Способи очищення посуду з нержавіючої сталі

Посуд з нержавіючої сталі – практичний, довговічний і недешевий. Такі вироби є десятиліттями, але від утворення на поверхні нагару не застраховані. Особливо це явище є актуальним при частому використанні.

посуд з нержавіючої сталі пригорає

Як почистити нержавіючу сталь, види засобів для цього і багато іншого розглянемо по порядку далі в статті.

Основні правила чищення посуду з нержавіючої сталі

Існують певні правила. Знаючи їх, питань на кшталт як почистити посуд не виникне. Розглянемо основні правила:

 • регулярне чищення посуду допоможе зберегти його первісний вигляд;
 • використовуйте сучасні миючі засоби, не забуваючи змивати їх проточною водою;
 • нержавіючу сталь не варто мити в посудомийній машині, краще скористатися ручним методом, а допоміжні засоби: м'яка губка і миючий засіб;
 • витирайте сухою ганчіркою посуд після миття, так можна уникнути потік;
 • протирання здійснюється точковими рухами (вимокування), але не круговими;
 • повернути колишній блиск можна, скориставшись картоплею, що розрізає навпіл.

правила чищення посуду

Категорично не рекомендується використовувати абразивні засоби, скребки і жорсткі губки.

Що робити не можна

З рекомендаціями щодо правильного чищення посуду розібралися, саме час перейти до порад, чого робити не рекомендується. Уважно ознайомтеся з поданими нижче порадами:

Скребки

Це головний ворог для каструль. У спробах позбутися нагару, що особливо в'ївся, ідея використовувати металеві скребки може здатися непоганою, але це помилка. Адже разом із нагаром можна буквально зіскребти частину поверхні, відновити яку вже не вдасться.

скребки використовувати не можна

Порошки та абразивні матеріали

Аналогічний ефект мають і порошкові засоби, тверді губки, з шорсткою поверхнею.

абразивні засоби для чищення каструль

Агресивні лужні або кислотовмісні склади

Шкоди такі засоби можуть і не завдати, але грати в рулетку далеко не завжди правильно.

Примітка! Найкраще використовувати м'які губки та миючі засоби у вигляді гелю.

м'які губки для чищення посуду

Як почистити внутрішню поверхню каструлі з нержавіючої сталі від нагару

При готуванні нагар може утворюватися не тільки зовні, але і всередині каструлі. І якщо зовнішнє забруднення здебільшого питання естетики, то внутрішня робить каструлю практично непридатною до подальшої експлуатації.

нагар усередині каструлі

Розглянемо найпопулярніші джерела проблеми із внутрішньою поверхнею посуду та шляхи їх усунення:

Пригоріла каша, про яку забули

Таке трапляється не рідко. Насамперед потрібно наповнити каструлю водою практично повністю і поставити на повільний вогонь. У міру закипання потрібно акуратно відшаровувати кашу від стінок.

каша пригоріла в каструлі

Коли твердих частинок не залишиться, злийте вміст, і користуючись народними засобами або миючими побутовими складами, завершіть чистку.

завершення чищення каструлі

Гар від картоплі

Варили картоплю, відволіклися, а згадавши побачили неприємну картину — внутрішня частина посуду з нержавіючої сталі стала повністю чорною. Тут забруднення усунути буде складніше. Але діяти треба за тим самим алгоритмом, що й у попередньому пункті.

гар від картоплі на каструлі

Сковорода з нержавіючої сталі пригоріла

На відміну від каструль, сковорідки можуть мати антипригарне покриття. Але це не може забезпечити на 100% захист від пригоряння. Якщо це трапилося, використовуйте рекомендації щодо очищення, представлені в першому пункті і не забудьте про миючий, який впорається з жиром.

Варіантів чомусь пригоряє посуд з нержавіючої сталі може бути багато. Але найголовніше не перестаратися у спробах її чищення та не пошкодити поверхню. Особливо якщо йдеться про сковороди з антипригарним покриттям.

сковорода з нержавіючої сталі пригоріла

Чищення зовнішньої поверхні від гару

Існують різні способи очистити зовнішню поверхню каструлі від нагару: народні методи, миючі та миючі речовини. Варіантів маса, але деякі з них особливо дієві у боротьбі з конкретними видами забруднень. Наприклад, якщо йдеться про жирні продукти, потрібно використовувати профільні миючі засоби.

очищення зовнішньої поверхні каструлі

Не секрет, що кип'ятіння здатне значно спростити процес. Залишки очищаються м'якими губками. Але є особливі типи забруднень. Наприклад, варення. Як із ними боротися розглянемо далі.

Особливості очищення в залежності від виду їжі, що пригоріла.

Нерідко не вдається встежити за кашею, супом, рагу … У всіх випадках результат буде приблизно однаковим – утворюються потіки, які згодом пригорають. Але найімовірніше, що втече молоко чи варення. Якщо в першому випадку проблем з усуненням потік не буде, то з варенням все складніше. Цукор у складі та інші речовини плавитимуться та в'їдатимуться у поверхню.

нагар від варення в каструлі

Як позбутися варення, що пригоріло, кілька методів:

 1. Яблучна шкірка досить ефективно справляється з цим завданням, оскільки містить кислоту. Очищення потрібно занурити у воду, а каструлю, що пригоріла із зовнішнього боку, поставити в ємність по-більше. Довести до кипіння і через 15-20 хвилин після цього вимкнути. Далі дайте тарі охолонути і добре потріть дерев'яною лопаткою. Так можна позбавитися основного забруднення.
 2. Такою дією має і сироватка. Купуйте кілька літрів речовини і не розбавляючи водою повторіть описану вище процедуру.

варення пригоріло на каструлі

Крім народних засобів, високу ефективність показують і спеціальні миючі засоби. Деякі справляються краще, інші менш хороші. Найкраще об'єктивно розглянути найдієвіші, щоб підібрати під свою ситуацію.

миючі засоби для каструль

Найкращі хімічні засоби

Існує умовний поділ засобів для чищення на побутові та професійні. Останні використовуються клінінговими компаніями, є ефективними, але дорогими. Для домашнього користування найкраще звернути увагу на доступні варіанти, які допоможуть подолати забруднення. В тому числі:

 • Amway (позиціонується як натуральний склад, абсолютно безпечний для людини);
 • «Містер Mycкyл»;
 • «Macтер Kлінep» (схожий за ефектом з попереднім засобом);
 • «Чистер» та інші.

амвей для чищення каструль

містер м'язів для каструль

майстер клінер для каструль

чистер для каструль

Звертайте увагу на вказівки, що залишилися виробником на упаковці. Профільні (для чищення нержавіючого посуду) покажуть продуктивніший результат.

Способи очищення народними методами

Безліч миючих засобів на ринку, здатних впоратися із проблемним забрудненням у вигляді нагару, доступні до придбання. Але не завжди є бажання чи можливість вирушати за покупками. У такому разі на допомогу прийдуть народні методи — перевірені на практиці поколіннями. Деякі з них настільки дієві, що не вимагають додаткової реклами. Розглянемо основні методи.

народні методи чищення каструль

Сіль

Цей продукт використовується не лише у кулінарії для приготування продуктів. З її допомогою можна позбутися нагару. Враховуючи низьку вартість солі та її наявність практично в кожному будинку, спробувати випробувати метод на практиці все ж таки варто. Виконуємо наступний алгоритм дій:

 1. наповнюємо каструлю водою, залишаємо для відкидання на кілька годин;
 2. якщо нагар зовні, тоді знадобиться більша ємність, в яку можна помістити забруднену каструлю з нержавіючої сталі і залити водою;
 3. злити воду, нанести шар солі на стінки (в ділянку нагару) трохи втираючи;
 4. через кілька годин змити сіль і відтерти нагар м'якою губкою.

очищення каструлі сіллю

Пропорція шару солі, якщо ви вирішили використати розчин, складають 1,5 кг на 5 л води. За допомогою розчину можна часом ефективніше впоратися із забрудненнями. Але метод передбачає кип'ятіння.

Лимонна кислота

Всім відомо, що від накипу в чайнику, іржі та інших типів забруднень можна позбутися, використовуючи лимонну кислоту. Її цілком можна назвати не тільки харчовою добавкою, а й засобом для чищення на всі випадки життя, а нагар не є винятком. Використовувати її досить просто:

 1. висипаємо пакетик лимонної кислоти у воду, розмішуючи, вливаємо в каструлю;
 2. ставимо посуд на газ, доводимо до кипіння;
 3. через 20 хвилин після закипання знімають із плити;
 4. не виливаючи вміст, даємо розчину охолонути;
 5. використовуючи губку і миючу усуваємо залишки нагару.

лимонна кислота для очищення каструль

Альтернативою порошку може бути сік лимона. Його можна нанести на поверхню, що пригоріла, і дати кислоті подіяти. Далі просто змиваємо, як і в описаному вище алгоритмі дій.

Сода та силікатний клей

Взаємодія соди та силікатного клею у правильних пропорціях сприяють усуненню навіть таких складних забруднень, як нагар. Для приготування складу знадобиться:

 • 100 г клею (можна використовувати ПВА, канцелярський, силікатний);
 • 5 літрів води (як основного розчинника для складу);
 • півпачки соди (звичайної, їдальні).

силікатний клей від нагару

Перераховані компоненти поєднуються, а ефект можна посилити додаванням миючого. Використовуючи містку тару, занурюємо в неї каструлю чи сковороду, яку потрібно очистити. а потім заливаємо заздалегідь приготованим розчином. Доводимо до кипіння та не знімаємо з вогню 20 хвилин. Даємо рідини охолонути. Нагар сходить при незначних зусиллях (використовуємо звичайну губку).

нагар після кип'ятіння

Метод кип'ятіння з оцтом та господарським милом

Простий, але дієвий метод передбачає процес кип'ятіння. Як активна діюча речовина, виступає господарське мило та оцет. Приготувати розчин досить просто: натираємо мило на тертці для швидшого розчинення у воді. Засипаємо в ємність з водою і додаємо оцет (200-300 г на 5 л). Розчином наповнюємо посуд, який потрібно відмити. Ставимо на вогонь і кип'ятимо 20-25 хвилин.

господарське мило для чищення нагару

оцет для чищення нагару

Зливаємо розчин, коли вода охолоне. Використовуючи миюче позбавляємося залишків нагару.

Яку побутову хімію можна використовувати

Використовувати миючі та чистячі засоби агресивної дії не варто. Найкраще звернутися до щадних складів, які точно не завдадуть шкоди посуду. Йдеться про побутові миючі. Наприклад, Білизна (на основі хлору) цілком здатна спростити завдання щодо очищення будь-яких забруднень.

Вказівки на етикетках миючих послужать підказкою при виборі побутової хімії.

Відео: як очистити каструлю з нержавіючої сталі від нагару

WowCracy
Додати коментар