Штори в підліткову кімнату

Для батьків може бути непросто підібрати штори для хлопчика чи дівчинки підлітка. У цей час діти активно самовиражаються і часто їх смаки не збігаються з перевагами старшого покоління. Знайти точку дотику при декоруванні простору нелегко, але можливо.

Правила оформлення кімнати для хлопчика підлітка

Коли маленький хлопчик перетворюється на молодого хлопця, для нього вкрай важливо мати особистий простір, який відбивав би його індивідуальність. У цьому віці у дітей вже є свої захоплення, кумири та хобі. Використовуйте їх як основу при створенні дизайну інтер'єру.

оформлення підліткової кімнати

Головне правило при оформленні кімнати для підлітка не втручатися. Намагайтеся максимально дати волю творчому пориву дитини.

Для підліткової кімнати підійде нейтральна база:

 1. Меблі вибираємо світлих відтінків або повністю білу.
 2. Аналогічне правило поширюється і колір стін і підлоги. Фон повинен бути максимально не привертає увагу, так як підлітки все одно побудують простір під себе, а велика кількість постерів на стінах у поєднанні з яскравим інтер'єром виглядатиме занадто перевантажено.
 3. У меблювання дотримуємося мінімалізму, віддаючи перевагу закритим системам зберігання. Це допоможе зберегти видимість порядку у кімнаті хлопчика.

світлі меблі для підлітка

нейтральний колір стін для підлітка

мінімалізм у меблювання

Окремо увага при оформленні підліткової кімнати приділяється освітленню. Відмінно, якщо у просторі достатньо сонячного світла, це позитивно впливає на настрій та працездатність. Штучне світло тут виконує ще й функцію прикраси. Не бійтеся грати з різними варіантами торшерів, світильників та гірлянд. При правильному підході вони допоможуть розділити простір на зони та створити додатковий затишок.

Вітаються у просторі різні ліжка-горища, антресолі, ніші та широкі підвіконня. Ці затишні місця схильні до роздумів, мрій і самопізнання.

ліжко-горище в кімнату підлітка

Вимоги до штор у підліткову кімнату

Штори в дитячу кімнату для хлопчика мають бути не лише красивими, а й функціональними. Важливо звертати увагу на кілька факторів:

 1. Віддаємо перевагу міцним матеріалам для віконного текстилю. Хоча хлопчик уже став старшим, але трапляється всяке, тому краще, якщо штори будуть міцнішими.
 2. Карниз також має бути міцнішим, щоб уникнути можливих травм і збереже нерви батькам.
 3. Тканина повинна легко піддаватися чищенню чи пранню. Порядок у кімнаті хлопчика підтримувати так само складно, як і чистоту.
 4. Віддавати перевагу варто екологічним матеріалам. Організм дитини у цьому віці ще формується, отруйні речовини йому вкрай небезпечні.
 5. Тканина не повинна збирати пил, тому що це може призвести до розвитку алергії.

вибір штор для підлітка

Не можна забувати і про найголовнішу функцію штор у кімнаті школяра. Простір повинен залишатися досить світлим у денний час, але ставати максимально темним у нічний час.

Зверніть увагу! Гарною ідеєю будуть блекати штори. Їхня головна перевага — здатність не пропускати світло в кімнату, тому сон дитини з такими фіранками буде міцнішим і здоровішим.

Ще один важливий фактор для штор у кімнату підліткового хлопчика — це сучасність. Якщо батьки віддають перевагу класиці, краще залишити її для решти квартири. Особисте простір дитини має подобається насамперед йому самому. Тому варто віддати перевагу модним та сучасним моделям.

Вибір дизайну та кольору

Дозвольте дитині придумати дизайн та колір штор у кімнату самостійно. Намагаючись зробити, як краще, дорослі часто нехтують думкою маленького господаря кімнати, адже саме він проводитиме в цьому просторі більше часу. Допомогти вибрати штори в кімнату для підлітка можуть батьки хлопчика, підібравши приклади фото дизайну.

Бажано, щоб декор на вікнах вписувався у загальний дизайн приміщення та не суперечив йому. Тому варто заздалегідь визначитися з тематикою кімнати, виходячи з переваг підлітка.

Спортивний інтер'єр

Багато хлопчиків у шкільні роки захоплюються спортом. Спробуйте підкреслити це у дизайні кімнати. Для цього стане в нагоді особливий декор:

 • м'ячі;
 • сітки;
 • місця під кубки, дипломи та медалі.

кімната спортивної тематики

Штори для такого інтер'єру можуть бути як нейтральними, так і яскравими, що перегукуються з іншими елементами декору.

У декорі використовуємо принти із спортивною тематикою. Це можуть бути:

 • крісла у вигляді м'яча;
 • фотошпалери;
 • килими;
 • подушки та інше.

Цей стиль дозволяє використовувати більш яскраві кольори в декорі.

спортивний стиль у кімнаті підлітка

Творчий стиль

Кімната для творчого підлітка це повна свобода фантазії. Така дитина сама з радістю озвучуватиме ідеї для оформлення простору. Важливо підтримувати його креатив та намагатися втілити це в інтер'єрі.

Фон у кімнаті залишаємо нейтральним, у світлих чи темних тонах. Яскравість додамо за допомогою:

 • окремих предметів меблів (пуфів, диванів тощо);
 • постерів;
 • фотографій;
 • килимів.

меблі у творчій кімнаті

постери у творчій кімнаті

килими у творчій кімнаті

Штори для кімнати в такому стилі можуть бути темними, двоколірними або навпаки світлими і максимально нейтральними. Все залежить від загальної картини.

штори для творчої кімнати

Морський дизайн

Молодші підлітки часто мріють про морські пригоди, тому цю тематику використовуємо для оформлення інтер'єру дитячої. Для цього стилю властивим усі відтінки блакитного та синього. Сітки, принти з якорями та хвилями.

морський стиль для підлітка

За бажанням у кімнаті можна створити цілий піратський корабель.

Штори для такого інтер'єру підійдуть світлі з обробкою, яка поєднувалася б з іншими елементами декору.

штори в морському стилі для підлітка

Цікаво виглядають незвичайні рішення на шторах. Канати, якорі та смуги.

Інші види дизайну

Для кімнат старшого віку використовуємо сучасні стилі інтер'єру:

 • хай тек;
 • лофт;
 • кітч;
 • мінімалізм;
 • Скандинавський стиль.

кімната для старшого підлітка

Від характеру юнака залежить, у якому просторі він почуватиметься комфортно:

 1. Для стилю хай-тек характерна велика кількість скла та металу. Штори вішаємо світлі та невагомі.
 2. Лофт – це необроблені поверхні стін у поєднанні із сучасними меблями. При виборі тканини для віконного текстилю віддаємо перевагу натуральним матеріалам, яскравих кольорів намагаємося уникати. Допускається використання більш важких портьєрів.
 3. Кітч здається кошмаром для кожного дорослого, але молодь любить яскраві фарби. Тут сміливо поєднуємо непоєднувані речі, чим барвистіший інтер'єр, тим краще. Але базу (підлогу та стіни) залишаємо нейтральною, додаючи плям у вигляді постерів та картин. З фіранками можна поекспериментувати, яскраві та незвичайні чудово впишуться у загальну картину.
 4. Мінімалізм говорить сам за себе, обмежимося мінімумом деталей. Кольори в кімнаті – нейтральні, штори – найпростіші та найлегші.
 5. Скандинавський стиль все ще залишається актуальним. Це світлі простори зі світлими меблями, натуральними матеріалами та легким тюлем.

кімната для підлітка хайтек

кімната для підлітка лофт

кімната для підлітка кітч

кімната для підлітка мінімалізм

кімната для підлітка скандинавська

Головне, щоб штори вписувалися в загальну стилістику кімнати та не забирали всю увагу на себе.

Розмір та форма штор

Крім декоративної функції штори в кімнаті підлітка виконують своє класичне призначення. Вони не повинні легко пропускати світло, інакше сон дитини буде неспокійним та неякісним, а для школяра дуже важливо висипатись.

штори для школяра темні

Штори у дитячу кімнату для хлопчика підлітка краще вибирати короткі. При цьому звертаємо увагу на простір повністю, але по можливості не вішаємо фіранки в підлогу. Оборки, складки, рюші, підхвати та шнури підійдуть для вітальні чи кімнати дівчинки, але не для хлопчикового простору.

У молодіжній кімнаті добре виглядають римські, рулонні штори, жалюзі та короткі фіранки. Вони повинні бути простими у догляді та експлуатації, щоб не викликати зайвого роздратування у дитини. Намагайтеся не експериментувати з формою, декор на вікнах має бути максимально простим та лаконічним.

римські штори в кімнату підлітка

Помилки при виборі фіранок у кімнату хлопчика

Вибираючи штори в кімнату для хлопчиків, потрібно уникати поширених помилок:

 1. Надмірна химерність. Батькам хочеться, щоб декор на вікнах виглядав дорого і незвичайно, але дитині це часто непотрібно і нецікаво.
 2. Витонченість та жіночність. Ця помилка з'являється у кімнаті, якщо її оформленні більшість ідей належало мамі. Хлопчик росте і перетворюється на молодого хлопця, потрібно дати йому шанс висловити своє я в особистому просторі.
 3. Неохайність. Це інший бік медалі, коли дорослі зовсім не втрутиться у декор кімнати. Фіранки роблять інтер'єр завершеним, тому до їх вибору потрібно підходити серйозно.
 4. Похмурість. Якщо повісити надто щільні штори на вікна, то вийде кімната-печера. Але деякі підлітки люблять такий стиль.
 5. Низька якість тканини. На матеріал, з якого виготовлені штори в кімнаті хлопчика, слід звертати особливу увагу. По-перше, їх доведеться часто прати, по-друге, під час рухливих ігор їх можуть смикнути та зачепити, вони не повинні порватись. Крім того, слід пам'ятати про екологічність. Дешева тканина та фарба бувають токсичними.
 6. Складність у використанні. У кімнаті хлопчика підлітка вішаємо дуже прості штори. Різні підхвати та ламбрекени тут виглядатимуть недоречно, а також викликатимуть додаткове роздратування у дитини та батьків, яким доведеться постійно нагадувати закрити або відкрити штори.

надто складні штори для підлітка

Купуючи фіранки в кімнату хлопчика, керуйтеся здоровим глуздом, а вирішальне слово варто віддати дитині.

Як вибрати штори в підліткову кімнату для дівчинки

Штори в кімнату дівчинки підлітка вибираємо, дотримуючись аналогічних правил:

 • екологічність;
 • легке чищення;
 • надійність.

штори для дівчинки-підлітка

Для простору юної дівчини підійдуть легкі тканини:

 1. прозорий тюль;
 2. світлі фіранки;
 3. шовкові штори.

штори для дівчинки-підлітка

Дівчинка підліток вже віддаляється від тематики принцес та єдинорогів, тому надлишок рожевого кольору тут буде недоречним. Універсальний варіант – світлі чи темні нейтральні відтінки. Використовуємо підхвати та ламбрекени, щоб додати простору витонченості, але при виборі потрібно керуватися уподобаннями дівчинки. У цей час вони часто змінюються.

Штори роблять інтер'єр кімнати завершеним, їхній зовнішній вигляд здатний покращити загальне враження від кімнати або зіпсувати її. Працюючи з підлітками, важливо прислухатися до їх переваг і захоплень. Простір має бути комфортним для дитини, щоб вона могла виразити себе додавши важливі деталі декору, щоб кімната при цьому залишилася гармонійною та стильною.

Відео: штори в кімнату для хлопчика

Варіанти дизайну штор у кімнаті підлітка на фото

штори в кімнату підлітка тюль

штори в кімнату підлітка з фотошпалерами

штори в кімнату підлітка сині

штори в кімнату римського підлітка

штори в кімнату підлітка бежеві

штори в кімнату підлітка в клітку

штори в кімнату підлітка зелені

штори в кімнату підлітка оранжеві

штори в кімнату підлітка сітка

штори в кімнату підлітка сірі

штори в кімнату підлітка смугасті

штори в кімнату підлітка світлі

штор білі в кімнату підлітка

штори в кімнату підлітка жовті

штори на французькімнату підлітка

штори в кімнату підлітка рулонні

штори в кімнаті підлітка космос

картаті

штори у кімнату підлітка блакитні

штори в кімнату підлітка жалюзі

штори в кімнату підлітка екранні

штори в кімнату підлітка сірі з тюлем

штори в кімнату підлітка бежеві портьєри

штори у кімнаті підлітка сині з блакитними

штори в кімнату підлітка темно-сині

штори в кімнату підлітка двокольорові

штори в кімнату підлітка салатові

штори в кімнату підлітка римські прозорі

штори в кімнату підлітка з підхватом

штори в кімнаті підлітка з гітарою

штори в кімнаті підлітка з кораблем

штори в кімнату підлітка в смужку

штори в кімнату підлітка сірі рулонні

штори в кімнату підлітка з ламбрекеном

штори в кімнату підлітка короткі

штори в кімнату підлітка кольорові

штори в кімнату підлітка довгі

штори в кімнату підлітка сірі римські

штори в кімнаті підлітка зелені з помаранчевим

штори в кімнату підлітка чорні

штори в кімнату підлітка білі короткі

штори в кімнату підлітка м'ятні з бежевим

штори в кімнату підлітка тришарові

штори в кімнату підлітка із зірками

штори в кімнату підлітка з якорем

штори в кімнаті підлітка з білими зірками

штори в кімнаті підлітка з м'ячами

штори в кімнату римського підлітка зі смугою

штори довгі бежеві в кімнату підлітка

штори в кімнату підлітка сині з тюлем

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар