Способи та засоби позбавлення від тарганів

Навіть у ідеально чистому приміщенні можуть з'явитися таргани. Вони здатні розмножуватися у приватних та багатоповерхових будинках, офісах, готелях, складських приміщеннях, заводських побутівках. Роздолля для них – продуктові магазини та підприємства громадського харчування. Усім корисно знати, як позбутися тарганів, якщо вони випадково потрапили до будинку з речами, на одязі, прийшли від сусідів чи з підвального приміщення, сміттєпроводу. У домашніх умовах боротьбу з комахами краще вести разом із сусідами, усім під'їздом. На підприємствах, місцях загального користування обробку замовляють спеціалістам.

тарган малюнок

Хто такі прусаки

Перш, ніж дізнаватися, як позбавляються прусаків, варто мати уявлення про комах. На землі існує близько 400 видів тарганів. У квартирах і будинках частіше мешкають руді, прізвисько прусак комахи отримали після війни з Наполеоном. Цей різновид сімейства тарганових військ завезли з Пруссії. Після всіх тарганів стали називати прусаками, хоча у видів багато відмінностей. Опис найпоширеніших на території Євразії дано нижче.

намальований тарган

Руді

Прусак – це дуже рухливий тарган коричнево-рудого забарвлення з витягнутим тілом завдовжки до 1,5 см, довгими вусиками.

Зверніть увагу! У прозорих личинок також є вусики, вони добре орієнтуються в просторі, ховаються від можливої небезпеки.

засіб від тарганів

Самки завжди більші, ширші за самців, відкладають плодовий мішок (до 30 яєць). Самка скидає приплід, коли личинки починають прогризати захисну оболонку. За життя особин робить до 12 кладок.

Чорні

Великі чорні або темно-сірі комахи досягають 2,5 см, вони випромінюють неприємний запах, селяться у сміттєпроводах, колекторах, підвалах. Самка за життя відкладає до 20 плодових мішків по 10-12 личинок. Чорні таргани не селяться вище 6-го поверху, на них страждають лише мешканці п'ятиповерхівок та нижніх поверхів висоток. Менш рухливі своїх рудих побратимів, живучі, після деформації гинуть не завжди, яйця розвиваються в самці, позбавленої лапок, голови.

засіб від тарганів фото

Білі

Під час вилуплення личинки білі, майже прозорі. Потім набувають характерного забарвлення. Білими бувають молоді таргани, коли скидають старий панцир. Новий хітін темніє поступово. Забарвлення комахи здатні втрачати від деяких хімічних препаратів.

паста від тарганів

Таргани теплолюбні, з настанням холодів перебираються ближче до жител. Для існування, розмноження вони завжди знаходять все необхідне: воду та їжу. Це нічні тварини. Вдень з'являються, коли недостатньо їжі, виходять на полювання.

Додаткова інформація: комахи харчуються не тільки рослинними залишками. Вони поїдають шпалерний клей, що містить крохмаль, книжкові палітурки. Таргани поїдають частинки епідермісу, що відлущився, здатні згризати шкіру зі сплячих. Злизують слину, слізну рідину. Обгризають шкіру біля вій. Особливо часто нападають на дітей.

спрей від тарганів

Таргани – переносники небезпечних інфекційних захворювань, що викликають алергічні реакції. Винищити комах, що паразитують, складно, вони адаптуються до будь-яких умов, не втрачають здатності до розмноження, при необхідності змінюють підлогу.

Як позбутися тарганів

Помічено, що прусаків позбутися складніше, ніж чорних родичів. Винищувати шкідників можна у різний спосіб: хімічними, термічними, механічними. Покупні препарати, не такі ефективні, як обробка санепідстанцій. Найбезпечніші народні методи. Як позбутися тарганів в домашніх умовах самостійно, без залучення спеціальних організацій варто розглянути докладніше.

дезінсекція квартири

В будинку

Позбутися настирливих шкідників можна взимку. Будинок необхідно вистудити, таргани гинуть при -5 ° С протягом двох або трьох днів. Надворі має бути -10°С.

Зверніть увагу! Температурне винищення проводиться у будинках, де немає водяного опалення. З дому прибирають рослини, тварин. Виносять побутову техніку, для якої не передбачено заморожування.

заморозка квартири

Виморожуванням навчилися винищувати рудих тарганів. Прусак виявився живучим чорного таргана.

Коли немає можливості використовувати термічний спосіб, щоб знищити шкідників, вдаються до промислових отрут, побутових засобів, описаних у наступному розділі.

заморожування

В квартирі

Прогнати комах можна лише після професійної дезінфекції всього будинку. Проводиться гаряче обкурювання місць загального користування дієвими препаратами, що не продаються у магазинах. Як же позбутися тарганів в одній квартирі назавжди: зробити її недоступною для шкідників, що мігрують. Але все одно комахи можуть потрапити ззовні:

 • на сумках;
 • одязі;
 • взуття;
 • із продуктами;
 • речами;
 • меблями.

дезінфекція квартири

Дрібних тарганчиків можуть випадково прихопити гості, діти з вулиці чи зі школи, домашні тварини. Коли квартира заражена, важливо вживати заходів за перших ознак прусаків: чорних слідів життєдіяльності. М'які грудочки з'являються біля джерел води на кухні.

дезінсекція кухні

Для боротьби використовують гелі, крейди, пастки, спреї, порошки, приманки. Інсектициди бувають:

 • задушливої дії, коли шкідники гинуть відразу;
 • кишкові, комахи не можуть харчуватися, пити, гинуть від голоду та зневоднення.

отрута для тарганів

Пастки є невеликими будиночками, всередині яких знаходиться приманка.

Важливо! Китайські моделі з вузькими ходами розраховані тільки на прусаків, чорні таргани до них забратися не можуть.

пастка

Дрібницями окреслюють плінтуси, шафи з профілактичною метою. Гелі застосовують у місцях масового скупчення тарганових.

Від отрут гинуть тільки дорослі комахи, обробку доводиться проводити повторно, коли підростуть личинки.

крейда від тарганів

Народні методи знищення тарганів борною кислотою, нашатир при масовому розмноженні комах не діють. Сухий порошок борної кислоти таргани злизують, коли п'ють. Нашатир дорослих особин відлякує.

Борна кислота

Зверніть увагу! Для обробки краще використовувати різні склади, у шкідників виробляється імунітет до промислових отрут.

У продуктовому магазині

Труїти тарганів самостійно в магазині, де є продукти харчування небезпечно. Отруту на лапках комахи перенесуть на продукти. У продуктових точках встановлюють пастки, з них не вибратися, користуються ароматизаторами, що відлякують. Використовують нашатир при збиранні приміщень. Коли тарганів багато, застосовується професійне цькування. Спеціальними препаратами, що розпорошуються в гарячому вигляді, знищують дорослих особин, личинки, яйця.

аерозолі від тарганів

Найефективніші способи вигнання тарганів

Боротися краще за інсектициди кишкової дії. Хороший метод – аерозольна обробка, що допомагає проти дорослих особин.

раптор

За відгуками користувачів складено рейтинг дієвих засобів для боротьби зі шкідниками:

 1. Паста “Глобал” наноситься горошинами біля джерел вологи. Препарат малотоксичний, тривалої дії. Через 2 тижні населення гине.
 2. «Регент» – інсектицид кишкової дії, що випускається в ампулах, порошком. Немає запаху, не залишає слідів. Мінуси:
 • токсичний для домашніх вихованців, малюків;
 • діє недовго.
 1. Get ефективний проти багатьох домашніх комах. Випускається у флаконах. Малотоксичний, не пахне, не забруднює плінтуса, стіни. Препарат тривалої дії.
 2. Дохлокс-гель в шприці зручно наносити. Швидко знищує дорослі особини, таргани задихаються, вибігають вмирати на відкритий простір. Їх легко збирати. Засіб малотоксичний. Мінус – при тривалому використанні малоефективний, шкідники звикають до препарату.
 3. “Дихлофос” вбиває дорослих комах, личинки, яйця. Препарат ефективний, але із неприємним запахом, токсичний. При виборі цього кошти враховують можливість ізоляції домочадців, провітрювання приміщення.

глобал

регент

геть

дохлокс

Додаткова інформація: ефективно залишати на ніч свіжі часточки лимона, комахи не люблять запаху жовтого цитрусу. Відлякує прусаків аромат горщикової герані, листочки висушують, розкладають у місцях можливої появи тарганів.

Чи можна назавжди позбутися тарганів

Обробка житла не врятує від нової навали комах. Людство не придумало, як позбутися тарганів назавжди. Щоб таргани при випадковому попаданні в житло або магазин, потрібно дотримуватися деяких умов:

 • знищувати комах за перших ознак їх появи – чорних точках на стінах, предметах інтер'єру, обладнанні;
 • ізолювати доступ до кормової бази, джерел вологи, у житло це зробити можна, у магазині – проблематично;
 • у профілактичних цілях встановлюють пастки у важкодоступних місцях, розкладають приманки кишкової дії;
 • на вентиляційні канали встановити сітки, щоб прусаки, що мігрують від сусідів або з підвалу, не потрапили до приміщення;
 • усувають щілини у плінтусах, стінах.

обробка меблів

обробка плінтусів

обробка від комах

дезінсекція будинку

Зверніть увагу! Для зберігання хліба, насолод рекомендується використовувати ємності з кришкою. Сміттєзбірники вибирають ті, що закриваються.

Ризик появи знижується в місцях, де регулярно проводиться вологе прибирання, своєчасно забираються залишки їжі, крихти. У ванній насухо протирають сантехніку, навіть конденсат, що скупчився після прийому ванних, бажано відразу витирати насухо.

ВІДЕО: Як позбутися тарганів у квартирі назавжди.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар