Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Більшість людей хоча б раз у житті бруднили фарбою одяг. Якщо йдеться про акрилову або водоемульсійну речовину, то їх легше вивести з тканини. Найгірше видаляються масляні розчини. Проте з ними можна впоратися, хоч це буде непросто. У статті розповімо, як випрати фарбу з одягу, і які засоби ефективніші в тому чи іншому випадку.

Більшість людей хоча б раз у житті бруднили фарбою одяг.

Чи можна випрати фарбу з одягу

Прибрати плями від барвника можна здебільшого, навіть якщо вони давно засохли. Однак найпростіше позбавитися плям, які тільки з'явилися на речі. Якщо ви помітили, що забруднилися, не дозволяйте одягу засохнути. Почніть видаляти сліди відразу.

Ось кілька рекомендацій, які дозволять не нашкодити тканини ще більше:

 • Коли ви відтиратимете плями, вибирайте напрямок від країв до центру. Інакше барвник пошириться далі.
 • Чим більше часу пройшло з того моменту, як забруднилися, тим нижче ймовірність того, що зі слідами вдасться впоратися.
 • Можна легко відтерти акварель або гуаш. Якщо залишилися плями від фарби на олійній основі, впоратися з ними буде важко.
 • З щільних матеріалів простіше видалити краплі, ніж м'яких.
 • Звертайте увагу на етикетку. Обов'язково враховуйте, з якої тканини пошитий предмет гардеробу, щоб не нашкодити більше.

Відео: Як вивести пляму від фарби? Як видалити пляму від фарби з одягу?

Як і чим відпрати

Щоб зрозуміти, як можна вивести фарбу з одягу в домашніх умовах, потрібно враховувати матеріал, з якого він пошитий. Для деяких тканин не годяться професійні розчинники чи народні засоби.

Щоб зрозуміти, як можна вивести фарбу з одягу в домашніх умовах, потрібно враховувати матеріал, з якого він пошитий.

Зверніть увагу! Вовна, синтетика та кашемір будуть зіпсовані, якщо використовувати агресивні розчини. Очищати забруднення на таких матеріалах необхідно відразу після того, як забруднилися. Для цього використовують олію, якою за допомогою ватного тампона видаляють сліди круговими рухами.

Акрилову фарбу

Є кілька технік, як випрати акрилову фарбу з одягу. Ефективність кожного методу залежить від густини тканини:

 1. Замочіть річ у крижаній воді на 5-6 годин (без порошку). Після цього добре натріть забруднену частину господарським милом і випрати.
 2. Невелику засохлу краплю можна спробувати зіскребти з матеріалу. Скористайтеся ножем, лезом чи іншими предметами.
 3. Якщо попередні методи не допомогли, доведеться використовувати хімічні розчинники. У магазинах продаються проф розчини для виведення плям від фарби. З їх допомогою стирають речі на делікатному режимі, а потім добре полоскають і дають підсохнути.
 4. Ефективний домашній спосіб – застосування суміші на основі аміаку (нашатирного спирту) та оцту. З'єднайте в рівних кількостях, а потім додайте|добавляйте| трохи солі. Засіб розподіліть на засохлих забрудненнях за допомогою ватного диска (або губки) і акуратно витріть.
 5. Ацетон теж ефективний у боротьбі з барвниками. Але зважте, що це агресивний розчин, який не можна використовувати для чутливих тканин. Не потрібно сильно терти ацетоном пляму. Нанесіть засіб, дайте вбратися, після чого можна прати.
 6. Додатково застосовують денатурат, у складі якого міститься спирт. Його розподіляють на забрудненнях, дають вбратися, а потім запускають прання.

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Зверніть увагу! Денатурат може становити небезпеку, оскільки у складі міститься отруйний метанол. Тому застосовувати його потрібно з обережністю. Також врахуйте, що денатурат легко спалахує.

Олійну фарбу

Найважче відпрати речовини на масляній основі. Вони глибоко проникають у текстуру тканини, за рахунок чого важко піддаються виведенню.

Найважче відпрати речовини на масляній основі.

Якщо ви забруднили річ у масляній фарбі, бажано відразу спробувати відтерти її. Скористайтеся звичайною олією, якщо сліди ще не засохли. Змочіть у ньому ватний тампон і обережно тріть у напрямку центру плями. За допомогою цього способу можна видалити більшу частину барвника. Потім одяг одразу стирають у гарячій воді.

Якщо ви забруднили річ у масляній фарбі, бажано відразу спробувати відтерти її.

Якщо залишити забруднення хоча б на кілька годин, його буде досить складно видалити. До складу олійної фарби входить оліфа, яка швидко твердне, та утворює своєрідне захисне покриття. Видалити його з речей можна лише за допомогою агресивних хімічних реагентів.

Якщо залишити забруднення хоча б на кілька годин, його буде досить складно видалити.

Перед обробкою обов'язково враховуйте, з якої тканини пошитий одяг:

 • Для бавовни використовуйте суміш із білої глини та бензину (в однакових пропорціях). Добре перемішайте їх, потім розподіліть по забрудненій ділянці щільним шаром. Суміш витримують 3 години, потім видаляють звичайною щіткою. Залишиться тільки випрати річ.
 • Синтетика. Скористайтеся нашатирем, щоб очистити всі сліди. Розбавте склад водою, а потім розподіліть по плямах. Чекайте півгодини-годину, потім випрати.
 • Як змити фарбу з вовняного одягу? Візьміть спирт і трохи його нагрійте. Додайте|добавляйте| трохи мила, перемішайте. Отриманий розчин нанесіть на забруднені ділянки кілька хвилин. Добре випрати.

Відео: Як видалити масляну фарбу з одягу

Зверніть увагу! Якщо матеріал дуже тонкий, і речовина сильно ввібралася, одяг врятувати не вийде. Масляні склади відмиваються тільки в перші години після того, як потрапили на тканину.

Водоемульсійну фарбу

Водоемульсійка непогано видаляється, особливо в тих випадках, коли ви вчасно побачили пляму. Якщо воно свіже, відмивають його звичайним господарським милом. Потрібно приготувати теплий мильний розчин та добре натерти ним забруднені частини. Не застосовуйте щітку, оскільки вона лише глибше вб'є склад структуру матеріалу.

Водоемульсійка непогано видаляється, особливо в тих випадках, коли ви вчасно побачили пляму.

Інший дієвий спосіб – суміш спирту та солі. Спочатку у великій кількості наносять сіль на забруднення, потім поливають спиртом і дають вбратися протягом години. Потім зчищають залишки барвника, і стирають.

пляма. Інший дієвий спосіб - суміш спирту та солі.

Фарбу від лави

Для фарбування лав найчастіше застосовують склади на олійній основі. Тому виводяться плями тяжко. Потрібно використовувати агресивні хімічні розчини. Свіжі забруднення видаляють за допомогою наступних речовин:

 • скипидар;
 • гас;
 • ацетон;
 • бензин.

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Змочіть в рідині вату і обережно тріть краплі до повного знищення. Після цього додатково чистять речі за допомогою соди та солі, а потім стирають.

Зверніть увагу! Перед тим як використовувати агресивні склади, переконайтеся, що вони не завдадуть сильної шкоди тканині. Для цього можна вибрати непомітну ділянку на речі та подивитися, як діє рідина. Іноді хімічні реагенти можуть знебарвлювати матеріал.

Харчовий барвник

Ці речовини відпрання простіше, оскільки не містять агресивних компонентів. Якщо пляма свіжа, потримайте річ під струменем холодної води. Завдяки цьому з волокон виб'ється значна частина барвника. Потім випрати як завжди. Харчову фарбу не варто намагатися протерти рукою або ганчіркою. Через це вона лише глибше проникне у структуру тканини.

Ці речовини відпрання простіше, оскільки не містять агресивних компонентів.

Для забруднень, що глибоко в'їлися, використовуйте спеціальні засоби для прання, засоби для виведення плям. Якщо йдеться про білий одяг, можна взяти кисневий відбілювач. На упаковці буде вказано концентрацію речовини, а також те, як її правильно застосовувати.

Для забруднень, що глибоко в'їлися, використовуйте спеціальні засоби для прання, засоби для виведення плям.

Зверніть увагу! Необхідно повністю видалити сліди від харчового барвника, перш ніж ви прасуватимете річ. Висока температура закріпить фарбу, і позбутися її буде вже неможливо.

Як випрати засохлу фарбу

Існують ще кілька способів, чим відтерти засохлу фарбу з одягу:

1. Скористайтеся сумішшю бури, жирного кефіру та оцту. Усі компоненти з'єднують у рівних кількостях. Масу, що вийшла, наносять з двох сторін – з внутрішньої і зовнішньої, потім дають висохнути. Після цього залишки видаляють за допомогою щітки. Залишиться тільки випрати річ. За потреби можна повторити процедуру.

Скористайтеся сумішшю бури, жирного кефіру та оцту.

2. Для натуральних матеріалів (льон, бавовна, вовна та ін.) можна використовувати скипидар. Проте робити це потрібно обережно. Візьміть ватяний диск і змочіть у розчині, потім обробіть сліди. Видалити залишки засобу можна паперовими серветками чи чистою тканиною. Зазвичай потрібно кілька разів повторити маніпуляцію, щоб плями повністю зникли.

Для натуральних матеріалів (льон, бавовна, вовна та ін.) можна використовувати скипидар.

3. Склади на олійній основі або емаль можна обробити сумішшю нашатирю та оцту. Їх змішують у рівних пропорціях і залишають на забрудненій ділянці кілька хвилин.

Склади на олійній основі або емаль можна обробити сумішшю нашатирю та оцту.

Як вивести фарбу з білих речей

Щоб повернути білому одязі початковий колір, можна використовувати як підручні, і професійні засоби. Для цієї мети підійдуть:

 • Відбілювачі, що містять хлор. Їх використовують відповідно до інструкції, вказаної на упаковці. Крім того, можна взяти звичайний хлор для видалення слідів, що фарбують. 1 л речовини розчиняють у 6 л води, потім доводять до кипіння. Туди ж додають забруднений одяг та витримують на плиті протягом півгодини. Врахуйте, що цей спосіб не підходить, якщо на білій речі є малюнки. Хлор змиє фарбу.
 • Бензин. Пальне підходить для видалення плям від складів, що фарбують. Але його не застосовують для синтетики. Бензином за допомогою ватного диска протирають забруднені ділянки. Пам'ятайте, що він має бути чистим, інакше одяг пожовкне.
 • Ацетон. Ще один ефективний розчин, який використовують на речах білого чи бежевого кольору. Його, як і бензин, завдають на ватний диск, після чого обробляють забруднення.

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Способи видалення забруднень фарбою в домашніх умовах

Зазвичай сліди від фарби можна відтерти чи відпрати, якщо використовувати правильні методи. Найлегше позбутися плям від акрилового, водоемульсійного складу. Їх можна вивести навіть у тих випадках, коли вони засохли. Впоратися з фарбами на масляній основі набагато складніше, тому їх слід обробляти відразу після того, як одяг забруднився. Засохлі речовини важко піддаються розчинникам.

Відео: Як видалити фарбу з одягу в домашніх умовах?

WowCracy
Додати коментар