Слюдяна пластина для мікрохвильової печі

У період використання мікрохвильової печі може виникнути ситуація, коли при включенні в середині спостерігаються іскри. Перша думка користувача – віддати у ремонт. Досить часто проблему, яка здається серйозною, можна виправити самостійно. А саме – замінити слюду, що перегоріла.

мікрохвильова піч

Слюда для мікрохвильових печей: яку функцію виконує, причини прогорання, як здійснити заміну в домашніх умовах – про це йтиметься далі.

мікрохвильова піч усередині

Функція слюдяної пластини в мікрохвильовій печі

У НВЧ слюда грає роль захисного екрану для магнетрона, і має ряд найважливіших функцій. А саме:

 • Дозволяє переносити високі температури магнетрону та хвилеводу;
 • Захищає від бруду та жиру важливі деталі;
 • Забезпечує однаковий розподіл хвиль;
 • Захищає магнетрон та хвилевід від вологи.

мікрохвильова піч усередині фото

Згодом слюдяна пластина в будь-якій мікрохвильовій печі може прийти в непридатність. Про це свідчить відсутність нагріву чи іскріння.

слюда в мікрохвильовій печі

Зверніть увагу! Заміна може знадобитися не лише у випадку згоряння пластини. Якщо вона сильно забруднилася, розмокла чи подряпалася, то спостерігається некоректна робота мікрохвильової печі.

Що робити, якщо вона прогоріла (+ причини прогорання)

Якщо спостерігається тріск і іскріння, а то й зовсім мікрохвильова піч не нагріває їжу, то слід негайно вдатися до усунення неполадки. Тут важливо виявити справжню причину поломки:

 • прогоріла/прийшла в непридатність слюда;
 • пошкоджено емаль;
 • вийшли з ладу важливі елементи мікрохвильової печі.

слюда для мікрохвильової печі

У разі першого варіанта виправити поломку можна без спеціалістів. Для цього достатньо зняти стару пластину та поставити нову. В інших моментах без допомоги фахівців не обійтися.

слюдяна пластина

Чинники, які свідчать, що з ладу вийшла слюдяна пластина:

 • на пластині спостерігаються чорні цятки;
 • захисний шар став чорного кольору;
 • пластина почала кришитися або розшаровуватися;
 • слюда вкрита жиром та залишками їжі, які потрапляють у процесі розігріву.

Якщо спостерігається один із перерахованих варіантів, то можна приступати до процесу заміни слюди. З цим завданням впорається користувач, який не має жодних спеціальних навичок. Про алгоритм заміни йтиметься далі.

прогоріла слюда в мікрохвильовій печі

Важливо! Бережне відношення до мікрохвильової печі сприяє тривалому терміну її служби. Щоб запобігти передчасному перегоранню слюди, слід дотримуватися деяких рекомендацій.

Причини прогорання:

 • Попадання бризок при розігріванні їжі. Залишки їжі, краплі жиру, які потрапляють на пластину, поглинають випромінювану енергію та нагрівається. Надалі це сприяє процесу іскріння та прогоряння слюди.
 • Підігрів невеликого обсягу їжі (менше 100 г). Холоста робота мікрохвильової печі сприяє появі пробоїв на пластині. При кожному запуску вони збільшуються і, зрештою, призводять до непридатності слюди.

підігрів у мікрохвильовій печі

Щоб не допустити таких негативних наслідків, при розігріванні їжі фахівці рекомендують використовувати спеціальну кришку, ставити той посуд, який не стосуватиметься стінок, не допускати холосту роботу печі. Так можна убезпечити себе від поломок важливих елементів мікрохвильової печі.

підігрів у мікрохвильовій печі фото

Як замінити слюду своїми руками

Заміна слюди в мікрохвильовій печі – процес нескладний, але вимагає уваги і обережності. Це можна зробити самостійно в домашніх умовах. Потрібен мінімальний набір інструментів та впевненість у своїх діях.

заміна слюди в мікрохвильовій печі

Як зробити пластину своїми руками

Навіщо потрібна слюда для мікрохвильової печі – зрозуміло. Залишилося розібратися, як зробити пластину своїми руками.

 1. Набуття нової пластини. Купити матеріал можна в магазинах, що спеціалізуються, або пошукати в інтернеті.
 2. Зняття листа, що прогорів. У кожній моделі кріплення може бути різним. У деяких пластина кріпиться шурупами, в інших – пластиковими спеціальними засувками.
 3. Очищення старого аркуша від забруднень. Прогоріла пластина виступатиме в ролі трафарету, яким легко вирізати нову. Тому докладання старого екрану до нової слюди слід проводити після повного очищення від забруднень.
 4. Вирізання нової пластини. Для цього найкраще використовувати гострий канцелярський ножик. Необхідні отвори можна просвердлити або проколоти шилом. Після вирізаний лист необхідно протерти наждачкою, щоб прибрати нерівності, що утворилися.
 5. Очистіть від забруднень те місце, де кріпиться слюдяний екран.
 6. Проведіть огляд деталей. Щоб переконатися у відсутності інших несправностей, зніміть магнетрон, огляньте захисний ковпачок. У разі його прогорання слід здійснити заміну. Очистіть усі забруднені зони, прочистіть шкіркою. Місця з облупленою емаллю слід підфарбувати спеціальним фарбником.
 7. Встановити новий аркуш. Поміщаючи в спеціальну кишеньку, лист легко кріпиться в належне місце.

слюда для мікрохвильової печі згоріла

слюда для мікрохвильової печі нова

слюда для мікрохвильової печі заміна

слюда для мікрохвильової піч монтаж

Після завершення роботи слід перевірити на працездатність.

Додаткова інформація! Включати мікрохвильову печі слід тільки з наявністю в середині вологомістких продуктів. Вхолосту запуск не рекомендується.

мікрохвильова піч з їжею

Чим можна замінити слюду в мікрохвильовій печі

Якщо виникла складність у покупці нової слюди, можна вдатися до використання іншого матеріалу.

слюдяна пластина для мікрохвильової печі

Важливо! Вибираючи матеріал, слід переконатися, що він має ті властивості, які вкрай необхідні в роботі мікрохвильовій печі. Неправильно підібраний замінник слюди може призвести до короткого замикання або отруєння шкідливими речовинами.

пластина слюда

Необхідні властивості матеріалу:

 • нетоксичність;
 • не акумулювати електрику;
 • не плавитися за високих температур;
 • гарне паропропускання.

Такими критеріями має фторопласт. Це жаростійкий діелектрик, який не вбирає вологу та жир.

фторопласт

Ще однією альтернативою є харчовий пластик. Він набагато довговічніший, надійніший. Але має високу ціну.

харчовий пластик

Як доглядати мікрохвильовку

Щоб мікрохвильова піч тривалий час радувала безвідмовною роботою, слід дотримуватися основних правил її експлуатації та догляду.

 • Розігрійте об'єм їжі понад 100 гр. При цьому завжди використовуйте спеціальну кришку, яка не дозволяє розбризкуватися жиру і залишкам їжі по стінках печі. Вхолосту включати мікрохвильову піч не рекомендується.
 • Використовуйте правильний посуд. Спеціальний посуд із жароміцного скла або кераміки не виділяє шкідливих речовин і не впливає на роботу мікрохвильової печі. Забороняється використання металевого посуду, із золотистими та срібними візерунками, контейнери, які не витримують високих температур.
 • Очищення стінок слід проводити відразу після приготування їжі. Поки вони не встигли засохнути, їх можна видалити звичайною вологою губкою. Для очищення старих забруднень слід вдаватися за допомогою слабких миючих розчинів. Сильні хімічні засоби можуть пошкодити емаль.
 • При появі перших ознак несправності не рекомендується використовувати мікрохвильову піч. Продовжити експлуатацію можна після виявлення та усунення поломок.

їжа в мікрохвильовій печі

посуд для мікрохвильової печі

чищення мікрохвильовки

ремонт мікрохвильової печі

Підсумовуючи, слід зазначити, що слюдяна пластина відіграє важливу роль у роботі мікрохвильової печі. Неправильна експлуатація може призвести до спалаху захисного листа. Замінити слюду можна в домашніх умовах, не маючи особливих знань. Для цього знадобиться новий аркуш та мінімальний набір інструментів.

слюда для мікрохвильової печі фото

Якщо проблема несправності полягає в поломці важливих елементів, слід вдатися до допомоги професіоналів. Крім слюди, захисний екран можна виготовити з таких матеріалів, як фторопласт або харчовий пластик. Важливо пам'ятати, що термін експлуатації мікрохвильової печі залежить від догляду за нею.

догляд за мікрохвильовкою

Відео: заміна слюди у мікрохвильовій печі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар