Сорок років спільного життя – як називається таке весілля

40 років – солідний термін. Мало хто може прожити пліч-о-пліч стільки часу і зберегти сімейні стосунки міцними, як раніше. Варто розібратися, 40 років весілля, яке весілля, що дарують, традиції та особливості святкування, як відзначити, і що вдягнути на свято.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Як називається 40 річниця весілля

Коли люди у відносинах 40 років, яке весілля це буде Рубінова. Ювілей на честь сорока років від дня одруження має таку назву не дарма.

Рубін у перекладі з латині означає «червоний». Також є версія, що назва походить від санскриту, перекладається як «цар дорогоцінного каміння».

У середньовічній Русі, рубіни звалися «яхонт». Звідси пішло ласкаве звернення закоханих один до одного «яхонтовий ти мій», що означає цінний, дорогий, дорогоцінний.

Свою назву річниця отримала на честь дорогоцінного каміння – рубіну. Він має червоний колір і є одним із найміцніших мінералів, таким чином символізуючи міцні подружні стосунки.

Символічним є і його забарвлення. Червоний традиційно вважається кольором кохання, яке чоловік і дружина пронесли крізь роки і зберегли, попри всі випробування та труднощі.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Як святкують рубінове весілля

Сорокарічний ювілей спільного життя — нечаста подія. Не можна залишити його поза увагою. Як відсвяткувати весілля через 40 років разом варто спланувати заздалегідь.

Що вдягнути подружжю на ювілей

У цей день подружжя має виглядати чудово. Звичайно, слідувати модним тенденціям не варто. Достатньо того, щоб одяг був святковим та зручним на весіллі. Доречним буде доповнити образ аксесуарами рубінового кольору або його відтінків на річниці.

Наприклад, для жінки це можуть бути червоні:

 • намисто;
 • браслет;
 • сережки;
 • взуття;
 • Плаття, Сукня.

Чоловік може вибрати на річницю у схожих тонах:

 • костюм;
 • сорочку,
 • краватка;
 • запонки.

За бажанням, для гостей вводять дрес-код. Це може бути певний колір одягу, який контрастує з вбранням подружжя або аксесуар червоного кольору для річниці.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Меню та прикраса столу

При оформленні приміщення та столу, варто пам'ятати, яке весілля святкується на 40 років спільного життя, що є його символом. Тому акцент на річницю має бути на рубіновий колір і всі похідні від нього відтінки.

Оптимально орендуватиме готовий зал, де в оформленні річниці вже присутні багато червоного, або замовити прикрасу у святковій агенції.

Складаючи меню бенкету, слід враховувати смаки гостей і подружжя. В рамках традицій, варто використовувати продукти та напої червоних відтінків на річницю.

Це може бути:

 • кілька видів нарізки: риба та м'ясо червоних сортів;
 • велика кількість овочів червоного кольору: помідори, перець;
 • гарячі страви та салати прикрашені зернами гранату;
 • на тему ювілею доречно поставити на стіл салат «гранатовий браслет»;
 • як безалкогольні напої, для річниці можна вибрати журавлинний морс, компоти з вишні або винограду, червоної смородини;
 • якщо є алкоголь, то обов'язково включають червоне вино.

Обов'язково на урочистості має бути весільний торт.

Варіант оформлення – за тематикою весілля. Наприклад, мусовий торт у вигляді рубіну або червоного серця. Підійде для річниці двоярусний червоний оксамит із крем-чизом, прикрашений свіжими ягодами червоного кольору та бордовими квітами. Використовують мастику чи живі квіти.

У будь-якому випадку для замовлення торта, слід звернутися до досвідченого кондитера. Це дозволить заощадити свій час та сили для річниці.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Ідеї для сценарію та конкурсів

Ювілей 40 років шлюбу – це чудова можливість зібрати разом найближчих і важливих людей. До цієї дати подружжя приходить часто в поважному віці.

Розваги та конкурси потрібно обирати з огляду на цей момент. Хороше свято, незалежно від того, проходить річниця в домашній обстановці або в кафе, має складатися з основних етапів:

 1. Вітання. Ведучий та гості зустрічають подружню пару. На цьому етапі доречно провести вітання із врученням подарунків.
 2. Розважальна частина. Включає конкурси, танці та інші активності, щоб створити гарний настрій і урізноманітнити свято. Варто пам'ятати, що конкурси важливо підібрати відповідно до віку подружжя та гостей.
 3. Вільний час. Його варто зробити тривалішим, ніж активну частину річниці. Наповнити можна тостами та застіллям, а також часом на спілкування з гостями.
 4. Завершення вечора. Річницю слід зробити яскравою і незабутньою. Це може бути феєрверк, фаєр-шоу чи фігурні бенгальські вогні.

Варто вибрати прості та веселі варіанти святкування річниці. Оптимально включитиме у сценарій свята музичні конкурси та танці.

Музичний ряд необхідно підібрати з урахуванням віку чоловіка та дружини та їхніх гостей.

Щоб насолодитися спілкуванням, провести свято невимушено та весело, можна покликати професійного ведучого (тамаду). Він допоможе створити потрібну атмосферу річниці, склавши сценарій свята так, щоб цей день став незабутнім.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Традиції святкування 40-річчя сімейного життя

До теперішнього часу не збереглося інформації про традиції святкування 40 років шлюбу в давні часи. Однак широко поширені сучасні звичаї для річниці.

Усього їх 3:

 • Чоловік і дружина знімають свої обручки і надягають інші, з рубіновими вставками. Перші складають у скриньку і зберігають доти, коли онуки вирішать одружитися. Вважається, що разом із кільцями, молодій сім'ї передаються накопичені за 40 років спільного життя досвід, порозуміння та кохання.
 • Подружжя має з'їсти вишню, 2 ягоди якої зрослися плодоніжками (хвостиками), не розриваючи їх. Ті, що залишилися, закопують. Вважається, що якщо подружнє життя було прожите в коханні та злагоді, то в цьому місці виростуть 2 дерева зі сплетеним корінням.
 • Звичай був запозичений з Кавказу і добре прижився у світі. Сенс його полягає в тому, що в день сорокаліття шлюбу, дружині та дружині потрібно з'їсти один гранат на двох, попередньо розламавши його навпіл. Вони по черзі їдять по одному зернятку та супроводжують це компліментом на адресу другого, або називають гідність. Головне – не повторюватися.

Дотримання цих обрядів не є обов'язковим для річниці весілля, адже за 40 років разом, подружжя може мати власні традиції.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Поздоровлення, тости у прозі

Жодне весілля, особливо святкування 40 років шлюбу, не пройде без привітань і тостів.

Побажання на річницю, що пролунали від батьків, близьких друзів, рідних та дітей, хто бачив подружжя і в моменти щастя, і в хвилини смутку, хто був поряд під час зльотів та підтримував у період падінь, нікого не залишать байдужими.

«Ви були створені один для одного! Мало, кому судилося бути поруч зі своєю половинкою 40 років пліч-о-пліч! За цей час Ви стали немов одне ціле, не розгубивши любові, турботи та ніжності! Яке це весілля через 40 років спільного життя – рубінова! Тому бажаємо, щоб Ваша сім'я залишалася міцною як рубін».

«Наче благородне вино, Ви з кожним роком стаєте ще кращими! У цей приголомшливий день хочемо побажати здоров'я, щастя, кохання! І, звичайно ж, доповнити це рубінове весілля іншими коштовностями: золотом, діамантами та платиною».

«Просто приголомшливо: у Вас за плечима 40 років спільного життя у шлюбі! Тут і зараз Вас оточують лише близькі люди: друзі, родичі, діти та онуки. Дякую, що надали можливість стати частиною Вашої річниці! Тож нехай же цей рік принесе багато зворушливих моментів, щастя та приємних сюрпризів».

«Яке весілля, такі 40 років шлюбу разом! Це були чудові роки. Вони промчали, наче вихор, забравши всі негаразди і зберігши тільки найкраще. Хочемо підняти келих за Вас, дорогі! Довгих Вам років життя зі святом!»

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Що оригінального подарувати, коли люди 40 років разом

Напередодні свята, звичайно, постає питання, що дарують на рубінове весілля. Кращий подарунок – прикраса, інкрустована натуральним або штучним камінням:

 • персні;
 • браслети;
 • кулони (або парна прикраса).

Рубін – дорогий камінь, тому варто розглянути альтернативні варіанти для річниці весілля.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Не варто дарувати багато прикольних подарунків чи щось молодіжне. Це можуть бути:

 • Будь-які варіації посуду, виконані у кольоровій гамі рубінового весілля або у кількості 40 шт.
 • Карта зоряного неба. Це картина, де показано розташування зірок у зазначену дату і час: момент знайомства, першого побачення, укладання шлюбу тощо.
 • Вино з датою розливу, що відповідає році укладання шлюбу. Тобто 40-річну витримку.
 • Дорогий та якісний текстиль, плед, подушки тощо. Головне – витримати червону кольорову гаму річниці весілля.
 • Техніка для дому. Все, що додасть комфорту: пилосос, мультиварка, телевізор, розумний будинок, планшет, електронна книга і т.д.
 • Генеалогічне дерево, виконане у вигляді рамки-дерева. Варто на річницю весілля додати туди світлини всіх рідних, оформити у вигляді картини.
 • Путівку на відпочинок (орієнтуючись на смаки подружжя: в оздоровчий центр, на море або в гори).
 • Набір плетених дачних меблів, щоб літні вечори затишно коротати разом на свіжому повітрі. Можна і саму дачу, якщо про неї сильно мріє подружжя.
 • Картина, написана за фотографією чоловіка та дружини, прикрашена камінням або в червоній рамці (багеті) — варіант для річниці весілля, що вже полюбився багатьом.
 • Колекційні видання книг з інтересів.
 • Незвичайним подарунком може стати газета: справжня радянська на дату укладення шлюбу. Можна вибрати доступне видання: Правда, Червона зірка і т.д. (З СРСР).
 • Домашня тварина (якщо це буде доречно), прикрашена червоним бантом і т.д.

При виборі подарунка, варто пам'ятати, 40 років спільного життя, яке весілля, які існують традиції, що є символом та атрибутом урочистостей. Знаючи це, а також смаки та переваги подружжя, можна оригінально презентувати все, що завгодно.

Які квіти подарувати

На рубінове весілля зазвичай дарують квіткові композиції темно-бордових та червоних відтінків. Це можуть бути різні поєднання троянд, гербер, півонії та тюльпанів. У будь-якому випадку, рекомендується заздалегідь уточнити, які квіти віддають перевагу подружжю.

Незвичайною заміною букету стане кошик із червоними фруктами та ягодами, наприклад:

 • виноград червоний;
 • грейпфрут;
 • червоні банани;
 • полуниця;
 • слива;
 • червоні яблука;
 • гранат;
 • Вишня Черешня);
 • червоні груші;
 • червоні апельсини;
 • екзотичні лічі, око дракона.

Сорок років спільного життя - як називається таке весілля

Подарунки подружжя одне одному

За 40 років життя у шлюбі, подружжя добре знає смаки один одного. Вибір подарунка не буде складним. Варто пам'ятати, що акцент важливо зробити на символіку урочистості та врахувати інтереси своєї половинки. Речі мають бути корисними, практичними.

Який би подарунок не дарували один одному чоловік і дружина, його варто обернути в червону упаковку або прикрасити червоною стрічкою.

Коли йдеться про 40 років, яке весілля — однозначно, унікальне. Подружжя, яке прожило у шлюбі 40 років, справді може пишатися своїми відносинами. Це союз двох люблячих сердець, приправлений мудрістю, підтримкою, турботою та ніжністю, гіркотою поразок та радістю перемог. Це приклад, якого варто прагнути.

40 років разом – можливо. І не має жодного значення, чи мінялися кільця на рубінові, чи була скатертина червона, чи сідали вишневі кісточки або як були одягнені подружжя. Свій головний яхонт вони вже знайшли.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар