – це роздрукування зображення на принтері – легко швидко, але для цього знадобиться спеціальний папір.

термонаклейки на одяг дизайн ідеї

Як приклеїти термонаклейку на одяг

Перед тим, як зафіксувати вироби на одязі, необхідно точно знати, за якими правилами і як наклеїти термонаклейку на куртку праскою або будь-які інші вироби. До речі, підійдуть інші способи, про які буде розказано нижче.

термонаклейки на одяг ідеї дизайн

праскою

Щоб склеювати праскою, потрібно чітко зафіксувати наклейку на місці, а потім:

 • Притримуючи однією рукою, за допомогою другої зверху покласти досить щільний матеріал.
 • При цьому слідкувати, щоб правильне положення не змінилося.
 • Потім включивши праску на середню потужність, акуратно почати прикладати поверх тканини там, де розташовується наклейка.
 • Чекати довго не треба – інакше можна зіпсувати поверхню. Але, в той же час, що нижча температура праски, то довше її потрібно прикладати.
 • Необхідно чітко розуміти, що рухи повинні бути легкими, ковзними, ні в якому разі не тягнуть за собою тканину. Інакше результат вийде незадовільним.
 • Час витримування вибирати, залежно від тканини, на якій буде зафіксовано термонаклейку. Справа в тому, що, наприклад, джинса прогрівається досить довго, тому і фіксувати тут потрібно довше, щоб точно все було приклеєно як треба.
 • А ось тонкі тканини обробляти потрібно дуже акуратно, по-перше, щоб не пошкодити їх самих, а по-друге, щоб все не почало зморщуватися та скуштувати.

термонаклейки на одяг праскою

Пакет

Якщо наклейка є об'ємною картинкою, то не завжди виходить зробити все коректно, якщо не слідувати інструкції:

 • Якщо на ній є пластикові типси, наприклад, у вигляді очей, усередині яких бовтаються бусинки-зіниці, нагрівач потрібно дуже акуратно, і тільки з виворітного боку, щоб не розплавити термопласт.
 • В обов'язковому порядку розправити рівно тканину, перед тим, як зафіксувати зображення наклейки – інакше вона може морщити і доведеться викидати наклейку і все повністю переробляти.
 • Рух праскою необхідно здійснювати лише як прикладання. Тут не підійдуть маніпуляції з боку в бік або вгору і вниз, тому що в цьому випадку зображення може зміститися через свою об'ємність.

термонаклейки на одяг стрази

Принтер

За допомогою принтера можна надрукувати зображення. Але для цього необхідно чітко уявляти, що якщо це текстовий напис, його необхідно попередньо віддзеркалити. Інакше вона буде нечитаною.

термонаклейки на одяг через принтер

Роздруковують підібрану картинку на термопапері для тканин. Необхідно розуміти, що є термопапір, що підходить виключно для темних або світлих тканин. Тому потрібно заздалегідь продумати цей момент.

термонаклейки на одяг своїми руками

Види термонаклейок

Розглядаючи всю сукупність термонашивок, вони можуть бути класифіковані за декількома показниками.

термонаклейки на одяг вишиті

Так, користуватися можна:

 • Перекладачами типу flex (флекс) – вони мають термоплівкову основу та гладку лицьову поверхню.
 • Варіант флокс – також має термоплівку на основі, а зовнішня поверхня має бархатисту структуру. Такий варіант особливо ефектно виглядає як нашивка на простих виробах, наприклад, бавовняних майках.
 • Виріб з підвищеною еластичністю має можливість розтягуватися. За рахунок чого чудово підходить для тканини типу стрейч.
 • З різними видами ефектів, наприклад, з об'ємним або голографічним зображенням, або поверхнею, поцяткованою глітером.
 • Світловідбиваючі мають спеціальне зовнішнє покриття, яке ефективно відображає промені автотранспорту, що проходить, чим сприяють більшій безпеці дітей. Саме з цієї причини слід приклеювати такого роду світловідбивач до дитячого верхнього одягу, наприклад, курточці.
 • Фосфоресцірующие здатні накопичити за денний час достатню кількість сонячного світла, щоб потім з настанням темряви почати його випускати. Таким чином, такі наклейки досить ясно світяться на тканинній основі у темну пору доби.

термонаклейки на одяг флок та флекс

термонаклейки на одяг гліттер

термонаклейки на одяг світловідбивні

термонаклейки на одяг фосфорні

Термоплівка

Важливо розуміти, що всі аплікації, що мають термоплівку як основу, здатність з часом втратити властивості склеїти виріб з поверхнею. Тому не варто їх занадто довго залишати і зберігати, а тим більше піддавати прямому впливу сонячних променів. Адже ультрафіолет суттєво знижує здатність клею зчіплюватись щільно з полотном.

Термоплівка на одяг

Серед плюсів такої аплікації – досить тонке зображення, яке повністю повторює вигини тканини, якою б м'якою і спадаючою вона не була. Також вона досить довго служитиме, якщо не гладити поверху повторно. Якщо потрібно відпрасувати річ, робити це необхідно з виворітного боку. Зумовлено це тим, що зазвичай по зовнішній стороні виріб представляє прогумовану поверхню.

термоплівка на футболку

З недоліків варто відзначити розтріскування поверхні – вона особливо очевидна після того, як тканина кілька разів розтягується. Саме тому небажано їх прикріплювати на тканини, які дуже сильно розтягуються.

Термоплівка з глітером на футболку

Аплікація на текстильній основі

А ось аплікації на текстильній основі мають внутрішній бік, який покритий флізеліном. Такі прикраси досить легко прикріплюються до одягу простим пропрасуванням праскою. Але необхідно враховувати одну особливість – з часом саме такі аплікації мають відклеюватися. І це їхня «слабка» сторона. Хоча, якщо знову пройтися праскою поверхнею, вона буде зафіксована, але, на жаль, вже не так ретельно, як спочатку.

термонаклейки на одяг декор

Важливо розуміти, що сучасні термонаклейки представлені найрізноманітнішими зображеннями. Їх можна підібрати як до дитячих речей, так і дорослих стильних елементів гардеробу. У будь-якому випадку вони завжди будуть оригінальні – головне витримати стиль, колірну гаму та доречність зображення у тій чи іншій ситуації на певній речі.

термонаклейки на одяг кошенята

ВІДЕО: Як приклеїти на тканину термонаклейку.

50 варіантів декору одягу за допомогою термонаклейок:

термонаклейки на одяг фото

термонаклейки на одяг ідеї фото

термонаклейки на одяг

термонаклейки на одяг фото ідеї

термонаклейки на одяг дизайн

термонаклейки на одяг дизайн фото

термонаклейки на одяг фото дизайн

термонаклейки на одяг фото дизайну

термонаклейки на одяг дизайн ідеї

термонаклейки на одяг ідеї дизайн

термонаклейки на одяг ідеї дизайну

термонаклейки на одяг декор

термонаклейки на одяг декор фото

термонаклейки на одяг фото декор

термонаклейки на одяг фото декору

термонаклейки на одяг декор ідеї

термонаклейки на одяг ідеї декор

термонаклейки на одяг ідеї декору

термонаклейки на одяг оформлення

термонаклейки на одяг.

термонаклейки на одяг фото оформлення

термонаклейки на одяг.

термонаклейки на одяг оформлення ідеї

термонаклейки на одяг ідеї оформлення

термонаклейки на одяг ідеї оформлення

термонаклейки на одяг оздоблення

термонаклейки на одяг оздоблення фото

термонаклейки на одяг фото оздоблення

термонаклейки на одяг фото оздоблення

термонаклейки на одяг оздоблення ідеї

термонаклейки на одяг ідеї оздоблення

термонаклейки на одяг ідеї оздоблення

термонаклейки на одяг варіанти

термонаклейки на одяг варіанти фото

термонаклейки на одяг фото варіанти

термонаклейки на одяг фото варіантів

термонаклейки на одяг варіанти ідеї

термонаклейки на одяг ідеї варіанти

термонаклейки на одяг ідеї варіантів

термонаклейки на одяг види

термонаклейки на одяг.

термонаклейки на одяг фото види

термонаклейки на одяг фото видів

термонаклейки на одяг види ідеї

термонаклейки на одяг ідеї види

термонаклейки на одяг огляд

термонаклейки на одяг види дизайну

термонаклейки на одяг, види декору.

Термонаклейки та їх використання в одязі

термонаклейки на одяг ідеї

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар