Способи позбавлення цвілі в підвалі

Роки еволюції на планеті не минули даремно, людина навчилася боротися з багатьма бактеріями, які завдають йому незручності. Однак один вид залишився до наших часів, і подолати його не так просто. Це пліснява.

Грибок у підвалі

Що таке пліснява: небезпека для людини і де і як може з'явитися

Цвіль є гриб з мікроскопічною будовою, так визначають його значення біологи. Цей мікроорганізм живе з нами усюди, його можна побачити неозброєним поглядом. Найчастіше на продуктах, що зіпсувалися. Якщо розглядати ці грибки на стінах, то вони можуть проявитися як жовто-чорно-зелена пляма на стінах, на підлозі.

пліснява

Основна функція цього гриба в тому, щоб колонізувати якомога більшу площу. Але, будучи таким мікроскопічним, він становить велику загрозу для людини.

позбутися цвілі

При виявленні цвілі необхідно якнайшвидше почати позбавлятися від нього. Небезпека для людини цей гриб може представляти в тому випадку, якщо вона потрапить до організму. Гнилі продукти ми викидаємо, а з пліснявою на стінах та у підполі боремося всіма можливими методами. Тому що якщо цей мікроорганізм потрапить у тіло людини через його дихальні шляхи, він здатний вплинути на імунітет і навіть стати провокатором виникнення хвороб дихальних шляхів, у тому числі, астм.

Цвіль негативна

Цвіль, що виникла у приміщеннях, піддає матеріали процесам гниття. У нежитлових будинках процес може вразити всю площу. Не тільки дерево піддається грибку, а й бетон, метал.

Не чіпайте плісняву

Грибок може утворюватися на різних поверхнях:

 • На дерев'яній підлозі колір грибка буде бурим чи білим. Цей вид називають грибком гниття.
 • На бетонних чи кам'яних стінах колір грибкової колонії буде або бурим, або зеленим, або чорним. Це цвілевий грибок.
 • Синьо. Цьому виду схильні до заміських будинків або котеджів.

Найкращий спосіб не допустити наявність цвілі та можливих захворювань – це зайнятися профілактикою.

поява цвілі

Пошук цвілі

Якщо у вас з'явилися плями на підлозі, варто звернути увагу на стан каналізації. Усуньте причину, якщо вони є, щоб не допускати підвищення вологості та створення сприятливих умов розвитку грибка.

чорної цвілі

У разі справності каналізаційних труб і всієї системи водовідведення звертайте увагу на стан дощок підлоги. Приділіть увагу якості гідроізоляції, чи вона не порушена. Під підлогою погана вентиляція і при попаданні туди вологи створюється благотворне середовище утворення та поширення плісняви за площею підлоги.

видаляйте плісняву

Де можна помітити плісняву:

 • У підвалі;
 • У підполі;
 • У льоху.

Саме ці місця більше схильні до сприятливого клімату для цього виду грибка. До того ж, вона має специфічний аромат.

Застосування протигрибкових засобів

Профілактика

Щоб не витрачати сили та гроші на порятунок від небажаного «гостя», краще дотримуватись правил профілактики і не допустити його появи.

льох

Методи, що дозволяють убезпечити себе та майно:

 1. Найпростіший, найбезпечніший і найдешевший – провітрювання. Якщо це льох чи підвал – залишайте відчиненими двері на кілька годин вдень.
 2. З контролем вологості в підвальних приміщеннях добре справляється гашене вапно. Її можна насипати на підлогу або розставити в ємностях на периметрі підлоги.
 3. Розмістіть у банках або на полицях у льоху білий мох. Не забувайте його періодично змінювати.
 4. Прекрасним засобом у профілактиці з пліснявою, особливо в холодну пору року, є печіння сірки. Випари запобігають розмноженню спор грибка.

підвал

Найзручніше займатися профілактикою або рятуванням від цвілі в приватному будинку. Якщо подібна ситуація виникла у багатоповерховій будівлі, вирішити проблему буде складніше через більшу площу підвального приміщення.

Видаліть плісняву

Профілактику рекомендовано проводити по всій площі підвалу, а не локально у місці появи. Неозброєним поглядом помітити, де можлива поява грибка або де він уже почав зароджуватись, неможливо.

Способи рятування від цвілі в підвалі

Для того щоб боротьба з проблемою була виправданою і не повторювалася щоразу, варто усунути причину появи цвілі.

нтигрибкові препарати

Після того, як ви визначили, що пліснява розвинулася саме в підполі будинку, робіть певні кроки по рятуванню від неї.

 1. Дезінфекція стан не буде ефективною, якщо суперечки грибка залишаться у землі. Тому боротьбу зі шкідником почніть зі зняття верхнього шару ґрунту.
 2. Після виконання першого пункту засипте підлогу. Для цього використовуйте глину, вапно або щебінь.
 3. Зверху укладаємо лаги.
 4. Настилаємо дерев'яну підлогу.

Всі виконані пункти забезпечать якісну вентиляцію, яка допомагає позбутися шкідника.

від вогкості

від плісняви

антицвіль

позбавитися лпесени

До того ж, боротьбу можна здійснювати хімічними чи народними засобами. Боротьба з колоніями грибка народними засобами ефективна, але на початкових етапах і невеликій площі.
Основні засоби для боротьби з пліснявою:

 • Сірчана шашка
 • Препарати із хлором
 • Купорос: мідний чи залізний
 • Розчин для обробки деревини
 • Пальник.

Порада. Важливо дотримуватись техніки безпеки при використанні кожного із способів боротьби з грибком.

Купорос

Якщо вибираєте сірчану шашку, подбайте про те, щоб приміщення було герметичним. Закрийте усі щілини. Зверніть увагу, що сірка становить небезпеку для людей та тварин. Процес роботи з шашкою відбувається в такій послідовності: готуємо залізний таз, поміщаємо в нього шашку, підпалюємо ґнот і негайно залишаємо приміщення. Важливо герметично зачинити за собою двері.
Найвідомішою та найдоступнішою речовиною є «Білізна».

Білизна три в одному

Для початку роботи приготуйте концентрований розчин та обробіть ним всю поверхню. Ефективність методу дорівнює ефективності із застосуванням сірчаної шашки. Важливо підготовчий етап розчину розпочати зі своєї безпеки: запасіться респіратором, захисним одягом та щільними гумовими рукавичками.

засоби для видалення плісняви

Для методу з купоросом потрібно: купорос, глина, гаряча вода. В одному літрі гарячої води розводимо всі інгредієнти та обробляємо площу. Важливо за місяць повторити процес обробки.

регулярність обробки підвалу

Перед тим, як обробити дерево, можна скористатися спеціальним розчином. У складі розчину повинні бути: хлористий цинк, натрій фтористий, кремній і кремнефтористий натрій. Процес приготування простий: усі хімічні засоби розчиняємо у гарячій воді та обприскуємо дерев'яні поверхні. З цих хімічних засобів можна самостійно зробити пасту, якою можна обробити вже уражені місця на дерев'яній підлозі.

рятування від цвілі

Пальником обробляють вже уражені місця. Метод ефективний, але його ефективність знижується у разі, якщо не знищено джерело появи цвілі.

Грибок

Зверніть увагу на те, що кожен захід є ефективним. Не забувайте бути обережними при роботі з народними або хімічними засобами. Не варто пускати на самоплив процес ураження грибком, сам собою він не проходить.

поява плісняви

Якщо один метод не допомагає ефективно вбити грибок, скористайтесь іншим. Якщо нічого не робити, збитки, завдані приміщенню та здоров'ю, можуть бути значними.

без цвілі

Відео: як позбутися плісняви у підвалі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар