Скільки споживає пральна машина

Сьогодні пральна машина є невід'ємною частиною будь-якої квартири, значно полегшуючи догляд за речами та заощаджуючи час. Замість цього вона споживає електроенергію, і інформація про масштаби споживання може виявитися корисною при виборі машинки.

потужність пральної машини

Класи споживання енергії

Від класу енергетичної ефективності залежить кількість енергії, яку використовує прилад, і що він вищий, то ефективнішими виявляються витрати. Цей параметр вважається одним із ключових показників якості пральних машин (як і всієї побутової техніки). Інформація про нього, а також про якість віджимання та прання прописується на наклейках, що розміщуються на техніці.

потужність пральної машини

З 2012 року у країнах Євросоюзу використовуються єдині наклейки нового зразка. Основним зміною у тому організації стала відсутність вказівки класу ефективності прання, оскільки машинки-автомат, мають клас нижче вищого, не допускаються до продажу.

потужність пральної машини

Наклейка включає наступну інформацію:

 • виробник та модель;
 • клас енергоефективності (від А++++ до D);
 • рівень шуму в режимі прання та віджиму (в дБ);
 • загальне споживання електрики (в кВт/год. за рік);
 • клас віджиму (від А до G);
 • споживання води (в л/рік);
 • максимальне завантаження барабана (у кг).

потужність пральної машини

Дані вказуються після підрахунків результатів випробувань машин у таких режимах:

 • прання бавовни при 40оС, завантаження барабана часткове;
 • прання бавовни при 60оС, завантаження повне та часткове.

У середньому враховується близько 220 циклів. Також береться до уваги споживання пральної машиною енергії у вимкненому стані та в режимі очікування. Для присвоєння певного класу оцінюється співвідношення еталонних та фактичних витрат.

потужність пральної машини

Зверніть увагу! Моделі з однаковим енерговитратою часто відносяться до різних класів, оскільки раціональність витрати води та кількість оборотів у них різняться. Тому всі характеристики техніки вказуються комплексно.

Більшість сучасних пральних машин мають клас енергоспоживання А чи В. Літери F і G вказують на погану якість, а D та Е – на нормальну та задовільну відповідно.

як дізнатися потужність пральної машини

Дані про енергоспоживання дозволяють визначити, скільки енергії буде витрачено за годину при завантаженні одного кілограма бавовняної тканини. Для підрахунку витрат за повністю завантаженому баку вказана потужність множиться на вагу білизни.

споживання електроенергії пральною машиною

Для оцінки роботи приладів використовується еталон – спеціально сконструйована установка із безперебійною роботою та стабільними показниками. Для прання застосовують спеціальні еталонні бавовняні клапті в кількості одного кілограма. Для оцінки енергоспоживання визначають витрати енергії за період випробувального прання.

потужність пральної машини

Вузли споживання

Кількість кіловат, що споживається машинкою під час прання, залежить від енергоспоживання всіх вузлів. Сума їх потужностей визначає загальну потужність пристрою.

Двигун

Мотор є основною складовою агрегату, що обертає барабан і споживає більшу частину електрики, що сумарно витрачається. На сучасних пральних машинах встановлюють такі типи двигунів:

 • колекторний;
 • інверторний;
 • безщітковий.

двигун пральної машини

Двофазні асинхронні електродвигуни вважаються застарілими, тому не встановлюються на сучасні моделі. Колекторні мотори досить сильно шумлять і мають невеликий термін служби, що пояснюється зношуванням щіток.

фото двигуна пральної машини

На передових агрегатах стоять безщіткові двигуни, що відрізняються низьким рівнем шуму, тривалим періодом експлуатації (понад 10 років) і зниженим на 20% рівнем енергоспоживання. У середньому потужність мотора варіюється від 0,4 до 0,8 кВт.

двигун пральної машини фото

Зверніть увагу! У процесі віджиму споживана потужність зростає.

ТЕН

Нагрівальний елемент необхідний для нагрівання води, розташованої в барабані, до температури, передбаченої обраною програмою прання. Залежно від встановленого режиму може або повністю не використовуватися, або працювати у повну силу.

тен пральної машини

Потужністю Тена визначається швидкість нагрівання води і, отже, час роботи самого нагрівального приладу. Сучасні деталі мають рівень споживання в 1,7–3 кВт.

тен пральної машини фото

Зливний насос

Цей пристрій займається відкачуванням води з барабана в певні моменти прання, погоджуючись із встановленою програмою. Зазвичай воно має вигляд крильчатки, що обертається мініатюрним електромотором. На вході лопаті закачують воду в бак, а на виході виштовхують у шланг зливу. Споживає насос небагато, близько 25-45 Вт/год.

зливний насос пральної машини

Блок керування

Це найважливіший вузол, який контролює роботу всього агрегату. Він складається з панелі індикації, центрального процесора, блока живлення, датчика, пускових конденсаторів та інших деталей. Однак, навіть з урахуванням такої кількості елементів, блок споживає лише 10-15 Вт/год.

блок управління пральної машини

Як визначити потужність

Потужність пральної машинки, вказана на наклейці виробника, є максимальною. Для сучасних пристроїв вона перевищує 2,1 кВт.

скільки споживає пральна машина

Зверніть увагу! Облік електроенергії здійснюється у кВт/год, а потужності – у кВт.

У технічній документації, що додається до машинки, крім максимальної потужності та класу енергоспоживання, іноді вказується рівень обліку електроенергії (в кВт/год). Для його визначення використовуються такі дані, як клас споживання та максимальне завантаження. Наприклад, для машини класу А++ із завантаженням у шість кілограм дана величина дорівнює 0,96 кВт/год (0,16 кВт/год*6).

споживання електроенергії пральною машиною

Реально використовувана потужність визначається вибором режиму прання. Так, в одному випадку прання здійснюється в холодній воді, а в іншому – при нагріванні до 90°С. Аналогічно і з віджиманням: він може обертатися з різною швидкістю або зовсім не віджимати білизну. І всім цих процесів характерне різне енергоспоживання, яке може перевищувати зазначених виробником значень.

режими пральної машини

Що впливає рівень потужності

Крім встановленої програми прання на рівень споживаної електроенергії впливають такі фактори:

 1. Тип тканини. Відштовхуючись від нього підбирається режим прання. Також різні матеріали по-різному вбирають вологу, що призводить до значної різниці у вазі після намокання.
 2. Температура води, що закачується. Всі машини починають свою роботу з холодною водопровідною водою, проте її фактична температура різниться залежно від пори року. Чим вона вища, тим менше часу необхідно нагрівальному елементу для виконання своєї функції.
 3. Кількість обертів. Від нього залежить рівень енергоспоживання двигуна.
 4. Рівень завантаження. Сучасні моделі розраховують кількість води, що набирається, виходячи з ваги завантажених речей. За відсутності інтелектуального керування незалежно від завантаження набирається фіксований об'єм води.

прання в пральній машині

режими прання

пральна машина

як правильно прати речі

Зверніть увагу! У режимі очікування пральна машина продовжує споживати невелику кількість енергії, тому її варто відключати від мережі після закінчення кожного прання.

пральна машина в інтер'єрі

Для мінімізації реальних витрат електроенергії потрібно дотримуватись певних правил експлуатації:

 1. Максимально завантажувати барабан за відсутності інтелектуального керування. Це дозволить зберегти 10-15% енергії з кожного прання. Однак тут головне не перестаратися і не закласти дуже багато речей, оскільки це призведе до несправності агрегату.
 2. Обережно підходити до вибору режиму. Програми відрізняються інтенсивністю, тривалістю, температурою нагріву, кількістю обертів та наявністю додаткових функцій на кшталт повторного полоскання чи сушіння. Варто тверезо оцінювати стан білизни і не прати довше необхідного, а також при температурах, які вищі за потрібні.
 3. Вибирати якісні миючі засоби. Через використання прального порошку низької якості великий ризик необхідності повторного прання. Дозувати його слід строго згідно з інструкцією.
 4. Очищати ТЕН від накипу. Для цього раз на півроку необхідно запускати один холостий цикл при температурі 60оС, додавши в барабан спеціальний засіб від накипу. Процедура дозволить запобігти зростанню споживання енергії для нагрівання води.

чищення пральної машини від накипу

Знати, скільки пральна машина споживає електроенергії за прання, особливо важливо при виборі техніки. Орієнтуючись на ці дані та свої реальні потреби, можна скоротити витрати на електричну енергію.

пральна машина фото

Відео: скільки електроенергії споживає пральна машина

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар