Складання та встановлення карнизу для штор

Оформлення вікон – одне з ключових завдань дизайну інтер'єру. Правильно підібране поєднання текстильного полотна та його кріплення над отвором надасть приміщенню завершеного максимально гармонійного вигляду. Установка карнизів для штор не така складна, як може здатися.

Різновиди карнизів для штор

Карниз є не лише функціональним, а й декоративним елементом. Тому потрібно уважно поставитися до вибору виробу, до якого кріпиться штора. Щоб зрозуміти, який саме підійде приміщенню, потрібно врахувати матеріал карнизу та штор, конструкцію, спосіб, яким вона кріпиться над вікном.

За типом конструкції

Карниз по конструкції може бути:

 • настінним;
 • стельовим.

настінний карниз для штор

стельовий карниз для штор

Настінний тип найпопулярніший. Його просто монтувати та легко використовувати.

Кріплення на стелі робить кімнату більш просторою. Ефект можна підсилити, підібравши штори з візерунком із вертикальних ліній.
Така конструкція ідеально підходить для приміщень із вікном у стелю. Її можна гармонійно вбудувати у будь-який дизайн.

Важливо! Недолік стельового карниза – його потрібно вибирати на етапі чорнових ремонтних робіт. Але його достоїнства перекривають цей нюанс.

За способом кріплення

Штори можуть кріпитися до карнизу різними способами.

Можливі варіанти:

 1. Петлі, що пришиваються на верхній край текстильного полотна, а потім надягають на штангу карнизу. Вони можуть бути з такого ж матеріалу, як штора або виготовлятися з іншої тканини, стрічок, шнурів. Зручне рішення, що дозволяє зняти штори будь-якої миті, наприклад, для прання – використовувати петлі на кнопках.
 2. Люверси – підходять тільки для штангових конструкцій. У верхній частині полотна роблять отвори, які вставляють люверси (пластикові, металеві або дерев'яні кільця), потім простягають карниз. Виходять великі гарні складки.
 3. Гачки (затискачі) – для струнної конструкції. На струну навішуються елементи кріплення – гачки або прищіпки. Потім на них чіпляється штора.
 4. Тесьма з петлями для гачків, що пришивається на верхню частину полотна.
 5. Куліса – «кишеня» на полотні, через яку проходить штанга карнизу. Можна повісити полотно рівно або оформити його у вигляді складочок.

штори на петлях

штори на люверсах

штори на гачках

штори на тасьмі

штори на лаштунках

Варіант підбирається насамперед з урахуванням конструкції карниза. Звернути увагу варто на щільність тканини, не змарнувати сполучність з інтер'єром.

За матеріалом

Карнизи можуть бути виготовлені з таких матеріалів:

 • Дерево – класичний та благородний матеріал. Можна гармонійно вписати майже будь-яку інтер'єрну концепцію. На виробництві деревину обробляють складами проти гниття. Дерев'яні карнизи міцні, красиві та довговічні.
 • Метал – популярне рішення. Використовують мідь, нержавіючу сталь, латунь, алюміній, хром, нікель.
 • Пластик – недорогий матеріал, який не вимагає спеціального догляду. Карнизи з якісного полівінілхлориду неймовірно стійкі до зношування та довговічні.

карниз із дерева

карниз із металу

карниз із пластику

Будь-який із цих трьох матеріалів досить хороший. Вибирати варто, ґрунтуючись на естетичних уподобаннях та загальному стилі інтер'єру кімнати.

За кількістю рядів

Залежно від того, як потрібно оформити вікно і скільки шарів тканини буде використовуватися, підбирають карниз з певною кількістю рядів.

Вони бувають такими:

 1. Однорядний. Цей варіант найбільш простий у встановленні та використанні, він призначається для одного полотна.
 2. Дворядний. Така конструкція найбільш популярна за рахунок своєї функціональної зручності: на нижню частину вішають легку фіранку, а на верхню планку кріплять щільну світлонепроникну портьєру. Таким чином досягається можливість забезпечити у приміщенні комфортний рівень освітленості у будь-який час.
 3. Трирядний. Використовується рідше, підходить для інтер'єрів, в яких передбачається багатошарова штора з різних за щільністю тканин. Надає можливість повісити ламбрекен.

однорядний карниз

дворядний карниз

трирядний карніх

Додаткова інформація! Ламбрекен – це декоративний елемент обрамлення вікна. Він розташований у його верхній частині і повинен мати довжину не більше 20% отвору. Раніше ламбрекен вішали для того, щоб приховати незграбний карниз, але зараз його використовують лише для прикраси.

За способом керування

Карнизи бувають струнними, профільними та зі штангою:

 • Струнний передбачає використання металевого дроту, натягнутого за допомогою механізму регулювання. Плюси такої системи – простота та дешевизна. Але для щільних штор цей спосіб не годиться – під вагою текстилю струни розтягуються, провисають або лопаються. Дрітовий карниз добре підходить для легких, прозорих фіранок, він не привертає увагу, створюючи візуальну легкість, невагомість віконного обрамлення.
 • Інший вид карниза – в якому штора закріплюється на рухомих елементах, вбудованих у профіль або шину. Кріплення рухається в пазах, немов по рейках, конструкція зручна і довговічна. Є можливість використовувати поворотні елементи, щоб фіранка рухалася під кутом або з поворотом.
 • Карниз-штанга – може мати круглий переріз або квадратний. На основу надягають кільця чи люверси.

струнний карниз

карниз рейковий

карниз штанговий

Зверніть увагу: у великих приміщеннях, де потрібно використовувати штору або драпірування на карнизі довжиною понад 4 метри, краще не використовувати конструкцію у вигляді штанги. За такої довжини вона має властивість прогинатися під вагою тканини. У таких випадках краще звернути увагу на профільні конструкції. Вони дозволяють рухатися полотну без перешкод на будь-якій довжині. Штангові ж дають неймовірний простір для дизайнерських рішень, можуть мати складну форму, незвичайну поверхню, доповнитися спеціальними заглушками фігурними замість звичайних.

Особливості з'єднувача для карниза для штор

Профільні карнизи можна встановлювати абсолютно будь-якої довжини та форми, використовуючи сполучний елемент для стикування. З використанням такої конструкції є можливість зібрати не тільки прямий карниз для стельового кріплення або на стіну, але й вигнуті або закруглені схеми.

Щоб реалізувати задум, потрібно запастися необхідною кількістю профілів та підібрати з'єднувачі.

Профіль карниза буває двох типів:

 • московський;
 • турецька.

Турецький має на увазі, що з'єднувач і декоративна вставка (заглушка, яка завершує карниз заважає гачкам зіскакувати з профілю) додають конструкції близько 3 см.

турецький карниз

Московський профіль з'єднується так, що до розміру виробу нічого не додається. Його особливість: потрібно брати кількість з'єднувачів профілю рівну числу його рядів.

московський карниз

Монтаж карнизів для штор

Для монтажу карниза знадобиться певний набір інструментів. Крім кріплень у комплекті з виробом, знадобляться:

 1. драбини;
 2. перфоратор;
 3. рулетка, олівець;
 4. дюбелі;
 5. саморізи;
 6. будівельний рівень;

Перед складання карнизу штангового типу спочатку потрібно визначити його довжину і, якщо потрібно, підрізати. Потім надягають на штангу кріплення для штор.

розміщення кілець на карнизі

Важливо! Одне з кріплень слід поставити між кронштейном та декоративною заглушкою, щоб фіранка не зміщувалася до центру штанги.

Потрібно уважно поставитися до висоти, на якій встановлюватиметься карниз. Чим вище починається штора, тим просторіше здається кімната.

Між карнизом і рівнем вікна має бути не менше 5 см. Якщо штора або гардина кріпиться на люверси, не забудьте врахувати відстань між карнизом і стелею: тканина з кільцями повинна вільно рухатися в цьому просторі.

Монтаж настінних виробів на прикладі струнного типу:

 1. Розмістити місце кріплення до стіни, зафіксувати тримачі кронштейнів.
 2. Пропустити струну через отвір, розташований у кріпленні, закріпити гвинтами.
 3. Прикрутити кронштейн до його основи, зафіксованої у стіні.
 4. Повторити дію з другого боку.

монтаж струнного карнизу

Якщо струнний карниз виготовлений за старими зразками, потрібно відкрити коробку і підтягнути в ній спеціальну шайбу на болті з обох боків.

Монтаж карнизу на стелі:

 1. У профілі просвердлити отвори з інтервалами близько 50 див.
 2. Прикласти виріб до стелі, відступивши 10-15 см, намітити розташування.
 3. Зробити невеликим свердлом отвір у центрі.
 4. Вставити в нього дюбель.
 5. Прикріпити профіль центральним шурупом.
 6. Вирівняти карниз, надати йому необхідного положення.
 7. Зробити інші отвори та забити дюбелі.

монтаж стельового карнизу

Тепер кріпити готову конструкцію, на яку вже встановлені заглушки.

Як закріпити кронштейн для карнизу

Щоб рівно поставити карниз, насамперед потрібно намітити його розташування олівцем. Використовуйте будівельний рівень, щоб не помилитись.

Важливо! Для виробів завдовжки трохи більше півтора метра вистачить 2 кронштейнів. Якщо карниз довший – по центру ставлять додатковий.

Інструкція:

 1. Від вікна з кожного боку відміряти 15-25 см і зробити в цих місцях лінії, перпендикулярні до стелі.
 2. Від центру верхнього краю вікна відміряти потрібну відстань до карниза та відзначити точкою.
 3. Від точки прокласти відрізки за допомогою рівня та лінійки. Місця перетину їх з лініями з боків – точки, у яких потрібно ставити кронштейни.
 4. Прикласти основу кронштейна до позначок і намітити, де робитимуться отвори.
 5. Перфоратором виконати отвори.
 6. Вставити дюбелі.
 7. Закріпити у дюбелях кріпильну частину кронштейна.

деталі кронштейнів

кронштейн для карнизу

Після цього можна вмонтовувати сам карниз.

Як закріпити карниз або гардину для штор на гіпсокартоні.

Щоб поставити карниз на гіпсокартон, в якому не тримається звичайне кріплення, потрібні дюбелі особливого типу – «метелики».

Коли їх закручують, бічні поверхні розкриваються та забезпечують міцне зчеплення з гіпсокартоном.

Також можна користуватися шурупами для металу.

кріплення карнизу на гіпсокартон

Як зробити карниз для штор своїми руками з підручних матеріалів

Карниз для штор легко зробити своїми руками із підручного матеріалу. Найпростіший спосіб – труби з металу чи пластику. Наприклад, водопровідні розміром 0.5 або 0,75 дюйма.

Як зробити карниз:

 1. Вибрати діаметр, довжину труби, визначити кількість кронштейнів.
 2. Якщо кріплень 3 – трубу розрізати навпіл.
 3. На кінцях відрізків зробити різьблення на 3-4 витки.
 4. З такої ж труби зробити шматочки по 10-15 см для кожного кріплення та різьблення на одному з їхніх кінців.
 5. Купити або виготовити опорні елементи під кріплення із листа сталі 3-5 мм завтовшки. До них приварюють патрубки без різьблення.
 6. Шов відшліфувати.

карниз із труби

Після цього карниз можна зібрати, пофарбувати та встановити. На оцинковані труби фарба лягає краще.

Відео: монтаж стельового карнизу для штор

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар