Способи очищення пральної машини від плісняви

З появою в будинку пральної машини у господарів значно зменшилася кількість турбот із чищенням одягу. Але одного разу, відкриваючи дверцята для завантаження прання, ви відчуєте дивний запах вогкості. При детальному огляді швидше за все на гумовому ущільнювачі виявиться пліснява. А випраний одяг пронизаний дивною затхлістю. Особливо якщо ви не маєте спеціального кошика для зберігання речей перед пранням, а скидаєте все у пральний барабан.

пліснява в пральній машині

Чим є пліснява

Цвіль підступна тим, що проявляється спершу в непомітних та важкодоступних місцях. Її виявляють, коли з'являється ціла колонія грибків і поширюється характерний запах затхлості.

пліснява в пральній машині фото

Цвіль – це мікроскопічний грибок, який швидко розмножується за двох умов:

 • цукор як складова вуглеводна частина більшості продуктів харчування;
 • вологість, як основне середовище проживання та розвитку для грибка та його суперечка.

пліснява в пральній машині на гумці

Цвіль важко вивести за один раз. Можна зчистити верхній шар грибної колонії, але суперечки все одно залишаються у структурі матеріалу та проростають заново.

пліснява в пральній машинці

Чому вона є небезпечною

Якщо ви знайшли темні плями на пральній машині, ви знаходитесь в зоні ризику для здоров'я всіх членів сім'ї.

цвіль у пральні

Спори грибка, перебуваючи у відкритому просторі, не надають згубного впливу на людину. Потрапляючи в закрите приміщення, наприклад, ванну кімнату, де зазвичай знаходиться пральна цвіль починає регулярно проникати в організм людини. Так як пліснява розмножується швидко у вологому середовищі, то кількість грибкових спор, що виявляються на шкірі, слизової та в дихальних шляхах людини обчислюються мільярдами.

грибок у пральній машині

Особливо небезпечні мікотоксини, які цвіль виробляє у великих кількостях. Вони сприяють зниженню імунітету у дітей та людей похилого віку, згубно впливають на здоров'я свійських тварин, викликають часті застудні захворювання у домочадців. У будинку, де мешкає грибок регулярно, відбуваються запалення слизової оболонки, наприклад, кон'юнктивіт, молочниця, стоматит. Загострюються проблеми у людей, схильних до алергічних реакцій. Справа може дійти до астми, екземи та інших серйозних, важко виліковних захворювань.

пліснява в барабані

Цвіль – потужний алерген, який може існувати і розмножуватися всередині людини або домашньої тварини, постійно отруюючи організм господаря своїми токсинами.

пральна машина з пліснявою

Які причини появи цвілі в пральній машині

Цвіль у пральній машині з'являється з низки причин:

 1. Якщо прати постійно в ощадливому режимі короткого прання на середніх і низьких температурах до 60 градусів. У такому разі відсутня належна дезінфекція робочого барабана та агрегату загалом.
 2. Якщо ігнорувати очищення пральної машини від накипу. Яка б чудова і дорога не була у вас техніка, в ній накопичуються з часом волога та залишки засобів для чищення.
 3. Якщо зловживати недорогими ополіскувачами. Вони залишають на стінках пральної машини наліт зі слизу, в якому чудово почуваються грибкові колонії.
 4. Якщо використати дешеві порошки без відбілювання. У такому випадку у суміші відсутні хімічні активні компоненти, які пригнічують життєдіяльність плісняви.

температура та режими прання

тен пральної машини

порошок для пральної машини

режими прання

Як прибрати плісняву з пральної машини народними способами

Грибкова пліснява в пральній машині не любить:

 • хімічні кислоти, які руйнують структуру грибка та його суперечки;
 • високу температуру, за якої пригнічується життєдіяльність плісняви;
 • сухий простір, у якому неможливе існування та розмноження грибкового організму.

чищення пральної машини

Наші бабусі знали як позбутися плісняви у пральній машині. Після використання народних очищувальних засобів рекомендується додатково використовувати хімічні засоби, щоб закріпити ефект і позбавитися грибка назавжди:

 1. Оцтова кислота. Рясно промокніть засобом проживання цвілі, особливо важкодоступні ділянки, стики та шви. Після 5-7 хвилин починайте акуратно зчищати грибок щіткою. Промийте чистою водою. Можна додатково очистити содою. Після цього промийте знову чистою водою. Допомагає, якщо півсклянки 9% оцтової кислоти залити у відсік для прального порошку та запустити холосте прання на високій температурі.
 2. Сода допоможе почистити пральну машину від чорної плісняви. Розведіть її з водою до консистенції кашки та обробляйте деталі пральної машини за допомогою губки. Потім промийте чистою водою.
 3. Лимонна кислота позбавляє пральну машину не лише від колонії мікроорганізмів, а й від накипу на деталях. Якщо у вас кристалічний порошок, засипте його у приймач для прального порошку. Розведена водою лимонна кислота заливається у барабан. Потім запустіть машинку на тривале прання при високій температурі, щоб прибрати залишки кислоти.
 4. Обробіть уражені пліснявою місця розведеними у 10 літрах води 100 гр мідного купоросу. Це особливо дієвий метод для плісняви, що недавно з'явилася. Після обробки такою сумішшю грибок зникає назавжди. В іншому випадку процедуру рекомендується повторити.
 5. Іноді допомагають камфорні кульки, розкладені прямо в барабані пральної машини. Це чудова профілактика проти появи шкідливих мікроорганізмів, яку можна проводити між пранням.
 6. Масло чайного дерева. Це чудовий антисептик, який знезаражує та не дає грибку розвиватися. Додайте в пульверизатор чайну ложку засобу, розбризкайте суміш усередині пральної машини та у ванній кімнаті. Перед використанням техніки бажано включити прання на холостий режим, щоб олію вивести з внутрішніх поверхонь.

оцтова кислота

сода

лимонна кислота

мідний купорос

Видалення цвілі за допомогою спеціальних засобів

Що робити, якщо з'явилася пліснява на гумці пральної машини? Засоби для чищення набагато ефективніші за домашніх, оскільки позбавляють цвілі швидко і, як правило, назавжди.

цвіль на манжеті

Оскільки часто грибок невидимий, рекомендується як профілактика продовжувати обробляти уражені ділянки кожні 2-3 дні протягом кількох тижнів:

 1. Доместос. Як всякий засіб, що містить хлор, він пригнічує життєдіяльність грибка, знищує його суперечки.
 2. “Туалетне каченя” та інші засоби для чищення сантехніки. Вони пристосовані для боротьби з різними шкідливими мікроорганізмами та знищують неприємні запахи пральних машин. Обробіть деталі техніки засобом, особливо приділяйте увагу швам та гумовій манжеті. Потім запустіть холосте прання.
 3. Чудово можна видалити грибок, бруд і накип звичайна “Білізна”. Залийте в контейнер для засобу для чищення літр білизни. Запустіть прання та повторіть процедуру з чистою водою.

білизна

Як прибрати запах плісняви

Важливо зберігати режим сухості у пральній машині та не допустити виникнення вологих ділянок. Між праннями зберігайте в барабані мішечок із сумішшю із солі та товченого активованого вугілля. Це вбере всі сторонні запахи. Пральна машина буде вам вдячна.

сіль та вугілля

Профілактичні рекомендації

Що робити, щоб колонії плісняви не повернулися до вашої пральної машини? Дотримуйтесь простих правил і ви назавжди позбавитеся грибкової неприємності:

 • витирайте насухо всі деталі пральної машини після використання;
 • очищайте контейнер для порошку від залишків та видаляйте вологу;
 • не залишайте в барабані вологу білизну, як тільки побачите чорний наліт, одразу дійте;
 • якщо ви віддаєте перевагу режиму “швидкого прання”, раз на місяць для профілактики запускайте машину на тривалий цикл з високими температурами;
 • раз на півроку очищайте машинку від накипу та грибкових спор за допомогою лимонної кислоти, соди чи оцту;
 • не частуйте з використанням недорогих кондиціонерів та ополіскувачів для білизни, які залишають на стінках агрегату вологий слиз;
 • перевіряйте стан фільтра, шлангів та труб, де можуть накопичуватися пліснява та грибок. Гумка – найбільш вразливе місце.

чищення барабана пральної машини

чистка лотка пральної машини

оцет для пральної машини

гумка в пральній машині

Поява плісняви в пральній машині можна виправити. Введіть за правило регулярно перевіряти стан пральної машини і не допускайте повторної появи грибка.

чиста пральна машина

Відео: як почистити пральну машину від плісняви

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар