Стільчик для риболовлі своїми руками

Одне з найулюбленіших і найпопулярніших чоловічих хобі – це, звичайно ж, риболовля. Насамперед, для більшості – це вид відпочинку, що дозволяє відмовитися від суєти та проблем, побути в спокійній обстановці та залишитися наодинці із собою.

стілець для риболовлі

Однак, навіть досвідченому рибалці весь цей час стояти досить складно – втома накопичується дуже швидко. Та й повністю розслабитися, перебуваючи на ногах тривалий час, навряд чи вдасться. Деякі любителі риболовлі сідають просто на землю або пристосовують для сидіння якусь колоду чи корч, знайдену неподалік на березі. Але це мало того, що незручно, але й погано позначається на здоров'ї, адже можна застудитись чи отримати проблеми зі спиною.

стілець для риболовлі ідеї

Рибалити треба з комфортом! І його може забезпечити вам стільчик для риболовлі.

стілець для риболовлі фото

Що являє собою стілець для риболовлі

Стільчик для риболовлі – це конструкція з сидіння і опор, що складаються. Такі рибальські аксесуари зазвичай виготовлені з легкого матеріалу та компактні за розмірами. Це дозволяє їх брати з собою, навіть якщо ви вирушаєте на річку або ставок пішки з рюкзаком.

стілець для риболовлі ідеї фото

Варто враховувати, що чим більшого комфорту ви вимагатимете від рибальського стільчика, тим більш громіздку конструкцію ви отримаєте. Так як одна з головних вимог, що пред'являються до такого стільця – це мінімум займаного простору в складеному вигляді, то в конструкції є багато рухомих з'єднань і це погано позначається на надійності виробу.

стілець для риболовлі багатофункціональний

Стілець-лежак

Стілець-лежак – це досить громіздка конструкція, використання якої доречне в тому випадку, якщо ви вирушаєте на рибалку не на один день, а на тривалий період. Один із плюсів такого виробу, як випливає з назви – це те, що стілець має спинку, яка може фіксуватися в лежачому, напівлежачому та сидячому положенні. Це дозволяє рибалці повноцінно відпочити вдень, коли клювання зазвичай припиняється.

стілець для риболовлі лежак

Стілець-крісло зі спинкою

Така модель менш громіздка і має меншу вагу, ніж попередня. Крісло дозволяє розслабити спину при тривалому сидінні, тому дуже популярне серед рибалок старшого покоління.

стілець для риболовлі зі спинкою

Стілець-ящик

У стільця-ящика спинка відсутня, він має велику вагу. Однак його перевагою є те, що його можна використовувати не тільки як сидіння, але і як рюкзак. Рибалки в ньому зберігають і переносять всі рибальські снасті та аксесуари. Також туди вміщується і улов. Внаслідок чималої ваги влітку така модель практично не користується. Зате любителі зимового лову оцінили всі плюси цієї моделі та вважають її незамінною річчю, яка має бути у кожного рибалки.

стілець для риболовлі ящик

Звичайний стілець-розкладачка

Найпростіша модель, що являє собою дві бічні ніжки, з'єднані хрест-навхрест, і тканину, натягнуту між їхніми краями. Головними перевагами є, по-перше, компактність, а по-друге – мала вага, яка досягається за рахунок використання легких матеріалів під час виготовлення. У риболовецьких магазинах подібні стільчики представлені у великому асортименті, тому не складає труднощів підібрати підходящий вам по зростанню стілець-розкладачку.

стільчик для риболовлі

Як зробити стілець для риболовлі своїми руками

Звичайно, подібні стільці можна придбати в магазині, асортимент досить широкий, а можна зробити своїми руками.

складаний стілець своїми руками

Плюсами власноручного виготовлення є:

  • Економія коштів. У магазинах стільці мають невиправдано високу ціну, тому саморобні стільці для риболовлі дозволяють економити досить пристойну суму. Саме тому рибалки здебільшого використовують саморобки;
  • Вибір конструкції на ваш розсуд, а не з того що є в наявності. Хоч асортимент у магазинах і широкий, але вас можуть не влаштовувати матеріали або забарвлення потрібного вам стільця;
  • індивідуальні розміри. Всі люди різні, тому на стільчику стандартного розміру вам може бути незручно.

крісло рибальське

В першу чергу необхідно визначитися з конструкцією стільця для риболовлі, який задовольнятиме всі ваші потреби і побажання. У нашій статті буде розглянуто виготовлення звичайного складного стільця.

складний стілець фото

Креслення та розрахунки

Після того, як ви визначилися з необхідною вам конструкцією, вам знадобиться креслення виробу. Знайти відповідний можна в Інтернеті на спеціалізованих сайтах або форумах. Якщо ви вмієте креслити самі, то створіть свою модель, давши попрацювати вашої фантазії.

креслення стільця

На кресленні обов'язково мають бути вказані розміри всіх деталей. Ви можете, виходячи з вашого зростання та статури, скоригувати їх у бік зменшення або збільшення, провівши необхідні розрахунки.

розміри стільців

Матеріали для збирання

Розкладний стілець для риболовлі своїми руками може виготовлятися із дерева, пластику чи металу. Але тут слід враховувати, що хоча дерево найлегше обробляється, проте воно є досить потужним матеріалом. Крім того, воно боїться вологи, а уникати контактів випорожнень з водою в умовах риболовлі досить проблематично. Звичайно, можна обробити дерев'яну поверхню вологозахисними складами, проте це не дає 100% захисту.

матеріали для стільця

У більшості представлених у магазинах стільців каркаси виготовлені з легких металів і сплавів таких, як алюміній або дюраль. Справді, подібні матеріали досить легкі, не бояться вологи та інших природних впливів, міцні та довговічні. Все це робить їх ідеальними для виготовлення розкладного стільця для риболовлі.

стілець для риболовлі металевий

Існує стереотип, що через те, що алюміній є м'яким металом, вироби з нього не є міцними. Це міф, згадайте розкладачки з радянських часів, які служили десятиліттями. Однак, в домашніх умовах обробка таких матеріалів досить проблематична, що унеможливлює їх використання для того, щоб зробити стілець для риболовлі своїми руками.

Пластик – сучасний матеріал, який не боїться води, досить легкий в обробці, має невелику масу і дуже довговічний, але поступається в міцності дереву та металам.

стільчик для риболовлі пластиковий

Для виготовлення своїми руками складаного стільця для риболовлі за готовими кресленнями ми виберемо пластикові труби. Тому нам знадобляться такі матеріали:

  • 4 пластикові труби довжиною 50 см і 4 пластикові труби довжиною 35 см;
  • пластикові куточки;
  • шматок міцної тканини прямокутної форми, найкраще використовувати брезент;
  • кріплення, клей по пластику або герметик.

стільчик для риболовлі з труб

Технологія виготовлення стільця

З'єднайте болтами попарно 50-сантиметрові труби посередині таким чином, щоб у вас в результаті було два рівні хрести. Гайки на болтах не варто затягувати дуже сильно, щоб труби легко оберталися щодо один одного. Для того щоб у процесі експлуатації гайки не відкручувалися – використовуйте контргайки.

труби пластикові

Шматок брезенту на коротких сторонах підверніть і прострочіть так, щоб по краях вийшли отвори, в які можна вставити пластикову трубу.

пластикові труби з сидінням

Надягніть пластикові куточки на кінці довгих трубок. Розташуйте два хрести навпроти один одного і з'єднайте короткими трубками нижні протилежні кінці довгих трубок.

стілець із труб своїми руками

На останньому етапі вставте по краях брезента дві короткі труби, що залишилися, і з'єднайте ними верхні протилежні кінці довгих трубок.

Фінішна обробка та експлуатація

Для комфортнішої експлуатації стики трубок необхідно промазати герметиком або клеєм для пластику. Це потрібно для того, щоб на рибалці в стики не набивався бруд і вода не потрапляла.

готовий стілець

Для підвищення комфортності стільця можна взяти шматок брезенту вдвічі більший за необхідний, згорніть його навпіл і зшийте краї, щоб вийшов своєрідний рукав. Вставте всередину м'яку тканину або наповнювач. І вже після цього можна зашивати краї так, щоб можна було вставити трубки.

стільці з труб

Виготовлення своїми руками стільця зі спинкою для риболовлі не набагато складніше.

Додаткові пристрої

Стільчики для риболовлі можуть бути обладнані додатковими аксесуарами. Це можуть бути підніжки, сонцезахисні парасольки, утримувачі для вудок, розкладні столики, бічні тканинні кишені. Але не забувайте, що все це потрібно якимось чином доставляти до місця риболовлі. Тому якщо ви ходите на рибалку пішки або їздите на велосипеді, то найкращий варіант це той, який має меншу вагу.

стільчик для риболовлі дизайн

Зробити саморобний стільчик для риболовлі не складно і не займає багато часу, проте він зробить вашу рибалку набагато комфортнішою.

стілець для риболовлі дизайн

Відео: розкладний стільчик для риболовлі своїми руками

50 варіантів дизайну стільців для риболовлі

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі фото

стілець для риболовлі ідеї

стілець для риболовлі ідеї фото

стілець для риболовлі фото ідеї

стілець для риболовлі дизайн

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі фото дизайн

стілець для риболовлі фото дизайну

стілець для риболовлі дизайн ідеї

стілець для риболовлі ідеї дизайн

стілець для риболовлі ідеї дизайну

стілець для риболовлі оформлення

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі оформлення ідеї

стілець для риболовлі ідеї оформлення

стілець для риболовлі ідеї оформлення

стілець для риболовлі варіанти

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі фото варіанти

стілець для риболовлі фото варіантів

стілець для риболовлі варіанти ідеї

стілець для риболовлі ідеї варіанти

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі види ідеї

стілець для риболовлі ідеї види

стілець для риболовлі огляд

стілець для риболовлі огляд фото

стілець для риболовлі фото огляд

стілець для риболовлі огляд ідеї

стілець для риболовлі ідеї огляд

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі

стілець для риболовлі варіанти дизайну

стілець для риболовлі варіанти оформлення

стілець для риболовлі купити

стілець для риболовлі сучасний

стілець для риболовлі своїми руками

стілець для риболовлі лежак

стілець для риболовлі з рюкзаком

стілець для риболовлі розкладний

стілець для риболовлі на трьох ніжках

стілець для риболовлі зручний

стілець для риболовлі із труб пвх

стілець для риболовлі ідеї варіантів

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар