Шиємо тюль своїми руками

Одним з важливих елементів інтер'єру є тюль, який виконує функцію захисту від сонця, і запобігає попаданню в кімнату пилу. Тюль красиво доповнює загальне зображення кімнати, створює затишну обстановку. Сьогодні існує величезний вибір тюлю, який відрізняється за виглядом, тканиною, забарвленням та іншим критеріям. Але не завжди вибір на ринку зможе задовольнити запити замовника. Тому зручним варіантом пошитиме своїми руками фіранки. Як це зробити, буде вказано нижче у покроковій інструкції.

пошиття тюлю

Вибір інструментів та матеріалу

Пошиття тюля своїми руками передбачає використання наступних підручних інструментів:

  • Голка для ручного шиття.
  • Нитки в тон, що підходить до тканини.
  • Ножиці.
  • Метр (для вимірів).
  • Швейна машинка.

підбір матеріалу

Крім цього, потрібно підібрати тканину, з якої виготовлятиметься виріб. Існує багато матеріалів, тому при покупці буде складний вибір.

підбір тканини

Підбираючи необхідну тканину, слід враховувати такі критерії:

  • Структура полотна.
  • Колір.
  • Прозорість.
  • Наявність вишивок та принтів.

вибір матеріалу для пошиття

Оцінюючи ці критерії, ви самостійно підбираєте, що необхідно і більше підходить до бажань, інтер'єру та пошиття.

матеріал для пошиття

Якщо ви маєте здібності справжньої швачки і можете створювати шедеври, то спробуйте з'єднати відразу кілька тканин, що створить досить незвичайну композицію.

самостійне пошиття тюлю

При визначенні розмірів виробу слід враховувати висоту стель, а також довжину карниза. Так, ширина штори визначається гардиною. Як правило, тюль підбирається прямо в підлогу, але є й інші види фіранок. Наприклад, “косі” полотна – короткі, можуть бути використані в комплекті з основним класичним тюлем, що також виграшно виглядає в інтер'єрі.

підбір розміру тюлю

Пошиття тюлю

Коли ви вже визначилися з матеріалом, кольором та розмірами, варто вибрати модель готового виробу. Варіантів є досить багато.

особливості крою

Як і будь-який інший виріб, тюль також необхідно шити по викрійці, однак перш ніж її знайти та підготувати, слід визначити з тим, які штори вам хочеться мати. Можна знайти різні види фіранок в інтернеті, а потім вже по фото приступати до процесу. Уважно виконуйте всі рекомендації щодо пошиття, і тоді точно все вийде.
Нижче наведено покрокову інструкцію про те, як пошити тюлі різних видів своїми руками.

розкрий тканини

У складку

Як зробити красиві складки на тюлі своїми руками можна дізнатися нижче.

Якщо ви хочете пошити тюль у складку, слід враховувати той факт, що тканини необхідно придбати приблизно втричі більше, ніж довжина карнизу. Хвилі витрачають матеріал і щоб тюль красиво виглядав, необхідно заздалегідь вгадати з кількістю полотна. Найчастіше використовується потрійна складка.

тюль у складку

Щоб досягти необхідного результату, слід рівномірно робити згин уліво та закріпити, а потім тканину приєднати вправо. Через однакову відстань створіть загин уліво вниз, потім вліво вгору, а потім вправо вниз і вправо вгору. Після кожної дії необхідно обережно закріпити полотно.

варіант тюля у складку

Є незвичайний варіант тюлю під кутом – «косою». Це вид фіранки, яка в центрі коротка, а по краях подовжена, але не сягає підлоги.

тюль навскоси

Для того, щоб пошити таку шторку, треба зробити виміри вікна та карниза, після чого тканину скласти подвійно. Полотно необхідно рівномірно розкласти на рівній поверхні та по лекалу вирізати так, щоб вийшов вигляд арки. При цьому зовнішні сторони треба підвернути, а внутрішні краї красиво обробити.

тюль зі збірками

Зі зборками

Дрібне складання легко можна зробити за допомогою швейної машинки, головне, щоб не заплуталася нитка, інакше постраждає рядок та зовнішній вигляд виробу.

тюль зі збірками

Для того, щоб домогтися складання, необхідно двічі підігнути тканину на 2-4 сантиметри. Від одного краю прокладається рядок, а від іншого – ще один і так далі. Нитка в такій ситуації закріплюється з обох боків, де потрібно залишити довгі хвостики, щоб наприкінці роботи красиво вирівняти всі складки.

складки на тюлі

Декорування фіранок

Крім того, що ви можете самостійно за допомогою машинки пошити фіранки, також необхідно їх додатково прикрасити, зробивши своїми руками якесь оздоблення або принт. Це урізноманітнює зовнішній вигляд штори та обіграє інтер'єр.
Звичайно, якщо ви прихильник класики, мінімалізму, то краще обійтись без яскравих прикрас. Але, якщо ж потрібний декор, то тюль цілком реально перетворити за допомогою бантів, рюш, мережива та інших деталей.

декорування

Наприклад, фіранки можна обіграти шляхом їхнього збору з однієї або двох сторін. Для цього ви можете або придумати додаткові кріплення з двох сторін від вікна або просто красивою стрічкою в тон до тюлю зібрати їх.
Якщо потрібно прикрасити фіранки в дитячій кімнаті, можна обіграти дизайн дитячими елементами, іграшками, зібравши штори і приєднавши до спеціальних кріплень.

елемент декору

Досить популярне декорування квітами. Це додає інтер'єру особливу легкість, шарм та вишуканість.

У магазинах можна придбати різноманітні магнітні підхвати, які не потребують додаткових кріплень.

декорування тюлю

Як правильно повісити тюль

Коли тюль готовий, постає питання, як його правильно повісити, щоб було красиво. Для початку необхідно придбати карниз (трубчастий з кільцями, профільний з гачками, струнний).

як повісити тюль

Вибираючи гардину, необхідно визначитися з тим, який вид кріплення фіранок вам хотілося б використовувати.

Найзручніше для тюля вибирають кліпси або гачки, на які можна швидко повісити фіранки, а потім, у разі потреби при пранні, можна легко їх зняти.

тюль на гачках

Щоб штори красиво виглядали на карнизі, необхідно їх рівномірно розмістити вздовж і потім знизу вирівняти. З такою легкою тканиною краще бути акуратнішим, щоб не смикнути полотно зайвий раз і не пошкодити.

розміщення штори

Для кухні краще використовувати однорядний карниз, тому що тут немає необхідності вішати кілька фіранок. Тим більше, на кухні вони частіше і швидше забруднюються, зокрема, від продуктів харчування.

кухня

Більше практично використовувати як кріплення тюля на кухні кільця з гачками, адже на них фіранки будуть міцно триматися, і ніхто їх не зачепить.

кільця з гачками

Щоб у вашій квартирі завжди було чисто і затишно, не забувайте регулярно займатися пранням, оскільки тканина все одно збирає в собі пил і утруднює подих у приміщенні.

штори в кімнату

Завдяки вищевказаним порадам, ви тепер знаєте, як пошити тюль, на що варто звертати увагу перед початком процесу, що необхідно вибирати і як. Насправді, цей процес не займає багато сил і часу, але якщо ви хочете отримати відмінний результат, то точно доведеться постаратися. Не забувайте про правильний вибір карнизу та кріплення фіранок, а також про те, що ви завжди зможете їх модернізувати шляхом додавання додаткових оригінальних деталей.

Відео: як пошити тюль своїми руками

Галерея фото: тюль своїми руками у дизайні кімнат

варіант кухонного вікна

стриманість стилю

напівкругле вікно

варіант оформлення вікна

оформлення дитячої

вікно на кухні

білий тюль

кольоровий тюль

коричневий тюль

сірі відтінки

оригінальне оформлення кімнати

велике вікно на кухні

варіант оформлення вікна

вікно на кухні

вікно в обідній зоні

вікно у спальні

вікно у передпокої

вікно у кімнаті

вікно у спальні

білий тюль

тюль кисею

тюль у залі

передпокій з тюлем на вікні

оригінальне оформлення вікна

пастельні тони

масивний тюль

бежеві відтінки

сірий тюль у кімнаті

оформлення вікна

світлий тюль

декорування тюлю

тюль на вікні

фіолетові відтінки

помаранчеві відтінки

світла кімната

бічний тюль

тюль у складку

ніжний тюль

сірий тюль

помаранчевий тюль

багатство у стилі

червоний тюль

бежевий тюль

коричневий тюль

кімната у сірих тонах

класичний стиль

варіант оформлення вікна

білий тюль

бардовий тюль

Шиємо тюль своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар