Способи очищення м'яких меблів у домашніх умовах

Рецепти, що розглядаються в матеріалі, допоможуть швидко впоратися із завданням очищення м'яких меблів в домашніх умовах. Навіть при найдбайливішому зверненні будь-який предмет інтер'єру, який використовується людиною, вимагає раз на рік-півтора проводити сухе прибирання. На для плям, що в'їлися, і запахів потрібно мати в своєму арсеналі додаткові інструменти.

кіт чистить диван пилососом

До основних забруднювачів м'яких меблів відносяться:

 • пліснява
 • плями
 • бактерії
 • кліщі

діти забруднили піцею диван

Серед засобів очищення виділяють народні та професійні, про них докладніше нижче.

Важливо! Перед застосуванням будь-якого засобу нанесіть невелику частину на внутрішню поверхню меблів. Це допоможе перевірити, чи не зашкодить таке чищення фарбі на поверхні матеріалу.

професійний засіб для чищення меблів

Чищення меблів можна розділити на:

 1. профілактичну
 2. локальну

профілактичне чищення меблів

Профілактика дозволяє підтримувати меблі у свіжому стані, локальна чистка потрібна тоді, коли оббивка забруднилася і пляма неможливо видалити без спеціальних рідин. Як захист та попередження утворення забруднень чудово допомагають змінні чохли, які легко піддаються пранню.

як почистити м'які меблі локально

Для очищення оббивки можна використовувати народні рецепти або професійні засоби, що продаються в промтоварних магазинах і супермаркетах.

Народні засоби очищення від бруду

За багато років використання м'яких меблів людство накопичило величезну кількість найрізноманітніших народних рецептів. Серед найбільш популярних та простих у користуванні засобів для очищення меблів використовуються:

 • сода
 • оцет
 • перекис водню
 • рідина для посуду
 • мильна вода
 • нашатир
 • лимонний сік
 • механічне вибивання

Треба пам'ятати, що найкращий засіб для чищення м'яких меблів у домашніх умовах – той, який здатний впоратися з плямою без шкоди для оббивки. Подальша інформація допоможе зрозуміти як почистити м'які меблі в домашніх умовах народними засобами.

Сода та оцет

Таким розчином можна очистити тканину від багатьох плям із запахів, у тому числі встиглих постаріти. Наносимо на пляму попередньо змішаний розчин оцту з содою і залишаємо на поверхні. Через 30 хвилин додаємо ще трохи соди для посилення ефекту. У процесі взаємодії соди та оцту відбувається хімічна реакція, що впливає на пляму. Залишки плями видаляються розчином господарського мила з перекисом водню.

як почистити м'які меблі содою та оцтом

Така послідовність дій допомагає видалити плями, а й залишає після себе різких запахів. Крім видалення плям, содо-оцтовий розчин добре освіжає тон тканинного барвника. Тому нерідкі випадки, коли після видалення окремих плям, натхненні ефектом, проводили комплексне очищення всіх меблів у такий же спосіб.

Зверніть увагу! При роботі з цим розчином рекомендується використовувати гумові рукавички для захисту рук.

як почистити м'які меблі в рукавичках

Очищення перекисом водню

Для отримання робочого розчину на один літр води додаємо 20 крапель перекису водню та кілька крапель засобу для миття посуду. Спінюємо розчин, що вийшов, і наносимо піну на забруднення. Активно обробляємо пляму щіткою, змиваємо розчин звичайною ганчіркою. Найкраще цей метод справляється з нежирними плямами на світлій поверхні.

як почистити м'які меблі перекисом

Зверніть увагу! Перекис водню відноситься до хімічно активних речовин і збільшення її концентрації в розчині може призвести до вицвітання поверхні тканини, що очищається.

Тим не менш, розчин перекису чудовий засіб не тільки для очищення, але і знезараження лакової поверхні стільців, крісел і навіть диванів.

як почистити м'які меблі перекисом водню

Рідина для миття посуду

Засіб сам собою чудово справляється з плямами жиру, а якщо зробити з водного розчину рідкого мила активну піну, можна ефективно оновити поверхню меблів. Обробку рекомендується повторювати кілька разів на рік, цим можна не тільки зберегти первозданний зовнішній вигляд своїх меблів, але і видалити з наповнювача пил, що накопичився.

як почистити м'які меблі засобом для миття посуду

Очищення цим способом можна комбінувати з обробкою парою або миючим пилососом.

пилосос після чищення засобом

Зверніть увагу! Чищення рідиною для посуду не дає однакового ефекту для всіх видів плям. Малоефективне застосування пінного розчину проти старих плям від фруктів чи овочів, фарб та фломастерів.

Вибивання

Вибивання – ідеальна процедура для профілактичного підтримання своїх меблів у чистому стані. Завдяки цьому нехитрому способу виходить позбутися пилу і крихт, що залишилися в складках меблів. Рекомендується перед вибиванням покласти на поверхню оббивки вологу тканину, яка дозволить затримати весь бруд, що вибивається.

Зверніть увагу! Цей спосіб більш ефективний для м'яких наповнювачів меблів, наприклад, поролону або синтепону.

як почистити м'які меблі вибиванням

Мильна вода

Мильна вода поєднує в собі ефективність очищення поверхні оббивки та верхнього шару наповнювача, в якому найчастіше накопичуються мікроорганізми, пліснява. Наносимо мильний розчин на оббивку і даємо трохи вбратися.

Найкраще видаляти розчин миючим пилососом. Якщо такого під рукою не виявиться, важливо не допустити вбирання розчину в оббивку та наповнювач меблів. У цьому випадку процес повного висихання може затягнутися і навіть посилити розвиток цвілі та грибка всередині ваших меблів.

як почистити м'які меблі мильним розчином

Нашатир

Нашатир, як спиртовмісний засіб, чудово справляється з жировими забрудненнями, до яких відносяться сліди фарб, маркера або фломастерів. Значить, такий засіб має бути завжди на озброєнні в будинку з маленькими дітьми. Найбільшу ефективність дає очищення меблів розчином із 1 літра води, 45 мл нашатирю та 30 мл оцту. Складена таким чином рідина краще проникає вглиб плям і видаляє жирові відкладення.

Як почистити м'які меблі нашатирним спиртом

Важливо! Спирт та оцет можуть освітлити деякі фарби, тому перед застосуванням ретельно перевіряємо їдкість розчину на внутрішній стороні оббивки.

як почистити м'які меблі нашатирем

Лимонний сік

Лимонний сік такий же ефективний, як оцет, допомагає видаляти неприємні запахи і просто освіжати своїм ароматом меблевий інтер'єр. Розводимо наступну рідину – 150 мл лимонного соку на 500 мл води. Найзручніше наносити розчин розпилювачем. Після обробки поверхня очищається м'якою губкою, що вбирає. Лимонний сік, як слабка кислота, освіжає поверхню оббивки.

як почистити м'які меблі лимонним соком

Особливості чищення оббивки з різних матеріалів

Для одних типів оббивки краще підходять механічні способи очищення, інші просто неможливо очистити без спеціальних розчинів і засобів.

як почистити м'які меблі щіткою

Найкращий результат після механічного чищення показує велюр – його первозданний вигляд може повернути навіть звичайна обробка пилососом або вибивання. При хімічній обробці не рекомендується сильно зволожувати тканину, найкраще для подібних цілей підходить сухе чищення хімічними речовинами.

як почистити м'які меблі велюрові

Флокову оббивку категорично забороняється чистити будь-якими спиртовими засобами чи розчинниками. Тільки водний розчин, краще зі щадним засобом. Рекомендується щодня пилососити меблі з флоковою оббивкою.

Для чищення жаккарда не рекомендується застосовувати воду. Краще обійтися сухим чищенням.

За іншими видами оббивки немає жодних серйозних обмежень у застосуванні засобів для чищення.

Ефективні професійні засоби для видалення плям з м'яких меблів

Поряд із народними рецептами, у побуті часто застосовуються і сучасні ефективні засоби для чищення м'яких меблів.

як почистити м'які меблі побутовою хімією

Зверніть увагу! Уважно вивчайте інструкцію кожного подібного засобу, у їх складі найчастіше присутні агресивні речовини, і будь-який очищувач може мати обмеження щодо тканин, що застосовуються.

Кошти можуть бути у вигляді порошків, гелів, або шампунів. Залежно від складу засобу змінюється час його впливу на забруднену поверхню.

профзасоби для чищення м'яких меблів

Застосування професійних засобів рекомендується проводити якщо не вдається провести очищення народними способами.

Найвідоміших із наявних у продажу коштів – Vanish(TM), який можна знайти у будь-якому промтоварному магазині.

ваніш для чищення м'яких меблів

Якою побутовою технікою можна здійснити чищення

Крім хімічного очищення непоганого результату можна досягти, використовуючи побутову техніку, яка є у кожному будинку.

За допомогою пароочисника легко підготувати пляму до наступної хімчистки, очистити та оновити поверхню оббивки. Таким приладом легко вирішується проблема позбавлення неприємних запахів. Завдяки додатковому температурному впливу пароочисник вбиває бактерії та плісняву, результат помітний вже після першого застосування, тому рекомендується для профілактичних обробок.

як почистити м'які меблі пароочисником

Завдяки структурі на оббивку пароочисник допомагає чистити тканину від залишків хімічних засобів, виводячи їх у поверхню.

як почистити м'які меблі за допомогою пари

Миючий пилосос також чудовий профілактичний прилад. Допомагає усувати легкі забруднення, деякі види плям та шкідливих організмів з поверхні оббивки та наповнювача. Відмінно працює у парі з будь-яким водним розчином.

як почистити м'які меблі миючим пилососом

Як позбутися неприємного запаху

Часто причиною необхідності очищення буває не забруднення, а наявність неприємного запаху. У цьому випадку можна використовувати будь-який із озвучених раніше способів. Найпростішим є обробка парою. Інтенсивнішим можна назвати лимонну кислоту і нашатир. Якщо ж не один із цих способів не досягнув бажаного ефекту, варто спробувати скористатися професійним засобом.

як почистити м'які меблі від запаху

Часто чистячі речовини містять у своєму складі аромати, які допомагають усувати сторонні запахи. Таким чином можна поєднати і профілактичне чищення, і звільнення від неприємного запаху.

Всі озвучені способи допомагають зрозуміти, чим почистити м'які меблі в домашніх умовах від бруду, провести профілактичну обробку, або видалити неприємні запахи.

Відео: кілька способів очистити м'які меблі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар