Сорок п'ять років шлюбу – як називається таке весілля

Символіка 45-річчя подружжя пов'язана із сапфіром — дорогоцінним каменем, який є різновидом корунду. Союз двох людей, які змогли здобути щастя один з одним, інакше, ніж коштовністю не назвеш. Таку річницю необхідно святкувати масштабно, враховуючи всі особливості та традиції свята.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Річниця 45 років від дня весілля, як називається

Кожна річниця узаконених відносин має свою назву. Багатьох людей цікавить питання: 45 років яке весілля? Така річниця відома як сапфірова.

Назва була придумана недарма. Справа в тому, що синій колір символізує спокій, впевненість та надійність — без цих якостей побудувати міцний союз просто неможливо.

Дорогоцінний камінь складається з титану і заліза, завдяки чому у відносинах двох партнерів, як і в мінералі, є сила і твердість.

Розбираючись про спільно прожиті 45 років, яке весілля, як називається, важливо розуміти, що найменування також тісно пов'язане з магічними властивостями сапфіру, адже він:

 • дарує вірність, скромність та допомагає грамотно розподіляти енергію;
 • дозволяє людям, схильних до різких перепадів настрою, навчитися контролювати свої емоції;
 • робить сімейне життя розміреним і щасливим;
 • попереджає господаря про можливі зради.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Особливості та традиції річниці весілля 45 років

Перед плануванням свята, важливо вивчити не лише питання, чи 45 років спільного життя якесь весілля, а й які традиції та особливості цієї річниці існують.

Отже, популярна думка, що камінь приносить своєму власнику удачу. Тому, в день святкування прийнято міняти обручки на нові, сапфірові. В іншому строгих правил немає.

Сапфірова річниця одруження вважається днем очищення.

Прикмети та забобони

Багато сімейних пар у день 45-ї річниці весілля звертають увагу на прикмети та забобони.

Щоб передбачити майбутнє своїх стосунків, достатньо звернути увагу на погодні умови, які будуть у цей день:

 • сонячна погода свідчить про те, що подружжя пізнаватиме не тільки 45 яке весілля, але й готуватиметься святкувати ще багато роковин разом;
 • дощова погода або снігопад говорять про те, що наступного року у сімейної пари з'явиться на світ онук чи правнук;
 • вітряний день попереджає про майбутній переїзд, а морозний — до приходу в гості дітей і онуків.

Хорошою прикметою вважається святкування такої солідної дати у колі друзів та знайомих. Вважається, що чим більше людей прийде привітати ювілярів, тим райдужнішим буде сімейне життя.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Краще святкувати річницю у ресторані, щоб убезпечити себе від необхідності спочатку готувати багато страв, а потім після свята прибирати квартиру.

Поганою прикметою вважається святкування дати окремо. Пам'ятний день рекомендується проводити разом.

Звертати увагу на прикмети та забобони не заборонено, але не потрібно приймати їх значення близько до серця.

Як відзначити 45 років спільного життя

За традицією сапфірове весілля відзначають галасливою компанією. До списку запрошених, окрім родичів та близьких друзів, потрапляють навіть колеги по роботі та сусіди. Однак, все ж таки варто відзначити, що в кожній родині своє розуміння свята. Можливо, деяким подружжю зручніше відзначати дату у вузькому колі.

Де і як відзначати таке масштабне свято слід вирішити заздалегідь. Багато пар воліють знімати зал у ресторані, щоб уникнути прибирання та приготування різних страв.

Що одягнути на торжество

Оскільки основний колір самоцвіту, на честь якого названо річницю, синій, одяг необхідно вибирати відповідного тону. Будь-яких вимог до стилю чи фасону немає, тому подружжя може вибрати будь-які речі такого кольору.

Запрошена рідня та друзі також повинні підбирати вбрання у синій палітрі кольорів.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Оформлення приміщення

Основний колір декору для оформлення приміщення – синій. Але, оскільки сапфіри бувають ще й рожевого, зеленого, жовто-жовтогарячого кольору, присутність таких відтінків однозначно буде не зайвою.

Зазвичай для декорування вибирають букети квітів та повітряні кулі. На стільці одягають стильні накидки, столи покривають скатертиною, біля посуду розкладають текстиль.

Щоб зберегти свято у пам'яті, рекомендується організувати спеціально оформлену фотозону.

Наприклад, замовити оформлення квіткової арки, на тлі якої гості зможуть зробити фотографії із сімейною парою.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Розважальна програма

Зазвичай, якщо свято планується відзначити масштабно, у ресторані запрошують тамаду — спеціаліста, який відповідає за розвагу гостей. У кожного з них є спеціально розроблена програма під формат заходу, з якою можна заздалегідь ознайомитись та обговорити всі тонкощі.

Якщо ж захід відзначатиметься у вузькому колі, особливих розважальних конкурсів не потрібно, програму свята можна спланувати самостійно.

Можна вигадати кілька конкурсів, з урахуванням вікової категорії гостей. Також необхідно подбати про музику та підготувати місце для танців.

Звісно, на святі будуть і діти та онуки. Для дітей обов'язково організувати свої розваги, щоб їм не довелося нудьгувати за столом дорослих.

За святковим столом прийнято говорити тости і називати лише найкращі якості пари, тому важливо подбати про те, щоб кожен з гостей мав можливість вимовити потаємні слова ювілярам.

Оригінальні побажання та тости

Найпростіший спосіб – придбати готову листівку та вголос прочитати написане побажання. Є й інший варіант — знайти вітання в інтернеті у віршах, вивчити його та виразно прочитати.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Листівки для привітання на 45 років весілля з побажаннями у віршах

Готуючи вітання на весілля, не варто забувати про віршовану форму.

Вірші можна урочисто прочитати під час вручення подарунка або вписати до вітальної листівки. Якщо фантазії не вистачає вигадати вірш самостійно, можна знайти готове в інтернеті, підставивши імена подружжя.

При пошуку вірша слід пам'ятати 45 років яка річниця весілля та підбирати варіант, де автор проводить паралель між сімейним життям та якостями мінералу.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Що дарують на сапфіровий ювілей

При виборі подарунка слід враховувати інтереси подружжя, а також брати до уваги власні фінансові можливості. Подарувати можна як гроші у гарному конверті, так і бажаний подарунок.

Подарунки один одному

Враховуючи, 45 років спільного життя це якесь весілля, стає зрозуміло, що традиційним подарунком у такий день вважаються прикраси із сапфірами, але виключно парні. Однак, не всі сімейні пари вважають за краще в такий важливий день дарувати один одному винятково ювелірні вироби — є й інші варіанти.

Для чоловіка

Більшість чоловіків, особливо у зрілому віці, насамперед у подарунках цінують практичність. Зважаючи на таку особливість, можна зробити коханому чоловікові наступні подарунки:

 • паркер із сапфірами;
 • перстень із сапфіром;
 • парфум;
 • прикольний блокнот для записів із тематичним малюнком;
 • сертифікат у магазин чоловічого одягу чи рибальський відділ.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Для дружини

Вибрати подарунок для коханої жінки зазвичай не складно. Можливі варіанти:

 • сережки, кулон, ланцюжок або браслет із сапфіром;
 • косметика;
 • набір цукерок;
 • сертифікат у взуттєвий магазин;
 • сертифікат у СПА-салон.

Дружині на 45 років сімейного життя прийнято дарувати троянди, гвоздики чи хризантеми.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Батькам

Діти можуть зробити батькам оригінальні подарунки, які ніколи, і ніхто не робить. Вся справа в тому, що вони чудово знають переваги мами та тата.

Зворушливим подарунком стане альбом із сімейними фотографіями або відеозапис з нарізкою найважливіших подій, які відбувалися з сім'єю протягом сорока п'яти років.

Ідеї:

 • чайний сервіз;
 • постільні приналежності;
 • парні предмети гардеробу з іменною вишивкою;
 • побутова техніка;
 • путівка на курорт чи санаторій;
 • шикарна романтична вечеря в ресторані.

Якщо ювіляри вже мають почесний статус бабуся та дідусь, подружній презент, придбаний за гроші, обов'язково доповнити подарунком, зробленим онуками, наприклад, малюнком чи виробом із пластиліну.

Сорок п'ять років шлюбу - як називається таке весілля

Приклади невдалих подарунків, які краще не дарувати

При виборі подарунку подружжю, яке прожило у шлюбі 45 років, необхідно знати не тільки, що дарують на сапфірове весілля, але і від яких подарунків рекомендується відмовитися.

Отже, на таке свято не прийнято дарувати:

 • Годинник. Існує думка, що подарований годинник призводить до смерті одного з подружжя або до припинення стосунків.
 • Колючі та ріжучі прикмети. Маються на увазі набори ножів чи виделок. Вважається, що такий презент призводить до скандалів і сварок.
 • Предмети, де зображено одну людину. Наприклад, не варто презентувати картину, на якій зображено жінку чи чоловіка на самоті.
 • Рослини в горщиках. Вважають, що вони призводять до розвитку захворювань.
 • Дзеркала. Приносять у родину скандали, сварки та призводять до розлучення.
 • Вентилятор, кондиціонер. Звичайно, подарунок дорогий, але на річницю весілля його дарувати нема чого, оскільки він викликає вітряність.

Не рекомендується дарувати парфумерію, якщо смаки подружжя гостю достовірно невідомі. Краще презентувати сертифікат у парфумерному магазині.

Щоб свято пройшло весело, план проведення заходу потрібно складати заздалегідь. Гості, запрошені на сапфірове весілля, повинні знати переваги подружжя, щоб не помилитися у виборі подарунка. Подружжя, яке сорок п'ять років прожило разом, неодмінно буде раді проявленій увазі.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар