Температура в холодильнику для зберігання продуктів

Сьогодні наявністю холодильника на кухні нікого не здивуєш. Ця побутова техніка давно перестала бути предметом розкоші. Однак, багато хто з нас ніколи не задавалися питанням: яка ж температура має бути холодильнику? Морозильна камера? Чи у дверцятах холодильника? А тим часом, від того, наскільки точно підтримується температурний режим, залежить термін служби цього агрегату.

температура в холодильнику

Види холодильників

Мабуть, для простої домогосподарки немає різниці у тому, якого типу агрегат стоїть у неї на кухні. Головне, щоб справлявся з функцією зберігання (охолодження) продуктів, по можливості не займав багато місця і вписувався в інтер'єр кухні.

яка температура в холодильнику

Головний поділ холодильних установок відбувається за принципом охолодження. Розрізняють:

 • компресійні;
 • Термоелектричні;
 • Абсорбційні;
 • З вихровими охолоджувачами.

компресійний холодильник

термоелектричний холодильник

абсорбційний холодильник

холодильник з вихровим охолодженням

Ще холодильники поділяються на однокамерні та двокамерні. Відразу зазначимо, що кількість та розташування камер безпосередньо впливає на ефективність використання агрегату.

однокамерний та двокамерний холодильники

Однокамерні моделі мають на увазі, що холодильна камера і морозилка розташовані в одному відсіку. Їх поділяє лише символічна перегородка, і вони мають спільні двері. Морозилка розташовується або знизу або зверху від холодильного відсіку. Є моделі, в яких взагалі не передбачено наявність морозильної камери, навіть дуже маленької.

однокамерний холодильник

В однокамерних холодильниках встановлюється один компресор, та й той, який зазвичай не працює на повну потужність. Заморожування відбувається дуже довго. А через те, що дверцята постійно то відчиняються, то зачиняються, на стінах швидко утворюється зледеніння і потрібно часто розморожувати. Система No Frost трохи полегшує ситуацію.

однокамерний холодильник

Двокамерні варіанти мають два самостійні відділення, кожне з яких оснащено своїми дверцятами. У такому варіанті є два компресори і система No Frost також може бути встановлена на кожен відсік.

двокамерний холодильник

Температурний діапазон для холодильника

Спочатку визначимося з відповіддю на запитання: а навіщо взагалі потрібно знати, скільки градусів у холодильнику? Є низка причин:

 • Це запобігатиме псуванню продуктів харчування;
 • Зменшить кількість розморозок агрегату;
 • Продовжить термін служби побутової техніки;
 • Скоротить кількість розморожувань;
 • І суттєво збільшить термін зберігання продуктів.

холодильник

Відразу зазначимо, що температура у різних зонах холодильника відрізняється. В середньому оптимальна температура в холодильнику повинна коливатися від +3 до +9 градусів за Цельсієм.

яка температура в холодильнику

Так, біля задньої стінки агрегату, поряд із морозилкою, температура становить від +1 до +3 градусів. На центральних полицях – від +3 до +5.

яка температура має бути в холодильнику

Найнижчі полиці ідеально підходять для готових страв. Саме тут досягається найвищий показник – до +9 градусів. Практично кожна сучасна модель холодильника оснащена пластиковими ящиками та контейнерами, щоб зберігати продукти було зручніше.

скільки градусів у холодильнику

Найтеплішим місцем в холодильнику (якщо взагалі таке визначення доречно) вважаються дверцята. У ній максимальний температурний показник – +10 градусів.

яка температура в дверцятах холодильника

Оптимальна температура для морозилки в холодильнику – це -18 градусів за Цельсієм. Але в даному випадку на температуру впливає низка факторів. Наприклад, не останню роль у заморожуванні грає ступінь заповнення. Чим більше продуктів у морозилці, тим менший ступінь заморозки. Тому, якщо у вашій морозильній камері аншлаг не передбачається, встановіть температуру не нижче -14 градусів.

температура в холодильнику

У деяких моделях холодильників є особлива функція “Швидке заморожування” або “Супер заморожування”. Це означає, що ви можете заморозити продукти протягом кількох годин за температури від -24 до -30 градусів. Згідно з загальноприйнятою думкою, саме при швидкому заморожуванні вдається найкращим чином зберегти корисні властивості продуктів.

швидке заморожування в морозилці

швидке заморожування в морозильній камері

швидка заморозка

швидке заморожування фруктів

Для чого потрібно вимірювати температуру в холодильнику

Найчастіше користувачі не замислюються, скільки градусів за Цельсієм у холодильнику. А даремно. Можливо, провівши елементарні виміри і визначивши показники, вдасться поліпшити роботу побутової техніки.

Зазвичай, до таких вимірів вдаються в таких випадках:

 • Коли виникають сумніви у справності холодильника;
 • Якщо вибраний режим не підходить до якихось конкретних продуктів;
 • Або просто для того, щоб внести ясність: скільки ж градусів у тому чи іншому відсіку холодильника.

як дізнатись яка температура в холодильнику

Як виміряти температуру в холодильнику

Сучасні моделі оснащені вбудованими градусниками, так що визначити наскільки холодильник справляється зі своїм прямим обов'язком дуже просто.

температура в холодильнику

Якщо ж йдеться про холодильники старшого покоління, то доведеться виконати ряд простих маніпуляцій.

 1. Взяти градусник без ушкоджень;
 2. Покласти його на суху тарілку;
 3. Помістити тарілку з градусником у певну зону (у морозилку, на верхню чи нижню полицю);
 4. Залишити при закритих дверцятах на 10 хвилин;
 5. Вийняти та подивитися показник.

вимірювання температури в холодильнику

Корисні рекомендації щодо експлуатації холодильника

Хоча багато залежить від вихідного набору функцій вашого агрегату, продовжити термін його служби та покращити роботу – у ваших силах.

 1. Не ставте в холодильник гарячі продукти (особливо це стосується рідких страв – супів);
 2. Не тримайте дверцята відчиненими невиправдано довго;
 3. Найчастіше наводьте порядок у зоні, де зберігаються свіжі овочі та фрукти;
 4. Не встановлюйте надпотужні показники охолодження одразу у двох камерах, це зменшить період експлуатації холодильника;
 5. Свіжі ягоди та фрукти краще заморожувати у спеціальних герметичних пакетах, тоді, у разі непередбаченого розморожування, продукти не зіпсують холодильник;
 6. Регулярно розморожуйте холодильник. Частота таких дій залежить від базових функцій кожної моделі.

герметичні пакети із продуктами

Очевидно, що розуміння температурного режиму вашого власного холодильника – це не забаганка, а можливість зробити роботу агрегату максимально ефективною та безпечною. Таким чином, ви зможете заощадити не лише час та сили, а й кошти.

температура в холодильнику

ВІДЕО: Налаштування температури у холодильнику.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар