Способи видалення вапняного нальоту у ванній

На жаль, вапняний наліт більшою чи меншою мірою, з'являється у кожній ванній. Але якщо не робити жодних дій, проблема з кожним днем посилюється і потім прибрати вапно буде просто неможливо. Який засіб від вапняного нальоту краще? Чи можна вирішити проблему без хімічних препаратів?

прибирання у ванній

Причини появи вапняного нальоту

При постійному контакті поверхні з рідиною утворюється водяний камінь або вапняний наліт. Це відбувається на будь-якій поверхні, але оскільки у ванній кімнаті сантехнічні прилади використовуються постійно, інтенсивність забруднення тут набагато вища, ніж, наприклад, на кухні.

наліт у ванній

Такий наліт виникає через склад води. Наприклад, надлишок солей магнію та кальцію призводить до появи більш серйозних забруднень. А якщо у воді підвищений вміст заліза, то це спричинить те, що емаль пожовкне.

Також більш серйозні забруднення у ванній кімнаті пояснюються поєднанням води та мила. Через мильну складову наліт ущільнюється, а згодом і зовсім перетворюється на тверді кам'яні відкладення. Просто водою такі утворення видалити неможливо.

вапняний наліт

вапняний наліт у ванній фото

вапняний наліт у ванній на змішувачі

вапняний наліт на ванні

Як зрозуміти, що з'явився вапняний наліт:

 1. На поверхнях є сірі та жовті розлучення;
 2. Забруднення не видаляються просто водою;
 3. На дотик поверхня стає шорсткою.

Забираємо наліт підручними засобами

Сода, оцет, білизна та засіб для миття посуду є у кожному будинку. І кожен із цих складів надасть вам неоціненну послугу у боротьбі з вапняним нальотом. Переваги подібних засобів – низька вартість та доступність. А ось недолік у тому, що безграмотне їх застосування безнадійно зіпсує вашу ванну.

вапняний наліт у ванній

Сода та оцет

При змішуванні соди та оцту відбувається хімічна реакція, внаслідок якої виділяється вуглекислий газ, сіль та вода. Соду та оцет застосовують для чищення емальованих поверхонь і поодинці, і в тандемі. В останньому випадку очищення виходить ефективнішим.

сода оцет

Порядок дій:

 • Поверхня ванни споліскують водою.
 • Обробляють содою. Краще робити це м'якими рухами, без надмірного тиску, оскільки абразивні частинки, навіть дрібні, можуть зашкодити структуру емалі. Кашку з соди залишають на стінках ванни на 2-3 години.
 • Оцет розбризкують над шаром соди. Кількість оцтової есенції має бути достатньою, щоб почалася хімічна реакція по всій площі ванни. Якщо чистка відбудеться тільки “місцями”, після змивання ці острівці будуть помітні.
 • Коли реакція соди та оцту завершиться, масу розтирають на всій поверхні ванни, наліт розм'якшується і потім легко змивається водою.

Більш активний засіб – суміш харчової та кальцинованої соди з оцтом. Такий склад буде агресивнішим і при необережному використанні може роз'їсти емаль. Тому, змішавши два види соди в рівних кількостях і нанісши суміш на стінки ванни, оцет розбризкують через 30-40 хвилин.

сода та оцет

Засіб для миття посуду

Це дуже щадний засіб застосовується лише в тих випадках, коли наліт тільки-но з'явився. Склад за допомогою губки наносять на попередньо змочені поверхні. Щоб почався процес очищення, залишають засіб на півгодини, а потім змивають водою.

засіб для миття посуду

Для підвищення ефективності стінки ванни можна попередньо розпарити, сполоснувши їх гарячою водою.

Лимонна кислота

Це, справді, універсальний засіб, оскільки його можна використовувати для різних поверхонь, навіть акрилових. Щоправда у разі обробки акрилу не чекайте швидких результатів, доведеться чистити кілька разів.

Перш ніж приступати до чищення, запасіться необхідною кількістю лимонної кислоти. Зазвичай на обробку ванни потрібно три пакети.

лимонна кислота

Алгоритм дій:

 1. Пакет лимонної кислоти розводимо у двох склянках води. Крупинки мають повністю розчинитися.
 2. Отриманий наносимо на стінки ванни.
 3. Через 20 хвилин наносимо повторно. Перший шар не змиваємо. І після першого і після другого нанесення ретельно розтираємо губкою.
 4. Якщо помічаємо, що плями ще залишилися (це можливо тільки у випадку із застарілими забрудненнями), то процедуру повторюємо.
 5. Змиваємо лимонну суміш прохолодною водою.

Для очищення акрилової ванни діємо так:

 1. Перед використанням лимонної кислоти максимально наповнюємо ванну (раковину) водою.
 2. Висипаємо вміст пакета у ванну та залишаємо на 12 годин.
 3. Зливаємо воду, стінки промиваємо водою.

чищення ванни до та після

Білизна

Це один із найагресивніших складів, тому користуватися ним слід з особливою обережністю. Застосовується засіб виключно для чавунних ванн із емальованим покриттям. Засіб перед використанням краще розбавити водою.

білизна

Щоб зробити обробку ефективнішою, додайте такі засоби: 1 столова ложка білизни, 2 столові ложки оцту, пральний порошок у довільній кількості. Після цього в суміш додають трохи води, щоб вийшла кашка. Отриманий склад наносять на забруднені місця за допомогою гумового шпателя. У жодному разі не беріть металеві інструменти, тому що ви ризикуєте пошкодити емаль на поверхні ванни. Склад залишається на 15 хвилин, а потім відтирається за допомогою жорсткої губки.

чищення ванни

Нашатирний спирт

І цей засіб не використовують самостійно, потрібно змішати з водою в однакових пропорціях. Спочатку отриманою сумішшю обробляють плями вапняного нальоту, а потім для посилення ефекту місця особливих забруднень накривають змоченими у водяному розчині спирту серветками. Час впливу залежить від рівня забруднення, зазвичай це 30-60 хвилин. Потім поверхню обробляють губкою. Не забувайте, що нашатир відрізняється неприємним їдким запахом, тому використовувати його краще в приміщенні, що добре провітрюється.

аміак

Оцет

Оцет – це ідеальний засіб для видалення вапняних відкладень із хромованих поверхонь. Оцтову есенцію змішуємо з водою в рівних пропорціях, змочуємо в складі м'яку ганчірочку і накриваємо забруднену ділянку. Якщо хромовані елементи демонтуються, їх можна занурити в суміш оцту і води приблизно на 30 хвилин.

оцет

Після процедури залишки суміші ретельно змиваємо прохолодною водою.

Перекис водню та сода

Соду і перекис змішують у пропорції 1:2 (соди менше ніж перекису), і в результаті виходить в'язка субстанція. Її завдають на забруднені ділянки, залишають приблизно на годину і потім змивають.

сода та перекис водню

Спеціальні засоби

Якщо наліт застарілий, або склад води такий, що на поверхні ванни та раковини постійно утворюється новий вапняний шар, краще віддати перевагу спеціальним хімічним складам. Ось лише деякі, найефективніші.

 • LOC – улюблений багатьма засіб від компанії Amway. Головним компонентом, що діє, є лимонна кислота. Застосовується для чищення ванн із різних матеріалів, відрізняється високою ефективністю.
 • Cillit Bang. У складі цього засобу є щавлева кислота. Оскільки вона діє дуже агресивно, препарат не рекомендується для обробки кам'яних, латунних, мідних і оцинкованих виробів.
 • Ecover – ще один препарат, головною речовиною якого є лимонна кислота. Його використовують для чищення будь-яких сантехнічних приладів. Навіть на темній плитці він не залишає розлучень.
 • Акрілан. Якщо вам потрібно прибрати вапняний наліт з кераміки, акрилу, емальованої поверхні, цей склад надасть неоціненну послугу.
 • Comet-спрей чудово впорається з нальотом на емальованих поверхнях, а ось для каменю, на жаль, не підійде.

LOC

Cillit Bang

Ecover

Comet

З обережністю слід використовувати засоби, у складі яких є такі речовини:

 1. Кислоти. Їх не рекомендується використовувати для чищення хромованих поверхонь. Також для змішувачів згубні абразивні частки.
 2. Якщо у складі є неорганічні кислоти, такі засоби «протипоказані» для акрилових поверхонь.
 3. Склади із щавлевою кислотою рекомендують використовувати якомога рідше і тільки для усунення застарілих плям.
 4. З обережністю застосовувати склади, що містять хлор.

прибирання ванни

І ще одна важлива порада: у жодному разі не застосовуйте для чищення ванн та інших сантехнічних приладів металеві щітки.

Профілактика появи вапняного нальоту

Як кажуть лікарі, хворобу легше запобігти, ніж потім лікувати. Те саме і щодо вапняного нальоту: простіше звести до мінімуму ризик його появи, ніж потім витрачати час, сили та кошти на порятунок від нього.

видалення нальоту до та після

Так як вапняний наліт утворюється в результаті висихання води, візьміть за правило, щоразу після прийняття душу витирати насухо ванну, кахель і змішувач. Якщо для вас цей процес занадто трудомісткий, і на нього не вистачає часу, то підберіть потрібний засіб, щоб не допускати появи застарілих вапняних плям.

протерти ванну

Як профілактика можна регулярно обробляти ванну засобом для миття скла, у складі якого є нашатирний спирт. Засіб нанесіть на ванну, зачекайте 20 хвилин, а потім змийте. Таке чищення не потрібно робити щодня, достатньо одного разу на тиждень, або в 3-5 днів, залежно від того, з якою інтенсивністю експлуатується ванна кімната, а також від складу води.

чиста ванна

Чиста ванна кімната – це не лише красиво. Це ще й запорука вашого здоров'я та здоров'я ваших близьких. Як видно, існує достатньо способів позбутися вапняного нальоту на ванні, кахлі або змішувачі. Головне, не залишати розв'язання проблеми на потім. Чим раніше ви приступите до чищення, тим більша ймовірність, що вам вдасться обійтися менш агресивними складами.

Відео: як легко видалити вапняний наліт

WowCracy
Додати коментар