Способи очищення одягу від лаку для нігтів залежно від тканини

Скільки разів по ходу нанесення манікюру лак для нігтів опинявся на одязі, незважаючи ні на що! Причому це стосується не лише жінок. Чоловікові отримати характерну мітку ще простіше – достатньо, щоб кохана забула про те, що в неї сохнуть нігті.

лак для нігтів перекинувся

Найчастіше забруднений одяг вирушає в брухт, хоча його цілком вдасться врятувати. Благо, давно відомо, чим і як можна випрати лак для нігтів з одягу. Особливо у нинішній «хімічний» час.

Що потрібно зробити перед видаленням

Якщо на тканину потрапила велика кількість лаку, перед виведенням плям необхідно провести підготовчі процедури. Це рекомендується робити у тому, щоб подальший процес видалення фарби відбувався ефективніше. Зазвичай у таких випадках роблять наступне:

 1. Промокнути пошкоджену ділянку ватним тампоном, паперовим рушником, мочалкою – всім, що має підвищений рівень гігроскопічності. Робити це потрібно обережно, не розтираючи пляму і не натискаючи на поверхню. Продовжувати доти, доки надлишки лаку не будуть прибрані.
 2. Гострим предметом, наприклад тонкою зубочисткою (можна спробувати зубну щітку, але обережно) розпушити структуру тканини, паралельно збираючи частинки лаку.
 3. Розстелити чисту білу бавовняну тканину (за відсутністю, згодиться той самий паперовий рушник) і покласти на неї одяг, забрудненою стороною вниз. Розпрямити тканину.

Підготовка до видалення плями від лаку

Як прибрати лак для нігтів з одягу?

Після того, як одяг підготовлений, слід розпочати, власне, виведення плями. Для кожного виду тканини, так само як і для кожного виду лаку, найбільш ефективним виявиться якийсь один із поширених засобів (рідше їх поєднання). Тут треба дивитися щодо ситуації. Часто єдиний дієвий спосіб підбирається під час довгих експериментів. Загалом можна рекомендувати такий порядок дій:

 1. Ознайомитись з рекомендацією виробника на інформаційному ярлику (деякі тканини не допускають впливу агресивних речовин).
 2. Змочити м'яку чисту тканину або ватний спонж вибраним складом.
 3. Нанести на пошкоджену ділянку засіб для чищення. Наносити поштовховими, але не круговими або поздовжніми рухами.
 4. Витримати паузу. Тривалість залежить від розчинника, що застосовується.
 5. Перевірити наявність слідів на тканині-підкладці. Якщо вони залишаються – повторити процедуру.

видалення плями від лаку

Важливо! Перед тим як вивести лак для нігтів з одягу, слід провести оцінний (пробний) тест взаємодії тканини з обраною речовиною. Для цього в місці, яке, як правило, ніхто не бачить, завдати трохи засобу та почекати хвилин 10-15. Якщо колір та структура тканини не змінилася, можна приступати до очищення.

пробний тест на тканині

Що робити не рекомендується?

Виведення плями – процес складний і тонкий, що вимагає хорошого розуміння, що і коли робити. Інакше можна остаточно зіпсувати постраждалу річ. В основному не рекомендується:

 • Затягувати процес видалення плями. Чим довше лак залишається на одязі, тим складніше його прибрати з часом.
 • Працювати з агресивними та летючими рідинами без захисних засобів і в приміщенні, що погано провітрюється.
 • Здійснювати попереднє прання перед тим, як приступати до усунення забруднення. У цьому випадку температура та пральний порошок діятимуть як закріплювач.
 • Ігнорувати проведення перевірного нанесення речовини на тканину з метою визначення негативних наслідків.
 • Ігнорувати правила обробки плями розчинником.
 • Використовувати оцет чи лимонну кислоту.

прання речі з плямами

Чим і як можна випрати лак для нігтів з одягу з натуральної тканини?

Практично всі наведені способи очищення мають на увазі один і той же алгоритм дій: акуратне видалення надлишків, просочення ураженої області потрібним складом (іноді неодноразово), що закріплює прання і, при необхідності, виведення залишкових плям. Різниця, як правило, полягає в ефективності самої речовини, часу її дії, а також в обмеженнях та допоміжних процедурах.

виведення плям з натуральних тканин

За допомогою перекису водню

Зазвичай її використовують для видалення застарілих забруднень або у разі, коли лак особливо «в'їдливий». Для цього потрібно змочити чисту ганчірочку або ватний тампон перекисом, акуратно нанести її на область плями і дати добре вбратися. В особливо важких випадках може знадобитися обробити одяг зі зворотного боку.

перекис водню

Важливо! Пероксид водню є непоганим розчинником, тому використовувати його слід тільки на світлому одязі!

Використовуючи уайт-спірит?

Найбільш ефективний засіб, щоб видалити пролитий гель-лак: зазвичай наноситься зверху плями і залишається (разом з тампоном) на 15 хвилин. Після цього потрібно акуратно протерти оброблене місце чистою тканиною і випрати.

уайт-спірит

Як прибрати лак для нігтів з одягу ацетоном.

Оскільки йдеться про натуральну тканину, ацетон можна сміливо використовувати здебільшого. Для виведення плями потрібно нанести ацетон безпосередньо на лак. Дуже зручно це робити за допомогою піпетки. Потім за допомогою ватної подушечки слід обережно забрати розм'якшений лак з поверхні одягу.

видалення лаку ацетоном

Зверніть увагу! Іноді після такого очищення на одязі можуть залишатися явно помітні розлучення. У такому разі вони забираються бензином.

Застосування відбілювача

Класична «Білізна» – дуже активна речовина, тому не бажано застосовувати її для кольорового та чорного одягу. Більш того, використовувати відбілювач потрібно відразу ж, як тільки виявиться посаджена пляма, інакше його ефективність знижується прямо пропорційно минулому часу.

білизна для видалення лаку

Що стосується застосування, засіб наноситься на ділянку з плямою, після чого витримується пауза (1 година), яка завершується пранням із додатковим полосканням.

Як відтерти лак для нігтів із синтетичної тканини.

Штучна тканина відноситься до розряду делікатних тканин, тому категорично не допускається використання бензину, ацетону або уайт-спіриту. Та й взагалі будь-яких хімічних розчинників. Зазвичай, якщо є куплений заздалегідь, то використовується промисловий реактив, призначений виключно для такого типу тканин.

прання штучних тканин

Якщо спеціального засобу немає під рукою, використовують наступне:

 1. Лак для волосся. Найпростіший: розпорошити над плямою і почекати п'ять хвилин. Забрати лак м'якою тканиною.
 2. Рідина для зняття лаку, до якого не входить ацетон.
 3. Спрей-інсектицид. Репелент розпорошується над плямою і через 10 хвилин його можна намагатися забрати з одягу. При нанесенні слід уникати надмірного влучення на чисті прилеглі ділянки – іноді залишає сліди.

лак для волосся

рідина амелі

спрей-інсектицид

Як бензин допоможе відтерти лак для нігтів із тканини?

У цьому випадку під одяг потрібно додатково підкласти шматок бавовняної тканини, бажано в кілька шарів. Налити на пляму трохи бензину та почекати хвилин 20-25. Після цього акуратно стерти розм'якшений лак і, якщо виникне потреба, повторити процедуру.

виведення лаку бензином

Крім того, бензин можна використовувати для відновлення білизни у разі посадки плями на світлому одязі. Для цього на попередньо змочену пляму наноситься крейда, подрібнена до стану порошку. Після просихання одяг потрібно випрати. Варто пам'ятати, що запах бензину досить стійкий, тому прання бажано проводити з додаванням ароматизаторів.

виведення запаху бензигна

Як вивести лак для нігтів із одягу, використовуючи нашатир?

Нашатирний спирт непогано показує себе при видаленні плям на синтетичних тканинах. Попередньо потрібно приготувати розчин на мильній воді, в пропорції один до двох. Потім обробити місце забруднення цим складом, дати просочитися та прибрати лак.

нашатирний спирт

Засоби для зняття лаку, що не містять ацетону.

Як правило, такі засоби все одно містять у своєму складі розчинники (наприклад, метилетилкетон), але діють м'якше, тому допускаються до використання. На уражену ділянку потрібно нанести трохи рідини, дати їй трохи часу, щоб увібратися, після чого лак можна прибрати паперовим рушником, промокаючи пляму.

засоби для зняття лаку без ацетону

Як очистити одяг від лаку для нігтів оливковою олією

Власне, в цьому випадку оливкова олія виступає як сполучний компонент для двох інших інгредієнтів, хоча, само по собі, також вносить певний внесок у процес очищення.

оливкова олія для очищення лаку

У оливкову олію необхідно додати скипидар та нашатирний спирт, у рівних частинах, після чого добре перемішати. Для невеликої плями достатньо по 5мл. кожної речовини. Отриману суміш потрібно нанести поверх плями, намагаючись не сильно виходити за межі ураженої ділянки та дати їй просочити тканину протягом п'яти, десяти хвилин. Після цього лак – зчистити, а одяг – відправити у прання.

Чим може допомогти скипидар?

Він здатний як прибрати лак для нігтів з одягу, так і вивести посаджену пляму не менш ефективно, ніж будь-який інший засіб. Попередня частина стандартна. Потім до плями потрібно прикласти ватний тампон, змочений у скипидарі і залишити так хвилин на 15. В кінці добре сполоснути і повторити, якщо потрібно.

скипидар для очищення від лаку

Зверніть увагу! Незалежно від обраного методу, після очищення місце, де було посаджено пляму, необхідно обробити господарським милом і здійснити прання у звичайному режимі.

Універсальні способи виведення лаку з одягу

Якщо говорити відверто, то найефективнішим і сприятливим способом залишається хімчистка. Проте не всі мають таку можливість і вільний час. Тому в якості альтернативи можна спробувати очистити одяг від лаку для нігтів таким засобом, як відбілювач на кисневій основі або іншим спеціально розробленим препаратом.

Як найбільш відомі засоби, що претендують на широке охоплення, можна виділити:

 • Звичайна рідина для зняття лаку (бажано без ацетону).
 • Бензин.
 • Спирт денатурат.
 • Уайт-спірит.

рідина без ацетону

бензин для очищення лаку

спирт денатурат

уайт спірит для зняття лаку

Щодо універсальності, тут варто згадати хіба, що підхід чи порядок дій.

Зверніть увагу! У більшості випадків пляма не виходить повністю вивести за один присіст. Однак це не означає, що обраний засіб є малоефективним. Іноді потрібно повторити процедуру і кілька разів.

пляма від лаку на тканині

Таким чином, пляма від лаку на рукаві чи кишені ще не означає вирок улюбленому предмету гардеробу. Тим більше що способів, чим і як можна випрати лак для нігтів з одягу, винайдено достатньо. Головне, дотримуватися наведених правил і намагатися наступного разу бути акуратнішими.

Відео: як вивести лак для нігтів з одягу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар