Ширма для дитячого садка своїми руками

Ляльковий театр – особливий вид мистецтва. Дітям завжди цікаво дивитися сценки, що розігруються. Також хлопці і самі можуть брати участь у лялькових спектаклях і тоді почуватися справжніми акторами. Адже це вже не гра в ляльки, а корисне та творче заняття.

дитяча ширма

Проте ляльковий театр неможливий без театральної ширми. Дізнаємося, як можна своїми руками зробити підлогову ширму для дитячого садка. Як правильно користуватися даною конструкцією і для чого ще можна задіяти, оскільки розігрування за її допомогою лялькового дійства – це ще не всі функції.

ширма своїми руками

Що таке багатофункціональна ширма

Незважаючи на прозову назву, така конструкція – дуже цікавий інтер'єрний предмет дитячого садка. Це свого роду «трансформер», корисний атрибут, без якого часом не обійтися в ході проведення в дитсадку сюжетно-рольових ігор, показу лялькових дійств і не тільки.

ширма своїми руками ідеї

Ціль та задачі

У масштабному розумінні мета багатофункціональної ширми, оформленої відповідним чином, полягає в розвитку у дошкільнят:

 • пізнавальних здібностей, інтересів та процесів;
 • інтелекту загалом – з урахуванням практичних процесів із залученням сенсорних стандартів.

ширма для дитячого садка

Завдання допомоги – опосередкована допомога у:

 • розвитку у дітей інтегративних якостей, кругозору та всіх видів сприйняття;
 • формуванні елементарних уявлень про математику, цілісну картину світу;
 • вдосконалення координації очей та рук.

Послужить така конструкція і чудовим помічником для розвитку у малюків дрібної моторики рук.

ширма для дитячого садка фото

Наведемо приклади. Наприклад, на полотні ширми (якщо прикріпити відповідні матеріали) хлопці можуть:

 • пристібати гудзики та кнопки;
 • вчитися шнуруванню;
 • застібати та розстібати ремінці;
 • плести косички;
 • застібати блискавку та виконувати багато інших завдань.

Одночасно нижню частину конструкції (знову ж полотнище) зручно використовувати як «посібник» для знайомства:

 • з кольором та його спектрами;
 • літерами;
 • геометричними фігурами;
 • рахунком.

ширма для дитячого садка ідеї

А також – для розвитку здібностей з математики, загалом, з метою навчання складання слів, для формування математичних уявлень (визначення розміру – короткий-довгий, менший-більший, вузький-широкий) тощо.

ширма для дитячого садка ідеї фото

Опис посібника

Складається конструкція з 3-х частин: центральної та двох бічних. Ширма є двосторонньою. Інструмент для навчання із прихованими цікавими елементами дозволяє вирішувати важливі завдання, що сприяють навчанню, розвитку та вихованню дітей дошкільного віку.

ширма для дитячого садка фото ідеї

p align=”justify”> Багатофункціональність ширми дозволяє довгий час тримати увагу маленьких дітей (це досягається за допомогою зміни завдань і функцій), а також уникати перевантажень.

ширма для дитячого садка дизайн

Види ширм

Вони можуть бути настільними та підлоговими. Розмір пристрою залежить від призначення. Для дошкільнят оптимальною є висота конструкції 0,8 – 1,4 м. Ідеальний варіант для настільних ширм – висота від 15 до 40 см.

ширма пластикова

Виготовити ширму можна з різних матеріалів. Важливо одне – відповідність їх вимогам безпеки та гігієни. Також матеріал не повинен бути важким та токсичним.

ширма для дитсадка

Підходять для виготовлення:

 • пластик;
 • поліетилен;
 • штучна шкіра;
 • полікарбонат;
 • дерево;
 • гума.

Для тканинної основи:

 • тюль;
 • нейлон;
 • ситець;
 • фліс.

Однак, наймобільнішими та найлегшими вважаються ширми, у яких рами виконані зі звичайних пропіленових труб, що застосовуються в сантехніці.

ширма для дитячого садка фото дизайну

Полотнище конструкції, як правило, кріпиться за допомогою: липучок, кнопок, тасьми або гудзиків.

Для кріплення елементів ширми також використовують різні способи (липучку, кишені, прищіпки, кнопки, гачки, гумки, зав'язки).

ширма для дитячого садка дизайн ідеї

Технічні характеристики

Виготовляється конструкція з недорогих матеріалів та у виконанні вона досить проста. Виходить пристрій:

 • доступне;
 • безпечне;
 • трансформується;
 • змістовно-насичене;
 • поліфункціональне.

ширма для дитячого садка ідеї дизайн

Крім того, така ширма повною мірою відповідає вимогам ФГЗС, у даному випадку – щодо побудови просторово-предметного середовища, що сприяє активному розвитку дошкільнят.

ширма для дитячого садка ідеї дизайну

Як зробити ширму для дитячого садка.

Зробити самостійно цей пристрій для дитячого дошкільного закладу не складно. Знадобиться небагато часу та недорогі матеріали.

У чому головне завдання? Важливо, щоб конструкція вийшла стійкою, вирізнялася високою міцністю. Пристосування постійно перебуватиме в центрі дитячої уваги. Тому дорослим потрібна впевненість у тому, що активне використання ширму витримуватиме.

ширма для дитячого садка декор

Окрім іншого, слід уникати загострених кутів та великовагових деталей, оскільки вони можуть травмувати маленьких дітей.

Ще більш універсальною конструкція стане, якщо тканину на каркасі закріпити липучками. Це допоможе виконувати оформлення ширми щоразу по-іншому, у різних варіаціях: змінювати його за необхідності, залежно від потреб.

ширма для дитячого садка декор фото

Матеріали та інструменти

Перш ніж приступати до виконання завдання – театральна ширма для дитячого садка своїми руками – слід запастися необхідним інструментом.

Як говорилося вище, найпростіший і доступний матеріал виготовлення каркаса – труби з поліпропілену. Коштують вони недорого, при цьому відрізняються довговічністю та міцністю.

труби

Щоб поєднати фрагменти труб, використовують фітинги із пластику. Кріплять останні за допомогою спеціально призначеного для такого роду робіт паяльника. Паяння займає зовсім небагато часу (буквально кілька хвилин), тому цей інструмент можна і не купувати: він неодмінно знайдеться в майстерні у когось із батьків дітей.

Що ще знадобиться для робіт із виготовлення багатофункціональної ширми? Це:

 • маркер;
 • рулетка;
 • фітинги;
 • ножиці;
 • елементи кріплення;
 • тканина;
 • пила для нарізування труб.

І, безумовно – самі пластикові труби (щоб обійтися без нарізування, їх можна придбати у магазині вже необхідної довжини).

труби з поліпропілену

Процес виготовлення

Здійснюється робота у кілька етапів. Спочатку потрібно скласти креслення ширми з позначенням розмірів. Потім вирізають труби відповідної довжини.

Далі займаються виготовленням каркасу. Для цього застосовується паяльник: слід нагріти кінці базового матеріалу та фітинги. Потім – з'єднати, несильно стиснути (буде достатньо кількох секунд). А щоб кожна деталь ширми рухалася щодо один одного, задіяні спеціальні сполучні елементи із пластику. Їх слід надіти на труби, потім паяльником скріпити між собою.

ширма із труб

Щоб пошити чохли, з тканини вирізають шматки розміром, придатним для задуманих секцій (бажано прострочити краї). Тканина фіксують спеціальними кріпленнями (кнопки чи липучки).

Далі можна приступати до фарбування та декорування конструкції. Фарбують пластикові елементи ширми. А цікавий декор їй можуть забезпечити аплікації чи вирізані фігурки та інше.

Можна зробити не менш цікавий додаток до ширми. Щоб легше було організовувати вистави та різноманітні виставки, доцільно прикріпити тканинні чи прозорі пластикові кишеньки і складати туди необхідний інвентар. А якщо ширму використовують у ясельній групі, такі кишеньки можна зробити більшими і вставляти великі малюнки.

ширма для дитячого садка фото декор

Крім іншого, можна скористатися натягнутими нитками з прищіпками або іншими пристроями кріплення, які також істотно спростять завдання. Поки виріб не використовується за основним призначенням, чохли можна замінити звичайною садовою сіткою. І вже на неї за допомогою декоративних прищіпок прикріпити малюнки дітей або фото, самостійно зроблені, невеликі (наприклад, м'які) іграшки, а також різні навчальні матеріали.

Словом, варіантів обробки, як і збирання конструкції – маса. В даному випадку все залежить від творчих думок та фантазії дітей та вихователів. Сам процес виготовлення ширми можна перетворити на цікаве та веселе дійство, зробити це грою, в якій кожна дитина зможе взяти безпосередню участь. А надалі з таким поліфункціональним пристосуванням є втілення в реальність цікавих і корисних ідей, що сприяє ефективному дитячому розвитку.

будиночок ширма для дитячого садка

Варіації використання ширми

Крім наведених вище функцій, ширма може служити:

 • куточком усамітнення (повного чи часткового), де з задоволенням відпочиватимуть;
 • наметом, де хлопці можуть пограти (у такому разі можна зверху накрити конструкцію тканиною);
 • стендом з розміщеними у спеціальних прозорих кишеньках навчальними та пізнавальними картинками.

ширма для дитячого садка фото декору

За допомогою такого пристосування можна розділити простір для ігор за інтересами, тоді забави одних хлопців не будуть відволікати інших від спокійніших занять – ліплення, малювання, читання та інше.

Ляльковий театр сприяє розвитку творчих здібностей дітей, допомагає створити оптимальні умови для цікавого та корисного проведення часу.

У дитсадкових групах мають бути предмети, спрямованістю яких можна назвати реалізацію фантазій дітей: це допомагає вихователям проводити навчання більш ефективно.

ширма

Вивчення складного матеріалу проходить набагато легше у тому випадку, коли здійснюється в ігровій жартівливій формі.

Для цих та інших корисних цілей можна успішно задіяти багатофункціональну ширму.

пластикова ширма

Відео: переносна підлогова ширма для дітей

50 варіантів дизайну ширм для дитячого садка.

ширма для дитячого садка фото декор

ширма для дитячого садка декор фото

ширма для дитячого садка декор

ширма для дитячого садка ідеї дизайну

ширма для дитячого садка ідеї дизайн

ширма для дитячого садка дизайн ідеї

ширма для дитячого садка фото дизайну

ширма для дитячого садка фото дизайн

ширма для дитячого садка фото

ширма для дитячого садка дизайн

ширма для дитячого садка фото ідеї

ширма для дитячого садка ідеї фото

ширма для дитячого садка ідеї

ширма для дитячого садка фото

ширма для дитячого садка

ширма для дитячого садка варіанти оформлення

ширма для дитячого садка варіанти декору

ширма для дитячого садка варіанти дизайну

ширма для дитячого садка види оформлення

ширма для дитячого садка види декору

ширма для дитячого садка види дизайну

ширма для дитячого садка ідеї огляд

ширма для дитячого садка огляд ідеї

ширма для дитячого садка фото огляд

ширма для дитячого садка огляд фото

ширма для дитячого садка огляд

ширма для дитячого садка ідеї види

ширма для дитячого садка види ідеї

ширма для дитячого садка фото видів

ширма для дитячого садка фото види

ширма для дитячого садка фото

ширма для дитячого садка види

ширма для дитячого садка ідеї варіантів

ширма для дитячого садка ідеї варіанти

ширма для дитячого садка варіанти ідеї

ширма для дитячого садка фото варіантів

ширма для дитячого садка фото варіанти

ширма для дитячого садка варіанти фото

ширма для дитячого садка варіанти

ширма для дитячого садка ідеї оформлення

ширма для дитячого садка ідеї оформлення

ширма для дитячого садка оформлення ідеї

ширма для дитячого садка фото оформлення

ширма для дитячого садка фото оформлення

ширма для дитячого садка

ширма для дитячого садка оформлення

ширма для дитячого садка ідеї декору

ширма для дитячого садка ідеї декор

ширма для дитячого садка декор ідеї

ширма для дитячого садка фото декору

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар